Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
 • Jaką klawiaturę i mysz wybrać? Rodzaje klawiatur i myszy do laptopów oraz komputerów stacjonarnych

Jaką klawiaturę i mysz wybrać? Rodzaje klawiatur i myszy do laptopów oraz komputerów stacjonarnych

·
Zaktualizowano: 3 tygodnie temu

Klawiatura i mysz to najbardziej podstawowe i najczęściej używane akcesoria komputerowe, ale także – najmniej doceniane. Zazwyczaj przy ich zakupie decydują dwa kryteria – sposób podłączenia oraz cena. Warto jednak wiedzieć, że dobrze dobrany zestaw klawiatura+mysz znacząco ułatwia i usprawnia pracę. Dziś dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Rodzaje klawiatur

Klawiatury komputerowe dzielą się na wiele rodzajów, w zależności od różnych czynników.

Jakie są sposoby instalacji klawiatury?

Tutaj możesz wyróżnić klawiatury wbudowane (w laptopach) oraz samodzielne, które są urządzeniem wejściowym (tzn. przekazują dane wejściowe, czyli polecenia) do urządzenia – zazwyczaj komputera stacjonarnego lub tabletu. Kolejny rodzaj to dotykowe klawiatury ekranowe, które spotkasz w smartfonach i tabletach.

Klawiatura przewodowa czy bezprzewodowa – którą wybrać?

Mamy tu na myśli sposób, w jaki łączą się z komputerem/urządzeniem mobilnym. W tym przypadku warto wymienić standardowe klawiatury przewodowe (które są podłączane do portu USB lub micro USB, w przypadku urządzeń mobilnych) oraz bezprzewodowe (działające w oparciu o Bluetooth lub standard radiowy 2,4 GHz).

Klawiaturę przewodową po prostu podłączasz do wyjścia w komputerze. Bezprzewodowa działa dzięki podłączeniu do portu USB specjalnego nanoodbiornika, który odbiera od niej sygnał. Natomiast połączenie Bluetooth nie wymaga dodatkowych narzędzi (odbiorników). Wystarczy sparować akcesorium z obsługiwanym urządzeniem. Dodatkowo wiele klawiatur bezprzewodowych oferuje funkcję obsługi kilku urządzeń jednocześnie, dzięki połączeniu z komputerem przy użyciu odbiornika i kolejnymi urządzeniami za pomocą Bluetooth.

Rodzaje przełączników w klawiaturach

budowa klawiatury membranowej, nożycowej i mechanicznej

Klawiatury membranowe

Ten typ klawiatur jest bardzo popularnym i często wybieranym rozwiązaniem. Pod wszystkimi przyciskami znajduje się specjalna gumowa membrana z wypustkami (tzw. kopułkami). Gdy naciskasz klawisz, kopułka dotyka przełącznika na płytce drukowanej i wysyła w ten sposób impuls elektryczny, a na ekranie pojawia się wybrany znak.

Klawiatury nożycowe

Klawiatury nożycowe cechują się wyższą trwałością niż membranowe, ponieważ oprócz membrany posiadają membranę także specjalny mechanizm wykonanych z tworzywa „nożyc”, które równoważą nacisk na kopułkę. Tego typu klawiatury mają dość niski skok, dzięki czemu zajmują mało miejsca i dlatego są często stosowane w laptopach.

Klasyczna klawiatura nożycowa wymaga tego, aby klawisze były naciskane dokładnie na środku. Powstały jednak liczne odmiany tego typu klawiatur, które ułatwiają korzystanie z nich. Najciekawsze z rozwiązań to Logitech PerfectStroke™ oraz Butterfly Switch (dosłownie: przełącznik motylkowy) w klawiaturach Apple.

Klawiatury mechaniczne

Klawiatury mechaniczne kojarzą się przede wszystkim z gamingiem, ze względu na wysoką precyzję, jaką gwarantują. Bardzo możliwe jednak, że docenisz je także, jeśli sporo piszesz. Każdy klawisz jest wyposażony w swój własny, osobny przełącznik (switch). Dużą popularnością cieszą się Kailh i Outemu. Producenci stosują także autorskie rozwiązania, są to między innymi Logitech Romer-G, Razer Stwiches czy StealSeries QX2. Jednak najczęściej spotykane i najbardziej cenione przełączniki to niemieckie Cherry MX, dostępne w kilku kolorach (m.in. czarne, czerwone, brązowe, niebieskie, zielone, szare).

Poszczególne wersje różnią się od siebie charakterystyką, sposobem działania i zalecanym przeznaczeniem. Dzięki dopracowanemu mechanizmowi klawiatury mechaniczne działają dokładnie i mają bardzo dużą żywotność. Zazwyczaj są też głośne (choć powstały również wyciszone modele wyposażone w przełączniki Cherry MX Silent). Skomplikowana budowa sprawia, że modele mechaniczne są większe i cięższe niż membranowe lub nożycowe. Niektórzy twierdzą nawet, że z powodzeniem można ich użyć do obrony koniecznej. 😊


Klawiatury opto-mechaniczne, optyczne i hybrydowe

Obok klawiatur mechanicznych, membranowych i nożycowych wyróżnić należy także klawiatury opto-mechaniczne/optyczne oraz hybrydowe. Pierwsze z wymienionych wykorzystują czujniki optyczne, dzięki którym sygnał szybciej dociera do komputera, przy mniejszej sile nacisku. Drugie natomiast to połączenie mechanicznych przełączników i gumowych elementów, dzięki czemu klawisze wydają cichszy odgłos i szybciej wracają do pierwotnego położenia.

Niski czy wysoki profil klawiatury?

Skok klawiszy to odległość, jaką klawisz musi przebyć od momentu jego naciśnięcia do dotknięcia płytki drukowanej.

klawiatury o niskim i wysokim skoku

Tutaj do wyboru masz klawiatury niskoprofilowe (low profile), które najczęściej występują w akcesoriach przeznaczonych do użytku biurowego i domowego oraz notebookach. Umożliwiają szybkie i wygodne pisanie, ponieważ błyskawicznie reagują na nacisk. Przełączniki Low Profile niekiedy występują także w klawiaturach gamingowych, zapewniając graczom szybszą reakcję.

Kolejnym rodzajem są modele wysokoprofilowe, które mają charakterystyczne, wysokie, „wystające” klawisze. Kiedyś powszechnie używane, zarówno jako klawiatury samodzielne, jak i w starszych laptopach. Obecnie najchętniej wybierane są przez graczy, ze względu na zapewniającą im precyzję ruchu. Często też osoby, które dużo piszą na klawiaturze, wybierają modele o wysokim skoku – to już jednak jest kwestia osobistych preferencji.

Różnica pomiędzy klawiaturą dla graczy a zwykłą?

rodzaje klawiatur

Klawiatury gamingowe – zazwyczaj mają dość wysoki skok. Zaliczamy do tej grupy przede wszystkim klawiatury mechaniczne, które są bardzo cenione przez graczy. Zazwyczaj mają charakterystyczny, „agresywny wygląd” – kolorowe podświetlenie, grafiki, ciekawy design, często także dodatkowe funkcje do gier lub wyróżnione klawisze WSAD.

Więcej informacji na temat klawiatur gamingowych oraz wyboru odpowiedniego akcesorium znajdziesz w poradniku: Jaką klawiaturę do grania wybrać? Jakie przełączniki mechaniczne najlepsze do gamingu?

Klasyczne klawiatury – to standardowe urządzenia peryferyjne, do codziennych zastosowań. Zazwyczaj wyposażone w membranę lub mechanizm nożycowy.

Klawiatury multimedialne – wyposażone są w dodatkowe klawisze funkcyjne do obsługi odtwarzaczy plików audio i wideo. Podstawowe z nich służą do ustawień głośności, przewijania oraz zatrzymywania i włączania odtwarzania.

Klawiatury mobilne – to kompaktowe, bezprzewodowe modele, które możesz podłączyć do urządzeń mobilnych: smartfona, tabletu. Umożliwiają Ci wygodniejsze pisanie niż za pomocą domyślnej klawiatury ekranowej. Czasami posiadają również touchpad, do zwinnego sterowania sparowanym urządzeniem. Świetnie nadają się do obsługi Smart TV i konsol do gier. Wpisywanie długich nazw seriali jest znacznie prostsze niż za pomocą pilota i klawiatury ekranowej. Siedzisz na kanapie z klawiaturą na kolanach i obsługujesz telewizor wygodnie jak komputer.

Klawiatury numeryczne – to zazwyczaj osobne bloki numeryczne, które podłączasz do komputera do portu USB. Umożliwiają wygodne i szybkie wprowadzanie długich ciągów cyfr, dlatego świetnie się sprawdzają, gdy w Twoim notebooku brakuje odpowiedniego panelu. Wśród nich znajdziesz także modele gamingowe, wyposażone w mechaniczne, programowalne przyciski, często także z keypadem oraz podpórką dla nadgarstka. Umożliwiają stworzenie skrótów oraz obsługują makra. Bardzo przydatne dla graczy, którzy spędzają długie godziny przed komputerem.

Klawiatury elastyczne – jak sama nazwa wskazuje, są elastyczne, można je składać, zginać, zwijać, dzięki czemu zajmują mało miejsca i świetnie się nadają do zabrania w podróż. Często klawiatury mobilne są elastyczne.

Klawiatury ergonomiczne – powstały, aby zapewnić Ci wysoki komfort, a także właściwe, zdrowe ułożenie dłoni i nadgarstków. Dzięki temu odczuwasz mniejsze zmęczenie, nawet jeśli spędzasz dużo czasu przed komputerem. Takie klawiatury są bardzo przydatne dla osób, które bardzo dużo piszą. Różnią się od standardowych modeli wyglądem i ułożeniem klawiszy. Zazwyczaj trzeba się do niego najpierw przyzwyczaić, ale rekompensuje to niezwykła wygoda w trakcie korzystania.

Klawiatury TKL (ten key less) – czyli modele pozbawione 10 klawiszy, dokładnie panelu numerycznego umieszczanego w klasycznych klawiaturach po prawej stronie. Są to zatem akcesoria o dużo mniejszych wymiarach, przeznaczone głównie dla graczy, którzy potrzebują więcej przestrzeni na biurku podczas dynamicznych pojedynków w wirtualnym świecie.

Jaki układ klawiszy wybrać?

klawiatury wyspowe i jednolite

Klawiatury wyspowe (chiclet) to te, w których każdy przycisk jest oddzielony od pozostałych. Bardzo wygodne, jeśli wystukujesz tysiące znaków ze spacjami i korzystasz z programów biurowych. Świetnie sprawdzają się do pisania bezwzrokowego. Mają raczej niski skok, dzięki czemu zajmują mało miejsca i dlatego tak chętnie są stosowane przez producentów w notebookach.

Klawiatury o układzie jednolitym, gdzie klawisze ułożone są ciasno obok siebie, to rozwiązanie charakterystyczne przede wszystkim dla klawiatur samodzielnych oraz w starszych modelach laptopów. Często mają także wysoki skok i są głośniejsze od klawiatur chiclet.

Przydatne dodatki w klawiaturach

klawiatura numeryczna w komputerze

Blok numeryczny

Pozwala wygodniej wpisywać cyfry, dlatego jest niezbędny, gdy często korzystasz z pakietu biurowego, a szczególnie z arkusza kalkulacyjnego. Jeśli klawiatura w Twoim laptopie go nie posiada, możesz dokupić osobny panel numeryczny, podłączany do portu USB.

Podświetlane klawisze

Bardzo przydatne, jeśli często piszesz w ciemnościach lub w podróży. W niektórych modelach możesz regulować jego jasność czy też układ. Może być jednobarwne lub wielobarwne – RGB, co jest charakterystycznym rozwiązaniem dla klawiatur gamingowych. 

Zobacz też poradnik:

Przyciski funkcyjne

Ułatwiają Ci obsługę podświetlenia ekranu, głośności, odtwarzacza. Zamiast włączać programy lub szukać funkcji w panelu sterowania, możesz po prostu ustawić odpowiednie parametry za pomocą klawiszy.

Programowalne klawisze

Pozwalają zaprogramować dowolną komendę, dzięki czemu możesz np. łatwo skopiować i wkleić plik, lub odtworzyć dany program za pomocą jednego przycisku. W klawiaturach biurowych przekładają się na efektywność pracy, a w gamingowych pomagają w kilku kliknięciach zmienić broń, zastosować skomplikowane triki i pokonać hordę przeciwników.

Dodatkowe porty USB

Ułatwiają wygodne podłączanie urządzeń. Klawiaturę masz zawsze pod ręką, dzięki czemu niejednokrotnie wygodniej jest podłączyć pendrive’a do niej, zamiast „nurkować” pod biurkiem w poszukiwaniu portów USB w jednostce centralnej komputera.

Czytnik linii papilarnych lub Smart Card

Zabezpieczają Twój komputer i ułatwiają bezpieczne logowanie bez hasła. Wystarczy jedynie odcisk palca. Masz pewność, że tylko Ty masz dostęp do swoich plików i dokumentów.

Skróty klawiaturowe w Windows i MacOS, które warto znać

Oczywiście – im więcej skrótów znasz, tym sprawniej obsługujesz komputer. Są jednak pewne kombinacje klawiszy, które przydają się szczególnie często. Oto te najczęściej wymieniane.

Skróty klawiszowe w systemie Windows

 • CTRL+ALT+DEL – skrót, który może zrobić bardzo dużo. W starszych wersjach systemu po prostu restartował komputer, co było szczególnie przydatne w przypadku problemów czy zawieszenia się. Komputer musiał zareagować na tę kombinację klawiszy, nawet jeśli nie reagował na nic innego. Później jego funkcjonalność została rozwinięta do tej, którą znasz z najnowszych wersji Windows. W tej chwili umożliwia nie tylko reset, ale i zarządzanie systemem. Zablokujesz komputer hasłem, przełączysz użytkowników, wylogujesz się i zmienisz hasło. Otworzysz także menedżera zadań, gdzie możesz sprawdzić działające aplikacje, procesy i wydajność procesora.
 • CTRL+C, CTRL+V, CTRL+X, CTRL+A – szczególnie przydatny zestaw skrótów w pakiecie biurowym: kopiuj, wklej, wytnij, zaznacz wszystko. Umożliwia szybkie zarządzanie treścią i przenoszenie jej, także pomiędzy różnymi programami – np. wyszukiwarką i edytorem tekstu.
 • CTRL+Z, CTRL+Y – cofnij/ponów. Również szczególnie przydatne w pakiecie biurowym, ale także np. w programach graficznych.
 • ALT+TAB – przełącz karty, np. przeglądarki. Przyda Ci się, gdy korzystasz z wielu programów lub kart wyszukiwarki jednocześnie.
 • WIN + wyszukiwanie (panel sterowania, programy) – szybciej uruchomisz program. O wiele łatwiej jest go wyszukać w ten sposób, niż przewijać całe menu Start.
 • FN+F1–F12 – steruj głośnością, jasnością, uśpieniem, ekranem. Bardzo łatwy sposób na dostosowanie ustawień komputera do swoich preferencji bez mozolnego poszukiwania opcji w panelu sterowania. Przyjrzyj się dodatkowym ikonom na klawiszach F1–F12 – one informują o tym, jakimi funkcjami możesz w ten sposób zarządzać. Jest to skrót dostępny przede wszystkim w notebookach, które posiadają klawisz FN.
 • PRT SC (PRINT SCREEN) lub FN+PRT SC lub CTRL+PRT SC – zrób zrzut ekranu.
 • ALT+PRT SC – zrób zrzut aktywnego ekranu. Przydatne, gdy korzystasz z dodatkowego monitora – wtedy tylko ten skrót działa.
 • skróty klawiszowe w Windows

Skróty klawiszowe w systemie macOS

W systemie macOS skróty klawiaturowe wyglądają podobnie, jak te znane nam z Windows. Jedyną różnicą jest to, że zamiast klawisza Control (CTRL) używamy Command (CMD). Tak naprawdę jednak klawisz CMD stanowi bardziej odpowiednik przycisku Windows.

 • Ctrl+CMD+przycisk zasilania – wymusza restart komputera.
 • CTRL+CMD+przycisk wysuwania nośnika – wymusza zamknięcie aplikacji i restart komputera. Jeśli w jakichkolwiek dokumentach nie zostały zapisane zmiany, na ekranie pojawi się komunikat, czy chcesz je zapisać. Nie dotyczy to jedynie klawiatur z Touch Bar.
 • CMD+C, CMD+V, CMD+X, CMD+A – zarządzanie treścią: kopiuj, wklej, wytnij, zaznacz wszystko.
 • CMD+Z – cofnij.
 • CMD+SHIFT+Z – ponów.
 • CMD+TAB – przejdziesz do ostatnio używanej aplikacji. To dość podobny skrót do ALT+TAB.
 • CMD+SPACJA – odpowiednik funkcji klawisza Windows, który umożliwia szybkie wyszukiwanie programów i plików.
 • Shift+CMD+3 – screenshot (zrzut) całego widocznego obszaru.
 • Shift+CMD+4 - screenshot fragmentu ekranu. Działa również wtedy, kiedy korzystasz z dodatkowego monitora.

Zobacz wszystkie klawiatury standardowe i gamingowe w x-kom

Rodzaje myszy komputerowych

Omówiliśmy najważniejsze kwestie dotyczące klawiatur komputerowych. Czas na myszy. W pierwszej kolejności poznaj ich możliwe rodzaje.

Jakie są sposoby instalacji myszy?

Wyróżniamy wśród nich myszy przewodowe – podłączane do portu USB oraz ze złączem Lightning. Drugim rodzajem są myszy bezprzewodowe, które działają w oparciu o standard Bluetooth lub radiowy 2,4 GHz.

Optyczna czy laserowa, czyli jaki sensor wybrać?

sensory myszy komputerowych

Tutaj mamy myszy laserowe i optyczne, które są do siebie stosunkowo podobne. Zastosowano w nich wiązkę światła, która odbija się od powierzchni biurka i informuje komputer o położeniu myszy. Technologia laserowa jest po prostu bardziej precyzyjna i dlatego chętnie wybierają ją gracze oraz graficy. Kolejna opcja to Blue Track, którą stosuje Microsoft w swoich produktach. Myszy, w których zastosowano szeroką wiązkę niebieskiego światła, działają na większości powierzchni (oprócz szklanych i lustrzanych) i zapewniają bardzo wysoką precyzję. Jest zdecydowanie odczuwalna przy użyciu w programach biurowych.

Jaką konstrukcję myszki wybrać?

Tutaj znajdziesz myszy dla praworęcznych, dla leworęcznych oraz uniwersalne, które mogą być używane przez wszystkich.

Jakie są rodzaje myszek komputerowych?

rodzaje myszy do komputera

Podobnie, jak w przypadku klawiatur, można wyróżnić myszy dla graczy. Ich charakterystyczną cechą jest duża liczba przycisków, często programowalnych, które ułatwiają szybką obsługę gry, wysoka rozdzielczość, a także charakterystyczny, gamingowy wygląd. Niektóre myszy z tej kategorii oferują także możliwości modyfikacji – dociążania, powiększania lub zmniejszania. Myszy gamingowe cenione są również przez grafików i wszystkich użytkowników, którym zależy na wysokiej precyzji wskaźnika. Natomiast na rynku znajdują się także specjalne modele przeznaczone dla grafików, które ułatwiają pracę w programach graficznych i obróbkę zdjęć.

Więcej informacji o myszach gamingowych znajdziesz w poradniku: Jaką myszkę dla gracza wybrać?

Warto wspomnieć także o szczególnym typie myszy – myszy z trackballem, czyli manipulatorem kulkowym. To również rodzaj chętnie wybierany przez grafików, ze względu na możliwości bardzo wygodnej i intuicyjnej obsługi programów graficznych.

Osoby spędzające godziny z myszką w ręce, obsługujące programy biurowe, graficy czy informatycy, a także gracze, powinni natomiast zwrócić uwagę na myszy ergonomiczne. Ich nietypowy wygląd to zasługa przemyślanej konstrukcji, pozwalającej na zachowanie naturalnego ułożenia dłoni, nadgarstka, przedramienia.

Kolejny rodzaj to myszy mobilne o lekkiej i kompaktowej konstrukcji. Dzięki temu są idealny akcesorium do zabrania w podróż służbową. Sprawdzą się podczas pracy w poczekalni na lotnisku czy na spotkaniu w kawiarni.

Wyróżnić należy także myszy multimedialne, często wyposażone w dodatkowe klawisze ułatwiające obsługę np. odtwarzacza muzycznego oraz myszy dotykowe o powierzchni reagującej na delikatne dotknięcie, dzięki czemu nie nadwyrężają ręki.

W przypadku większości myszy dobrej jakości istnieje zazwyczaj możliwość programowania przycisków. Szczególnie jeśli jest ich więcej niż cztery. W panelu sterowania zmienisz lub dostosujesz przypisane funkcje. Możesz wtedy pod dodatkowe przyciski zapisać najczęściej używane operacje, np. kopiuj i wklej.

Zobacz wszystkie myszy standardowe i gamingowe w x-kom

Polecane modele klawiatur i myszy komputerowych

Sprawdź, jaką klawiaturę i mysz wybrać do komputera i do laptopa.

polecane modele klawiatur

Glorious GMMK TKL

Glorious GMMK TKL

Klawiatura wyposażona w przełączniki Gateron Brown, które charakteryzują się niewielką siłą wymaganą do aktywacji. Krótki skok ułatwia szybkie pisanie i wirtualną rozgrywkę. Gloriuus GMMK TKL wyróżnia się minimalistycznym designem, a aluminiowa obudowa odpawiada za wytrzymałość i wygląd klasy premium.

Silver Monkey X Mandrill

Silver Monkey X Mandrill

Wytrzymała i ergonomiczna konstrukcja od Silver Monkey. Posiada klawisze typu rubber dome, obsługuje makra i anti-ghosting dla 26 klawiszy, a także umożliwia regulowanie podświetlenia RGB. Graj i korzystaj z wielu funkcji, jakie oferuje ta zaawansowana klawiatura.

Keychron OnePlus 81 Pro QMK/VIA Dark Grey (Winter Bonfire) / Tactile

Keychron OnePlus 81 Pro QMK/VIA Dark Grey (Winter Bonfire) / Tactile

Świetna klawiatura pod względem komfortu, funkcjonalności i działania. Możesz z niej korzystać przewodowo lub bezprzewodowo. Jest w pełni prorgamowalna, a potężny akumulator zapewni Ci nawet do 300 godzin użytkowania bez podłączania kabla. Keychron z przełącznikami Winter Bonfire to wrażenia z pisania na zupełnie innym poziomie.

Dell Alienware AW510K

SteelSeries Apex 7 Brown Switch

Klawiatura posiada zintegrowany wyświetlacz OLED, dzięki czemu masz podgląd na bieżący profil i ustawienia podświetlenia. Sprzęt wyposażony jest w mechaniczne przełączniki Q00582 Brown, o żywotności 50 milionów kliknięć, dzięki czemu przetrwa z Tobą nie jedno starcie. Dodatkowo każdy przycisk ma własną diodę LED, którą możesz indywidualnie konfigurować. Wybierz swój ulubiony kolor oraz efekt podświetlenia – punktowego, jednostrefowego albo wielostrefowego.

Razer Huntsman Mini Clicky Optical Switch

Razer Huntsman Mini Clicky Optical Switch

Esportowa klawiatura z przełącznikami Opto-mechanicznymi Razer Purple o wytrzymałości sięgającej aż 100 milionów kliknięć każdy. Solidna konstrukcja bez problemu sprosta wielogodzinnym bataliom w ulubionej grze. Natomiast wbudowana pamięć pozwali Ci na przechowywanie oraz aktywację do 5 profili, dzięki czemu dostosujesz sprzed pod własne preferencje. Wszystko to przy akompaniamencie podświetlenia Razer Chroma RGB, które rozświetli każdą wieczorną rozgrywkę.

Logitech G213 PRODIGY

Logitech G213 PRODIGY

Ergonomiczna klawiatura dla graczy, która sprawdzi się nie tylko podczas gier, ale także wielogodzinnego pisania. Ma klawisze numeryczne, multimedialne i obsługuje makra. Wielokolorowe podświetlenie możesz dostosować do własnych potrzeb i preferencji.

polecane modele myszy komputerowych

Keychron M1

Keychron M1

Bezprzewodowa mysz, któa oferuje wszystkie najlepsze funkcje w niezwykle lekkiej obudowie. Dzięki interfejson 2,4 GHz oraz Bluetooth 5.1 możesz cieszyć się stabilnym połączeniem bez kabli. Niezależnie od tego, czy pracujesz, czy grasz, myszka spełni Twoje wymagania.

SPC Gear LIX Plus

SPC Gear LIX Plus

Bardzo precyzyjna optyczna mysz gamingowa o rozdzielczości 12000 dpi, którą można dostosować do własnych preferencji i rodzaju toczonej rozgrywki. Dotyczy to także programowalnych przycisków oraz efektów świetlnych. Zmian dokonasz w dedykowanym oprogramowaniu.

Logitech G502 HERO

Logitech G502 HERO

Przewodowa mysz Logitech G502 z sensorem HERO o czułości 25600 DPI, zapewnia najlepszą w swojej klasie jakość działania. To zaawansowany sprzęt dla e-sportowców, który pozwoli na satysfakcjonującą rozgrywkę. System Lightspeed, w który wyposażony jest ten model, zapewnia wyjątkowo szybkie odświeżanie położenia. Dzięki temu nie odczujesz żadnych opóźnień.

Dell Mobile Wireless Mouse MS3320W

Dell Mobile Wireless Mouse MS3320W

Bezprzewodowa, zgrabna i lekka mysz mobilna Dell będzie wydajnym towarzyszem podróży służbowych i spotkań biznesowych. Za pośrednictwem łączności 2,4 GHz i Bluetooth możesz nią obsługiwać dwa urządzenia jednocześnie, przełączając się między nimi jednym kliknięciem.

Logitech M705 Marathon

Logitech M705 Marathon

Ergonomicznie wyprofilowana bezprzewodowa mysz od Logitech, działa w oparciu o sensor laserowy. Jest więc bardzo precyzyjna na każdej powierzchni. Wysoki komfort pracy zapewniają dodatkowe przyciski, rolka przewijania z dwoma trybami pracy i trzyletni okres żywotności baterii.

Mysz i klawiatura to wbrew pozorom bardzo ważne akcesoria komputerowe. Mają ogromny wpływ na obsługę komputera i Twój komfort pracy. Na rynku dostępny jest szeroki przekrój, dzięki czemu z łatwością dobierzesz urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb. Który model szczególnie przypadł Ci do gustu? Na jakie funkcje zwracasz największą uwagę? Daj nam znać w komentarzu pod artykułem.

Zobacz wszystkie myszy, klawiatury oraz zestawy mysz+klawiatura w x-kom