Certyfikaty potwierdzające jakość
![]()
EIZO potwierdza jakość monitorów z serii ColorEdge załączając do każdego egzemplarza 2 dokumenty. Jeden z nich potwierdza jednorodność matrycy mierzoną w 25 punktach ekranu, natomiast drugi informuje, że 256 odcieni na krzywej gamma zostało indywidualnie wyregulowane już w fabryce.
|
|
Przewidywalne kolory na dowolnym medium
Wiedząc, że pewne treści publikowane są na wielu różnych rodzajach drukowanych i cyfrowych mediów, istotne jest posiadanie wiedzy, JAK klient będzie widział kolory. Monitory ColorEdge i dostarczane w komplecie z oprogramowaniem ColorNavigator pozwolą Ci to sprawdzić, ponieważ zaprojektowano je zarówno z myślą o softproofingu, jak o emulacji urządzeń cyfrowych. Tak więc, teraz możesz „przewidzieć”, jaki kolor będą widzieć klienci, niezależnie od tego, czy materiały zostaną wydrukowane (np. ulotki, albumy) czy zostaną wyświetlone na ekranie notebooka, tabletu, a nawet smartfona.
![]() |
|
Prosta i precyzyjna kalibracja z ColorNavigatorem
![]()
Zaprojektowane przez EIZO oprogramowanie ColorNavigator sprawia, że cały proces kalibracji jest zarówno dokładny, jak i prosty do przeprowadzenia. Zamiast dokonywać oceny kolorów połączonej z ręcznym wprowadzaniem koordynatów barw lub wynajmowania specjalisty, wystarczy wprowadzić docelowe wartości jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. ColorNavigator wykorzystuje 12-bitową tabelę barw (Look-Up Table) i dokonuje automatycznej kalibracji monitora (zajmuje to około 4 – 5 minut).
|
|
Szeroka przestrzeń barwna
![]()
Zakres odcieni możliwych do odwzorowania kolorów w modelu CG223W pokrywa nawet 95% przestrzeni AdobeRGB. Możliwe jest więc wyświetlenie zdecydowanej większości barw, np. fotografii wykonanych za pomocą urządzeń obsługujących przestrzeń AdobeRGB. Dodatkowo, monitor potrafi również pracować w trybie sRGB, wyświetlając zakres z węższej, ale równie często używanej przestrzeni barw. Sprawia to, że kolory z palety sRGB, wykorzystywane np. przy projektowaniu aplikacji webowych lub obróbce fotografii wykonanych aparatami w trybie sRGB, są wyświetlane dokładnie tak, jak być powinny.
|
|
Trzy złącza sygnałowe w tym DisplayPort
![]()
Do monitora można podłączyć maksymalnie trzy źródła sygnału video: dwa cyfrowe lub analogowe poprzez złącza DVI-I oraz jedno cyfrowe za pomocą złącza DisplayPort. To ostatnie umożliwia ponadto przesyłanie do monitora sygnału o 10-bitowej rozpiętości, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie jednoczesnego opisu ponad miliarda odcieni (64-krotnie większa dokładność niż w przypadku sygnału 8–bitowego).
|
|
Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej
![]()
ColorEdge CG223W korzysta z 12-bitowej tablicy LUT z paletą 68 miliardów odcieni, z czego wyświetlanych jest 16.7 milionów (sygnał 8-bitowy) najbliższych oryginałom kolorów. Monitor wykorzystuje 16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorach, dzięki czemu wyświetlane szarości są gładkie, bez gradientu. Wykorzystując złącze DisplayPort monitor otrzymuje 10-bitową informację o kolorze*, co oznacza, że jednocześnie może być przetwarzana informacja aż 1 miliardzie kolorów! To o… 64 razy więcej niż w przypadku 16.7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.
|
|
DUE – wyrównanie jasności i kolorów
![]()
Nierównomierności w jasności i różnice w wyświetlaniu poszczególnych odcieni w obrębie matrycy są cechą charakterystyczną monitorów LCD. Generalnie rzecz biorąc, im większy ekran, tym trudniej uzyskać jego jednorodność. Autorska technologia EIZO Digital Uniformity Equalizer (DUE) pomaga kompensować tego typu błędy, co znajduje odzwierciedlenie na ekranie, na którym generowane są bardziej jednorodne obrazy.
|
|
Stabilizacja jasności i kolorów
![]()
Aby zapewnić odpowiednie wyświetlanie kolorów, w modelu FlexScan SX2262W zastosowano opatentowaną przez EIZO technologię, która stabilizuje poziom jasności monitora, po włączeniu lub wyjściu ze stanu czuwania. Ponadto, nowy czujnik temperatury wykrywa i automatycznie niweluje zmiany kolorów i jasności spowodowane wahaniami temperatury w pomieszczeniu, w którym znajduje się monitor.
|
|
Ergonomiczna stopka
![]()
ColorEdge CG223W posiada stopkę typu „FlexStand”, która umożliwia odchylenie w płaszczyźnie poziomej i pionowej, obrót ekranu o 90° do pozycji portretowej oraz regulację wysokości w zakresie 174 mm. To innowacyjna konstrukcja, zapewniająca dużą elastyczność, regulacji dokonać można, bez wkładania wysiłku.
|
|
Symulacja zaburzeń postrzegania kolorów
![]()
Coraz ważniejszym zagadnieniem dla projektantów jest możliwość takiego wyświetlania obrazu, który symulować będzie sposób widzenia osób z zaburzeniami postrzegania koloru: protanopią i deuteranopią. Symulację taką, przeprowadzaną w czasie rzeczywistym dla każdego rodzaju obrazów, umożliwiają wybrane monitory EIZO z serii FlexScan i ColorEdge. Przełączanie się w tryb symulacji postrzegania obrazu przez osoby z zaburzeniami rozpoznawania kolorów dokonywane jest z wykorzystaniem dołączonego oprogramowania UniColor Pro.
|
|
Łatwiejsze korzystanie z przycisków menu
![]()
Profesjonaliści z dziedziny grafiki często pracują w zaciemnionych pomieszczeniach, gdzie może być ciężko odczytać oznaczenia na przyciskach regulacyjnych monitora. Niektóre modele, tak jak w przypak posiadają możliwość wyświetlania oznaczeń przycisków na monitorze, dzięki czemu nawigacja staje się o wiele prostsza.
|
|
Jakość jest najważniejsza
Wielu producentów monitorów korzysta z usług podwykonawców. Filozofia EIZO jest całkowicie odmienna – produkcja odbywa się taki sam sposób, jak miało to miejsce w 40-letniej historii – z udziałem własnego personelu i we własnych fabrykach. Takie podejście pozwala na pełną kontrolę jakości produkcji, a w efekcie oferowanie 5-letniej gwarancji, co jest rzadkością na rynku monitorów. |
|
Fabryczna kalibracja krzywej Gamma
![]()
Dokładne odwzorowanie krzywej gamma każdej z barw podstawowych jest warunkiem poprawnego wyświetlania kolorów. Monitory EIZO już podczas procesu produkcji mają precyzyjnie dobrane barwy składowe w całym zakresie od 0 do 255 odcienia, z wykorzystaniem 12-bitowej lub 10-bitowej tabeli kolorów zapisanych w elektronice. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie – korzystając z zaszytej w elektronice 12-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór jednego z 256 odcieni tak, by osiągnąć współczynnik gamma na poziomie 2,2. W razie potrzeby można dokonać zmiany tego ustawienia w zakresie od 1,0 do 2,6 ze skokiem co 0,1.
|