Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
18 lat na rynku
15 dni na zwrot towaru
odbiór osobisty za 0 zł
Drukuj
Porównaj
MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4) - 255396 - zdjęcie
MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4) - 255396 - zdjęcie 1
MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4) - 255396 - zdjęcie 2
MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4) - 255396 - zdjęcie 3
MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4) - 255396 - zdjęcie 4
MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4) - 255396 - zdjęcie 5
MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4) - 255396 - zdjęcie 1
MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4) - 255396 - zdjęcie 2
MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4) - 255396 - zdjęcie 3
MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4) - 255396 - zdjęcie 4
MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4) - 255396 - zdjęcie 5
Drukuj
Porównaj

MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4)

od: MSI|kod x-kom: 255396
 • Obsługiwane procesory:Intel Core i7, Intel Core i5, Intel Core i3, Intel Celeron, Intel Pentium
 • Format:ATX
 • Gniazdo procesora:Socket 1151
 • Chipset:Intel Z170
specyfikacja MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4)
Przewiń do pełnej specyfikacji
652,00 zł
Drukuj
płyta główna

Unikatowe, czarno-białe wzornictwo
Nadaje płycie szlachetnego, gamingowego wyglądu

Białe, graficzne elementy na płytce drukowanej podkreślają unikalny, czarno-biały design płyty głównej, nadając jej szlachetny gamingowy wygląd. Dzięki temu, ta płyta główna, jest idealnym modelem, zarówno dla graczy, jak i moderów, którzy szukają wyróżniającego się urządzenia.

Czarno-białe, solidne radiatory klasy premium sprawiają, że system będzie cały czas wydajnie chłodzony, nawet podczas najdłuższych rozgrywek. Radiator DRAGON również w czarno-białej kolorystyce został przeprojektowany. Jego solidny wygląd podkreślono białymi elementami graficznymi, które akcentują klasę urządzenia i uwypuklają fakt, że mamy do czynienia z wyjątkową płytą główną.

MSI Z170A KRAIT GAMING czarno-białe wzornictwo
DDR4

DDR4 Boost
Nieporównywalna wydajność i stabilność pamięci RAM

W tradycyjnych systemach pamięci sygnały są często zniekształcane przez zakłócenia elektromagnetyczne, generowane przez inne podzespoły komputera lub płyty głównej. Z tego powodu, odczyt danych z pamięci może odbywać wolniej lub może być niestabilny. Firma MSI wprowadziła technologię DDR4 Boost, w której zoptymalizowano przebieg sygnałów pamięci i całkowicie odizolowano obwody pamięci od reszty podzespołów. Taka konstrukcja płyty głównej sprawia, że sygnały pamięci nie będą zakłócane, dzięki czemu uzyskać można optymalną wydajność oraz wysoką stabilność systemu.

Dodatkowa dioda XMP LED wskazuje, że profil XMP (eXtreme Memory Profile), pozwalający stabilnie przyspieszyć podsystem pamięci powyżej standardowo obsługiwanych prędkości, jest aktywny.

MSI Z170A KRAIT GAMING CARBON DDR4 Boost
internet

GAMING LAN
Dedykowane rozwiązanie Intel

Układ Intel® i219 został zoptymalizowany pod kątem wymagań rozgrywek sieciowych na poziomie mistrzowskim i eSportu dzięki zredukowaniu obciążenia procesora i zaoferowaniu wyjątkowo wysokiej przepustowości podczas korzystania z protokołów TCP i UDP. W ten sposób, procesor może być wykorzystywany w sposób znacznie bardziej efektywny, dzięki czemu można uzyskać znacznie więcej FPS-ów podczas gry.

Płyta główna przeznaczona jest do tego, aby zapewnić najlepsze doznania w grach online. Dzięki zoptymalizowanej priorytetyzacji ruchu sieciowego oraz niskim opóźnieniom MSI GAMING LAN Manager automatycznie klasyfikuje i ustala priorytety dla wrażliwych na opóźnienia aplikacji sieciowych, takich jak gry online.

Produkt wyposażony jest w 15-kilowoltową ochronę przed przepięciami z sieci LAN pochodzącymi od wyładowań atmosferycznych i od ładunków elektrostatycznych. Ochronie podlega złącze LAN, które został zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić najlepsze działanie Sieci. W celu zwiększenia funkcjonalności, gniazdo sieciowe wewnątrz złącza RJ45 zostało podświetlone czerwoną diodą LED.

MSI Z170A KRAIT GAMING GAMING LAN
głośniki stereo

Studyjna jakość dźwięku
Technologia AUDIO BOOST3

Dzięki technologii Audio Boost 3 i wykorzystaniu podzespołów audio o wyjątkowo wysokiej jakości, firma MSI jest w stanie zapewnić najwyższą jakość generowanego przez płytę główną dźwięku. W ten sposób, możesz cieszyć się krystalicznie czystym, 8-kanałowym dźwiękiem oraz muzyką w standardzie HD Audio, które mogą być dodatkowo odtwarzane ze słuchawek o wysokiej impedancji. Generowany przez płytę główną dźwięk zapewni Ci prawdziwą przewagę w grach.

MSI Z170A KRAIT GAMING AUDIO BOOST3 nahimic
usb

Dwukrotnie szybszy interfejs USB
MSI USB 3.1 GEN2

Przenoszenie ulubionych gier, muzyki i filmów za pomocą złącza USB nigdy nie było tak szybkie. Standard USB 3.1 Gen 2 pozwala na błyskawiczny transfer danych z szybkością do 10 Gb/s!

Korzyści

 • Przyspieszenie transmisji danych pomiędzy komputerem i urządzeniami peryferyjnymi
 • 2x szybsza transmisja danych niż dla standardu USB 3.1 Gen1
 • 20x szybsza transmisja danych niż w wypadku USB 2.0
 • Transfer danych z szybkością do 10 Gb/s
MSI Z170A KRAIT GAMING MSI USB 3.1 GEN2
złącze M.2

Interfejs M.2 PCI Express Gen3 x4 oraz SATA Express
Wyciśnij” więcej ze swojego dysku

Dzięki interfejsowi M.2 PCI Express Gen3 x4 mogącemu przesyłać dane z szybkością do 32 GB/s, system Turbo M.2 jest ponad 5 razy szyby od typowego połączenia realizowanego za pośrednictwem magistrali SATA III! Ciesz się możliwością błyskawicznego uruchamiania systemu i szalenie szybkim ładowaniem aplikacji i gier dzięki płytom głównym MSI.

SATA Express oferuje możliwość zapisu i odczytu danych z dużymi prędkościami poprzez magistralę PCI-Express, zapewniając tym samym, dla najnowszych generacji dysków SSD, większą przepustowość dochodzącą do 16 GB/s.

MSI Z170A KRAIT GAMING M.2 PCI Express Gen3 x4 SATA Express
napięcie

Zwiększona ochrona procesora przed przepięciami
Łatwa diagnostyka

Wbudowane w płytę główną zabezpieczenia przeciwprzepięciowe chronią procesor i inne komponenty przed uszkodzeniami związanymi z przepięciem i zwarciem. Czerwona dioda znajdująca się tuż obok 24-pinowego złącza zasilania procesora informuje użytkownika o tym, że zabezpieczenie przeciwprzepięciowe jest aktywowane, dzięki czemu łatwiej można rozwiązać pojawiające się problemy.

Dioda LED MSI EZ Debug to proste narzędzie diagnostyczne zbudowane na bazie 3 diod LED, które wskazuje poprawność pracy procesora /pamięci /karty graficznej przy każdym uruchomieniu komputera. Za pomocą diod łatwo zidentyfikować źródło problemów i szybko przywrócić sprawność systemu.

MSI Z170A KRAIT GAMING ochrona procesora przed przepięciami
wytrzymałość

Komponenty Military Class 5
Najwyższa jakość i niezawodność

Komponenty 5. klasy militarnej, to najnowsza odsłona wysokiej jakości podzespołów używanych w przemyśle elektronicznym. Dławiki Tytanowe oraz wysokiej jakości kondensatory Dark CAP gwarantują, że komputer pracować będzie stabilnie, nawet w wypadku prowadzenia rozgrywki w najbardziej wymagających pod względem sprzętowym grach.

Wykorzystujące tytanowy rdzeń dławiki tytanowe cechują się lepszą tolerancją termiczną i zdolnością do pracy w wyższych temperaturach. Są one w stanie pracować w temperaturze 220°C. Dławiki te mają też o 40% wyższą wydajność prądową i o 30% zwiększoną efektywność energetyczną, co zapewnia lepszą stabilność zasilana podzespołom płyty głównej.

Kondensatory Dark CAP to polimerowe kondensatory z niską zastępczą rezystancją szeregową (ang. Equivalent Series Resistance – ESR). W ich konstrukcji zastosowano aluminiowy rdzeń. Dzięki temu doskonale nadają się do produkcji high-endowych płyt głównych, a także charakteryzują się wyższą, ponad 10-letnią żywotnością.

MSI Z170A KRAIT GAMING Military Class 5
bezpieczeństwo ochrona

Guard-Pro
Bezpieczeństwo całego systemu

 • Ochrona ESD
  Wszystkie porty We/Wy (ang. I/O) są chronione przed zagrożeniem związanym z wyładowaniami elektrostatycznymi (ang. ElectroStatic Discharge – ESD).
 • Ochrona przed wilgocią
  Zmniejszenie absorpcji wilgoci zapobiega powstawaniu efektu „przewodzącego anodowego włókna”. Płytka drukowana pozbawiona tego zabezpieczenia może mieć 10-krotnie wyższy współczynnik awaryjności.
 • Ochrona przed wysoką temperaturą
  Wszystkie kluczowe komponenty stosowane na płytach głównych MSI przeszły testy zgodne z wojskowymi normami, dzięki czemu uzyskano pewność, że będą one stabilnie pracować nawet w najtrudniejszych warunkach.
 • Zabezpieczenie obwodów elektrycznych
  Starannie dobrane materiały, wielowarstwowa konstrukcja płytki drukowanej oraz ekranowanie komponentów sprawiają, że na gamingowych płytach głównych wszystkie obwody elektryczne są bardzo dobrze zabezpieczone.
 • Ochrona EMI
  We wszystkich płytach głównych MSI, zgodnie z amerykańskimi restrykcyjnymi przepisami FCC (Federal Communications Commission) zmniejszono emisję generowanych przez urządzenie zakłóceń elektromagnetycznych (ang. ElectroMagnetic Interference – EMI) oraz zredukowano wpływ tych zakłóceń na pracę urządzenia.
MSI Z170A KRAIT GAMING Guard-Pro
karta graficzna

Wsparcie dla technologii SLI/CrossFire
System MSI® Steel Armor

Płyta główna obsługuje technologie SLI/ CrossFire. Odpowiednie rozmieszczenie złączy PCI-Express pozwala na bardziej optymalny montaż kart graficznych i poprawę przepływu powietrza. W ten sposób można cieszyć się najlepszą pod względem jakości generowanego obrazu grafiką z najwyższą częstotliwością wyświetlania klatek i to już od pierwszej chwili po uruchomieniu konfiguracji NVIDIA® SLI ™ lub AMD CrossFire ™.

W systemie Steel Armor zastosowano więcej punktów lutowniczych na płytce drukowanej w celu zwiększenia jej wytrzymałości mechanicznej i ochrony sygnałów przesyłanych przez magistralę PCI-Express przed zakłóceniami związanymi z interferencjami elektromagnetycznymi. Dzięki temu, nie będą się pojawiać opóźnienia w grach i można w większym stopniu, podkręcić zainstalowany na karcie układ graficzny.

MSI Z170A KRAIT GAMING SLI/CrossFire
ustawienia

Bezpieczny i niezawodny BIOS
Nowa generacja BIOSu UEFI

Zapoznaj się ze znacznie udoskonalonym, wielokrotnie nagradzanym systemem CLICK BIOS 5 i użyj go do dostrojenia komputera tak, aby uzyskać maksymalną wydajność w grach. MSI CLICK BIOS 5 to kolejna generacja UEFI BIOS z optymalizacjami dla Windows 10.

Kontroluj swój system w dwóch trybach: trybie EZ, stosowanym do zmiany najczęściej używanych ustawień i funkcji oraz w trybie zaawansowanym, pozwalającym uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych ustawień i opcji dostrajających w celu zwiększenia wydajności systemu.

 • Łatwy w użyciu Zaawansowany overclocking
 • Różnorodność opcji do zwiększenia wydajność w grach
 • Wysoka rozdzielczość skalowalnych, wielojęzycznych czcionek
 • Nowej generacji UEFI BIOS z wielokrotnie nagradzanym designem
MSI Z170A KRAIT GAMING click BIOS 5
mysz

Port dla graczy
Gaming Device Port

MSI Gaming Device Port został zoptymalizowany w celu zapewnienia najlepszej transmisji danych pomiędzy komputerem a wysokiej klasy myszką dla graczy tak, aby w pełni wykorzystać jej szybkość. Można dostosować rozdzielczość DPI myszki w celu zmiany jej precyzji działania i zaprogramować kombinację makr za pomocą prostego w obsłudze oprogramowania Mouse Master po to, aby za pomocą tylko jednego kliknięcia można było wykonać szereg poleceń.
Korzyści dla graczy

 • Bardziej płynna rozgrywka
 • Większa czułość, szybsze reakcje
 • Konfigurowalna precyzja myszy (DPI)
 • Możliwość dostosowania ustawień myszy
 • Możliwość definiowania makr w celu wykonania szeregu poleceń za pomocą jednego kliknięcia

Korzyści techniczne

 • Zapobiega korozji złącza
 • Złącze zawiera trzy razy więcej złota niż zwykłe złącza
 • Dziesięciokrotnie dłuższa żywotność gniazda związana z podłączaniem i odłączaniem myszki
MSI Z170A KRAIT GAMING Gaming Device Port

 

Przedłuż gwarancję i nie martw się o koszty napraw

Skorzystaj z opcji ochrony po gwarancji, co pozwoli Ci spać spokojnie nawet 5 lat od zakupu. W razie awarii - już po ustaniu gwarancji producenta - Ty wciąż naprawisz sprzęt za darmo. Nie musisz nawet wychodzić z domu, bo szkodę zgłosisz telefonicznie lub mailowo. Uszkodzone urządzenie odbierze od Ciebie kurier i prześle je do autoryzowanego serwisu, a potem naprawione dostarczy pod Twoje drzwi. Sprawdź szczegóły tutaj lub skontaktuj się z naszymi doradcami pod numerem telefonu 34 377 00 40.

Specyfikacja

Obsługiwane rodziny procesorów
Intel Core i7
Intel Core i5
Intel Core i3
Intel Celeron
Intel Pentium
Gniazdo procesora
Socket 1151
Chipset
Intel Z170
Typ obsługiwanej pamięci
DDR4-3600 MHz
DDR4-3400 MHz
DDR4-3200 MHz
DDR4-3000 MHz
DDR4-2800 MHz
DDR4-2666 MHz
DDR4-2400 MHz
DDR4-2133 MHz
Liczba banków pamięci
4 x DIMM
Wewnętrzne złącza
SATA III (6 Gb/s) - 6 szt.
SATA Express - 1 szt.
PCIe 3.0 x16 - 3 szt.
PCIe 3.0 x1 - 3 szt.
PCI - 1 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 1 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
Zewnętrzne złącza
DVI-D - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
RJ45 (LAN) - 1 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 4 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 6 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
PS/2 klawiatura/mysz - 1 szt.
Audio jack - 5 szt.
S/PDIF - 1 szt.
Obsługa wielu kart graficznych
NVIDIA SLI
AMD CrossFireX
Obsługa układów graficznych w procesorach
Tak
Układ audio
Realtek ALC 1150
Dodatkowe informacje
Wsparcie dla RAID
Format
ATX
Gwarancja
36 miesięcy (gwarancja sprzedawcy)
Kod x-kom
255396

Opinie

6,0/6
★★★★★★
★★★★★★
(2 opinie)
6
2
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Masz ten produkt?Pomóż innym w wyborze

Opinie użytkowników (2)

o MSI Z170A KRAIT GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4)
Filtruj:
Wszystkie oceny
Sortuj od:
Najwyżej ocenione
Wyniki: 2 z 2 opinii
MarekMarek
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
5 lat temu

Płyta główna bardzo dobra, jak na razie działa super. Możliwość instalacji 5 wentylatorów bez żadnych przeróbek obsługa SLI i bardzo dobra karta dźwiękowa. Oceniam na 6 (szkoda tylko że brak opisu na stronie)... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?11
MarekMarek
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
5 lat temu

Problemy tylko z instalacją win 7... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?00
x-kom
x-komOdpowiedź do Marek

W przypadku trudności technicznych prosimy o kontakt z naszym Działem Wsparcia Technicznego pod adresem serwis@x-kom.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 34 377 00 30. Nasz konsultant pomoże Ci rozwiązać tę sytuację i odpowie na wszystkie Twoje pytania.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?00