Kolumna Wilson STUDIO 7 BLACK
Kolumny podłogowe Studio 7 zapoczątkowały nową linię wśród rozwiązań głośnikowych marki Wilson. Kolumny przeznaczone są do domowych zestawów stereo klasy Hi-Fi. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne zaczerpnięte zostały z profesjonalnych monitorów studyjnych. To nowe dla marki Wilson podejście zapewnia zarówno naturalną i precyzyjną reprodukcję dźwięku, a nowa stylistyka wzbudza zaufanie swoimi profesjonalnymi konotacjami.
Charakterystycznym elementem kolumny jest przetwornik wysokotonowy z 28-minimetrową, miękką kopułką. Jest on osadzony głęboko w dużej, bo 5-calowej tubie z włókna szklanego, równo dystrybuującej dźwięk. Przetwornik zbudowano w oparciu o mocny magnes neodymowy. Całość tworzy rozwiązanie akustyczne sprawdzone w najlepszych studiach, teraz udostępnione użytkownikom domowym.
Układ akustyczny współtworzą też dwa 5-calowe przetworniki średnio-niskotonowe. Są one osadzone w konstrukcji kosza z odlewu aluminiowego. Membrany z Kevlaru z wyraźnymi przetłoczeniami powierzchni dodatkowo wzmacniającymi sztywność konstrukcji, współpracują z dużymi magnesami o wadze ponad 280 g. Port systemu Bass-reflex z zaokrąglonymi końcami u wylotu został osadzony z tyłu obudowy.
Perfekcyjny design
Zgrabna i jednolicie wyglądająca obudowa skonstruowana została w oparciu o grube płyty MDF oklejone wysokiej jakości winylem. Obudowa osadzona może być na dokręcanych dużych, stożkowych kolcach z aluminium. Zestaw kolców uzupełniają płaskie podkładki, które zabezpieczają podłogę przed zniszczeniem.
Unikalne maskownice
W Studio 7 zastosowano nietypowe rozwiązanie maskownic. Zamiast jednej, dużej powierzchni maskującej występują trzy niezależne maskownice zakrywające sam obrys każdego z trzech przetworników. Są one mocowane magnetycznie do zewnętrznych obręczy koszy. Spełniają one tym samym podstawową funkcję osłonową i przeciw kurzową, ale same są również elementem wzorniczym kolumn uwydatniając na froncie rysunek drewna, gdy są założone. Dodatkowo niewielkie rozmiary maskownic ułatwiają ich składowanie, gdy nie są używane, co zwykle przy tradycyjnych konstrukcjach bywa kłopotliwe dla użytkowników.
Aluminiowy panel z terminalami kablowymi
Z tyłu obudowy w dolnej jej części umieszczony jest aluminiowy panel z osadzonymi na wprost, pojedynczymi terminalami kablowymi o pozłacanej powierzchni styków. Terminale o dużych, przeźroczystych nakrętkach z oznaczeniem polaryzacji ułatwiają mocowanie przewodów głośnikowych zarówno niezakończonych, jak i pre-terminowanych typu banan lub widły. Wspomniany wcześniej aluminiowy panel anodyzowano na czarno, dając efekt szczotkowanego metalu, dzięki temu stając się integralną częścią stylistyki kolumn. Już na pierwszy rzut oka całość kolumny upewnia użytkownika o wysokiej jakości użytych materiałów i dbałości producenta o szczegóły.