Świetna mycha dla kogoś kto dużo pracuje przy komputerze i myśli o długoterminowej sprawności nadgarstka. Mam tego pecha, że uwielbiam gry komputerowe i jednocześnie pracuje w IT, więc zaczęłam mieć problemy z bolącym nadgarstkiem.
Od kiedy korzystam z trackballa odczuwam poprawę jeśli chodzi o mobilność nadgarstka i ból. Czasem jeszcze się zapominam i korzystam zdecydowanie za długo ze zwykłej myszki, wtedy bóle wracają. Pewnie gdyby nie to nie miałabym już żadnych problemów.
Z myszki korzystam do pracy, przeglądania Internetu, praktycznie wszystkiego poza competitive graniem.
Jeśli o gry chodzi to tak długo jak nie wymagają szybkości i precyzji (leniwa rozgrywka w TFT, gathering i luźne PVE w New Worldzie) to trackball daje radę, ale trzeba brać pod uwagę, że nawet proste walki mogą wtedy stanowić wyzwanie xD Jak chcę dawać z siebie 100% to szybko łapię za normalną mychę (Overwatch, LoL, Elden Ring, rankingowe w TFT), ale mam non stop podpięte obie, więc nie ma problemu.
Bateria długo trzyma, ponoć do roku, póki co mam myszkę 5 miesięcy i jeszcze nie wymieniałam.
Trochę potrzeba się przyzwyczaić jeśli nigdy wcześniej nie korzystało się w trackballa, ale nie był to jakiś strasznie wkurzający i długotrwały proces. Mimo wszystko obsługa urządzenia jest przyjemna i w pewnym sensie satysfakcjonująca.
Działa ok, na początku trzeba się przyzwyczaić ale z każdym dniem jest lepiej. Zakupiłem gdyż czasem korzystam z Laptopa leżąc w łóżku i tu sprawdza się znakomicie - dużo wygodniej niż touchpad.
Gała jak ta lala
Nowoczesny design