Ilu graczy, tyle preferencji związanych ze stylem prowadzenia walki. Producenci podkładek pod myszek dla graczy rozumieją tę kwestię, dzięki czemu w sprzedaży dostępne są podkładki o różnej wielkości. Po kompaktowe podkładki sięgają użytkownicy grający na wysokim DPI. Niskie ustawienia wymagają z kolei zamaszystych ruchów, więc i podkładka musi być odpowiednio większa. Niezależnie od formatu ważny jest antypoślizgowy spód, który utrzymuje akcesorium w miejscu. Praktycznym rozwiązaniem są także obszyte brzegi. Podkładki różnią się ponadto materiałem pokrywającym powierzchnię. Najbardziej popularna jest tkanina, choć w ofercie x-kom znajdziesz też m.in. podkładki plastikowe i wykonane z mikrowłókien.
Podkładka pod mysz nie jest już jedynym elementem gamingowym, który nie posiada podświetlenia RGB LED. Razer, Logitech, A4Tech, Corsair, Logitech i SteelSeries zastosowały podświetlenie w brzegach podkładek, które w dodatku daje się skonfigurować z resztą sprzętu. Mało tego, istnieją podkładki, które ładują baterie myszy bezprzewodowych w trakcie gry.
Korzystanie z myszy przewodowej wiąże się z obecnością kabla na biurku. Na małym biurku przewód bywa kłopotliwy, zwłaszcza gdy najedziesz na niego przypadkiem myszą. Dlatego powstały akcesoria zwane mouse bungee, pomagające okiełznać niesforne okablowanie. Utrzymuje ono przewód w górze, zapobiegając układaniu się na podkładce. Niektóre modele mouse bungee mają elastyczne ramię, inne statyczne. Część z nich wyposażono także w porty USB, pełniące rolę HUB-ów.