Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
19 lat na rynku
Darmowe zwroty do 15 dni
odbiór osobisty za 0 zł
Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcieSony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie
Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 1
Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 2Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 2
Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 3Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 3
Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 4Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 4
Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 1Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 1
Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 2Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 2
Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 3Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 3
Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 4Sony Xperia Z1 Compact czarny - 173431 - zdjęcie 4

Sony Xperia Z1 Compact czarny

od: Sony|kod producenta: D5503 black|kod x-kom: 173431
  • Pamięć RAM:2 GB
  • Pamięć wbudowana:16 GB
  • Bateria:2300 mAh
specyfikacja Sony Xperia Z1 Compact czarny
Przewiń do pełnej specyfikacji
1 099,00 zł

Promocja

skorzystaj z usługi x-care

i nie płać za naprawę swojego smartfona

skorzystaj z usługi x-care
skorzystaj z usługi x-care
Wyświetlacz
Wyświetlacz HD TRILUMINOS z technologią X-Reality do urządzeń przenośnych

Wyposażony w najnowsze technologie Sony BRAVIA zoptymalizowane pod kątem stosowania w urządzeniach przenośnych, smartfon Xperia Z1 Compact zapewnia doskonałej jakości obraz. Duży wyświetlacz HD TRILUMINOS do urządzeń przenośnych o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 4,3 cala, wyposażony w technologię X-Reality do urządzeń przenośnych oraz funkcję skanowania progresywnego w rozdzielczości 720 x 1280, zapewnia doskonałą jakość obrazu bez poszarpanych krawędzi. Ponadto gęstość pikseli wynosząca 342 piksele na cal sprawia, że obraz widoczny na tym telefonie NFC jest niezwykle ostry i niewiarygodnie jasny.
Wyświetlacz TRILUMINOS do urządzeń przenośnych
Zdumiewająco naturalne kolory

Odkryj najszersze spektrum kolorów, jakie kiedykolwiek oferował wyświetlacz smartfona. Wyjątkowa technologia wyświetlacza TRILUMINOS pozwala uzyskać niewiarygodnie rzeczywiste i naturalne odcienie kolorów — zgodnie z Twoim preferencjami. Pięknie wyświetlane, trudne do odwzorowania czerwienie, błękity wody i szmaragdowe zielenie sprawiają, że krajobrazy i morskie pejzaże wyglądają dużo żywiej. Dzięki naturalnym odcieniom skóry także twarze wyglądają lepiej. Opracowane przez firmę Sony innowacje w zakresie wyświetlania pozwalają na znaczne rozszerzenie palety wyświetlanych barw oraz zaprezentowanie bardziej naturalnego i żywego obrazu o zwiększonej głębi.
X-Reality do urządzeń przenośnych
Wyraźniejsze, ostrzejsze zdjęcia

Począwszy od nagrań wideo o niskiej rozdzielczości po filmy o wysokiej rozdzielczości — najnowszy mechanizm przetwarzania obrazów firmy Sony, X-Reality do urządzeń przenośnych, sprawia, że wszystkie treści wyświetlane na ekranie są analizowane i selektywnie przetwarzane w celu zapewnienia czystych, wyrazistych i jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych obrazów. Trzy wyjątkowe funkcje redukcji szumów czynią cuda przed skalowaniem obrazu, natomiast inteligentna technologia wyświetlania opracowana przez firmę Sony pozwala zoptymalizować kontrast, tekstury, zarysy, kolory i szumy.
1. Reprodukcja pikseli:

Wyjątkowa technologia Super Resolution firmy Sony umożliwia analizę każdego piksela obrazu i reprodukcję brakujących pikseli, zapewniając najostrzejszy obraz.
 
2. Usprawnienia w zakresie tekstur i konturów:

Usprawnienia wybranych elementów umożliwiających renderowanie tekstur i wyostrzanie konturów powodują, że obrazy są ostrzejsze i bardziej wyraziste. 
3. Usprawnienia w zakresie kolorów i kontrastu:

Technologia Intelligent Image Enhancer pozwala wyświetlić żywy obraz w jego pierwotnych kolorach. Poszczególne obrazy są selektywnie optymalizowane przez zwiększenie kontrastu, dzięki czemu wyglądają na bardziej szczegółowe i bliskie rzeczywistości.
4. Redukcja szumu:

Technologia inteligentnej redukcji szumów zmniejsza poziom szumu, jaki może się czasem pojawić w dynamicznych scenach lub materiałach nagrywanych przy słabym oświetleniu. W wyniku tego obraz staje się bardziej wyrazisty i gładszy.


 
Aparat
Aparat tak inteligentny jak ludzkie oko

Ostrzejsze, wyraźniejsze, jaśniejsze zdjęcia. Wszystko to, co zapewniają Ci kompaktowe aparaty cyfrowe firmy Sony. A w przypadku urządzenia Xperia Z1 Compact uzyskaliśmy telefon z aparatem, który składa się z dokładnie takich samych podzespołów co aparaty kompaktowe, umieszczonych w obudowie o grubości zaledwie 9,5 mm. Aparat jest wyposażony w przetwornik obrazu Exmor RS do urządzeń przenośnych o przekątnej 1/2,3 cala i rozdzielczości 20,7 MP, nagradzany obiektyw G firmy Sony oraz inteligentny mechanizm przetwarzania obrazów BIONZ do urządzeń przenośnych. To wyjątkowe połączenie różnych technologii zapewnia uzyskanie zdjęć o doskonałej ostrości, wyrazistości i jasności — zawsze i w każdych warunkach.

 
Duży przetwornik obrazu o przekątnej 1/2,3 cala i rozdzielczości 20,7 mln pikseli

Duży przetwornik obrazu o przekątnej 1/2,3 cala i rozdzielczości 20,7 mln pikseli Exmor RS do urządzeń przenośnych pozwala uchwycić więcej światła ze sceny i uzyskiwać zdjęcia o niezwykle wysokiej rozdzielczości przy wykorzystaniu pełni zalet obiektywu. Przetwornik zapewnia większą czułość i ograniczenie szumów, co pozwala uzyskać żywe i wyraźne zdjęcia, które wierniej odzwierciedlają każdy szczegół.
Nagrodzony obiektyw G firmy Sony

Obiektyw G firmy Sony pozwala kadrować ujęcia o doskonałej jakości. Obiektyw ten, oprócz wyjątkowej ostrości, cechuje się również wysoką jasnością. Aparat Xperia Z1 Compact wyposażono w 27-milimetrowy szerokokątny i jasny (F2.0) obiektyw, dzięki czemu jest on w stanie przechwytywać więcej światła w ciemnych miejscach.
Inteligentny mechanizm przetwarzania obrazów BIONZ do urządzeń przenośnych

W mechanizmie przetwarzania obrazów BIONZ do urządzeń przenośnych opracowanym przez firmę Sony zastosowano wydajne algorytmy pozwalające uzyskać zdumiewający realizm w każdym ujęciu. Technologia By-pixel Super Resolution, automatyczna ekspozycja i automatyczny balans bieli pozwalają precyzyjnie odwzorować kolory za pośrednictwem obiektywu G firmy Sony, uzyskując balans jasności, a jednocześnie podkreślając kolory wraz z bogactwem warstw tekstur i głębi. W połączeniu z przetwornikiem obrazu Exmor RS do urządzeń przenośnych 1/2,3 cala i rozdzielczości 20,7 mln pikseli mechanizm przetwarzania obrazów BIONZ do urządzeń przenośnych jest wyposażony w funkcję eliminacji szumów, a czułość ISO 6400 pozwala uzyskać wyraźne zdjęcia nawet w słabym świetle.
Funkcja Superior Auto zapewnia perfekcyjnej jakości zdjęcia

Korzystając z domyślnie włączonej funkcji aparatu Superior Auto, każdy użytkownik smartfona Xperia Z1 Compact może zostać profesjonalnym fotografem. Funkcja Superior Auto pozwala zapewnić, że dzięki technologii inteligentnego rozpoznawania sceny za każdym razem będziesz robić zdjęcia przy optymalnych ustawieniach, uzyskasz najwyższej jakości ujęcia, a najczęstsze i najbardziej złożone problemy rozwiążą się same. Zatem zacznij fotografować i ciesz się zapierającymi dech w piesiach ujęciami wykonanymi w słabo oświetlonych miejscach, zdjęciami szybko poruszających się obiektów, na których nie widać rozmyć, oraz zbliżeniami o doskonałej wyrazistości.
Słabe światło, ostre zdjęcia
Oszałamiające ujęcia przy dowolnym oświetleniu

Czy trudno jest zrobić zdjęcie śpiącego dziecka, które odda błogi nastrój i piękno dostrzegalne w rzeczywistości? Kombinacja technologii zastosowanych w naszym aparacie pozwala uzyskać szczegółowe, wyraźne ujęcia — nawet w wymagających warunkach przy słabym świetle. Przetwornik obrazu Exmor RS do urządzeń przenośnych powstał w toku ewolucji technologii przetworników obrazu Sony i jest wyposażony w czujnik oświetlenia BSI nowej generacji. Pozwala on ograniczyć szumy na zdjęciach i zachować wysoką rozdzielczość zapewnianą przez obiektyw G firmy Sony o jasności F2.0, wysokiej czułości przetwornik Exmor RS do urządzeń przenośnych, a także mechanizm redukcji szumu BIONZ do urządzeń przenośnych, technologię łączenia pikseli i technologię By Pixel Super Resolution. A dzięki funkcji Superior Auto wszystkie operacje realizowane są automatycznie, bez potrzeby manipulowania przy skomplikowanych ustawieniach.
Przybliż scenę. Zachowaj ostrość.
Funkcja Clear Image Zoom z 3-krotnym powiększeniem

Robisz zdjęcia z odległości? Funkcja Clear Image Zoom z 3-krotnym powiększeniem wspomagana przez przetwornik wysokiej rozdzielczości oraz technologię By Pixel Super Resolution zastosowaną w mechanizmie BIONZ do urządzeń przenośnych sprawia, że masz do dyspozycji taki zoom optyczny, jaki zapewnia aparat z teleobiektywem o ogniskowej 81 mm. Połączenie wyższej rozdzielczości zapewnianej przez przetwornik obrazu Exmor RS do urządzeń przenośnych z technologią By Pixel Super Resolution zastosowaną w mechanizmie BIONZ daje niezwykłe efekty. Przybliż scenę i ciesz się ostrością i szczegółowością zdjęć.
Wzornictwo i wytrzymałość
Mistrzostwo wykonania w każdym detalu

Telefon Xperia Z1 Compact został perfekcyjnie zaprojektowany z użyciem tylko najlepszych materiałów i eleganckich linii. Ma solidną i jednolitą obudowę wykonaną z jednego kawałka aluminium oraz ekran z wytrzymałego, hartowanego szkła odbijającego otaczający Cię świat. Zgodnie z wyjątkowymi zasadami firmy Sony w zakresie wzornictwa ten telefon NFC charakteryzuje się idealną równowagą i symetrią we wszystkich wymiarach — bez względu na to, jak go trzymasz, wrażenia pozostaną niezmienne.
Rób zdjęcia pod wodą

Podwodne fryzury. Spektakularne ujęcia skoków do wody wykonane pod małym kątem. Dzięki wodoodpornemu smartfonowi Xperia Z1 Compact możesz robić zdjęcia podczas pływania w słodkiej wodzie aż przez 30 minut. Możesz z nim nawet zanurkować na głębokość do półtora metra. Pamiętaj tylko, że wszystkie gniazda i porty micro USB, micro SIM oraz kart pamięci muszą być dokładnie zamknięte.
Stopień ochrony IP

Stopień ochrony IP55/58 — co on tak naprawdę oznacza? Stopień ochrony IP to potwierdzenie, że urządzenie przeszło pomyślnie test certyfikacyjny polegający na pomiarze poziomu odporności na pył i wodę. Pierwsza cyfra dwucyfrowego oznaczenia stopnia IP wskazuje poziom ochrony przed ciałami stałymi, w tym przed pyłem. Druga cyfra wskazuje odporność urządzenia na wodę.
Łączność
Nieskończony ekosystem połączonych urządzeń

Dzięki bogatemu doświadczeniu pracowników firmy Sony w zakresie projektowania elektroniki użytkowej możemy zaoferować Ci najpełniejszą gamę urządzeń z obsługą technologii NFC. Masz do wyboru ponad 100 najwyższej klasy innowacyjnych akcesoriów firmy Sony — od bezprzewodowych zestawów słuchawkowych po telewizory BRAVIA. Wszystkie one bezproblemowo współpracują ze sobą, zapewniając najlepszy sposób połączenia smartfona ze wszystkimi dostępnymi urządzeniami za zaledwie jednym dotknięciem.

Bezproblemowa obsługa

Ile godzin zajęła Ci konfiguracja połączeń między różnymi urządzeniami w domu? Na szczęście to już się nie powtórzy. Nasze urządzenia z obsługą technologii NFC bezproblemowo współpracują ze sobą, zapewniając szybki i prosty sposób łączenia wszystkich dostępnych urządzeń za zaledwie jednym dotknięciem. Oglądaj na telewizorze zdjęcia lub nagrania wideo pochodzące ze smartfona. Odtwarzaj muzykę za pośrednictwem bezprzewodowego głośnika lub bezprzewodowych słuchawek. Nie musisz przejmować się kablami, przyciskami ani ustawieniami. Pozostaje czysta przyjemność odbioru multimediów — to takie proste.

Udostępnianie z funkcją One-touch

Udostępniaj zdjęcia, muzykę i inne pliki między dwoma telefonami lub między telefonem a laptopem z włączoną funkcją NFC za jednym dotknięciem drugiego urządzenia.
 


Słuchanie z funkcją One-touch

Odtwarzaj muzykę w swoim smartfonie z systemem Android przez obsługujące technologię NFC urządzenia — bezprzewodowy głośnik lub bezprzewodowe słuchawki firmy Sony.
 


Funkcja One-touch mirroring

Oglądaj zdjęcia z telefonu na ekranie telewizora. Po prostu przyłóż telefon bluetooth do pilota telewizora BRAVIA, aby aktywować tworzenie kopii lustrzanej ekranu.

 


Kopia zapasowa One-touch

Nieważne, czy robisz zdjęcia smartfonem Xperia, tabletem czy aparatem, teraz możesz je przechowywać w jednym miejscu. Personal Content Station firmy Sony to bezprzewodowe centrum dla Twoich zdjęć i filmów.
Więcej sposobów na uzyskanie łączności
Wprost z Twojego smartfona na duży ekran

Kto twierdzi, że musisz mieć telewizor obsługujący technologię NFC, aby wyświetlić na dużym ekranie obrazy pochodzące ze smartfona? Albo żeby zamienić słuchawki na głośniki? Zamiast tego „przerzuć” zawartość ze smartfona z modułem Bluetooth na telewizor obsługujący komunikację Wi-Fi przy użyciu funkcji tworzenia kopii lustrzanej ekranu bądź za pomocą DLNA lub prześlij muzykę do głośnika przez połączenie Bluetooth. Za pomocą inteligentnej aplikacji do „przerzucania” zintegrowanej w aplikacjach urządzenia Xperia smartfon znajdzie najlepszy sposób, aby połączyć się z innymi urządzeniami. Za pomocą kabla MHL możesz wyświetlić interfejs użytkownika z telefonu na telewizorze i cieszyć się filmami, grami i innymi zasobami podczas ładowania baterii. Możesz też skorzystać z wyświetlacza bezprzewodowego Miracast i za pośrednictwem komunikacji Wi-Fi przesłać strumieniowo obrazy ze smartfona do telewizora.
Procesor i bateria
Kompaktowy smartfon o najwyższej na świecie wydajności

Połączyliśmy najnowsze oprogramowanie Sony z nowym, potężnym procesorem Qualcomm Snapdragon 800. Ten zaawansowany, czterordzeniowy procesor jest o 75% szybszy niż procesor S4 Pro, dzięki czemu zapewnia maksymalną wydajność i szybkość przy zachowaniu niezwykle długiego czasu pracy baterii. Możesz uruchamiać wiele aplikacji jednocześnie, surfować po błyskawicznie ładujących się stronach internetowych oraz strumieniowo przesyłać filmy wideo bez jakichkolwiek zakłóceń. Procesor Snapdragon 800 ma architekturę asynchroniczną, co oznacza, że każdy rdzeń jest zasilany niezależnie. Dzięki temu korzystasz z takiej mocy, jakiej w danej chwili potrzebujesz, bez jej marnowania.
Znaczne zwiększenie żywotności baterii dzięki trybowi STAMINA

Smartfony potrzebują sporo energii, nawet wtedy, kiedy ich aktywnie nie używasz. Wszystkie aplikacje w smartfonie z systemem Android mogą działać w tle, powodując wyczerpywanie się baterii. Tryb STAMINA zapobiega niepotrzebnemu zużyciu energii. Rozpoznaje, gdy nie korzystasz z wyświetlacza, i automatycznie wyłącza niepotrzebne funkcje, jednocześnie pozostawiając potrzebne powiadomienia. Po naciśnięciu przycisku zasilania w celu obudzenia ekranu wszystkie funkcje zostają włączone.
Grafika, która zapiera dech w piersi

Dzięki zwiększonej nawet o 50% wydajności graficznej zaktualizowany procesor GPU (graphics processing unit) Adreno 330 obsługuje najbardziej zaawansowane i atrakcyjne wizualnie gry 3D, a także umożliwia błyskawiczne przeglądanie Internetu — wszystko to przy minimalnym zużyciu energii.
Zawsze czysto i wyraźnie — funkcja HD Voice

Funkcja HD voice eliminuje szumy tła, co poprawia wyrazistość głosu. Oznacza to, że możesz mówić normalnie, a i tak będzie Cię słychać wyraźnie — nie musisz już podnosić głosu nawet przebywając w hałaśliwym miejscu. Teraz nie musisz krzyczeć, by Cię usłyszano, ani szukać ustronnego miejsca do rozmowy.

Ultra szybka technologia LTE/4G

Twój smartfon Xperia ma wbudowany modem LTE/4G. Zapewnia on połączenie internetowe pozwalające na osiągnięcie prędkości pobierania do 100 Mbit/s, a prędkości wysyłania — do 50 Mbit/s
System operacyjny Android w wersji 4.3 (Jelly Bean) zapewnia wygodną i przyjemną pracę z urządzeniem oraz dostęp za pomocą zainstalowanej usługi Google Play do tysięcy darmowych aplikacji, dzięki którym smartfonstaje się wygodnym narzędziem do pracy i zabawy. Urządzenie w momencie zakupu posiada szereg zainstalowanych aplikacji takich jak facebook do komunikacji społecznościowej, youtube do odtwarzania filmów, aplikacja do odtwarzania filmów w jakości HD, aplikacja do odtwarzania muzyki w popularnych formatach typu mp3, wav itp., aplikację Mapy Google do bardzo wygodnej nawigacji po mapach niemalże wszystkich dostępnych miejsc na kuli ziemskiej, aplikację do przeglądania internetu, obsługi poczty mail oraz szereg innych aplikacji.

 

Specyfikacja

Pamięć RAM
2 GB
Pamięć wbudowana
16 GB
Typ ekranu
Dotykowy, TFT LCD
Rozdzielczość ekranu
1280 x 720
Dodatkowe cechy aparatu
Wbudowana lampa błyskowa
Rozdzielczość nagrywania wideo
FullHD 1080p
Łączność
2G
3G
4G (LTE)
Bluetooth
NFC
Wi-Fi
Złącza
Micro USB - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.
Gniazdo kart SIM - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe - 1 szt.
Czujniki
Akcelerometr
Magnetometr
Światła
Zbliżenia
Żyroskop
Odporności
Pyłoszczelność i wodoszczelność (IP55)
Pyłoszczelność i wodoszczelność (IP68)
Dual SIM
Nie
Pojemność baterii
2300 mAh
Wysokość
127 mm
Szerokość
65 mm
Grubość
9,5 mm
Waga
137 g
Gwarancja
24 miesiące (gwarancja producenta)
Kod producenta
D5503 black
Kod x-kom
173431

Opinie

5,3/6
★★★★★✭
★★★★★✭
(3 opinie)
6
2
5
0
4
1
3
0
2
0
1
0

Opinie użytkowników (3)

Filtruj:
Wszystkie oceny
Sortowanie:
Od najbardziej pomocnych

Wyniki: 3 z 3 opinii
krzysiekkrzysiek
★★★★★★
7 lat temu

W przypadku zalania producent sprawdza czy woda(ciecz) nie dostała się przez zaślepki. W zaślepkach te małe białe kółeczka po kontakcie z cieczą zmieniają kolor. Jeżeli będą nadal białe a telefon zalany to producent wymieni telefon na nowy za darmo.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?00
AskoAsko
★★★★★★
7 lat temu

świetny! Kompaktowy, zdjęcia robi naprawdę rewelacyjne, jakość dźwięku bardzo wysoka.

Co do wodoodporności - jeszcze nie testowałam, ale na deszczu rozmawiam bez obaw :]
Dodatkowo z tego co czytałam to jest ta norma opisuje naprawdę szczegółowo jak nie należy zamaczać tego telefonu.
... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?00
LUKELUKE
★★★★☆☆
8 lat temu

TELEFON NIE JEST WODOODPORNY. JAK DEKLARUJE PRODUCENT TO TYLKO CZEŚĆ NAZWY TZN. SONY XPERIA Z1 COMPACT WATERPROOF. NATOMIAST GWARANCJA NIE OBEJMUJE JAKIEGOKOLWIEK KONTAKTU TELEFONU Z WODA.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?00
x-kom
x-komOdpowiedź do LUKE

Telefon spełnia normy odporności na wodę (IPX5 i IPX8) oraz na kurz (IP55), jednak przy kontakcie z cieczą konieczne jest zamknięcie wszelkich zaślepek portów tak, aby do wewnątrz obudowy nie dostała się woda. Jeśli jednak tak się stanie, producent nie uzna gwarancji i zaproponuje płatną naprawę.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?00
Koniec opinii.