Drukuj
Do porównania
ASUS B85M-G (PCI-E DDR3) - 150714 - zdjęcie
ASUS B85M-G (PCI-E DDR3) - 150714 - zdjęcie 1
ASUS B85M-G (PCI-E DDR3) - 150714 - zdjęcie 2
ASUS B85M-G (PCI-E DDR3) - 150714 - zdjęcie 3
ASUS B85M-G (PCI-E DDR3) - 150714 - zdjęcie 4
ASUS B85M-G (PCI-E DDR3) - 150714 - zdjęcie 1
ASUS B85M-G (PCI-E DDR3) - 150714 - zdjęcie 2
ASUS B85M-G (PCI-E DDR3) - 150714 - zdjęcie 3
ASUS B85M-G (PCI-E DDR3) - 150714 - zdjęcie 4
Drukuj
Do porównania

ASUS B85M-G (PCI-E DDR3)

od: ASUS|kod x-kom: 150714
  • Obsługiwane procesory:Intel Core i7, Intel Core i5, Intel Core i3, Intel Celeron, Intel Pentium
  • Format:mATX
  • Gniazdo procesora:Socket 1150
  • Chipset:Intel B85
specyfikacja ASUS B85M-G (PCI-E DDR3)
Przewiń do pełnej specyfikacji
301,00 zł
Drukuj
Do porównania
software

OCHRONA ASUS 5X
Wszechstronna ochrona zapewnia najwyższą jakość, niezawodność i wytrzymałośćy

Płyty główne firmy ASUS chronią komputer za pomocą 5X PROTECTION Stosujemy najlepsze komponenty, takie jak cyfrowy system DIGI+ VRM oferujący precyzyjne zasilanie procesora, moduły ESD poddawane surowym testom i eliminujące zakłócenia elektrostatyczne, jak również resetowalne bezpieczniki wokół gniazd DRAM, które zapobiegają uszkodzeniom w wyniku spięć i przetężeń. Wykorzystujemy też odporne na korozję osłony I/O. Są to przykłady tego, jak firma ASUS zapewnia najwyższa możliwą niezawodność i wytrzymałość produktów.

software

UEFI BIOS
Bardziej przyjazny i intuicyjny

Uznany przez media UEFI BIOS firmy ASUS posiada graficzny interfejs obsługiwany myszką. Nowa wersja posiada jeszcze więcej intuicyjnych funkcji, które szybko przeniosą Cię do ulubionych stron BIOSu i często zmienianych ustawień poprzez konfigurowalne skróty. Umożliwia tworzenie notatek w BIOSie, przeglądanie rejestru zmian oraz zmianę nazw portów SATA. Tryb EZ Mode uzyskał zupełnie nowy wygląd i bardzo przyjazne funkcjonalności, takie jak precyzyjna kontrola wentylatorów, ustawienia profili XMP, informacje SATA i szybkie ustawianie czasu. Wszystko to sprawia, że korzystanie z BIOSu jest niezwykle przyjemne.

EZ Mode:
1. Szybkie ustawianie czasu - Szybka zmiana godziny i daty w trybie EZ Mode za pomocą myszki
2. Ustawienia XMP - Szybkie wprowadzanie ustawień XMP w UEFI BIOS w trybie EZ Mode zapewniające lepsze osiągi pamięci DRAM.
3. Łatwa regulacja wentylatorów - Na prośbę użytkowników, tryb EZ Mode wyposażono w precyzyjne funkcje kontroli wentylatorów, dzięki którym możliwe jest przełączanie pomiędzy profilami w celu szybkiego zwiększenia mocy chłodzenia lub zmniejszenia poziomu hałasu.
4. Informacje SATA - Wyświetla szczegóły dotyczące każdego portu SATA, ułatwiając rozpoznawanie urządzeń.

Moje Ulubione - Wszystkie ulubione funkcje w jednym miejscu.
Wciśnij klawisz F4 lub kliknij prawym przyciskiem myszy, aby dodać ustawienia do Moich Ulubionych z trybie zaawansowanym, oszczędzając w przyszłości czas.

Quick Note - Już nie musisz nosić przy sobie długopisu i papierowego notatnika. Quick Note działa z poziomu BIOSu, dzięki czemu swoje pomysły i uwagi dotyczące ważnych ustawień użytkownik może zapisywać podczas regulowania ustawień, oszczędzając w ten sposób dużo czasu.

Zmiany nazw portów SATA - Możesz zmienić nazwy portów SATA, aby ułatwić ich identyfikację w zależności od zastosowań. Większa wygoda i mniej czasu na szukanie odpowiednich urządzeń do zmiany ustawień.

wydajność

Optymalizacja wydajności
Zwiększ wydajność

USB 3.0 BOOST (Obsługa UASP) - Nowa technologia ASUS USB 3.0 Boost obsługuje UASP (USB Attached SCSI Protocol), najnowszy standard USB 3.0. Dzięki technologii USB 3.0 Boost urządzenie USB może ulec przyspieszeniu nawet do 170% przy i już niezwykle szybkich transferach USB 3.0. Oprogramowanie firmy ASUS automatycznie przyspiesza prędkość transferu danych w kompatybilnych urządzeniach peryferyjnych USB 3.0 bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkownika.

GPU Boost - Przyspiesza zintegrowany procesor graficzny, by osiągnąć najwyższą wydajność grafiki. Przyjazny użytkownikowi interfejs oferuje swobodną regulację częstotliwości, dając w efekcie szybkie i stabilne usprawnienie systemu.

Network iControl - Jedno kliknięcie umożliwia priorytetyzację przepustowości sieci dla aplikacji, które w danym momencie są używane. Można również utworzyć profile uruchamiane w odpowiednich momentach. Unikaj spowolnień w sieci, przyspiesz pobieranie plików i zoptymalizuj działanie gier online poprzez intuicyjny interfejs użytkownika.

akcesoria

EZ DIY
Łatwa obsługa

Q-DIMM - Łatwe wyjmowanie pamięci - Nawet jeżeli masz do czynienia z mniejszą obudową, włożenie modułu pamięci jest niezwykle proste dzięki zatrzaskom, które znajdują się tylko z jednej strony, przy krawędzi płyty i są zawsze dostępne. Wystarczy nacisnąć zatrzask i włożyć lub wyjąć moduły RAM - prościej już się nie da!

Q-Slot - Łatwe wyjmowanie kart pcie express - Lekko wciśnij zatrzask Q-Slot, a karta graficzna po prostu wyskoczy. Ustawiony pod kątem duży zatrzask jest łatwo dostępny, nie trzeba więc męczyć się z instalacją czy wyjmowaniem nawet największych kart graficznych.

energia

Dodatkowe funkcje
Nowe możliwości

ASUS AI Suite 3 oferuje użytkownikom nowe możliwości dzięki przejrzystemu i atrakcyjnemu interfejsowi obsługującemu większe monitory. Łączy wszystkie ekskluzywne funkcje firmy ASUS w jeden łatwy w użyciu pakiet. Oferuje nadzór nad przetaktowywaniem, poborem energii, prędkością wentylatorów, napięciem i nad innymi parametrami. To uniwersalne rozwiązanie oferuje łatwy dostęp do różnorodnych funkcji bez potrzeby przełączania różnych aplikacji.

EPU - Uruchom pierwszy na świecie układ oszczędzający energię za pomocą znajdującego się na płycie przełącznika lub narzędzia AI Suite 3. To pierwszy na rynku moduł optymalizujący zużycie energii poprzez wykrywanie obciążenia procesora i inteligentne zarządzanie zasilaniem. Może bezpośrednio zredukować moc procesora do określonej liczby watów. Pozwala też na ręczne przełączenie w tryb Max Power Saving w celu uzyskania dodatkowej oszczędności energii. Ekskluzywny tryb Away przełącza komputer w tryb ekstremalnej oszczędności energii i wyłącza nieużywane porty I/O, kontynuując jednocześnie pobieranie, strumieniowanie i tworzenie kopii zapasowych plików.
*Odcięcie zasilania gniazd kart różni się w zależności od modelu

monitor

Multi-GPU/monitory
Obłusga 4K UHD

Obsługa 4K Ultra HD - Rozdzielczość 4K Ultra HD 4096 x 2160 jest obsługiwana dzięki zintegrowanej karcie graficznej poprzez port HDMI lub DisplayPort. To czterokrotnie większa liczba pikseli, niż w dotychczas stosowanym standardzie 1080p (1920 x 1080). Oferuje niezwykle wyraźny, szczegółowy i realistyczny obraz.

Podłącz 3 monitory Full HD do jednego portu - DisplayPort 1.2 z Multi-Stream Transport (MST) umożliwia podłączenie do trzech wyświetlaczy 1080p do jednego portu poprzez rozdzielenie sygnału na trzy połączenia Full HD (1080p@60Hz).

Korzystaj nawet z 3 monitorów - Podłącz do trzech niezależnych monitorów za pomocą portów DisplayPort, Mini DisplayPort, HDMI, DVI lub VGA. Ustaw je w tryb lustrzany lub tryb kolarzu.

procesor

Funkcje procesora i chipsetu
Praktyczne rozwiązania

Technologia Intel® Smart Connect - Automatyczne odświeżanie aplikacji. Krótszy czas oczekiwania - Komputer stale aktualizuje wybrane aplikacje, nawet kiedy system jest w stanie czuwania. Dzięki temu użytkownicy dużo mniej czasu spędzają na czekaniu na aktualizacje i synchronizację, co przekłada się na wyższą wydajność pracy.

Technologia Intel® Rapid Start - Natychmiastowe przywracanie komputera ze stanu czuwania - Umożliwia uruchomienie komputera ze stanu hibernacji w ciągu kilku sekund. Zawartość pamięci zapisywana jest na dysk SSD, dzięki czemu komputer dużo szybciej "budzi się" przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poboru energii.

oszczędność energii

GreenASUS
Wysoka wydajność energetyczna

Płyty główne są kompatybilne z normą europejską Energy-related Products (ErP), który wymaga wysokiej wydajności zużycia energii. Jest to część wizji firmy ASUS, która ma na celu tworzenie energooszczędnych, przyjaznych dla środowiska i innowacyjnych produktów, które zmniejszą ślad węglowy, a co za tym idzie, negatywny wpływ człowieka na środowisko.

 

Specyfikacja

Obsługiwane rodziny procesorów
Intel Core i7
Intel Core i5
Intel Core i3
Intel Celeron
Intel Pentium
Gniazdo procesora
Socket 1150
Chipset
Intel B85
Typ obsługiwanej pamięci
DDR3-1600 MHz (PC3-12800)
DDR3-1333 MHz (PC3-10600)
DDR3-1066 MHz (PC3-8500)
Liczba banków pamięci
4 x DIMM
Wewnętrzne złącza
SATA II (3 Gb/s) - 2 szt.
SATA III (6 Gb/s) - 4 szt.
PCIe 3.0 x16
PCIe 2.0 x1 - 2 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 2 szt.
USB 2.0 - 4 szt.
Zewnętrzne złącza
DVI-D - 1 szt.
VGA (D-Sub) - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
RJ45 (LAN) - 1 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 2 szt.
USB 2.0 - 4 szt.
PS/2 - 2 szt.
Audio jack - 3 szt.
Obsługa wielu kart graficznych
Nie
Obsługa układów graficznych w procesorach
Tak
Układ audio
Realtek ALC887
Format
mATX
Szerokość
193 mm
Wysokość
233 mm
Gwarancja
36 miesięcy (gwarancja sprzedawcy)
Kod x-kom
150714

Opinie

6,0/6
★★★★★★
★★★★★★
(14 opinii)
6
14
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Masz ten produkt?Pomóż innym w wyborze

Opinie użytkowników (14)

o ASUS B85M-G (PCI-E DDR3)
Filtruj:
Wszystkie oceny
Sortuj od:
Najwyżej ocenione
Wyniki: 14 z 14 opinii
KondoreKondore
★★★★★★
Ponad dwa lata temu

To w końcu obsługa 1150 jak w opisie czy 1155 jak w specyfikacji. Kupiłem ją dzisiaj i mam nadzieje ze 1150 bo będzie zwrot. Na stronie producenta 1150 wiec raczej wasz błąd.

Czy ta opinia była pomocna?00
x-kom
x-komOdpowiedź do Kondore

Oczywiście płyta obsługuje socket 1150. Wkrótce błąd zostanie poprawiony. Dziękujemy za czujność.

Czy ta opinia była pomocna?00
gośćgość
★★★★★★
Ponad dwa lata temu

Płyta działa znakomicie.

Czy ta opinia była pomocna?00
ManwithnonameManwithnoname
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
Ponad dwa lata temu

i5 4460 i r9 280x od msi śmigają na tej płycie bezproblemowo

Czy ta opinia była pomocna?00
Patryk889Patryk889
★★★★★★
Ponad dwa lata temu

Niska cena a jakość rewelacyjna !!!!!!!!!

Czy ta opinia była pomocna?00
OLO89OLO89
★★★★★★
Ponad dwa lata temu

Świetna płyta i za dobre pieniądze

Czy ta opinia była pomocna?00
FranekFranek
★★★★★★
Ponad dwa lata temu

Płytę posiadam od ok. 3 tyg. Działa bez żadnych problemów

Czy ta opinia była pomocna?00
HeniuHeniu
★★★★★★
Ponad dwa lata temu

wspaniały sprzęt

Czy ta opinia była pomocna?00
FancyFancy
★★★★★★
Ponad dwa lata temu

Płyta Głowna , bardzo Fajnie zrobiona

Czy ta opinia była pomocna?00
Dlaczego x-kom?
  • 99% pozytywnych opinii 99% pozytywnych opinii
  • 17 lat na rynku 17 lat na rynku
  • 15 dni na zwrot towaru 15 dni na zwrot towaru
  • Odbiór osobisty za 0 zł Odbiór osobisty za 0 zł