(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
 • Projektor multimedialny do kina domowego. Jak wybrać właściwy?

Projektor multimedialny do kina domowego. Jak wybrać właściwy?

·
Zaktualizowano: 2 lata temu

Projektor multimedialny służy do wyświetlania obrazu na ścianie lub na innej powierzchni pełniącej funkcję ekranu projekcyjnego. Na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych modeli. Jednak szukając sprzętu do kina domowego, na pewne parametry należy zwrócić szczególną uwagę. Jaki projektor do domu wybrać, aby odpowiadał Twoim potrzebom? Wskazówki znajdziesz w niniejszym poradniku.

Czym jest projektor multimedialny?

Projektor, nazywany też rzutnikiem multimedialnym, wyświetla obraz na podstawie otrzymywanego sygnału. Jego źródłem może być m.in. laptop, komputer stacjonarny, konsola do gier, kamera, odtwarzacz DVD czy tuner satelitarny. Projektory używane w szkołach i firmach upraszczają komunikację, zwiększają atrakcyjność prezentacji, a także pozwalają ograniczyć liczbę dokumentów w formie papierowej.

Funkcjonalność i atrakcyjne ceny urządzeń sprawiły, że projektory coraz chętniej wykorzystuje się także w domu. Mając dobrej klasy rzutnik multimedialny, z powodzeniem obejrzysz film i zagrasz w gry. A żeby wybrać sprzęt optymalny do własnych potrzeb, warto wiedzieć, czym urządzenia te różnią się między sobą.

projektor multimedialny - namiastka kina w twoim domu

Rodzaje projektorów multimedialnych

Projektory dzieli się przede wszystkim ze względu na technologię przetwarzania obrazu, czyli inaczej wyświetlania. Najpopularniejsze obecnie rozwiązania to LCD i DLP.

 • Projektory LCD – wyświetlają obraz na matrycy ciekłokrystalicznej, przez którą przechodzi silny strumień światła. Obraz generuje lampa o dużej mocy. Standardowe projektory LCD wyposażone są w jedną matrycę TFT.
 • Projektory DLP – wykorzystują układ mikroluster zwany DMD. Odbija on światło z lampy przechodzące przez wirujące koło kolorów, które nadaje mu odpowiednią barwę.
zalety technologii LCD i DLP

Z zewnątrz projektory LCD i DLP praktycznie się nie różnią. Od wybranego rozwiązania zależy jednak specyfika oraz jakość generowanego obrazu. Każda z technologii ma swoich zwolenników. Wybór w tym wypadku pozostaje kwestią osobistych preferencji. Miłośników łagodnego i bardziej stonowanego obrazu, zainteresują projektory DLP. Mają mniejszą wagę i rozmiary w porównaniu z urządzeniami LCD o podobnych parametrach. Zaletą tej technologii są także mniej widoczne pojedyncze piksele oraz bardzo dobra reprodukcja bieli i czerni.

Urządzenia LCD bardziej przypadną do gustu osobom, którym zależy na większym nasyceniu kolorów. Generują jaśniejszy obraz niż projektory DLP z lampą o tej samej mocy.

Oprócz tych dwóch głównych kategorii wyróżnić należy także urządzenia z technologią wyświetlania 3LCD, LED, Laser oraz Laser&LED. Sposób działania projektorów 3LCD opiera się na wykorzystaniu trzech paneli LCD. Każdy z nich odpowiada za wyświetlenie konkretnego koloru: niebieskiego, zielonego lub czerwonego. Obraz wyróżnia się wiernym odwzorowaniem barw oraz większą jasnością. W projektorach LED źródłem światła są małe diody LED. Urządzenia te są bardzo energooszczędne i mają wysoką żywotność.

Projektory laserowe, w których źródłem światła jest wiązka laserowa to już bardzo zaawansowane urządzenia. Świetna jakość obrazu, wysoki kontrast i długa żywotność przekładają się także na wyższą cenę, dlatego są to rozwiązania najczęściej spotykane w biurach i instytucjach edukacyjnych. Ostatni rodzaj łączy technologię diod LED i lasera. Diody wytwarzają światło czerwone, a laser zielone i niebieskie. Projektory Laser&LED także mają więc wysoką żywotność i wyświetlają żywe barwy.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie projektora?

Bez względu na to, czy interesuje Cię projektor do domu, biura czy szkoły, zawsze należy zweryfikować sześć podstawowych parametrów: format obrazu, rozdzielczość, jasność, kontrast, złącza oraz żywotność lampy. Wiedza w tym zakresie ułatwi wybór urządzenia, które sprosta Twoim oczekiwaniom. Ponadto pod uwagę warto wziąć również odległość projektora od ekranu, poziom hałasu, wagę oraz dodatkowe funkcje i wyposażenie.

Format obrazu – 16:9, 16:10, 4:3

Proporcje wyświetlania określają wymiary obrazu, wyrażone stosunkiem jego szerokości do wysokości. Obowiązujące standardy to 4:3 i panoramiczne 16:9 oraz 16:10. Pierwszy idealnie współpracuje z komputerami i w zupełności wystarczy do zastosowań biznesowych np. konferencji. Jeśli obok prezentacji chcesz wyświetlać filmy i omawiać tabele z Excela, dobrze wybrać proporcje 16:10. Dzięki temu na ekranie zmieścisz więcej treści.

W kinie domowym najpopularniejszym rozwiązaniem jest format panoramiczny 16:9. W pełni wykorzystuje powierzchnię projekcyjną, dając wysoki komfort oglądania. Na szerokim ekranie zobaczysz znacznie więcej szczegółów w swoich ulubionych filmach i grach.

Rozdzielczość ekranu oferowana przez projektory

Nowoczesne projektory obsługują szereg różnych rozdzielczości ekranu. Jest to jeden z podstawowych parametrów, który wpływa na czytelność obrazu i ilość wyświetlanych detali. Im wyższa rozdzielczość, tym obraz jest bardziej szczegółowy.

najpopularniejsze rozdzielczości projektorów

Projektor o rozdzielczości SVGA oraz XGA znajdzie głównie zastosowanie w biurze. Bez problemu wyświetlisz z jego pomocą zdjęcia w standardowej jakości oraz prezentacje Power Point. Do kina domowego najlepszym wyborem będzie rozdzielczość w formacie panoramicznym. W tym standardzie powstaje większość filmów. Zalecana rozdzielczość, to co najmniej HD Ready, czyli 1280 x 720. Projektor HD pozwoli w komfortowy sposób oglądać filmy i programy telewizyjne.

Rozdzielczości Full HD oraz WUXGA gwarantują bardzo wysokiej jakości obraz, idealny do oglądania filmów z odtwarzaczy Blu-Ray i grania w gry na konsolach nowej generacji. Projektory o takiej rozdzielczości są więc optymalnym i polecanym rozwiązaniem do domowego kina. Natomiast jeśli zależy Ci na najwyższej możliwej jakości, postaw na projektory o rozdzielczości 4K, czyli czterokrotnie większej od Full HD. Prezentowany przez nie obraz jest imponująco ostry i szczegółowy.

Jasność lampy w projektorze

Niezwykle istotnym aspektem projektora jest jasność, wyrażana w lumenach. Określa ona, jak dużo światła jest w stanie wyświetlić projektor podczas pracy. Poziom jasności obrazu decyduje o zastosowaniu danego projektora. Za produkcję światła w rzutnikach odpowiada lampa albo diody LED. Im mniejsza jasność, tym gorsza widoczność obrazu w niezaciemnionym pomieszczeniu.

jaką jasność powinien mieć projektor

Kontrast

W projektorach kina domowego kluczową rolę odgrywają kolory. O ich jakości decyduje współczynnik kontrastu.Im wyższy, tym lepsze kolory uzyskuje projektor. W przypadku urządzeń do biura kontrast ma drugorzędne znaczenie. W prezentacjach PowerPoint czy arkuszach Excel nie jest potrzebne bardzo dokładne odwzorowanie barw. Wystarczy kontrast na poziomie 1000:1.

Natomiast inwestując w sprzęt do kina domowego, zależy Ci przecież na maksymalnym komforcie i silnym nasyceniu kolorów. Dlatego warto wybrać projektor z kontrastem na poziomie co najmniej 6000:1. Należy jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem kontrastu, zmniejsza się poziom jasności.

Złącza – HDMI, DVI, VGA, S-Video, RCA-Video, USB – czyli jak podłączyć projektor?

Jeśli do projektora planujesz podłączyć kilka różnych źródeł obrazu, należy sprawdzić dostępne w wybranym modelu złącza. W rzutnikach multimedialnych najczęściej spotykane są wejścia HDMI, DVI, VGA (D-Sub), S-Video, RCA-Video oraz USB. Od sposobu podłączenia zależy jakość projekcji.

W kinie domowym najlepszym rozwiązaniem będą minimum dwa wejścia cyfrowe HDMI. Zagwarantują najwyższą jakość obrazu, niezależnie od rozdzielczości. A transmisja sygnału będzie odporna na zakłócenia. W projektorach dla biznesu i do wyświetlania prezentacji sprawdzi się wejście VGA i S-Video oraz HDMI.

W aspekcie złączy należy mieć także na uwadze odległość projektora od źródła sygnału. Im jest ona większa, tym lepiej zainwestować w złącza cyfrowe. Jeśli chcesz korzystać z kabli analogowych, warto kupić wysokiej klasy przewody, by zminimalizować straty jakości.

Łączność bezprzewodowa

Wiele projektorów wyposażonych jest także w technologię łączności bezprzewodowej – Wi-Fi i Bluetooth. Dzięki takim rozwiązaniom możesz wygodnie połączyć projektor na przykład ze smartfonem i wyświetlać na dużym ekranie filmy czy zdjęcia z wakacji, a nawet grać w gry pobrane na urządzenie mobilne.

Czy wiesz, że...
zakonnica z lampą oliwną

...za początek historii projektorów uważa się rysunek z 1420 roku? Joannes de Fontana narysował zakonnice z lampą oliwną. Oświetlony przez kobietę obraz pojawił się na ścianie w znacznie większym rozmiarze.

 

Żywotność lampy w projektorze multimedialnym

Żywotność lampy to deklarowany przez producenta czas, w ciągu którego lampa utrzyma swoją jasność, bez straty jakości kolorów. Lampa o żywotności 3 000 godzin umożliwi oglądanie jednego filmu dziennie przez około 4 lata. Wiele projektorów wyposażonych jest dodatkowo w energooszczędną funkcję ECO, która wydłuża czas działania lampy. Jednak na żywotność lampy wpływa również sposób, w jaki korzystasz z urządzenia.

W większości urządzeń za generowanie światła odpowiada tradycyjna lampa z żarnikiem. Na rynku dostępne są też urządzenia wykorzystujące diody LED zamiast tradycyjnych lamp. Zużywają one nieporównywalnie mniej prądu, a także charakteryzują się znacznie większą żywotnością i wytrzymałością. Nie mogą jednak konkurować pod względem jasności z tradycyjnymi lampami.

Odległość projektora od ekranu

Odległość, która dzieli projektor od ekranu lub dostosowanej powierzchni, wpływa na jasność oraz wielkość rzutowanego obrazu. Może on mieć nawet kilkaset cali. Minimalna i maksymalna odległość zależy od zastosowanej w urządzeniu optyki i jej ogniskowej.

W przypadku kina domowego najlepszym wyborem będą rzutniki krótkoogniskowe Short-Throw lub Ultra Short-Throw. Pierwsze wyświetlają ostry obraz już w odległości około 1 metra od ekranu, drugie potrzebują zaledwie kilkunastu centymetrów. Urządzenia o krótkiej ogniskowej można postawić pod ścianą lub zabudować. Ponadto nikt nie przeszkodzi w seansie przechodząc pomiędzy projektorem, a ekranem projekcyjnym.

Oprócz manipulowania odległością projektora, wielkość obrazu można regulować także za pomocą wbudowanego zoomu, bez konieczności przenoszenia urządzenia. Pamiętaj jednak, że bez wpływu na jakość działa tylko zoom optyczny. Cyfrowy „sztucznie” powiększa obraz. Aby odpowiednio dobrać rodzaj sprzętu do metrażu pomieszczenia, warto skorzystać z ogólnodostępnych w internecie kalkulatorów projekcji.

odległość projektora od ekranu

Poziom hałasu pracy rzutnika

W przypadku urządzenia z tradycyjną lampą w środku, głośność pracy zależy od wielkości projektora. Mniejszy będzie bowiem generował więcej hałasu. Aby w pełni cieszyć się seansem, głośność nie powinna przekraczać 30 decybeli.

Waga

W większości waga projektorów mieści się w przedziale od 2 do 3 kilogramów. Jednak niektóre sprzęty do kina domowego, ze względu na odmienną budowę, mogą ważyć nawet kilkanaście kilogramów. Dlatego jeśli planujesz zamontować projektor na stałe pod sufitem, pamiętaj aby dobrać uchwyt odpowiedni do jego wagi.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie projektora

 • Korekcja efektu trapezowego – zwana inaczej korekcją efektu „Keystone”. Pozwala dostroić obraz, gdy kształt ekranu zamiast prostokąta przypomina trapez. Mimo to warto zadbać o prawidłowy montaż urządzenia. Korekcja trapezu koryguje zniekształcania, ale powoduje spadek jakości wyświetlanego obrazu;
 • Czytniki kart pamięci oraz port USB – umożliwią przeprowadzenie prezentacji lub obejrzenie zdjęć bez potrzeby noszenia laptopa;
 • Głośnik – przydatny głównie w projektorach biurowych. Umożliwia przeprowadzenie prezentacji multimedialnej bez konieczności podłączania dodatkowych urządzeń audio;
 • Autofocus – automatycznie reguluje ostrość obrazu, jeśli rzutnik znajduje się w zakresie określonej odległości od ekranu;
 • Tryb pracy ekonomicznej „ECO” – pozwala korzystać z niższej jasności urządzenia, co znacząco przekłada się na żywotność lampy;
 • 3D Ready – ta technologia umożliwia wyświetlanie treści 3D. Do ich oglądania potrzebne są okulary 3D;
 • Kensington Lock – to gniazdo umożliwiające zabezpieczenie projektora przed kradzieżą za pomocą specjalnej linki zabezpieczającej.

Projektor multimedialny czy telewizor?

Czy rzutnik multimedialny może w domu zastąpić telewizor? To zależy od rzeczywistych potrzeb danej osoby lub rodziny. Jeżeli nie zależy Ci na całodziennym dostępie do programów telewizyjnych i kanałów informacyjnych, projektor będzie doskonałym wyborem. Bez wychodzenia z domu możesz poczuć się jak w prawdziwym kinie. Zamiast kilkudziesięciu cali masz ekran o nawet kilkumetrowej przekątnej. Transmisja meczu w takich warunkach potęguje emocje, tworząc w Twoim salonie namiastkę atmosfery stadionowej.

Takie rozwiązanie jest tańsze, niż zakup tradycyjnego odbiornika telewizyjnego w podobnych rozmiarach. Ponadto nowoczesny projektor, za sprawą kompaktowych rozmiarów, zajmuje dużo mniej miejsca, niż telewizor średnich rozmiarów. Dużym atutem rzutnika jest także jego mobilność. Z dostępem do gniazdka elektrycznego i ekranem projekcyjnym możesz zorganizować dla rodziny i przyjaciół plenerowe kino na świeżym powietrzu albo zabrać projektor na uroczystość rodzinną, żeby powspominać chwile zaklęte na zdjęciach czy filmikach. Wystarczy kawałek białej lub jasnej ściany.

Czy wiesz, że...
Projektor magiczna latarnia

...pierwsze urządzenie do wyświetlania obrazów nosiło nazwę magicznej latarni? Ten pierwowzór projektora powstał w XVII wieku. Składał się on z przesuwanych mechanicznie slajdów oświetlanych za pomocą lampy naftowej.
 

Wielozadaniowość – możliwości zastosowania projektora w domu

Projektor do kina domowego to nie tylko emocjonujące wieczory filmowe. To cały szereg dodatkowych zastosowań, które zbliżą rodzinę i uatrakcyjnią spotkania w gronie przyjaciół.

Dzięki nimi możesz zamienić salon w pełną sportowych emocji strefę kibica dla rodziny i przyjaciół. Wśród polecanych modeli z łatwością znajdziesz odpowiedni projektor na Mistrzostwa Europy czy Ligę Mistrzów. Do projekcji meczów piłki nożnej sprawdzą się rzutniki multimedialne o wysokiej rozdzielczości, aby nazwiska na koszulkach były doskonale widoczne, a Twoim oczom nie umknęło zagranie ręką w polu karnym. Warto także zwrócić uwagę na jasność projektora, żeby mecze były równie wyraziste w słoneczne popołudnie, jak i wieczorem. Wiele urządzeń oferuje nawet specjalne tryby sportowe, które optymalizują ustawienia obrazu i dźwięku tak, żeby wydobyć naturalny kolor skóry zawodnika i soczystą zieleń murawy oraz oddać emocje panujące na stadionie.

Z projektorem możesz również:

 • urządzić konkurs karaoke dla zaproszonych gości,
 • przygotować tematyczne kalambury, które zaangażują całą rodzinę,
 • zorganizować dla znajomych sesję gamingową w bestsellerowe gry,
 • przećwiczyć wystąpienie publiczne korzystając z przygotowanej prezentacji,
 • zainscenizować w ogrodzie pokaz zdjęć z rodzinnych imprez okolicznościowych,
 • czytać dzieciom ulubione bajki z wykorzystaniem ilustracji na slajdach,
 • zwiększyć efektywność oraz komfort pracy i nauki w domu.

Poznaj 10 kreatywnych zastosowań dla projektora LED, DLP i LCD.

10 zasad bezpiecznej eksploatacji rzutnika multimedialnego

 1. Przed pierwszym uruchomieniem zapoznaj się z instrukcją dołączoną do produktu.
 2. Nie umieszczaj projektora w pobliżu klimatyzacji. To może negatywnie wpłynąć na jego pracę.
 3. Zadbaj o czystość miejsca, w którym planujesz postawić lub zawiesić projektor.
 4. Nie zasłaniaj wylotów gorącego powietrza, żeby nie doprowadzić do przegrzania projektora.
 5. Po zakończonym seansie nie odłączaj od razu zasilania. Pozwól urządzeniu schłodzić lampę, dzięki czemu wydłużysz jej żywotność.
 6. Jeśli masz odpowiednie warunki oświetleniowe, korzystaj z trybu ekonomicznego projektora. Różnica w jasności jest niewielka, a żywotność lampy wydłuży się nawet o 1000 godzin.
 7. Pamiętaj, że częste włączanie i wyłączanie projektora rozgrzewa i schładza lampę. Osłabia to jej żywotność. Dlatego lepiej korzystać z urządzenia przez dłuższy czas, niż włączać je kilkukrotnie w krótkich odstępach.
 8. Jeśli podczas seansu stracisz na chwilę zasilanie, nie włączaj od razu urządzenia. Odczekaj kwadrans, aż lampa się schłodzi.
 9. Gdy przenosisz projektor, który był narażony na oddziaływanie niskich temperatur, nie włączaj go od razu. Poczekaj, aż się trochę ogrzeje.
 10. Nie czyść samodzielnie obiektywu. W wielu urządzeniach elementy projektora są odizolowane, dzięki czemu nie osadza się na nich kurz. Przetarcie ścierką naelektryzuje obiektyw, co sprawi, że zakurzy się jeszcze bardziej. Niewielkie drobinki kurzu nie wpływają na jakość obrazu.

Podsumowanie, czyli czym się kierować przy zakupie projektora?

Projektor multimedialny może zmienić ścianę Twojego salonu w ekran kinowy. To opłacalny zakup, gdy chcesz cieszyć się jak największą przekątną obrazu. Wybór urządzenia do kina domowego zależy w dużej mierze od zasobności portfela i indywidualnych preferencji. Oferta tych sprzętów stale się powiększa, więc każdy może dobrać model w zgodzie z własnymi możliwościami i potrzebami.

Jeśli chcesz namiętnie oglądać najnowsze filmowe hity, to zwróć uwagę na panoramiczny format obrazu i wysoki kontrast. Wybierając projektor do gier, kieruj się wysoką rozdzielczością, która w pełni pozwoli podziwiać piękno wirtualnych światów. Myśląc o seansach w nasłonecznionym pokoju lub na świeżym powietrzu pamiętaj o dużej jasności lampy. Planując częste transportowanie projektora, weź pod uwagę gabaryty i dodatkowe funkcje urządzenia, a w szczególności możliwość korekcji. To pozwoli dostroić obraz w warunkach plenerowych. Aby bezpiecznie przechowywać i transportować projektor warto zaopatrzyć się w odpowiednią torbę.

Przed zakupem sprawdź również gwarancję. W przypadku projektorów oddzielnym okresem gwarancyjnym może być objęty sprzęt, a oddzielnym lampa, jako element eksploatacyjny.

Zobacz też poradnik: Projektory multimedialne. Wybór projektora do domu i do firmy.

Polecane projektory

Sprawdź, jaki projektor multimedialny do domu wybrać.

polecane modele projektorów

 Optoma HD28e DLP

Optoma HD28e DLP

Z projektorem Optoma HD28e, wykorzystującym technologię DLP, wystarczy zaledwie 70 cm odległości od ekranu czy przystosowanej powierzchni, aby wyświetlić film lub zdjęcia. Dzięki trybowi gry, zapewniającemu błyskawiczny czas reakcji, możesz przenieść wirtualne zmagania na dużo większy ekran. Mecz ulubionej drużyny obejrzysz nawet na 300”, a także wyświetlisz filmy 3D.

Epson EH-TW750 3LCD

Epson EH-TW750 3LCD

Zmień pokój w salę kinową albo zorganizuj wakacyjny seans pod gwiazdami. Projektor Epson 3LCD o jasności 3400 lumenów wyświetli wysokiej jakości obraz i zapewni świetną rozrywkę w każdym miejscu. Podłącz odtwarzacz DVD, konsolę do gier albo smartfon i ciesz się obrazem o przekątnej nawet 300 cali.

Epson EH-TW740 3LCD

Epson EH-TW740 3LCD

Prosta konfiguracja, szybkie podłączenie urządzeń za pomocą HDMI lub Wi-Fi i gotowe. Można się wygodnie ułożyć i cieszyć chwilą z ulubionym serialem albo poczuć emocje wydarzeń sportowych na ekranie sięgającym nawet 386”. Długa żywotność lampy w przeliczeniu pozwoli na oglądanie jednego filmu dziennie przez 18 lat.

Optoma HD146X DLP

Optoma HD146X DLP

Projektor Optoma DLP o rozdzielczości Full HD świetnie sprawdzi się do domowego kina. Zapewni realistyczny, jasny obraz o żywych kolorach. Technologia Dynamic Black zadba o szczegółowość ciemnych scen i ostrość jasnych kadrów podczas odtwarzania filmów Blu-ray, oglądania programów telewizyjnych czy grania w gry wideo.

Philips NeoPix Ultra 2

Philips NeoPix Ultra 2

Umieść kompaktowy projektor Philips NeoPix Ultra 2 w dowolnym miejscu i dzięki regulacji ostrości oraz korekcji zniekształceń zawsze ciesz się świetnym obrazem. Swobodnie wyświetlaj pliki z każdego urządzenia, także ze smartfona czy tabletu. Oprócz przeniesienia rozrywki na nowy poziom zadbasz też o środowisko. Źródło światła LED charakteryzuje się długą żywotnością i energooszczędnością.

Acer H6531BD DLP

Acer H6531BD DLP

Przeanalizuj na dużym ekranie przygotowaną do pracy prezentację, zorganizuj rodzinne oglądanie zdjęć i filmu z wesela, a wieczorem zrelaksuj się przy ulubionym filmie 3D. Projektor Acer DLP o rozdzielczości Full HD i wysokiej jasności wyświetli każdy obraz w świetnej jakości. Wyrazisty, szczegółowy i pełen żywych kolorów.

Xiaomi Mi Smart Compact

Xiaomi Mi Smart Compact

Zgrabny i stylowy kompaktowy projektor od Xiaomi łączy szereg funkcji, które przeniosą rozrywkę na wyższy poziom. Mi Smart Compact wyświetli obraz Full HD o przekątnej od 60 do 120”. W uzyskaniu odpowiedniej jakości pomoże automatyczne ustawienie ostrości. Dzięki Asystentowi Google urządzeniem można sterować głosowo.

BenQ TK800M DLP 4K HDR

BenQ TK800M DLP 4K HDR

Z projektorem BenQ TK800M będziesz cieszyć się obrazem w znakomitej jakości 4K. Piękne, naturalne kolory zapewni technologia HDR. Projektor BenQ świetnie sprawdzi się podczas transmisji meczów czy innych wydarzeń sportowych. Ustawienia specjalnych trybów sportowych sprawią, że poczujesz się, jakbyś był w samym centrum wydarzeń.

Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150”

Xiaomi Mi 4K Laser Projector

Xiaomi Mi Laser Projector to zaawansowane urządzenie, w którym zastosowano technologię laserową. Wyjątkowe wrażenia wizualne zapewnia rozdzielczość 4K. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom przeniesiesz do domu kinową jakość obrazu oraz dźwięku. Projektor wystarczy umieścić w odległości od 5 do 50 cm, by móc cieszyć się dużym ekranem.

ViewSonic M2 DLP

ViewSonic M2 DLP

Projektor ViewSonic M2 to idealna propozycja dla osób poszukujących mobilnego urządzenia, które będą mogli zabrać na spotkania służbowe, uroczystości rodzinne czy w podróż. Mimo niewielkiej konstrukcji rzutnik multimedialny generuje wyraźny, barwny i ostry obraz w rozdzielczości Full HD. Jest wyposażony w podwójne głośniki Harmon Kardon, które zapewniają czysty i głęboki dźwięk.

Zobacz wszystkie projektory dostępne w x-komie