Poprzednia cena: 749,00 zł
Cena: 699,00 zł
Oszczędzasz: 50,00 zł


Produkt niedostępny

Jeśli chcesz dowiedzieć się kiedy produkt ten będzie dostępny: zadzwoń do nas pod numer 34 377 00 00 lub napisz na adres x-kom@x-kom.pl


Raty

Raty w x-kom. Minimum formalności, maksimum satysfakcji

  1. Złóż zamówienie i wybierz płatność ratalną w preferowanym banku
  2. Wypełnij wniosek kredytowy, który otrzymasz na e-mail
  3. Określ sposób zawarcia umowy – online lub tradycyjny za pośrednictwem kuriera
  4. Podpisz umowę kredytową i ciesz się nowymi zakupami :)

Jeśli preferujesz odbiór osobisty, w wypełnieniu wniosku pomoże Ci doradca w salonie x-kom.


Oblicz ratę

Wartość Twojego zamówienia:
Wysokość wpłaty własnej:
Na ile rat chcesz rozłożyć spłatę?

Wysokość raty:

Pamiętaj, że powyższa kalkulacja ma charakter orientacyjny. Parametry oferty dostępnej dla Ciebie będą uzależnione od oceny Twojej zdolności kredytowej i decyzji Banku. Jeśli interesuje Cię kredyt w kwocie powyżej 20 tys. zł, skontaktuj się z nami.


Opis produktu

dysk zewnętrzny

DiskStation DS216j
Niski koszt, duże możliwości

Zaprojektowany dla użytkowników domowych, DS216j to 2-kieszeniowy serwer NAS wyposażony w dwurdzeniowy procesor, oferujący bogate funkcjonalności. Korzystaj z wygodnej wymiany danych, tworzenia kopii zapasowych, strumieniowania multimediów i synchronizacji w chmurze, bez przekraczania swojego budżetu. Twoja osobista chmura rozpoczyna się tutaj.

Synology DS216j
CPU

Dwurdzeniowy procesor
Zapewniona szybkość serwera chmury prywatnej

Serwer DS216j wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor ze sprzętowym modułem szyfrującym. Zapewnia on doskonałą prędkość odczytu, wynoszącą ponad 112,75 MB/sek i prędkość zapisu wynoszącą ponad 97,6 MB/sek, gwarantując szybkie tworzenie kopii zapasowych, a także płynniejszą synchronizację w chmurze. Jednocześnie zadania obliczania związane z szyfrowaniem z procesora głównego są odciążone, umożliwiając w ten sposób szybsze transfery danych.

Synology DS216j procesor
technologia

Wbudowana jednostka zmiennoprzecinkowa
Przyspiesza przetwarzanie multimediów

DS216j zapewnia optymalne wrażenia multimedialne użytkownikom domowym. Napędzany wbudowaną jednostką zmiennoprzecinkową, DS216j przyspiesza przetwarzanie miniatur usprawniając przeglądanie zdjęć i transkodowanie ścieżek audio w formacie MP3 na żądanie, w celu zredukowania przepustowości transmisji strumieniowej.

dwurdzeniowy procesor
podświetlenie

Diody LED
Czterostopniowa regulacja jasności

Serwer DS216j jest wyposażony w regulowane przednie diody LED, umożliwiające wybór jednego z czterech poziomów jasności i zdefiniowanie harmonogramu stosownie do godziny i dnia. W ten sposób można uzyskać najwygodniejszy i najodpowiedniejszy poziom jasności.

regulacja jasności diody led
usb

Interfejs SuperSpeed USB 3.0
Wyższe szybkości transferu

DS216j wyposażony jest w porty USB 3.0 do podłączenia różnego rodzaju zewnętrznych urządzeń pamięci masowej, zapewniając szybkie i wydajne prędkości transferu plików. USB 3.0 oferuje prędkości transferu do 5 Gbps (około 10 razy szybciej niż USB 2.0), co oznacza, że mniej czasu zajmuje przeniesienie danych na zewnętrzne dyski twarde, ponadto zużywa się mniej energii.

Interfejs SuperSpeed USB 3.0
internet

DiskStation Manager
Doskonały system operacyjny

Synology DiskStation Manager (DSM) to przejrzysty, zainstalowany na każdym serwerze DiskStation i RackStation system operacyjny obsługiwany w przeglądarce, który przyśpiesza zarządzanie serwerem Synology NAS. Intuicyjny interfejs użytkownika systemu DSM ułatwia uzyskiwanie dostępu do danych i ich udostępnianie. Centrum pakietów firmy Synology pozwala pobierać i instalować przydatne pakiety dodatkowe przeznaczone dla osób fizycznych i firm, które zapewniają rozrywkę lub zwiększają wydajność w pracy.

DiskStation Manager
chmura danych

Usługa Cloud Service
Pliki dostępne z dowolnego miejsca

Serwer DS216j jest wyposażony w rozbudowaną usługę Cloud Service. Aplikacja Cloud Station umożliwia synchronizację plików między serwerami DiskStation i wieloma urządzeniami, w tym komputerami z systemem Windows lub Linux, komputerami Mac, urządzeniami z systemem iOS lub Android, a także urządzeniami przenośnymi z systemem Windows. Ponadto dwustronna synchronizacja pozwala na synchronizację plików między różnymi serwerami DiskStation. Można nawet synchronizować pliki między serwerem DiskStation a usługami Google Drive, OneDrive, Dropbox, Box, hubiC i Baidu Cloud — tworząc własną chmurę hybrydową zapewniająca większą elastyczność pamięci masowej i chroniąca przed utratą danych.

Usługa Cloud Service
kopia zapasowa

Tworzenie kopii zapasowych danych na wiele sposobów
Idealna lokalizacja dla kopii zapasowych danych

Serwer DS216j jest również idealną lokalizacją dla kopii zapasowych danych. Niezależnie od tego, czy używasz systemu Windows czy komputera Mac, możesz utworzyć kopię zapasową wszystkich danych z komputera bezpośrednio na serwerze Synology NAS przy użyciu aplikacji Cloud Station. Użytkownicy komputerów Mac mogą także korzystać z obsługi rodzimego rozwiązania Apple® Time Machine. Miejscem docelowym kopii zapasowej mogą być nie tylko lokalne dyski twarde, ale również podłączone urządzenia pamięci masowej USB lub usługi chmur publicznych, takie jak Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, SFR czy hicloud. Ponadto rozwiązanie Backup & Replication pozwala planować zadania tworzenia kopii zapasowych i przywrócić serwer do dowolnego punktu w czasie, jednocześnie minimalizując zużycie pamięci oraz czas przetwarzania, zapisując tylko określone bloki danych, które zostały zmienione w kolejnych wersjach.

Tworzenie kopii zapasowych
odczyt zapis

Wszechstronna obsługa udostępniania
Kompleksowa obsługa takich protokołów, jak FTP, SMB2, AFP, NFS i WebDAV

Dzięki kompleksowej obsłudze takich protokołów, jak FTP, SMB2, AFP, NFS i WebDAV, serwer DS216j może zapewnić bezproblemowe udostępnianie plików w ramach platform Windows®, Mac® oraz Linux®. Integracja z usługami katalogowymi Windows AD i LDAP umożliwia łatwe wdrożenie serwera DS216j w istniejącym środowisku sieciowym — nie ma potrzeby utrzymywania dwóch zbiorów poświadczeń użytkowników. Nie musisz martwić się utratą plików dzięki funkcji Kosz, która jest obsługiwana w protokołach AFP, CIFS, File Station i WebDAV. Wszystkie pliki usuwane z udostępnionego folderu będą automatycznie przenoszone do kosza.

Kompleksowa obsługa takich protokołów, jak FTP, SMB2, AFP, NFS i WebDAV
laptop

Aplikacja File Station
Najlepsze centrum plików

Aplikacja File Station jest szybkim i bezpiecznym rozwiązaniem służącym do udostępniania plików przechowywanych na serwerze DS216j, jak również zarządzania nimi. Wystarczy przeciągnąć i upuścić, aby przesłać dane z komputera Mac lub PC. Zaawansowane filtry ułatwiają wyszukiwanie dokumentów, zdjęć lub filmów wideo. Dzięki wbudowanym klientom FTP i poczty e-mail serwer DS216j umożliwia wygodne organizowanie i udostępnianie plików za pośrednictwem zaawansowanej aplikacji internetowej. Udostępnianie plików i folderów innym osobom jest możliwe również przez przesłanie łącza. Przy pomocy dodatkowej aplikacji mobilnej DS file można także uzyskiwać dostęp do plików na urządzeniach mobilnych. Obsługa protokołu HTTPS, szyfrowania SSL/TLS oraz daty wygaśnięcia łączy zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa udostępniania plików przez Internet.

Aplikacja File Station
energia

Usługa QuickConnect
Szybki i łatwy dostęp do danych

Firma Synology dokłada wszelkich starań, aby zapewnić najwygodniejszy sposób korzystania z wszystkich usług uruchomionych na serwerze DS216j. Dzięki usłudze Synology QuickConnect nie musisz martwić się skomplikowaną konfiguracją usługi DDNS. Usługa QuickConnect eliminuje potrzebę konfiguracji routera i przekierowania portów, co pozwala na błyskawiczne uzyskiwanie dostępu do plików multimedialnych i związanych z pracą z poziomu komputera, komputera przenośnego lub urządzeń przenośnych bez żadnych opłat.

Usługa QuickConnect
film video

Photo Station, Audio Station i Video Station
Doskonała biblioteka multimediów

Serwer DS216j umożliwia organizowanie, tworzenie kopii zapasowych i udostępnianie kolekcji zdjęć, muzyki i filmów wideo. Uproszczony i przejrzysty interfejs, a także pakiety Synology — Photo Station, Audio Station i Video Station — pozwalają na łatwe stworzenie własnego centrum rozrywki. Ponieważ cała zawartość jest przechowywana na serwerze DS216j, można używać niestandardowych funkcji porządkowania zawartości bez obaw o dodatkowe, miesięczne opłaty za miejsce do przechowywania. Ponadto kolekcje cyfrowe można udostępniać innym za pośrednictwem łącza.

Photo Station, Audio Station i Video Station
TV

Przesyłanie strumieniowe zawartości do telewizora
Serwer DS216j jest zgodny z wieloma innymi urządzeniami

Serwer DS216j jest zgodny z wieloma innymi urządzeniami, co pozwala na zarządzanie i odtwarzanie cyfrowej zawartości na posiadanych urządzeniach: komputerach, urządzeniach przenośnych, telewizorach, urządzeniach DLNA i sprzęcie stereo. Firma Synology obsługuje najnowsze technologie przesyłania strumieniowego do telewizorów, w tym do telewizorów Samsung, odtwarzaczy Roku, urządzeń Apple TV i odtwarzaczy Google Chromecast, co oznacza, że można bezproblemowo przesyłać strumieniowo cyfrową zawartość przechowywaną na serwerze DS216j na panoramiczny telewizor.

Przesyłanie strumieniowe zawartości do telewizora
smartfon

Mobilność dzięki aplikacjom
Aplikacje mobilne — DS note, DS audio, DS video, DS photo+, DS cloud, DS file, DS download i DS cam

Firma Synology opracowuje różnorodne aplikacje mobilne — DS note, DS audio, DS video, DS photo+, DS cloud, DS file, DS download i DS cam — umożliwiające uzyskiwanie dostępu i zarządzanie zawartością przechowywaną na serwerze DS216j przy użyciu smartfonów i tabletów. Usługa QuickConnect ułatwia obsługę sieci, eliminując konieczność konfiguracji routera lub przekierowania portów. Dzięki aplikacjom mobilnym firmy Synology masz zawsze dostęp do swoich kolekcji multimedialnych i plików związanych z pracą poza domem.

Aplikacje mobilne — DS note, DS audio, DS video, DS photo+, DS cloud, DS file, DS download i DS cam
WiFi

Serwer multimediów z certyfikatem DLNA
Przesyłanie strumieniowe muzyki, zdjęć i filmów wideo na urządzenia zgodne z DLNA

Serwer DS216j jest serwerem multimediów cyfrowych (DMS) z certyfikatem DLNA i może pełnić rolę podstawowego serwera multimediów, umożliwiającego hostowanie cyfrowej zawartości multimedialnej do lokalnego lub zdalnego odtwarzania. Po podłączeniu do routera serwer DS216j pozwala na przesyłanie strumieniowe muzyki, zdjęć i filmów wideo na urządzenia zgodne z DLNA, takie jak telewizory DLNA lub konsole do gier, bez konieczności wstępnej konfiguracji. Można również przeglądać i wybierać zawartość przechowywaną na serwerze DS216j za pomocą aplikacji DS audio i wyznaczać odtwarzacz DLNA w tej samej sieci lokalnej, na którym ta zawartość ma być odtwarzana.

Serwer multimediów z certyfikatem DLNA
wbudowana kamera

Monitoring w domu, dostępny dla wszystkich
DS216j pełni rolę centrum domowego monitoringu

Dzięki dodatkowemu pakietowi Surveillance Station i dwóm bezpłatnym licencjom dla kamer IP serwer DS216j pełni rolę centrum domowego monitoringu. Wystarczy podłączyć wiele kamer IP do sieci domowej, połączyć je z serwerem DS216j, a następnie łatwo nadzorować podgląd obrazu na żywo, rejestrować filmy wideo lub korzystać z innych zaawansowanych funkcji, takich jak wykrywanie ruchu lub powiadomienia typu „push”. Kompatybilność z tysiącami modeli kamer IP ułatwia dobranie zgodnych modeli i marek. Ochrona domu bez nadmiernych wydatków.

DS216j pełni rolę centrum domowego monitoringu
oszczędność energii

Ekologiczne serwery NAS
Efektywne zużycie energii

Wszystkie serwery Synology NAS zostały zaprojektowane ze zwróceniem szczególnej uwagi na efektywne zużycie energii. Serwer DS216j zużywa 5.28W w trybie hibernacji HDD oraz 13.42W podczas pracy*. Specjalnie zaprojektowany wentylator i pomysłowo opracowany system obiegu powietrza zapewniają niską temperaturę we wnętrzu serwera DS216j przez całą dobę, a dzięki tłumiącej hałas obudowie serwer jest naprawdę cichy w porównaniu z komputerami. Firma Synology poczuwa się do globalnej współodpowiedzialności za środowisko naturalne, dlatego wszystkie produkty Synology są produkowane z części zgodnych z RoHS oraz pakowane w materiały nadające się do recyklingu.

Ekologiczne serwery NAS

Specyfikacja

Rodzaj Bez dołączonego dysku
Maksymalna obsługiwana pojemność 16 TB
Kieszenie na dyski 3,5" - 2 szt.
RAID 0
1
Basic
JBOD
Synology Hybrid RAID
Rodzaje wyjść / wejść USB 3.0 - 2 szt.
RJ-45 10/100/1000 (LAN) - 1 szt.
DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
Procesor Marvell Armada 385 88F6820 (2 rdzenie, 1.0 GHz)
Pamięć RAM 512 MB (DDR3)
Protokoły sieciowe Serwer DNS
System plików dla dysków zewnętrznych FAT/FAT32
NTFS
HFS+
EXT3
EXT4
System plików EXT4
Dodatkowe informacje Dostęp przez sieć Web
Funkcja Wake on LAN/WAN
Obsługa serwera DLNA
Obsługa serwera iTunes
Obsługa serwera FTP
Zabezpieczenie Kensington lock
Wysokość 165 mm
Szerokość 100 mm
Głębokość 226 mm
Waga 0,9 kg
Dołączone akcesoria Zasilacz
Kabel sieciowy - 1 szt.
Pakiet akcesoriów
Gwarancja 24 miesiące (gwarancja producenta)

Opinie

Średnia ocena 5,75 (12 opinii)
Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka 1/2
Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka
75,00%
Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka empty
25,00%
Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka empty Gwiazdka empty
0,00%
Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka empty Gwiazdka empty Gwiazdka empty
0,00%
Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka empty Gwiazdka empty Gwiazdka empty Gwiazdka empty
0,00%
Gwiazdka Gwiazdka empty Gwiazdka empty Gwiazdka empty Gwiazdka empty Gwiazdka empty
0,00%

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka
Opinia potwierdzona zakupem
NAS oferujący wszystkie zalety najnowszego DSM-a, czyli proste i bezpieczne rozwiązania, które sprawdzą się u zapracowanego „Kowalskiego” lub w małej firmie. Wszystko bardzo, bardzo proste w konfiguracji i do tego ładnie spolszczone. Rozwiązanie niemalże idealne, ale … w DSM-ie nadal brakuje obsługi baz Firebird, a przecież wiele małych firm korzysta z programów opartych na tym silniku. Moim zdaniem DS216j jest udanym rozwiązaniem do pracy, do domowych multimediów można na rynku znaleźć tańsze rozwiązania.

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka
Opinia potwierdzona zakupem
Wg mnie to jedno z najlepszych urządzeń w historii komputeryzacji. Nie da się przecenić jego możliwości, a automatyczny backup on-line z wersjonowaniem to to czego każdy potrzebuje, aby nie utracić ważnych danych. Do tego awaryjność na poziomie zerowym, nie ma nawet mowy o zawieszeniach. Uwielbiam te urządzenia. Masz cenne zdjęcia? Dokumenty? Potrzebujesz domowego serwera poczty? A może zgrywasz obraz z kamer IP? Może FTP? Jeśli tak, to jest coś dla Ciebie!

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka
Rewelacja! Technologia zdecydowanie poszła w górę, sprzęt jest funkcjonalny i niezawodnie szybki. Korzystam od miesiąca i problemu jeszcze nie ujrzałem, praca zaskakująco cicha. Ode mnie 11/10

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka
Cichy łatwy w obsłudze super zaplecze aktualizacji i dodatkowego oprogramowania wykrywany dla tv Samsung Wi-Fi

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka
Urządzenie w 100% godne polecenia. Multimedia śmigają, super jako serwer w.w.w. (php, Mysql), nie muli jak wersja DS215j. Co istotne, kilka usług 'chmurnych', dropbox, One Drive w jednym miejscu zarządzane indywidualnie. Jedyny minus to brak możliwości generowania linków do udostępnionych plików w dropboxie. W samym panelu sterującym owszem, da się. Zewnętrznie już nie. Aaaalbo czegoś jeszcze nie wiem :) Podsumowując nie żałuję ani chwili używania ani wydanych złotówek. Po-le-cam :)

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka
Nie mam kompletnie żadnych uwag, idealny pod względem wykonania jak i wydajności. Zdecydowanie można przypisać do produktów z wyższej półki.

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry serwerek dla małej firmy. Polecam

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka
Konfiguracja serwera jest prosta i chyba jest jednym z wyjątków pod tym względem, posiada za to zaawansowane funkcje i w przypadku centrum multimediów jest niezawodny. Synology DS216j najlepszy w tej kategorii cenowej.

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka empty
Dobry budżetowy NAS. Polecam

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka empty
Bardzo fajne urządzenie do domu. Dużo dodatkowych aplikacji.

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka empty
Konfigurujesz raz i potem działa wiele lat. Bardzo wygodne urządzenie.

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka
Zainwestowałem w ten model oszczędności i korzystam od października. Sprawdzony zakup. Dyski wybrane do macierzy to Seagate IronWolf dwa razy po 4 TB. Urządzenie stoi w przedpokoju podłączone prosto do routera. Polecam, bo nie trzeba wykupować chmury zewnętrznej. Powierzchnię dysku dzielę na mniejsze z uwzględnieniem powierzchni oraz dostępu. Oprogramowanie jest proste i nawet osoba mniej zaawansowana technologicznie sprosta zarządzeniu urządzeniem. To plus dla Synology za stworzenie tak przystępnego rozwiązania. Do plików mam dostęp z każdego miejsca. Oczywiście, jeżeli tylko jest tam Internet.