Drukuj
Do porównania
Eizo ColorEdge CG277-BK - 204685 - zdjęcie
Eizo ColorEdge CG277-BK - 204685 - zdjęcie 1
Eizo ColorEdge CG277-BK - 204685 - zdjęcie 2
Eizo ColorEdge CG277-BK - 204685 - zdjęcie 3
Eizo ColorEdge CG277-BK - 204685 - zdjęcie 4
Eizo ColorEdge CG277-BK - 204685 - zdjęcie 5
Eizo ColorEdge CG277-BK - 204685 - zdjęcie 1
Eizo ColorEdge CG277-BK - 204685 - zdjęcie 2
Eizo ColorEdge CG277-BK - 204685 - zdjęcie 3
Eizo ColorEdge CG277-BK - 204685 - zdjęcie 4
Eizo ColorEdge CG277-BK - 204685 - zdjęcie 5
Drukuj
Do porównania

Eizo ColorEdge CG277-BK

od: Eizo|kod producenta: CG277-BK|kod x-kom: 204685
  • Przekątna:27"
  • Rozdzielczość:2560 x 1440
  • Matryca:LED, IPS
  • Powłoka matrycy:Matowa
specyfikacja Eizo ColorEdge CG277-BK
Przewiń do pełnej specyfikacji
Oszczędź 1 700,00 zł
9 499,00 zł
7 799,00 zł
Drukuj
Do porównania
sensor do kalibracji

Wbudowany sensor do kalibracji
Eliminuje konieczność korzystania z zewnętrznego urządzenia

Zautomatyzuj kalibrację, korzystając z wbudowanego w przednią część obudowy ColorEdge CG277 specjalnego czujnika. Czujnik wysuwa się tylko wtedy, gdy wykonywana jest kalibracja. Wbudowany kalibrator eliminuje konieczność korzystania z zewnętrznego urządzenia, co więcej, pracuje również w trybie portretowym.

Korzystając albo z menu OSD, albo dołączanego w zestawie oprogramowania ColorNavigator możliwe jest przygotowanie terminarza tak, aby monitor kalibrował się o określonych godzinach. Nawet, jeśli monitor jest wyłączony lub nie jest podłączony do komputera, kalibracja zostanie przeprowadzona według ustalonego harmonogramu.

ColorEdge CG277 można skalibrować również za pomocą czujnika zewnętrznego. Jeśli to konieczne, wbudowany kalibrator będzie dokonywał automatycznej kalibracji do tych parametrów. Jest to wygodne zwłaszcza, gdy monitor jest wykorzystywany w środowisku, w którym pracują inne monitory i jedno urządzenie pomiarowe musi być używane jako standardowe do kalibracji.

Eizo CG277-BK Wbudowany sensor do kalibracji
paletabarw

Odwzorowanie 99% przestrzeni barw Adobe RGB
Realistyczne wyświetlanie koloów

ColorEdge CG277 ma szeroki gamut kolorów i wyświetla aż 99% przestrzeni Adobe RGB, tak więc zdjęcia wykonane w RAWach mogą być przekonwertowanie do Adobe RGB zgodnie z intencjami autora, a z kolei zdjęcia zrobione w Adobe RGB będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą wyświetlane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB.

Szeroki gamut monitora oznacza również, że będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.

Eizo CG277-BK Odwzorowanie 99% przestrzeni barw Adobe RGB
płynne przejścia

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej
Płynne przejścia tonalne

Przy podłączeniu poprzez DisplayPort przez złącze sygnałowe możliwe jest dostarczanie do ColorEdge CG277 10-bitowej informacji o kolorze*. Monitor korzystając z 16-bitowej tablicy LUT, przetwarza informacje o kolorze z 16-bitową precyzją, co pozwala na uzyskanie bardziej płynnych przejść tonalnych i zmniejszenie Delta-E pomiędzy poszczególnymi punktami. To o 64 razy większa precyzja niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.

* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał.

Eizo CG277-BK Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej
regulacja krzywych

Indywidualna regulacja krzywej gamma w monitorach
Barwy składowe w całym zakresie od 0 do 255 odcienia

Dokładne odwzorowanie krzywej gamma każdej z barw podstawowychgamma_pl11 jest warunkiem poprawnego wyświetlania wszystkich kolorów. Monitory EIZO z serii ColorEdge już podczas procesu produkcji mają precyzyjnie dobrane barwy składowe w całym zakresie od 0 do 255 odcienia. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie – przy wykorzystaniu zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór najbardziej pasujących 256 odcieni.

Eizo CG277-BK Indywidualna regulacja krzywej gamma w monitorach
urządzenia

Przewidywalne kolory na dowolnym medium
Oprogramowanie ColorNavigator

Wiedząc, że pewne treści publikowane są na wielu różnych rodzajach drukowanych i cyfrowych mediów, istotne jest posiadanie wiedzy, jak klient będzie widział kolory. Monitory ColorEdge i dostarczane w komplecie oprogramowanie ColorNavigator pozwolą Ci to sprawdzić, ponieważ zaprojektowano je zarówno z myślą o softproofingu, jak i o emulacji barw wyświetlanych na różnych urządzeniach cyfrowych. Tak więc, teraz możesz „przewidzieć”, jaki kolor będą widzieć klienci, niezależnie od tego, czy materiały zostaną wydrukowane (np. ulotki, albumy) czy zostaną wyświetlone na ekranie notebooka, tabletu, a nawet smartfona.

Eizo CG277-BK Przewidywalne kolory na dowolnym medium
software

Globalne zarzadzanie kolorami i kontrola jakości
Oprogramowanie ColorNavigator Network

Oprogramowanie ColorNavigator Network to narzędzie specjalnie dla administratorów sieci, umożliwiające precyzyjną i dokładną kontrolę parametrów wszystkich monitorów serii CG znajdujących się w obrębie jednej sieci komputerowej. Przeznaczone jest głównie dla firm zajmujących się tworzeniem materiałów wideo lub 3D, w których często kliencka wersja ColorNavigator 6 nie jest wykorzystywana.

ColorNavigator Network, wykorzystuje wbudowane w monitor czujniki kalibracji lub korekcji oraz zapisuje parametry wyświetlania bezpośrednio w elektronice monitora, wobec czego użytkownik nie musi dokonywać ręcznej ich regulacji nawet jeżeli monitor zostanie podłączony do innego komputera.

Eizo CG277-BK Oprogramowanie ColorNavigator Network
ustawienia

Gotowe ustawienia trybów kolorów
Szybki dostęp do kilku trybów kolorów

Odpowiedni przycisk na monitorach z serii CG zapewnia szybki dostęp do kilku standardowych nadawczych trybów kolorów: REC. 709, EBU, SMPTE-C oraz DCI. Ponadto, dla serii CX dostępne są również tryby sRGB i Adobe RGB.

Eizo CG277-BK Gotowe ustawienia trybów kolorów
technologia

Doskonałe odwzorowanie odcieni, również w ciemnych partiach
Technologia 3D LUT

W monitorach z serii CG, wykorzystywana jest technologia 3D LUT, która indywidualnie dostosowuje kolory RGB, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli. Korzystając z funkcji emulacji w dołączonym oprogramowaniu ColorNavigator, 3D LUT emuluje filmowy wygląd do wyświetlanego obrazu. 3D LUT poprawia również addytywne mieszanie kolorów monitora (połączenie RGB), co jest kluczowym czynnikiem w jego zdolności do wyświetlania neutralnych odcieni szarości.

Eizo CG277-BK Technologia 3D LUT
czas

Stabilizacja obrazu w ciągu 7 minut od uruchomienia
Przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę

Zazwyczaj mija 30 minut od włączenia monitora, zanim ustabilizuje się jego jasność, nasycenie kolorów i charakterystyka tonalna. EIZO ograniczyło czas nagrzewania się monitora o ponad 75%, z 30 do około 7 minut. Niezależnie, czy sprawdzasz rezultaty sesji zdjęciowej w studiu fotograficznym, czy przenosisz go w dowolne miejsce, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.

Eizo CG277-BK Stabilizacja obrazu w ciągu 7 minut od uruchomienia
hdmi

Bogactwo złączy sygnałowych
Bezpośrednie podłączanie wielu urzadzeń

Monitor ColorEdge CG277 ma złącza DVI-I, HDMI oraz DisplayPortobsługujące rozdzielczość do 2560 x 1440. Interfejs HDMI pozwala ponadto na bezpośrednie podłączenie cyfrowych aparatów fotograficznych. Dodatkowo, 2 porty hub USB (upstream) umożliwiają jednoczesne podłączenie 2 komputerów, więc nie będzie konieczne przepinanie kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.

Eizo CG277-BK Bogactwo złączy sygnałowych
obrotowy ekran

Ergonomiczna stopka
Dostosuj monitor do odpowiedniej pozycji

Ergonomiczna stopka z regulacją odchylenia w płaszczyźnie poziomej i pionowej, zmianą wysokości i możliwością pracy w trybie portretowym pozwala na umieszczenie ekranu w najbardziej dogodnej pozycji.

Eizo CG277-BK Ergonomiczna stopka
dobry wybór

Marker obszaru bezpiecznego
Kaptur w zestawie

Monitory z serii CG mogą wyświetlać marker bezpieczego obszaru, stosowny do aktualnie podłączonego urządzenia. Pozwala to na sprawdzenie, czy napisy i inne informacje tekstowe będą widoczne. Kolor znacznika może być zmieniany, aby zapewnić dobrą widoczność na każdym obrazie.
Z większości kapturów można korzystać tylko w trybie pejzażowym. Jednakże ten unikalny kaptur został zaprojektowany w taki sposób, iż można z niego korzystać również w trybie portretowym.

Eizo CG277-BK Marker obszaru bezpiecznego, Kaptur w zestawie

Dokonaj najlepszego wyboru

Zobacz film ukazujący zalety i możliwości monitora Eizo CG277. Poznaj zasady jego działania oraz dowiedz się więcej, oglądając poniższy materiał wideo*.

*Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i/lub regionu.

 

Specyfikacja

Przekątna ekranu
27"
Powłoka matrycy
Matowa
Rodzaj matrycy
LED, IPS
Rozdzielczość ekranu
2560 x 1440 (WQHD)
Format ekranu
16:9
Częstotliwość odświeżania ekranu
61 Hz
Wielkość plamki
0,233 x 0,233 mm
Jasność
300 cd/m²
Kontrast statyczny
1 000:1
Kąt widzenia w poziomie
178 stopni
Kąt widzenia w pionie
178 stopni
Czas reakcji
6 ms
Liczba wyświetlanych kolorów
16,7 mln
Rodzaje wejść / wyjść
HDMI - 1 szt.
DVI-D - 1 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
USB 2.0 typ B - 1 szt.
DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
Tuner TV
Nie
Głośniki
Nie
Obrotowy ekran (PIVOT)
Tak
Pobór mocy podczas pracy
110 W
Pobór mocy podczas spoczynku
1 W
Szerokość
647 mm
Wysokość (z podstawą)
570 mm
Głębokość (z podstawą)
281 mm
Waga
13,6 kg
Dodatkowe informacje
Regulacja kąta pochylenia (Tilt)
Dołączone akcesoria
Kabel zasilający
Gwarancja
60 miesięcy (gwarancja producenta)
Kod producenta
CG277-BK
Kod x-kom
204685

Opinie

Masz ten produkt?Dodaj pierwszą opinię dla Monitor LED 27" Eizo ColorEdge CG277-BK
☆☆☆☆☆☆
Dlaczego x-kom?
  • 99% pozytywnych opinii 99% pozytywnych opinii
  • 17 lat na rynku 17 lat na rynku
  • 15 dni na zwrot towaru 15 dni na zwrot towaru
  • Odbiór osobisty za 0 zł Odbiór osobisty za 0 zł