(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
Wszędzie
Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Podzespoły komputerowe
Gaming i streaming
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
ASUS Xonar AE (PCI-E) - 659145 - zdjęcie
ASUS Xonar AE (PCI-E) - 659145 - zdjęcie 1
ASUS Xonar AE (PCI-E) - 659145 - zdjęcie 2ASUS Xonar AE (PCI-E) - 659145 - zdjęcie 2
ASUS Xonar AE (PCI-E) - 659145 - zdjęcie 3ASUS Xonar AE (PCI-E) - 659145 - zdjęcie 3
ASUS Xonar AE (PCI-E) - 659145 - zdjęcie 1ASUS Xonar AE (PCI-E) - 659145 - zdjęcie 1
ASUS Xonar AE (PCI-E) - 659145 - zdjęcie 2ASUS Xonar AE (PCI-E) - 659145 - zdjęcie 2
ASUS Xonar AE (PCI-E) - 659145 - zdjęcie 3ASUS Xonar AE (PCI-E) - 659145 - zdjęcie 3
od: ASUS|kod producenta: XONAR_AE|kod x-kom: 659145
  • Typ karty:Wewnętrzna
  • System dźwięku:7.1
  • Interfejs:PCI-E
  • Próbkowanie:24 bit
głośniki stereo

Karta dźwiękowa ASUS Xonar AE

Karta dźwiękowa ASUS Xonar AE to karta dźwiękowa PCIe stworzona z najwyższej jakości komponentów, spełniająca potrzeby graczy, którzy wymagają wyjątkowo czystego dźwięku dla najlepszych wrażeń podczas gry lub korzystania z multimediów. Karta zapewnia 7.1-kanałowy dźwięk w jakości 192 kHz / 24-bity Hi-Res. W zestawie Xonar AE znajdują się wymienialne wzmacniacze operacyjne, które pozwalają na łatwe dostosowanie preferencji dźwiękowych — bez konieczności lutowania. Karta jest w pełni kompatybilna z Windows 10 oraz obsługuje Windows Hardware Quality Labs.

Karta dźwiękowa ASUS Xonar AE
gwiazda

Wysoka jakość dźwięku

Karta dźwiękowa Xonar AE została wyposażona w przetwornik cyfrowo-analogowy ESS 9023P DAC o klasie hi-fi, który dostarcza wyjątkowy, wolny od zakłóceń sygnał audio o współczynniku SNR na poziomie 110 dB. To zapewni Ci 12-krotnie lepszą czystość dźwięku niż standardowe układy audio. Dodatkowo karta ma wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy 150 omów, który zapewnia bogate w szczegóły, imponujące brzmienie z pulsującym, zdefiniowanym basem.

Wysoka jakość dźwięku
wydajność

Ekskluzywna technologia izolacji akustycznej ASUS

Karta Xonar AE została wyposażona w panel tylnym EMI, który blokuje zakłócenia elektromagnetyczne i zapewni Ci najczystsze doznania dźwiękowe. Ekskluzywna technologia produkcji obwodów drukowanych ASUS Hyper Grounding umożliwia silną izolację sygnału w celu zmniejszenia zniekształceń i zakłóceń, zwanych również przesłuchami komponentów.

Ekskluzywna technologia izolacji akustycznej ASUS
ustawienia

Pełna kontrola nad dźwiękiem

Karta dźwiękowa Xonar AE została wyposażona w najnowszy pakiet oprogramowania Sonic Studio, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad każdym aspektem dźwięku, począwszy od equalizera, aż po balansowanie dźwięku w głośnikach 7.1. Program Sonic Studio oferuje kompaktową stronę nawigacji dającą Ci do dyspozycji wszystkie ustawienia, których potrzebujesz. Za pomocą Intuicyjnego i kompleksowego interfejsu możesz tworzyć profile audio w zależności od różnych wymagań dźwiękowych.

Sonic Studio umożliwia także sterowanie funkcją Perfect Voice, która eliminuje zakłócenia dla zapewnienia czystej komunikacji podczas gry.

Pełna kontrola nad dźwiękiem

 

Specyfikacja

Typ karty dźwiękowej
Wewnętrzna
System dźwięku
7.1
Interfejs
PCI-E
Procesor dźwięku
C-Media 6632AE
Próbkowanie
24 bit
Częstοtliwość próbkowania
192 kHz
Stosunek sygnału do szumu (SNR)
110 dB
Obsługiwane standardy dźwięku
Sonic Studio
Rodzaje wejść / wyjść
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe (jack 3,5 mm) - 1 szt.
Wejście mikrofonowe - 1 szt.
Wyjście głośnika centralnego/niskotonowego - 1 szt.
Wyjście głośnikowe przednie (P/L) - 1 szt.
Wyjście głośnikowe boczne - 1 szt.
Wyjście głośnikowe tylne - 1 szt.
Wyjście optyczne S/PDIF Toslink - 1 szt.
Dodatkowe informacje
Sonic Studio
Synchronizacja z Windows 10
Dołączone akcesoria
Płyta ze sterownikami
Instrukcja szybkiego startu
Kolor
Czarny
Gwarancja
24 miesiące (gwarancja producenta)
Kod producenta
XONAR_AE
Kod x-kom
659145

Opinie

Od maja 2024 wprowadziliśmy nowy system oceniania. Oceny dla produktu zostały przeliczone z 6-gwiazdkowego systemu na nowy 5-gwiazdkowy system.
4,3/5
(9 opinii)
5
6
4
1
3
1
2
1
1
0

Zdjęcia użytkowników (1)

ASUS Xonar AE (PCI-E) - Mateusz

Opinie użytkowników (9)

Mateusz
Mateusz
3 lata temu

Podoba mi się wygląd karty - stonowany, bez zbędnego świecącego badziewia. Tylna płytka podobno redukuje zakłócenia elektromagnetyczne i przy okazji prezentuje się ładnie. Tylne porty nie są niestety "pokolorowane" co utrudnia podłączanie do niej urządzeń. W starym Audigy 2 było to sprytnie rozwiązane przezroczystą naklejką z kolorami odpowiednimi dla portów.
Sama karta używa kontrolera USB od AsMedia. W menadżerze urządzeń jest w "swojej" kategorii ale na przykład w AIDA64 przedstawia się jako urządzenie USB.
Podoba mi się to że mogę podłączyć do niej słuchawki i głośniki jednocześnie i w oprogramowaniu karty przełączać się między nimi. Nie trzeba już nurkować pod biurko i przełączać kabelków. Niestety karta nie wspiera portów przedniego panelu.

Sterowniki są proste w instalacji, wymagają jedynie NET Framework 4 lub nowszego. Podoba mi się panel sterowania ustawieniami karty nazwany Sonic Studio. Jest prosty i czytelny, wszystko jest w jednym miejscu. Interfejs jest po polsku ale nie wszystkie elementy są przetłumaczone a inne przetłumaczone są źle.
Panel domyślnie startuje razem z systemem. Można go wyłączyć ale jeśli chcemy żeby nasze ustawienia dźwięku były zastosowane, panel musi działać w tle (PRZED włączeniem gry/programu/przeglądarki - jeśli włączymy panel w trakcie działania jakiegoś programu, korektor/efekty nie będą działać).

Jako że nie jestem fanem jakichkolwiek "upiększaczy" dźwięku, wyłączam wszystkie możliwe efekty typu pogłos, podbicie basów, średnicy, sopranów oraz wirtualnego dźwięku przestrzennego. Ten ostatni w żaden sposób nie przydaje się w grach czy filmach. Dźwięk jest wtedy "wycofany" i stłumiony. Jedyne co zostawiam to korektor dostosowany do moich słuchawek i głośników oraz ustawienia mikrofonu - funkcje Noise Gate i Perfect Voice robią bardzo dobrą robotę. Dźwięk z mikrofonu jest bardzo dobry, trochę lepszy niż w Audigy 2 i DUŻO lepszy niż w Realteku gdzie było sporo irytujących szumów.
... Rozwiń dalej

Test ASUS Xonar AE (PCI-E)
Arkadiusz
Arkadiusz
Potwierdzony zakup
Ponad rok temu

Niestety, nie polecam. Od samego początku czytałem, że może być problem ze sterownikami na win10. Tak też się okazało, Część funkcji w panelu sterowania nie działała... Po kilki msc. użytkowania, problem z kartą i brakiem wsparcia od producenta znacznie się nasilił. Zawiesza mi całkowicie dzwięk w grach takich jak ow2. GoW, RDR2 to jest nie do przyjęcia. Gratuluje firmie Asus za olewające podejście do klienta. Jeżeli to jest wasza forma "trollowania" klientów to gratuluje! Po co przecież wypuścić najnowsze sterowniki pod Win11... Co do samej karty, gra fajnie, czystko dlatego też szkoda, że muszę się z nią rozstawiać... Rozwiń dalej

Daniel
Daniel
Potwierdzony zakup
2 lata temu

Bardzo dobra karta w swoim przedziale cenowym.... Rozwiń dalej

Kacper
Kacper
Potwierdzony zakup
Ponad rok temu

duża różnica dźwięku... Rozwiń dalej

Jakub
Jakub
Potwierdzony zakup
2 lata temu

Polecam tą karte, ogromny przeskok.... Rozwiń dalej

Kamil
Kamil
Potwierdzony zakup
2 lata temu

Przy głośnikach Razer Leviathan V1 nie odczuwam aż takiej różnicy i nie mogę korzystać z pełnego potencjału karty ale kupiłem kartę głównie ze względu na potrzebę posiadania wejścia optycznego Toslink.... Rozwiń dalej

Mateusz
Mateusz
Potwierdzony zakup
Ponad rok temu

.... Rozwiń dalej

Vadym
Vadym
Potwierdzony zakup
2 lata temu

👍🏾... Rozwiń dalej

Michał
Michał
Potwierdzony zakup
2 lata temu

Karta bardzo średnia żeby nie powiedzieć mierna. Podnosi jakość i głośność dźwięku w stosunku do zintegrowanej karty dźwiękowej w płycie głównej MSI-b450 za 300zł może o 10-15 %
Generowany dźwięk wydaje się sztuczny, być może w grach jest ok w końcu karta w nazwie ma 'gaming' lecz słuchanie muzyki czasem irytuje w zależności jakiego gatunku akurat słuchamy i zmusza co chwilę do zabawy z equalizerem.

Na plus łatwy w obsłudze program, sporo wejść i możliwość przełączania między głośnikami a słuchawkami.

Generalnie karta nie jest warta swojej ceny, jeśli szukasz czegoś do słuchania muzyki to odradzam, podejrzewam że na rynku znajdzie się coś lepszego w tej

Produkt bym zwrócił ale podoba mi się szybkie przełączanie między urządzeniami bo jestem leniwy.
... Rozwiń dalej

Koniec opinii.

Pytania i odpowiedzi

Masz pytanie o ten produkt?Zapytaj naszą społeczność i ekspertów x‑komu.