Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
18 lat na rynku
15 dni na zwrot towaru
odbiór osobisty za 0 zł
Drukuj
Porównaj
MSI Z170A TOMAHAWK (Z170 2xPCI-E DDR4) - 264959 - zdjęcie
MSI Z170A TOMAHAWK (Z170 2xPCI-E DDR4) - 264959 - zdjęcie 1
MSI Z170A TOMAHAWK (Z170 2xPCI-E DDR4) - 264959 - zdjęcie 2
MSI Z170A TOMAHAWK (Z170 2xPCI-E DDR4) - 264959 - zdjęcie 3
MSI Z170A TOMAHAWK (Z170 2xPCI-E DDR4) - 264959 - zdjęcie 4
MSI Z170A TOMAHAWK (Z170 2xPCI-E DDR4) - 264959 - zdjęcie 1
MSI Z170A TOMAHAWK (Z170 2xPCI-E DDR4) - 264959 - zdjęcie 2
MSI Z170A TOMAHAWK (Z170 2xPCI-E DDR4) - 264959 - zdjęcie 3
MSI Z170A TOMAHAWK (Z170 2xPCI-E DDR4) - 264959 - zdjęcie 4
Drukuj
Porównaj

MSI Z170A TOMAHAWK (Z170 2xPCI-E DDR4)

od: MSI|kod x-kom: 264959
 • Obsługiwane procesory:Intel Core i7, Intel Core i5, Intel Core i3, Intel Celeron, Intel Pentium
 • Format:ATX
 • Gniazdo procesora:Socket 1151
 • Chipset:Intel Z170
specyfikacja MSI Z170A TOMAHAWK (Z170 2xPCI-E DDR4)
Przewiń do pełnej specyfikacji
449,00 zł
Drukuj
DDR4

DDR4 Boost
Nieporównywalna wydajność i stabilność pamięci RAM

W tradycyjnych systemach pamięci sygnały są często zniekształcane przez zakłócenia elektromagnetyczne generowane przez inne podzespoły komputera lub płyty głównej. Z tego powodu odczyt danych z pamięci może odbywać wolniej lub może być niestabilny. Firma MSI wprowadziła technologię DDR4 Boost, w której zoptymalizowano przebieg sygnałów pamięci i całkowicie odizolowano obwody pamięci od reszty podzespołów. Taka konstrukcja płyty głównej sprawia, że sygnały pamięci nie będą zakłócane, dzięki czemu uzyskać można optymalną wydajność oraz wysoką stabilność systemu.

Dodatkowa dioda XMP LED wskazuje, że profil XMP (eXtreme Memory Profile) pozwalający stabilnie przyspieszyć podsystem pamięci powyżej standardowo obsługiwanych prędkości jest aktywny.

MSI Z170A TOMAHAWK DDR4 Boost
podświetlenie

Gamingowe efekty świetlne LED
Spersonalizuj wygląd swojego PC

Płyty główne z serii Arsenal GAMING wyposażono w diody LED umieszczone z tyłu płyty głównej. Za ich sprawą możesz cieszyć się dodatkowymi efektami świetlnymi. Włączenie podświetlenia w płytach Arsenal GAMING, niczym namalowanie barw wojennych na twarzy, pozwoli Ci zwiększyć doznania w grach i sprawi, że będziesz gotowy do zdominowania każdego, wirtualnego pola bitwy.

MSI Z170A TOMAHAWK efekty świetlne LED
płyta główna

Solidna konstrukcja i wykonanie radiatora
Wzornictwo GAMING DNA

Solidne, wysokiej jakości metalowe radiatory nie tylko mają stylowy, elegancki wygląd, ale również są bardzo wydajne i sprawiają, że system jest cały czas chłodny, nawet podczas najdłuższych rozgrywek.

Wykonany w gamingowym stylu radiator został tak skonstruowany, aby zapewnić najlepsze chłodzenie podzespołom i jednocześnie wyróżniać się niesamowitym wyglądem. Jego wygląd potwierdza, że masz do czynienia z prawdziwą płytą główną MSI® z serii GAMING.

Gamingowy wygląd na zewnątrz i wewnątrz obudowy. Płytę główną zaprojektowano z dbałością o szczegóły. Fantastyczny wygląd połączenia na płytce drukowanej czerwonego i czarnego koloru sprawiają, że najnowsza generacja płyt głównych MSI z serii GAMING po raz kolejny wyróżniać się na tle konkurencji.

MSI Z170A TOMAHAWK Solidna konstrukcja i wykonanie radiatora
internet

Zdobądź dominacje w grach dzięki niskim czasom opóźnienia
MSI GAMING LAN Manager

Przygotuj się do tego, aby zniszczyć swoich wrogów na wirtualnym polu bitwy technologią z MSI® GAMING LAN, która dzięki starannie dobranym komponentom zapewnia najlepsze możliwe doznania w grach online pozbawionych opóźnień.

Dzięki zoptymalizowanej priorytetyzacji ruchu sieciowego oraz niskim opóźnieniom MSI GAMING LAN Manager automatycznie klasyfikuje i ustala priorytety dla wrażliwych na opóźnienia aplikacji sieciowych, takich jak gry online.

MSI GAMING LAN Manager

 • Automatycznie nadaje najwyższy priorytet grom w stosunku do innych aplikacji
 • Umożliwia indywidualne dostosowanie przepustowości dla każdej aplikacji
 • Pozwala na zmianę przypisanego aplikacjom priorytetu ruchu sieciowego
MSI Z170A TOMAHAWK gaming lan
głośniki stereo

Studyjna jakość dźwięku
Technologia AUDIO BOOST

Dzięki technologii Audio Boost i wykorzystaniu podzespołów audio wysokiej jakości, firma MSI jest w stanie zapewnić najwyższą jakość generowanego dźwięku. W ten sposób, możesz cieszyć się krystalicznie czystym, 8-kanałowym dźwiękiem oraz muzyką w standardzie HD Audio, które mogą być dodatkowo odtwarzane ze słuchawek o wysokiej impedancji. Taki dźwięk zapewni Ci prawdziwą przewagę w grach.

MSI Z170A TOMAHAWK AUDIO BOOST
technologia

Przycisk GAME BOOST
Wzrost wydajności w grach

Szybko podkręć swój system po to, aby możliwe było generowanie większej liczby klatek (FPS-ów) w grach za naciśnięciem tylko jednego przycisku Game Boost! Możesz również łatwo włączyć profil XMP (eXtreme Memory Profile) za pomocą przycisku XMP umieszczonego w Click BIOS-ie.

MSI Z170A TOMAHAWK GAME BOOST
usb

2x szybsze złącze USB
MSI USB 3.1 Gen2

Przenoszenie ulubionych gier, muzyki i filmów za pomocą złącza USB nigdy nie było tak szybkie. Standard USB 3.1 Gen 2 pozwala na błyskawiczny transfer danych z szybkością do 10 Gb/s!

Korzyści

 • Przyspieszenie transmisji danych pomiędzy komputerem i urządzeniami peryferyjnymi
 • 2x szybsza transmisja danych niż dla standardu USB 3.1 Gen1
 • 20x szybsza transmisja danych niż w wypadku USB 2.0
 • Transfer danych z szybkością do 10 Gb/s
MSI Z170A TOMAHAWK USB 3.1 Gen2
podświetlenie

MSI EZ DEBUG LED
Wzmocnione zabezpieczenia procesora przed przepięciem

Dioda LED MSI EZ Debug to proste narzędzie diagnostyczne zbudowane na bazie 3 diod LED, które wskazuje poprawność pracy procesora /pamięci /karty graficznej przy każdym uruchomieniu komputera. Za pomocą diod łatwo zidentyfikować źródło problemu i wrócić szybko do pracy.

Wbudowane w płytę główną zabezpieczenia przeciwprzepięciowe chronią procesor i inne komponenty przed uszkodzeniami związanymi z przepięciem i zwarciem. Czerwona dioda znajdująca się tuż obok 24-pinowego złącza zasilania procesora informuje użytkownika o tym, że zabezpieczenie przeciwprzepięciowe jest aktywowane, dzięki czemu łatwiej można rozwiązać pojawiające się problemy.

MSI Z170A TOMAHAWK EZ DEBUG LED
wytrzymałość

Komponenty Military Class 4
Najwyższa jakość i niezawodność

Dławiki DARK CHOKE
W dławikach Dark Choke specjalna konstrukcja rdzenia pozwala obniżyć temperaturę pracy przy zachowaniu wysokiej wydajności prądowej, lepszej efektywności energetycznej i stabilności.

Kondensatory DARK CAP
Kondensatory Dark CAP to polimerowe kondensatory z niską zastępczą rezystancją szeregową (ang. Equivalent Series Resistance – ESR), w konstrukcji których zastosowano aluminiowy rdzeń. Dzięki temu doskonale nadają się do produkcji high-endowych płyt głównych, a także charakteryzują się wyższą, ponad 10-letnią żywotnością.

MSI Z170A TOMAHAWK Military Class 4
bezpieczeństwo ochrona

Guard-Pro
Bezpieczeństwo całego systemu

 • Ochrona ESD
  Wszystkie porty We/Wy (ang. I/O) są chronione przed zagrożeniem związanym z wyładowaniami elektrostatycznymi (ang. ElectroStatic Discharge – ESD).
 • Ochrona przed wilgocią
  Zmniejszenie absorpcji wilgoci zapobiega powstawaniu efektu „przewodzącego anodowego włókna”. Płytka drukowana pozbawiona tego zabezpieczenia może mieć 10-krotnie wyższy współczynnik awaryjności.
 • Ochrona przed wysoką temperaturą
  Wszystkie kluczowe komponenty stosowane na płytach głównych MSI przeszły testy zgodne z wojskowymi normami, dzięki czemu uzyskano pewność, że będą one stabilnie pracować nawet w najtrudniejszych warunkach.
 • Zabezpieczenie obwodów elektrycznych
  Starannie dobrane materiały, wielowarstwowa konstrukcja płytki drukowanej oraz ekranowanie komponentów sprawiają, że na gamingowych płytach głównych wszystkie obwody elektryczne są bardzo dobrze zabezpieczone.
 • Ochrona EMI
  We wszystkich płytach głównych MSI, zgodnie z amerykańskimi restrykcyjnymi przepisami FCC (Federal Communications Commission) zmniejszono emisję generowanych przez urządzenie zakłóceń elektromagnetycznych (ang. ElectroMagnetic Interference – EMI) oraz zredukowano wpływ tych zakłóceń na pracę urządzenia.
MSI Z170A TOMAHAWK Guard-Pro
karta graficzna

Wsparcie dla technologii CrossFire
Zoptymalizowany do pracy z wieloma kartami graficznymi

Ta płyta główna obsługuje technologię AMD CrossFire™. Odpowiednie rozmieszczenie złączy PCI-Express pozwala na bardziej optymalny montaż kart graficznych i poprawę przepływu powietrza.
W ten sposób można cieszyć się najlepszą grafiką z najwyższą częstotliwością wyświetlania klatek, już od chwili uruchomienia konfiguracji AMD CrossFire™.

System MSI® VGA Armor
Wraz ze wzrostem rozmiarów i masy nowoczesnych, najbardziej zaawansowanych kart graficznych, tradycyjne gniazda PCI-Express często podczas montażu kart wyginają się, a nawet łamią. System MSI VGA Armor, to wzmocniona konstrukcja slotu PCI-Express na płycie głównej, w której większą wytrzymałość mechaniczną uzyskano dzięki zastosowaniu większej liczby punktów lutowniczych. W ten sposób nie musisz się już martwić o to, że ciężka karta graficzna uszkodzi slot.

MSI Z170A TOMAHAWK Wsparcie CrossFire
ustawienia

Bezpieczny i niezawodny Click BIOS 5
Nowa generacja BIOSu UEFI

Zapoznaj się ze znacznie udoskonalonym, wielokrotnie nagradzanym systemem CLICK BIOS 5 i użyj go do dostrojenia komputera tak, aby uzyskać maksymalną wydajność w grach. MSI CLICK BIOS 5 to kolejna generacja UEFI BIOS z optymalizacjami dla Windows 10.

Kontroluj swój system w dwóch trybach: trybie EZ, stosowanym do zmiany najczęściej używanych ustawień i funkcji oraz w trybie zaawansowanym, pozwalającym uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych ustawień i opcji dostrajających w celu zwiększenia wydajności systemu.

 • Łatwy w użyciu Zaawansowany overclocking
 • Różnorodność opcji do zwiększenia wydajność w grach
 • Wysoka rozdzielczość skalowalnych, wielojęzycznych czcionek
 • Nowej generacji UEFI BIOS z wielokrotnie nagradzanym designem
MSI Z170A TOMAHAWK Click BIOS 5

 

Przedłuż gwarancję i nie martw się o koszty napraw

Skorzystaj z opcji ochrony po gwarancji, co pozwoli Ci spać spokojnie nawet 5 lat od zakupu. W razie awarii - już po ustaniu gwarancji producenta - Ty wciąż naprawisz sprzęt za darmo. Nie musisz nawet wychodzić z domu, bo szkodę zgłosisz telefonicznie lub mailowo. Uszkodzone urządzenie odbierze od Ciebie kurier i prześle je do autoryzowanego serwisu, a potem naprawione dostarczy pod Twoje drzwi. Sprawdź szczegóły tutaj lub skontaktuj się z naszymi doradcami pod numerem telefonu 34 377 00 40.

Specyfikacja

Obsługiwane rodziny procesorów
Intel Core i7
Intel Core i5
Intel Core i3
Intel Celeron
Intel Pentium
Gniazdo procesora
Socket 1151
Chipset
Intel Z170
Typ obsługiwanej pamięci
DDR4-3600 MHz
DDR4-3200 MHz
DDR4-3000 MHz
DDR4-2800 MHz
DDR4-2600 MHz
DDR4-2400 MHz
DDR4-2133 MHz
Liczba banków pamięci
4 x DIMM
Wewnętrzne złącza
SATA III (6 Gb/s) - 6 szt.
PCIe 3.0 x16 - 2 szt.
PCIe 3.0 x4 - 1 szt.
PCIe 3.0 x1 - 2 szt.
PCI - 2 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 2 szt.
USB 2.0 - 1 szt.
Zewnętrzne złącza
DVI-D - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
RJ45 (LAN) - 1 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 2 szt.
USB 3.1 Gen.2 - 2 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
PS/2 klawiatura/mysz - 1 szt.
Audio jack - 5 szt.
S/PDIF - 1 szt.
Przycisk Clear CMOS - 1 szt.
Obsługa wielu kart graficznych
AMD CrossFireX
Obsługa układów graficznych w procesorach
Tak
Układ audio
Realtek ALC892
Dodatkowe informacje
Wsparcie dla RAID
Format
ATX
Szerokość
304 mm
Wysokość
244 mm
Gwarancja
36 miesięcy (gwarancja sprzedawcy)
Kod x-kom
264959

Opinie

5,6/6
★★★★★✭
★★★★★✭
(8 opinii)
6
7
5
0
4
0
3
1
2
0
1
0
Masz ten produkt?Pomóż innym w wyborze

Opinie użytkowników (8)

o MSI Z170A TOMAHAWK (Z170 2xPCI-E DDR4)
Filtruj:
Wszystkie oceny
Sortuj od:
Najwyżej ocenione
Wyniki: 8 z 8 opinii
IzakosIzakos
★★★★★★
4 lata temu

Świetna płyta , barwy jak flaga polski . Duża ilość portów USB , SATA i PCIe. Mega zadowolenie u mnie z nowej platformy.Polecam... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?1013
Kam3kKam3k
★★★★★★
4 lata temu

Stabilna płyta, dobrze pracuje u mnie z intel i5-6500. Spore możliwości OC, cicha i do tego bardzo wydajna. Jestem zadowolony z jej wyboru. ... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?12
MJacakMJacak
★★★★★★
3 lata temu

Płyta piekna optycznie i wizualnie, super podswietlenie, barwy płyty oraz radiatorow swiadcza o sporych mozliwosciach OC i tak tez jest w rzeczywistosci - mocna sekcja zasilania, przejrzysty i bogaty w ustawienia bios, wszystko dziala bardzo szybko i stabilnie!... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?31
JacekJacek
★★★★★★
3 lata temu

Płyta pracuje w zestawie do grania, puki co nie ma dla mnie wad
Plusy:
Prosty i czytelny BIOS umożliwiający OC
Gaming Lan pozwolił zmniejszyć pingi z 60-70 do ok 35-40ms
Jak na tą cenę wystarczająco wyposażona w złącza na płycie jak i panelu tylnym
Minusy:
Dla mnie nie jest to problemem ale wielu na pewno by chciało aby płyta była wyposażona w moduł Wi Fi Który jest dostępny w droższym modelu MSI Z170A TOMAHAWK AC
... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?00
MrMr
★★★★★★
3 lata temu

Płyta, jak najbardziej super, ale nikt tutaj nie napisał, że nie współpracuje z procesorami 7 generacji, dopiero po aktualizacji BIOS-u jest taka możliwość, ale przestroga na przyszłość aby podawano takie informacje. Pozdrawiam... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?10
MarcinMarcin
★★★★★★
3 lata temu

Dobra, budżetowa płyta. Nie ma się do czego przyczepic... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?00
KrystianKrystian
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
3 lata temu

Świetna płyta główna... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?00
JacekJacek
★★★☆☆☆
3 lata temu

Wyglad super ale padla po miesiacu pracy i to nie obciążonej i bios trzeba zaktualizować na procki 7gen... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?00