(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Jaką drukarkę wybrać do domu, a jaką do firmy?

·
Zaktualizowano: Ponad rok temu

Wybór drukarki warto poprzedzić pytaniem: jakie materiały zamierzam drukować? Urządzenie, które sprawdzi się w domu, niekoniecznie znajdzie zastosowanie w firmie. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jakie parametry uwzględnić przy zakupie. Poznasz też popularne technologie druku i możliwości urządzeń drukujących. Sprawdź nasze wskazówki i wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb.

Spis treści:

 1. Którą technologię druku wybrać?

 2. Jakie są koszty eksploatacji drukarek i jak je obliczyć?
 3. Jaka jest odpowiednia rozdzielczość druku?
 4. Szybkość druku i obsługiwane formaty nośników
 5. Podłączenie drukarki też jest ważne
 6. Dodatkowe funkcje drukarek
 7. Która lepsza – drukarka atramentowa, laserowa, a może sublimacyjna?
 8. Jaką drukarkę wybrać?
 9. Czym się kierować przy zakupie drukarki?
 10. Które drukarki są najczęściej wybierane?

 

Typy drukarek, czyli którą technologię druku wybrać?

Technologia druku decyduje nie tylko o jakości, ale i szybkości drukowania. Do najpopularniejszych urządzeń należą modele atramentowe, laserowe oraz sublimacyjne. Różnią się od siebie techniką tworzenia wydruków.

jaką drukarkę wybrać do domu a jaką do firmy

Jak działa drukarka atramentowa?

Wydruk uzyskiwany jest poprzez nanoszenie na papier lub inny nośnik druku mikroskopijnych kropli atramentu. Uwalniane są one z dysz w głowicy drukującej, która, przesuwana w poziomie, tworzy kolejne linie obrazu. Większość atramentówek wykorzystuje model CMYK, czyli cztery barwy atramentu – cyjan, magenta, żółty i czarny. Taka kompozycja umożliwia drukarce wydruk pełnokolorowej strony. Na rynku dostępne są modele wykorzystujące dodatkowe kolory. Koszty ich eksploatacji są wyższe, ale gwarantują lepszą jakość wydruku.

Jak działa drukarka laserowa?

Zasada działania drukarki laserowej przypomina pracę kserokopiarki. Urządzenie do tworzenia wydruków wykorzystuje toner o konsystencji proszku. Jego cząsteczki nanoszone są na element zadrukowywany, a następnie wprasowywane przez bęben obrazowy. W odróżnieniu od atramentówek druk laserowy tworzy obraz warstwowo, a nie linia po linii. Wyróżniamy dwa typy drukarek laserowych:

 • kolorowe – wykorzystują przeważnie cztery różne tonery CMYK,
 • monochromatyczne – używają jednego tonera i drukują dokumenty wyłącznie w czerni i bieli.

Jak działa drukarka sublimacyjna?

Drukarka sublimacyjna, zwana również termosublimacyjną, umożliwia wydruk zdjęć w wysokiej jakości. Do drukowania wykorzystuje taśmę barwiącą oraz specjalny rodzaju papieru fotograficznego. Proces wydruku polega na podgrzaniu taśmy z barwnikiem, który następnie osiada na papierze. Każdy kolor nakładany jest odrębnie, co gwarantuje fotograficzną jakość i wysoką trwałość wydruku. Na koniec pokrywany jest on bezbarwną warstwą, która chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV i wilgocią.

 

Jakie są koszty eksploatacji drukarek i jak je obliczyć?

jakie są koszty eksploatacji drukarki atramentowej laserowej i sublimacyjnej

Jakie są koszty eksploatacji drukarek atramentowych?

W przypadku drukarek atramentowych można przyjąć zasadę: im tańsza drukarka, tym wyższe koszty eksploatacji. Urządzenia do pracy wykorzystują dwa różne typy zasobników z tuszem. W pierwszym atrament znajduje się w dwóch kartridżach - czarnym i trzykolorowym. W drugim każdy z kolorów umieszczany jest w oddzielnym zasobniku. Najtańsze modele wykorzystują pierwsze rozwiązanie. Gdy skończy się jeden kolor, konieczna jest wymiana całego kartridża. Drukarki, które posiadają osobne zasobniki z tuszem, pozwalają w dłuższej perspektywie zaoszczędzić na wymianie atramentów. W zakresie druku atramentowego alternatywnym rozwiązaniem jest CISS – system stałego zasilania tuszem. Urządzenie, które przy pomocy silikonowych rurek dostarcza atrament z zewnętrznych zbiorników bezpośrednio do głowicy drukującej. CISS to gwarancja niskich kosztów eksploatacji, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wydruków.

Jakie są koszty eksploatacji drukarek laserowych?

Kaseta z tonerem w drukarkach laserowych wystarczy na zdecydowanie większą liczbę wydruków. Koszty ich użytkowania zależą od sposobu montowania w nich modułów z materiałami eksploatacyjnymi. Dostępne są modele z rozdzielonym modułem bębna i tonera oraz urządzenia, które oferują zintegrowane rozwiązanie. Pierwszy wariant będzie bardziej opłacalny w przypadku intensywnej eksploatacji. Z kolei rozwiązanie łączone sprawdzi się przy okazjonalnym drukowaniu w domu.

Jakie są koszty eksploatacji drukarek sublimacyjnych?

Koszty eksploatacji drukarek sublimacyjnych zależą przede wszystkim od cen papieru i taśm barwiących. Dostępne są gotowe pakiety obliczone na określoną liczbę wydruków. Zawierają wszystko, czego potrzebujesz do wydruku najwyższej jakości. Nie musisz oddzielnie inwestować w papier. Możesz natomiast przeanalizować ceny zestawów o zwiększonej wydajności, które pozwolą na wydrukowanie większej ilości zdjęć.

Jak obliczyć koszty wydruku?

Przybliżony koszt wydruku pojedynczej strony można obliczyć, dzieląc cenę tonera lub tuszu przez jego wydajność, tj. liczbę stron podawaną przez producenta. Uzyskana wartość dotyczy dokumentu tekstowego, bez grafik i pogrubień. Kalkulacje dobrze przeprowadzić oddzielnie dla wydruku czarno-białego oraz kolorowego, jak również dla tuszy i tonerów o różnych pojemnościach. Obecnie do większości drukarek dostępne są materiały eksploatacyjne w wersji standardowej i powiększonej. Ta druga, w przeliczeniu na stronę wydruku, może okazać się bardziej ekonomiczna. Do kosztów wydruku należy dodać również cenę zakupu papieru.

W jaki sposób obniżyć koszty druku?

Wymiana zużytych tuszy i tonerów na oryginalne – pochodzące od producenta wybranego modelu, bywa dość kosztowana. W tej sytuacji warto rozważyć zakup zamienników. Oferta cenowa mniej znanych producentów jest zwykle korzystniejsza. Nie każda drukarka potrafi jednak prawidłowo współpracować z zamiennikami, dlatego warto najpierw poszukać wiarygodnych informacji w sieci.

 

Jaka jest odpowiednia rozdzielczość druku? 

Rozdzielczość druku wyrażana jest w jednostkach dpi. Określają one, ile punktów na powierzchnię jednego cala może nanieść drukarka. Im więcej, tym bardziej szczegółowy jest wydruk. Rozdzielczość należy rozpatrywać w odniesieniu do wybranej technologii druku.

Rozdzielczość drukarek atramentowych

Sięga nawet 9600 x 2400 dpi. Wysokie parametry tych urządzeń wynikają z ograniczonej ilości kolorowych atramentów. Odwzorowanie jednego barwnego piksela może wymagać nadrukowania więcej niż jednej kropki. Do drukowania tekstu wystarczy rozdzielczość 600 x 600 dpi. Z kolei do zdjęć i szczegółowych dokumentów optymalnym wyborem będzie 1200 x 1200 dpi. Im większa rozdzielczość, tym więcej barw na wydruku oraz płynniejsze przejścia pomiędzy kolorami.

Rozdzielczość drukarek laserowych

Kolorowe i monochromatyczne drukarki laserowe oferują rozdzielczość sięgającą 2400 x 600 dpi. To zdecydowanie mniej od urządzeń atramentowych. Takie wartości są jednak wystarczające w przypadku monochromatycznego druku laserowego. Wysokiej jakości tekst uzyskamy już na urządzeniu o rozdzielczości 600 x 600 dpi. Kolorowa drukarka laserowa nie nadaje się do drukowania zdjęć, ale sprawdzi się w przypadku plakatów i wizytówek, głównie dzięki wysokiej odporności wydruków na czynniki atmosferyczne.

Rozdzielczość drukarek sublimacyjnych

Drukarki sublimacyjne mogą odwzorować jeden barwny piksel za pomocą jednej kropki. W tym przypadku niskie rozdzielczości tych urządzeń wcale nie oznaczają gorszych rezultatów. Drukarka sublimacyjna o rozdzielczości 300 x 300 dpi jest w stanie wydrukować zdjęcie o prawdziwie fotograficznej jakości.

 

Szybkość druku i obsługiwane formaty nośników

Prędkość drukowania określa liczbę stron, którą urządzenie jest w stanie wydrukować w ciągu minuty. Wybór drukarki na podstawie tego parametru zależy od planowanej eksploatacji urządzenia oraz od indywidualnych preferencji. 

przykładowe szybkości druku

Na prędkość druku podawaną przez producentów wpływa wiele czynników:

 • druk czarno-biały lub kolorowy,
 • druk jednostronny lub dwustronny,
 • liczba drukowanych stron,
 • wybrane ustawienia jakości,
 • liczba kopii,
 • jakość i grubość papieru,
 • stopień skomplikowania drukowanej treści. 

Czym jest format i gramatura nośnika?

Format nośnika to inaczej rozmiar papieru lub innego materiału drukarskiego. Na naszym rynku najbardziej rozpowszechnione są arkusze formatu A. Standardowy papier do drukarek i ksero ma format A4. Wybrane modele atramentowe i laserowe są w stanie obsłużyć dwa razy większy arkusz A3. Obu nośników nie wykorzystamy jednak w tańszych modelach sublimacyjnych, które drukują zdjęcia o maksymalnej wielkości 10x15 cm.

najpopularniejsze formaty papieru

Gramatura określa gęstość papieru, która wyrażana jest w jednostkach gram na metr kwadratowy. W zależności od rodzaju i przeznaczenia wydruku wykorzystuje się różne gramatury papieru. Im jest ona większa, tym arkusz papieru jest cięższy. Przekłada się to na strukturę i pośrednio na grubość papieru. Typowy papier biurowy ma gramaturę 80 g/m2.

Na jakich rodzajach nośników najlepiej drukować?

Źle dobrany nośnik może zadecydować o jakości wydruku. Dobrze wybrać materiał w zgodzie z jego przeznaczeniem. Przed zakupem drukarki warto sprawdzić, jakie nośniki obsługuje wybrane urządzenie.

Lista najpopularniejszych nośników:

- papier uniwersalny – najlepiej sprawdzi się przy drukowaniu tekstu. Tusz z drukarek atramentowych głęboko wnika w jego strukturę, przez co zadrukowane fragmenty wybrzuszają się.

- papier powlekany – przeznaczony do drukowania kolorowych grafik, obrazów i tekstów. Specjalna warstwa chroni strukturę bazową papieru przed wnikaniem atramentu. Tusz nie rozmazuje się, a wydruk zachowuje płaską powierzchnię.

- papier fotograficzny – przeznaczony jest do drukowania zdjęć. Świetnie oddaje kolory i szczegóły fotografii. Wchłania dużą ilość atramentu, więc nie zniekształca nośnika. Na rynku dostępne są zestawy dedykowane do konkretnych modeli drukarek.  

- papier wizytówkowy – idealnie nadaje się do tworzenia dokumentów służbowych. Do wyboru jest duża ilość wzorów i kolorów. Specjalna mikroperforacja umożliwia wygodne i szybkie podzielenie arkusza, bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

- papier transferowy – pozwala przenieść dowolny napis, rysunek lub zdjęcie na wybraną powierzchnię np. tkaninę, plastik lub szkło. Wydruk transferujemy przy użyciu rozgrzanego żelazka lub prasy termicznej. Dostępne są zestawy do jasnych lub ciemnych tkanin.

- papier samoprzylepny – pozwala zaprojektować własne okładki na płyty CD i DVD, etykiety na listy oraz inne materiały ułatwiające archiwizację danych. Arkusze najczęściej dostępne są w formacie A4.

- folia przezroczysta – pozwala przygotować monochromatyczny lub kolorowy slajd, który ułatwi prowadzenie prezentacji na klasycznych rzutnikach, które, pomimo rosnącej popularności nowoczesnych projektorów multimedialnych, wciąż używane są w szkołach i firmach.

- folia samoprzylepna – doskonała do oznaczania wszelkich powierzchni płaskich. Z jednej strony posiada powierzchnię przeznaczoną do zadruku, z drugiej specjalną warstwę kleju. Dostępna w kilku wersjach kolorystycznych.

- folia magnetyczna – łatwo usuwalny nośnik, najczęściej używany w reklamie. Sprawdzi się przy tworzeniu reklamy wizualnej, np. na samochodach służbowych.

- płótno – specjalna tkanina z warstwą do nadruku przeznaczoną do urządzeń atramentowych. Faktura materiału idealnie nadaje się do reprodukcji dzieł malarskich.

Miesięczne obciążenie – kiedy jest istotne?

Miesięczne obciążenie określa liczbę wydruków, jaką dane urządzenie jest w stanie wykonać w ciągu miesiąca. To kluczowy parametr w przypadku urządzeń, które będą intensywnie eksploatowane, np. w średnich i dużych firmach. Przed zakupem drukarki warto indywidualnie oszacować, jak dużo dokumentów będzie drukowane miesięcznie.

miesięczna ilość wydruków a przeznaczenie drukarki

Do czego służą podajnik i odbiornik papieru? 

Podajnik papieru określa maksymalną ilość czystego papieru, jaką można umieścić w urządzeniu. Odbiornik papieru z kolei maksymalną ilość zadrukowanych dokumentów. Im więcej nośników pomieści drukarka, tym mniej czasu stracimy uzupełniając i odbierając papier podczas drukowania.

 

Podłączenie drukarki też jest ważne

Jak podłączyć drukarkę?

Obecnie większość drukarek ze średniego segmentu wyposażono w karty sieciowe. Urządzenia możemy podłączyć do sieci przewodowo lub bezprzewodowo. Poniżej najpopularniejsze rodzaje wyjść i złącz:

 • port USB typu B – po podłączeniu przewodu do drukarki i komputera system operacyjny automatycznie wykrywa sprzęt i instaluje oprogramowanie. Interfejs pozwala również podpiąć i drukować zdjęcia bezpośrednio z aparatu cyfrowego.
 • Ethernet / LAN – łącze sieciowe idealne dla użytkowników posiadających sieć lokalną w domu lub biurze. Przewód Ethernet możemy podłączyć do routera z Wi-Fi, co pozwoli udostępnić drukarkę w sieci dla większej liczby komputerów.
 • Wi-Fi – najwygodniejsze rozwiązanie, pozwalające drukować bezprzewodowo z urządzeń mobilnych. Urządzenie możemy umiejscowić w dogodnym miejscu, niekoniecznie w pobliżu routera lub komputera.
 • Czytnik kart pamięci – umożliwia wygodne drukowanie bezpośrednio z karty pamięci aparatu lub telefonu.

jak mogę podłączyć drukarkę

Czy mogę drukować bezpośrednio z urządzeń mobilnych?

Nowoczesne modele drukarek wyposażone są w dodatkowe technologie, które umożliwiają bezprzewodowe drukowanie z urządzeń mobilnych.

 • Bluetooth – interfejs umożliwiający sterowanie wydrukiem z pozycji smartfona lub tabletu.
 • Pictbridge – pozwala drukować bezpośrednio z aparatu cyfrowego lub telefonu.
 • AirPrint – funkcja firmy Apple, pozwalająca drukować zdjęcia i dokumenty z komputera Mac, iPhone’a, iPada lub iPoda Touch. Bez instalowania dodatkowego oprogramowania.
 • NFC – moduł umożliwiający drukowanie zbliżeniowe. Wystarczy przyłożyć smartfon lub tablet do drukarki z symbolem NFC, aby szybko wydrukować dokumenty.

Ze sklepu Google Play możemy pobrać wiele bezpłatnych aplikacji dla urządzeń przenośnych z systemem Android. Dzięki nim podłączymy urządzenie do drukarki udostępnionej w sieci.

 

Dodatkowe funkcje drukarek

Jakie funkcje i wyposażenie mogę mieć swojej w drukarce?

Drukarki poza tradycyjnymi funkcjami posiadają szereg dodatkowych możliwości. Mają one ułatwić pracę drukarki i często decydują o wyborze konkretnego modelu. Oto kilka najbardziej przydatnych:

 • ADF – automatyczny podajnik dokumentów umożliwia łatwe skanowanie, kopiowanie i faksowanie jednostronnych dokumentów, bez konieczności ręcznego podawania każdej z nich.
 • DADF – automatyczny podajnik obsługujący dwustronne dokumenty.
 • OCR – optyczne rozpoznawanie znaków w skanerze, pozwala przetworzyć plik graficzny w edytowalny dokument tekstowy.
 • Dupleks – umożliwia automatyczne drukowanie dwustronne.
 • Wbudowany wyświetlacz – ułatwia instalację i obsługę urządzenia.
 • Drukowanie na płytach CD i DVD – specjalny podajnik do wykonywania nadruków na płytach.
 • Czytnik kart pamięci – ułatwia przesyłanie dokumentów do drukowania.
 • Skanowanie do chmury – daje natychmiastowy dostęp do dokumentów na różnych urządzeniach.
 • Moduł akumulatora – dzięki niemu z łatwością skorzystasz z drukarki w dowolnym miejscu.

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

Większość sprzedawanych obecnie drukarek to urządzenia wielofunkcyjne. Swoją popularność zawdzięczają wygodzie użytkowania sprzętu, który łączy w sobie funkcje drukarki, kopiarki, skanera oraz faksu. Skaner pozwala przenieść tekst lub obraz z nośnika do komputera. Kserokopiarka działa w zasadzie bez udziału komputera. Podobnie jest  z faksem, który coraz częściej posiada wbudowaną pamięć wybieranych numerów oraz odebranych dokumentów.

Jaka jest optymalna rozdzielczość dla skanera w drukarce?

Rozdzielczość skanera określa, jak szczegółowe będą zdjęcia po zeskanowaniu. Parametr wyrażany jest w dpi - liczbie punktów obrazu przypadającej na cal. Im wyższa rozdzielczość skanowania, tym więcej punktów obrazu odczyta skaner. Większy będzie również rozmiar zeskanowanego pliku.

optymalna rozdzielczość dla skanera

Wybór rozdzielczości skanowania zależy od rodzaju skanowanego materiału. Do dokumentów tekstowych i zdjęć wystarczy urządzenie o rozdzielczości 1200 dpi. Z kolei do skanowania klisz i slajdów warto zainwestować w sprzęt o rozdzielczości 2400 dpi lub większej.

Szerzej o skanerach piszemy w poradniku Mobilny, dla fotografa, do domu czy do biura? Radzimy, jak wybrać skaner

 

Drukarka atramentowa, laserowa, a może sublimacyjna?

Wybór odpowiedniej drukarki zależy od tego, jak zamierzamy eksploatować urządzenie. Czy będzie nam ono służyło do drukowania tekstu, grafik, czy zdjęć? Istotna jest również ilość wydruków, jaką w ciągu miesiąca planujemy wykonywać. 

Jaką drukarkę wybrać do domu? 

W zastosowaniach domowych, przy okazyjnym drukowaniu, świetnie sprawdzi się drukarka atramentowa. Zawdzięcza ona swoją popularność dobrej jakości wydrukom i szybkiej pracy. Jest stosunkowo tania i uniwersalna. Pozwoli drukować tekst, kolorowe dokumenty i grafiki. Jeśli planujesz intensywną eksploatację sprzętu, a nie masz potrzeby drukowania w kolorze, to wtedy zdecydowanie lepszym wyborem będzie drukarka laserowa. Koszt wydruku strony z tekstem na monochromatycznej drukarce laserowej jest kilkukrotnie mniejszy od wydruku na atramentówce.

drukarka do domu

 

Jaką drukarkę wybrać do firmy?

W codziennej pracy biurowej kluczowe są koszty eksploatacji i wydajność. Większość wydruków to czarno-białe dokumenty, więc najlepiej w tym zastosowaniu sprawdzi się monochromatyczna drukarka laserowa. Charakteryzuje się dłuższą żywotnością i jest przystosowana do drukowania dużej ilości dokumentów. Wydruki są wysokiej jakości, a ich koszt zdecydowanie mniejszy. Ogromną zaletą jest również odporność wydrukowanych materiałów na czynniki atmosferyczne i upływ czasu. Ma to znaczenie w przypadku dokumentów, które należy przechowywać kilka lat. Wydrukowane faktury będą czytelne nawet po upływie lat. Kolorowa drukarka laserowa pozwoli Ci także wykonać dużą ilość wydruków monochromatycznych, jak i kolorowych. Wybierając drukarkę do firmy, warto również rozważyć zakup takiej z funkcją skanera, faksu i kserokopiarki.

Pamiętaj, że wraz z wejściem w życie przepisów RODO (rozporządzenie o ochronych danych osobowych) warto przyjrzeć się drukarkom oraz urządzeniom wielofunkcyjnym pod kątem ochrony tego typu informacji. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym poradniku: Drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, skanery i niszczarki, które przygotują Cię na RODO.

drukarka do biura i firmy

Jaką drukarkę wybrać do zdjęć?

Do wydruku zdjęć najlepsza będzie drukarka sublimacyjna, zaprojektowana z myślą właśnie o tym. Do niedawna znajdowała ona zastosowanie głównie w studiach fotograficznych oraz punktach świadczących takie usługi. Obecnie cena tego urządzenia spadła, więc coraz częściej trafia do naszych domów. Zapewnia fotograficzną jakość i wysoką trwałość wydruków. Nie jest jednak urządzeniem biurowym, więc drukowanie na niej tekstu lub innych dokumentów jest nieopłacalne.

W sprzedaży dostępne są kompaktowe modele posiadające wbudowany akumulator. Możesz zabrać urządzenie w podróż lub na imprezę i utrwalać wspomnienia, bez konieczności odwiedzania fotografa. Jeśli szukasz uniwersalnego urządzenia do drukowania zdjęć i dokumentów, wybierz drukarkę atramentową. Pamiętaj jednak, by składała się minimum z 4 barw atramentu. Im więcej kolorów tuszu w drukarce, tym wyższa jakość wydruku.

drukarka do zdjęć

 

3 pytania, które należy sobie zadać, przed wyborem drukarki

Znasz już kluczowe parametry i możliwości urządzeń drukujących. Przed zakupem jasno określ swoje wymagania dotyczące nowego sprzętu. Ustal jaki typ dokumentów zamierzasz drukować. Czy będą to głównie dokumenty tekstowe, kolorowe grafiki, a może zdjęcia? Sprecyzuj, jak często używane będzie urządzenie. Codziennie, raz na tydzień, czy może raz na miesiąc? Zdefiniuj także, jak dużo wydruków chcesz tworzyć w ciągu jednego miesiąca – 100, 500, 2000? Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią inteligentny wybór drukarki, która będzie służyć Ci przez długi czas. Z urządzeniem dopasowanym do swoich potrzeb nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale odczujesz pełną satysfakcję z dokonanego zakupu.

 

Przegląd drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych​​

drukarki i urządzenia wielofunkcyjne

HP Smart Tank 515 Atrament WiFi BLE Kolor

 

HP Smart Tank 515 Atrament WiFi BLE Kolor

Wszechstronne urządzenie wielofunkcyjne stworzone z myślą o Twojej wygodzie, pozwoli Ci na wydajne drukowanie, kopiowanie i skanowanie w jednym miejscu. Kompaktowy rozmiar sprawia, że HP Smart Tank 515 zmieści się praktycznie w każdym zakątku Twojego domu.

Canon Pixma G1420 czarna

 

Canon Pixma G1420 czarna

Bardzo wydajna, ekonomiczna i efektywna drukarka do codziennego użytku Canon Pixma G1420 zapewnia wysokiej jakości efektywne i ekonomiczne drukowanie wyraźnych dokumentów i atrakcyjnych zdjęć. 

Canon SELPHY CP1300 Różowa

 

 

Canon SELPHY CP1300 Różowa

Ta stylowa, kompaktowa, bezprzewodowa drukarka do zdjęć idealnie nadaje się do tworzenia wyjątkowych odbitek ze zdjęć w zgodnych urządzeniach inteligentnych, aparatach fotograficznych i nie tylko.

HP Smart Tank 515

HP Smart Tank 515

Urządzenie wielofunkcyjne do domu i małego biura. Wygodny system zasilania tuszem w postaci zintegrowanych zbiorników z atramentem i czujnik poziomu zapełnienia to gwarancja bezproblemowej wymiany i oszczędnego drukowania w kolorze i czerni nawet przy dużych nakładach.

 Canon MAXIFY MB2150 czarna

 

 

Canon MAXIFY MB2150 czarna

Drukarka, skaner, kopiarka i faks z obsługą drukowania z i skanowania do urządzeń przenośnych i usług w chmurze, możliwością drukowania 19 obr./min w trybie monochromatycznym i całą gamą funkcji sieciowych. Idealnie sprawdzi się w domu i małym biurze.

Canon TR150 z baterią

 

Canon TR150 z baterią

Drukowanie w podróżach służbowych to nic trudnego, gdy masz przy sobie drukarkę Canon Pixma TR150. Niewielka waga, wymiary oraz wbudowana bateria sprawiają, że bez trudu zmieści się w bagażu podręcznym lub plecaku. Dodatkowym atutem jest bardzo prosta obsługa. Wystarczy sparować ją z laptopem, smartfonem lub innymi urządzeniami mobilnymi za pośrednictwem WiFi lub kabla USB.

Canon i-SENSYS LBP223DW

Canon i-SENSYS LBP223DW

To monochromatyczna laserowa drukarka, która oferuje bardzo dużą szybkość drukowania – nawet do 33 stron na minutę. Automatyczny druk dwustronny natomiast zmniejsza ilość odpadów papierowych i minimalizuje koszty eksploatacji. Wbudowany interfejs Wi-Fi umożliwia drukowanie z urządzeń mobilnych.

Epson L850

Epson L850

Dzięki systemowi stałego zasilania tuszem (CISS) ta drukarka atramentowa zapewnia niskie koszty drukowania w przeliczeniu na stronę, a duża rozdzielczość druku dba o jego wysoką jakość. Dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi łatwo zeskanujesz i skopiujesz interesujące Cię dokumenty i obrazy.

HP ENVY Inspire 7920e Duplex WiFi Instant Ink HP+

 

HP ENVY Inspire 7920e Duplex WiFi Instant Ink HP+

To urządzenie zostało stworzone z myślą o miłośnikach zdjęć. Kompaktowy rozmiar i łatwość obsługi czynią z urządzenia idealne rozwiązanie do Twojego domowego studia fotograficznego. Oprócz drukowania fantastycznych zdjęć HP Envy Inspire 7920e również skanuje oraz kopiuje. 

Canon PIXMA G2411

Canon PIXMA G2411

Ta uniwersalna drukarka atramentowa sprawdzi się w domu i małym biurze. Technologia FINE i hybrydowy system atramentów dbają o jakość wydruku zarówno czarno-białych dokumentów, jak i zdjęć bez obramowania. Automatyczne wyłączanie zasilania drukarki, gdy nie jest używana, oszczędza energię.

Brother InkBenefit Professional MFC-J3540DW

 

Brother InkBenefit Professional MFC-J3540DW

Model został zaprojektowany z myślą o małych biurach. Urządzenie oferuje skanowanie, kopiowanie i faksowanie jednostronne w formacie A3, zapewniając przy tym wysoką jakość wydruków, dużą szybkość drukowania i niskie koszty eksploatacji.

HP LaserJet M234sdwe Duplex ADF WiFi Instant Ink HP+

 

HP LaserJet M234sdwe Duplex ADF WiFi Instant Ink HP+

Do drukowania dokumentów, plików tekstowych lub nawet grafiki – HP LaserJet M234sdwe z usługą HP+ doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i w małej firmie. Dodatkowym atutem jest pojemny podajnik papieru oraz łatwa wymiana elementów eksploatacyjnych.

Epson EcoTank L810

Epson EcoTank L810

Technologia Micro Piezo dba o to, aby wydruki z tej drukarki atramentowej były zawsze dobrej jakości. System stałego zasilania tuszem (CISS) gwarantuje jego łatwą wymianę i redukuje koszty utrzymania. Wbudowany ekran LCD usprawnia nawigację po drukarce i pozwala na drukowanie bez podłączania drukarki do komputera.

Zobacz drukarki dostępne w ofercie x-kom

Potrzebujesz porady biznesowej? Skontaktuj się z x-komowym działem B2B

Pobierz aplikację mobilną

 

AppStore Google Play AppGallery