Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Jaki laptop dla studenta? Wybieramy notebook na studia

Laptop na studiach sprawdzi się zdecydowanie lepiej od desktopa. Możesz go mieć zawsze przy sobie, korzystać tam, gdzie chcesz i swobodnie przemieszczać się między zajęciami. Jednak ile kierunków, tyle możliwości wyboru notebooka. Jak zatem dopasować laptop do potrzeb konkretnego wykształcenia? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

W tym artykule poznasz:

  1. Laptop dla studenta grafiki i projektowania
  2. Cechy laptopa dla studenta informatyki oraz programisty
  3. Atrybuty laptopa dla studenta kierunków muzycznych
  4. Konfiguracje dla studenta kierunków humanistycznych
  5. Kilka uniwersalnych porad
  6. Polecane laptopy na studia

Laptop na studia, czyli jaki?

Twierdzenie, że laptop dla studenta powinien być jedynie: lekki i kompaktowy, a do tego posiadać żywotną baterię – jest, delikatnie mówiąc, nietrafione. Cechy te wykluczają niestety wydajność, jakiej wymagają programy do obróbki grafik i zdjęć, projektowania, czy montażu filmów, nie wspominając o grafice trójwymiarowej.

Innego laptopa będzie potrzebował student na wydziale architektury, a po inny sięgnie jego kolega z wydziału zarządzania. Jeszcze inny będzie idealny dla żaka z kierunku grafika komputerowa, a już zupełnie inny wybierze osoba studiująca na wydziale muzycznym.

Nie wiemy wprawdzie jaki kierunek Ty wybierzesz, ale przedstawimy Ci parametry laptopów na studia różnego typu. Dzięki temu łatwiej Ci będzie wybrać odpowiedni model. A gdy już znajdziesz ten idealny, pamiętaj o torbie, plecaku lub etui. Informacji, czym się kierować przy ich zakupie, szukaj w poradniku - Jak przewozić laptopa?

 

Laptop dla studenta grafiki i projektowania

Procesor i pamięć operacyjna

Laptop dla studenta grafiki i projektowania musi bez dwóch zdań posiadać mocne podzespoły. Obowiązkowo 4-rdzeniowy procesor, minimum i5 generacji 8., choć lepszym wyjściem będzie oczywiście 8-rdzeniowy i7. Alternatywę stanowią notebooki z 4-rdzeniowymi procesorami AMD Ryzen 5, Ryzen 7. 

Do tego, co najmniej 8 GB pamięci RAM, lecz warto od razu rozważyć wybór większej ilości, bo programy do obróbki grafik (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, czy Adobe After Effects CC) słyną ze sporego apetytu na pamięć operacyjną.

Karta graficzna

Poza procesorem i pamięcią RAM, niezbędna jest dedykowana karta graficzna. Najlepiej gamingowa, co nie powinno być zaskoczeniem, bo to one oferują najwyższą wydajność. Z tego względu grafik i projektant powinien tak naprawdę wybrać laptop gamingowy. (Więcej informacji o laptopach dla graczy znajdziesz w poradniku: Jaki laptop do gier?). Tym bardziej, że producenci laptopów dla graczy coraz częściej oferują modele o smukłej sylwetce i wadze nawet poniżej 2 kg.

Jeśli chcesz zajmować się wyłącznie grafiką 2D, wystarczająca będzie karta graficzna GeForce GTX serii 10XX albo AMD Radeon RX serii 500. Do grafiki trójwymiarowej oraz animacji potrzeba będzie jednak więcej mocy, dlatego Twój laptop powinien posiadać układ RTX serii 20xx lub Radeon RX Vega.

Polecane programy graficzne

 

Dysk SSD, czy HDD? A może obydwa na raz?

Dla grafika najlepszy będzie nośnik SSD M.2 NVMe o pojemności orzynajmniej 256 GB. Dlaczego akurat taki? Programy graficzne wykorzystują pamięć cache dysku do obliczeń, poprawiając w ten sposób płynność pracy. Poza tym obecność protokołu NVMe usprawnia wymianę danych, co przekłada się na szybsze obliczenia. Wsparciem dla dysku SSD jest dysk twardy, np. 1 TB, pełniący rolę magazynu na gotowe projekty.

Wybór ekranu

W kwestii ekranu kieruj się wygodą. Wybieraj modele z przekątną przynajmniej 15,6”, ale bez wątpienia bardziej komfortowo będzie się pracować z wyświetlaczem 17,3”. Matryca musi też oferować rozdzielczość minimum Full HD oraz szerokie kąty widzenia (IPS). W przeciwnym razie zmiana kąta nachylenia pokrywy spowoduje różnice kontrastu i nasycenia barw. Zwróć też uwagę na procent pokrycia palety sRGB. Im wyższa wartość, tym lepiej. 100% pokrycia znajdziesz m.in. w wybranych laptopach MacBook Pro z ekranami Retina.

Pozostałe aspekty

O pracy na baterii raczej nie ma co myśleć. Programy graficzne wymagają od podzespołów wysokich obrotów, a to szybko rozładowuje akumulator. Dlatego bez zasilacza ani rusz. Złącze USB 3.0 jest już standardem, lecz znacznie lepiej spisują się laptopy z USB-C, szczególnie z Thunderboltem 3.0. Bez tego kopiowanie ciężkich plików staje się udręką.

Alternatywą dla high-endowych laptopów z pod znaku gaming są MacBooki. Mają wprawdzie słabsze podzespoły, ale środowisko Apple zostało zoptymalizowane pod kątem pracy z grafiką. Miej tylko na uwadze cenę sprzętu z Cupertino.

Polecane programy do projektowania
 

Wskazówka: Jeśli nie wiesz, czy grafika na pewno jest Twoim powołaniem, kup laptop z mniejszą liczbą pamięci RAM. Sprawdź tylko, czy klapka serwisowa pozwala na modernizację tych komponentów. A kiedy już się zdecydujesz, bez przeszkód dodasz więcej pamięci RAM i zajmiesz się grafiką na poważnie.

 

Laptop dla studenta informatyki oraz programisty

Podzespoły

Laptop dla programisty musi radzić sobie z szybkim przetwarzaniem danych. Podstawą są zatem procesory Intel Core i5 lub i7, względnie AMD Ryzen 5 i 7, obowiązkowo czterordzeniowe. Pamięć RAM powinna liczyć nie mniej niż 8 GB, a dysk 240 GB. Oczywiście powinien to szybki nośnik SSD. Wiadomo, liczy się komfort pracy. W tym przypadku wysatrczy grafika zintegrowana.

Ekran

Skoro mowa o komforcie, postaw na wyświetlacz 15,6” Full HD. Programowanie na mniejszej matrycy, o niższej rozdzielczości, będzie po prostu niewygodne. Jaki jeszcze powinien być ekran w laptopie dla programisty? Na pewno matowy (rzecz przydatna na zajęciach, gdy siedzisz blisko okna lub pod sufitem świecą lampy), ale matryca IPS nie jest już niezbędna.

Pozostałe aspekty

Poza wygodą równie ważne jest bezpieczeństwo danych. Pewnie już w trakcie studiów zaczniesz wykonywać pierwsze zlecenia, tworząc strony internetowe i tym podobne projekty. Niezawodną ochronę danych zapewni Ci szyfrowanie TPM. Pamiętaj ponadto o gigabitowym złączu LAN, które przydaje się w trakcie wymiany danych w sieci wewnętrznej. Rozważ też zakup lapotpa bez systemu. Po pierwsze trochę oszczędzisz, a system Windows oferują często za darmo uczelnie. Brak systemu pozwala też na instalację Linuxa.

Wskazówka: Aby poprawić komfort pracy z laptopem, użyj podstawki chłodzącej. Po pierwsze schłodzisz laptop w trakcie wydajnej pracy. Po drugie, dzięki regulacji wysokości, umieścisz ekran na wysokości wzroku.

Polecane programy do programowania
 

 

Laptop dla studenta kierunków muzycznych

Przede wszystkim karta dźwiękowa

W muzyce, rzecz jasna, liczy się dźwięk. Dlatego wraz z laptopem dla przyszłego muzyka warto od razu kupić zewnętrzną kartę dźwiękową. Pozwoli ona uzyskać czysty i mocny dźwięk, pozbawiony szumów, trzasków i innych niedoskonałości. Dźwięk lepiej odsłuchiwać na głośnikach zewnętrznych, bo te wbudowane w notebook raczej nie zadowolą audiofila.

Laptop dla muzyka musi ponadto posiadać odpowiednio liczne wejścia, służące podłączaniu takich peryferiów jak: klawiatury USB, głośniki oraz mikrofony. Więcej informacji o mikrofonach, znajdziesz w naszym poradniku: Doradzamy, jaki mikrofon do komputera wybrać.

Jak wybrać kartę dźwiękową?

Zwróć uwagę na SNR (Signal to Noise Ratio), czyli parametr określający stosunek sygnału do szumu. Zewnętrzna karta dźwiękowa powinna mieć zatem poziom SNR nie mniejszy niż 90 dB. Wskaźnik THD (Total Harmonic Distortion), opisujący całkowite zniekształcenie harmoniczne, powinien z kolei wskazywać poziom jak najbliższy zeru. Ta zasada dotyczy także zniekształceń intermodulacyjnych (Intermodulation Distortion, w skrócie IMD).

Równie istotny jest Crosstalk, czyli przesłuchy między kanałami. Karta dla muzyka musi właściwie separować dźwięk między kanałami, aby nie były słyszalne na innych. Pożądana wartość wynosi zatem -90 dB lub mniej. Minimalna wartość dla zakresu dynamicznego wynosi z kolei 90 dB lub więcej, co pozwoli zachować pożądane różnice między najcichszym i najgłośniejszym sygnałem audio.

Oprócz tego, zaleca się, by zewnętrzna karta dźwiękowa oferowała realne pasmo przenoszenia w zakresie 20 Hz – 20 kHz, co najmniej 24-bitową głębię oraz próbkowanie w granicach 192 kHz. Dla uzyskania efektu przestrzennego powinna obsługiwać także dźwięk 7.1 albo przynajmniej 5.1.

Ekran i podzespoły

Programy do komponowania muzyki mają szerokie interfejsy. Wiążę się to z obecnością paneli do śledzenia tracków, na których sprawdzisz częstotliwość dźwięku i inne parametry utworu. Laptop dla studenta muzyki powinien mieć zatem na tyle dużą przekątną, by odczytywanie danych z interfejsów było wygodne. 15,6” z rodzielczością Full HD będzie już optymalne.

Aby proces komponowania i miksowania muzyki nie stał się udręką, postaw na laptop z 4-rdzeniowym procesorem i5 lub i7 na pokładzie, minimum generacji 8. Myśląc o modelu z CPU od AMD, rozważ zakup notebooka z jednostką Ryzen 5 bądź Ryzen 7. Ważne, by procesory wspomagane były przez: pamięć RAM w ilości nie mniejszej niż 8 GB oraz dysk SSD. Koniecznie zainstaluj program muzyczny właśnie na tym nośniku, bo jego szybkość będzie bardzo pomocna podczas zabawy z dźwiękami. Na gotowe kompozycje przeznacz dysk HDD – wbudowany lub zewnętrzny.

Dedykowana karta graficzna jest w laptopie dla studenta kierunku muzycznego rzeczą zbędną. Spokojnie wystarczy Ci zintegrowany układ.

Polecane programy do komponowania i miksowania muzyki
 

 

Laptop dla studenta-humanisty

Studia humanistyczne są ogólnym terminem, pod którym kryje się wiele kierunków, o zróżnicowanych profilach. Od filologii, dziennikarstwa i pedagogiki, przed prawo i administrację, aż po historię, filozofię i kilka innych kierunków. Jednak biorąc pod uwagę wybór laptopa, można zaliczyć je do jednej kategorii, w której liczą się następujące parametry:

Podzespoły oraz ekran

W przypadku laptopa dla studenta-humanisty, wydajność schodzi na drugi plan. W toku nauki będziesz najczęściej pisać prace zaliczeniowe i referaty albo tworzyć prezentacje. Nie ma zatem potrzeby inwestowania ani w pełnonapięciowy procesor, ani w dedykowaną kartę graficzną.

Optymalna konfiguracja może więc bazować na procesorze Intel Core M, albo jednostkach Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3. Do tego dobrze jest posiadać 8 GB pamięci RAM, żeby uniknąć spadku płynności, przy jednoczesnym uruchomieniu kilkunastu zakładek w przeglądarce.

Nie samą nauką żyje student. Myśląc o graniu w czasie wolnym warto rozważyć zakup laptopa z dedykowaną kartą graficzną. Spokojnie poradzą sobie z popularnymi grami, a kupisz je w przystępnych cenach.

Do wygodnego pisania, okazjonalnego grania oraz oglądania filmów polecamy ekran o rozdzielczości Full HD. Matrycę IPS również możesz sobie darować.

Cicha klawiatura o niskim skoku

Myśląc o zawodzie dziennikarza, filologa lub literaturoznawcy, poświęcisz zapewne dużo czasu na pisanie tekstów. Niezbędna będzie zatem klawiatura o niskim skoku, gdzie klawisze reagują już na lekkie wciśnięcie. Pozwoli to szybko tworzyć treści, unikając błędów. Dobrze, jeśli klawiatura pracuje cicho. W przeciwnym razie możesz przeszkadzać stukaniem w klawisze swoim współlokatorom. Dla komfortowego pisania w ciemności zainwestuj w podświetlaną klawiaturę.

Przekątna ekranu

O tym, czy w laptopie znajdzie się klawiatura uproszczona, czy też pełna, z panelem numerycznym, decyduje jego wielkość. W modelach o przekątnej do 14,1” klawiatura kończy się zaraz za linią wyznaczaną przez Enter i strzałki. Podobnie jest MacBookach 15,4”. Dopiero laptopy 15,6” oferują pełne klawiatury, lecz ta cecha nie dotyczy wszystkich notebooków bez wyjątku.

Czy student-humanista powinien kupować notebook 15,6”? To zależy. Jeśli chcesz mieć laptopa przy sobie, żeby kontynuować pisanie w drodze na uczelnie lub korzystać z niego to w kawiarni, to na zajęciach, postaw na sprzęt 13-calowy. Są zdecydowanie bardziej poręczne, choć modele 15,6 nie są już tak ciężkie, jak kiedyś.

Równie ciekawie przedstawiają się urządzenia 2w1, w których klawiatura odłączana jest od wyświetlacza. Ich kompaktowa konstrukcja przydaje się na przykład na małym stoliku, jesli lubisz pisać przy małej czarnej.

Czas pracy na jednym ładowaniu

Dla studenta-humanisty, który lubi pisać poezję lub opowiadania, albo dla przyszłego dziennikarza, żywotna bateria jest nieodzowna. Na szczęście specyfika laptopów dla studenta-humanisty sprawia, że potrafią one długo pracować na jednym ładowaniu. Znika dzięki temu groźba nagłego wyłączenia się sprzętu w środku wykładu, kiedy sporządzasz notatki.

Polecane laptopy dla humanistów
 

 

Kilka uniwersalnych porad

Jak studia, to i wydatki związane z mieszkaniem, pomocami naukowymi oraz życiem studenckim. Doskonale to rozumiemy. Znamy też obawy związane z zakupem laptopa na studia, co wiąże się z wydaniem nierzadko kilku tysięcy złotych. Chcesz mieć pewność, że dokonujesz właściwego wyboru i że wybrany sprzęt sprawdzi się w 100%, prawda?

Pozwól więc, że udzielimy Ci kilku praktycznych porad:

  1. Dowiedz się, jakie wymagania mają programy, z których będziesz najczęściej korzystać. W naszym poradniku podaliśmy te najbardziej popularne, lecz na kierunkach związanych z matematyką, fizyką albo medycyną korzysta się z innych aplikacji. Znajomość wymagań sprzętowych umożliwi bezbłędne wybór sprzętu.
  2. Nie masz pewności, czy spodoba Ci się dany laptop? Udaj się więc do najbliższego salonu x-kom, gdzie znajdziesz wiele notebooków i zobaczysz je na własne oczy. Dotkniesz, ocenisz, sprawdzisz jak działa klawiatura. Nasi doradcy poinformują Cię także, który z nich jest najbliższy Twym oczekiwaniom. Oprócz tego, na kartach produktowych czekają zdjęcia 360°, pozwalające przyjrzeć się detalom laptopa.
  3. Staraj się wybierać laptopa z możliwie najnowszymi podzespołami. Taki model będzie rzecz jasna nieco droższy, ale będzie z Tobą do końca nauki na studiach, spełniając wymogi stale zmieniających się aplikacji.
  4. Ubezpiecz laptopa. Będzie to rzecz jasna dodatkowy wydatek, ale sprzęt otrzymuje ochronę nawet na 5 lat, na każdej szerokości geograficznej. Co ważne, nie ma limitu napraw, a Twój notebook ubezpieczony jest również od kradzieży. Szczegóły znajdziesz w zakładce ubezpieczenia.
 

Polecane laptopy na studia

Wiesz już, jakie parametry powinien posiadać laptop dla studenta, by spełniał oczekiwania względem danego kierunku. Pora zatem przedstawić polecane modele. Oto one:

Laptop dla studenta grafiki i projektowania

 

Dell Precision 5540

Dell Precision 5540

Laptop dla grafika, wyposażony w 15-calowy ekran Full HD IGZO z matową powłoką, otoczony wyjątkowo smukłymi ramkami. Wewnątrz potężny procesor Intel Core i7 oraz karta graficzna NVIDIA Quadro T2000 do zadań specjalnych. Dell Precision 5540 jest przy tym smukły i lekki, a przez to bardzo mobilny.

Apple MacBook Pro

Apple MacBook Pro

Potężny sprzęt dla twórców z wyświetlaczem Retina 16”. Dzięki jasności na poziomie 500 nitów kolory są zawsze tak samo intensywne i nasycone. Stabilność pracy pod obciążeniem zapewnia z kolei dwustrefowy układ chłodzenia, dbający o 8-rdzeniowy procesor Intel Core i9 gen 9 i kartę graficzną Radeon Pro 5500M.

Microsoft Surface Book 2 15

Microsoft Surface Book 2 15

Poznaj ultramobilne, 15-calowe urządzenie z ekranem dotykowym, które może pracować w 4 różnych trybach. Doskonale sprawdza się w pracy kreatywnej z projektami, jest niezastąpiony do prezentacji pomysłów i nanoszenia poprawek. Za wydajność odpowiada 4-rdzeniowy Intel Core i7-8650U i grafika GeForce GTX 1660.

ASUS VivoBook 15 X571GT

ASUS VivoBook 15 X571GT

Wyświetlacz tego laptopa, poza rozdzielczością Full HD i przekątną 15,6” oferuje również technologię ASUS Splendid, która sprawia, że wyświetlane barwy są żywsze i głębsze. Jednocześnie tryb Eye Care będzie chronił Twe oczy przed zmęczeniem. Niezbędną przestrzeń na projekty dostarczy dysk SSD M.2 PCIe 512 GB.

Acer Nitro 5

Acer Nitro 5

Acer Nitro 5 wyposażono w chłodzenie CoolBost, mogące pracować przez wiele godzin na wysokich obrotach. Stabilność procesora Intel Core i5-8300H i karty graficznej GeForce GTX 1650 masz więc zapewnioną. Wygodę gwarantuje także matowy ekran IPS 15,6”, o rozdzielczości Full HD.

MSI GL75

MSI GL75

Laptop z serii profesjonalnej, posiadający szerokokątny panel IPS, z matową powłoką i rozdzielczością Full HD, zamknięty w obudowie zbliżonej do laptopa 15-calowego. Moc obliczeniową zapewnia 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7-9750H, któremu wtóruje grafika GeForce GTX 2060. Szybki transfer jest możliwy dzięki port USB-C.

Lenovo Legion Y540-17

Lenovo Legion Y540-17

Notebook o oryginalnej prezencji. Napędza go 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7-9750H oraz karta graficzna GeForce GTX 1660 Ti. O szybką pracę dba także dysk SSD M.2 PCIe 256 GB. Dzięki matowej matrycy IPS Full HD 15,6”, obsługa programów graficznych będzie wyjątkowo komfortowa, a widoczność doskonała.

Laptopy dla studenta informatyki i programowania

Apple MacBook Pro

Apple MacBook Pro

Wydajny, 16-calowy laptop, o którym marzą programiści, świetnie zoptymalizowany do pracy ze skomplikowanym kodowaniem. Posiada cichą, wygodną klawiaturę oraz obszerny gładzik, które usprawniają obsługę aplikacji. Jest przy tym cichy, a kultura jego pracy zasługuje na najwyższe uznanie.

Dell Vostro 5590

Dell Vostro 5590

Nowoczesny laptop z pełnowymiarową klawiaturą i matowym ekranem 15,6”. Szyfrowanie TPM zabezpiecza pamięć flash przed osobami postronnymi, jednocześnie złącza Gigabit LAN i Wi-Fi 5 oraz Dell Mobile Connect ułatwiają wymianę danych pochodzących z różnych źródeł.

ASUS VivoBook 15 R512FL

ASUS VivoBook 15 R512FL

Wyjątkowo mobilny notebook, ważący tylko 1,67 kg, obdarzony dużą mocą obliczeniową. Łatwy w transporcie, wydajny w pracy. 15-calowy wyświetlacz Full HD otaczają smukłe ramki, dzięki którym ekran zajmuje niemal całą powierzchnię pokrywy. Dane chronione są szyfrowaniem TPM.

Acer Aspire 5

Acer Aspire 5

Laptop o uniwersalnych właściwościach – doskonale sprawdza się na kierunkach informatycznych, a po zajęciach umożliwia streamowanie filmów z serwisów VOD. W tym celu otrzymał złącza Gigabit LAN oraz Wi-Fi 6. Do szybkiej wymiany danych służą porty USB 3.0 i symetryczne USB-C.

MSI GS65

MSI GS65

Ten notebook wytrzyma najcięższe próby i nie zawiedzie Cię, gdy obciążysz go wieloma procesami oraz aplikacjami. Ma 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7-9750H, 16 GB pamięci RAM, do tego dysk SSD M.2 PCIe 256 GB. Chłodzeniem komponentów zajmuje się cichy, zarazem wydajny system Cooler Boost Trinity.

Lenovo IdeaPad L340-15

Lenovo IdeaPad L340-15

Atutem tego laptopa jest pokrywa, która daje się odchylić do 180° i położyć na biurku na płask. Po co? Choćby po to, by łatwiej omawiać projekty. Solidną specyfikację uzupełnia Wi-Fi 5, Gigabit LAN, USB-C, podświetlana klawiatura oraz szyfrowanie TPM. Na dokładkę otrzymujesz atrakcyjny, choć stonowany design.

Microsoft Surface Book 2 15

Microsoft Surface Book 2 15

Ten sprzęt przypadnie do gustu każdemu, kto szuka laptopa zarazem dla programisty i web developera. Wydajność łączy się z mobilnością i dopasowaniem do aktualnego miejsca pracy. Korzystaj z 4 różnych trybów pracy, pisz wygodnie, ciesz się ultramobilnością tego nowoczesnego laptopa.

Laptopy dla studenta muzyki

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7

W lekkiej i kompaktowej konstrukcji Lenovo ThinkPad X1 Carbon 14-calowy wyświetlacz IPS Full HD, który wyświetla efekty pracy 4-rdzeniowego procesora Intel Core i5-8265U. Szybkie wybudzenie, spowodowane przypływem muzycznej inspiracji, zapewnia czytnik linii papilarnych. Konstrukcja laptopa odznacza się także wysoką odpornością.

ASUS ZenBook 14 UM431DA

ASUS ZenBook 14 UM431DA

W notebooku ASUS ZenBook 14 zastosowano SonicMaster – mieszankę profesjonalnych głośników Harmon Kardon, oprogramowania oraz dostrajania dźwięku. 14-calowy wyświetlacz otaczają wąskie ramki, co zapewnia optymalną przestrzeń do obsługi interfejsu muzycznego, pomimo kompaktowych rozmiarów.

Huawei MateBook D 15.6

Huawei MateBook D 15.6

W tym modelu dynamika pracy doskonale komponuje się z przestrzennym dźwiękiem, który dostarczają głośniki Dolby Atmos Sound System z technologią Supreme Sound. Równocześnie szerokokątny wyświetlacz Full HD 15,6 pozwala śledzić interfejsy niezależnie od kąta nachylenia ekranu.

Acer Swift 3

Acer Swift 3

Wybierając ten sprzęt, otrzymujesz moc i wydajność w konstrukcji ważącej jedynie 1,41 kg. Możesz go więc zabierać ze sobą w inspirujące podróże, składając muzykę poza domem. Bateria wytrzyma bowiem do 12 godzin. Podświetlana na biało klawiatura znacznie ułatwia tworzenie nocnych kompozycji.

Microsoft Surface Laptop 3

Microsoft Surface Laptop 3

Dla tego laptopa nie ma rzeczy niemożliwych, a dzięki elastycznej wielozadaniowości będzie Ci służył do komponowania muzyki. Najnowszy procesor AMD Ryzen 5 3580U, dysk SSD M.2 PCIe, super żywotna bateria oraz lekka i mobilna konstrukcja, tworzą idealny zestaw dla twórcy.

MSI Modern 14

MSI Modern 14

Wydajność i elegancja. Wytrzymała bateria oraz wyświetlacz 14 cali, Full HD IPS. Ale przede wszystkim przestrzenny dźwięk 7.1, który laptop zawdzięcza technologii dźwiękowej Nahimic 3. Wszystko to opakowane w niezwykle gustowną, nowoczesną, aluminiową konstrukcję.

Dell Inspiron 5491

Dell Inspiron 5491

Laptop gotowy na 4 różne tryby pracy, obliczony na wiele lat użytkowania. Doskonała inwestycja, potwierdzona testami. Znajdziesz w nim procesor Intel Core 10. gen. i bogaty zestaw złączy do korzystania ze zróżnicowanych peryferiów. Klawiatura podświetlana jest na biało.

Laptopy dla studenta-humanisty

MSI Modern 14

MSI Modern 14

Bardzo lekki notebook, bo ważący jedynie 1,18 kg z niebywale żywotną baterią. Idealny na wykłady, ćwiczenia i wieczorne blogowanie. Dzięki chłodzeniu Cooler Boost 3 pracuje zawsze cicho i stabilnie. W tym czasie procesor Intel Core 10 generacji dostarczy moc do obsługi uruchomionych aplikacji.

Lenovo Yoga 530-14

Lenovo Yoga 530-14

Notebook z elastycznym zawiasem i dotykowym ekranem, który obsługuje dedykowane pióro cyfrowe. Korzystaj jak Ci wygodnie, logując się do systemu odciskiem palca. Co ważne, laptop Lenovo Yoga 530-14 dysponuje bogatym zestawem złączy, którymi podłączysz się do projektora, telewizora i wielu innych urządzeń.

Huawei MateBook D 15.6

Huawei MateBook D 15.6

Gustowny, elegancki, lekki i mobilny laptop z klawiaturą wyspową, która bardzo ułatwia pisanie. Świetny sprzęt dla studenta dziennikarstwa, filologii polskiej i wszystkich innych kierunków zdominowanych przez pisanie. Ponieważ laptop ma matową matrycę, możesz pisać przy silnym świetle, a nawet poza domem.

Acer Swift 3

Acer Swift 3

Atrakcyjna cenowo propozycja z wydajną konfiguracją. Jego moc z łatwością poradzi sobie z surfowaniem w sieci, streamowaniem wideo, a nawet z gamingiem. Całkowicie aluminiowa konstrukcja prezentuje się świetnie, jest przy tym lekka i trwała. Swift 3 wpisuje się w potrzeby żaków, którzy często się przemieszczają.

Microsoft Surface Pro 7

Microsoft Surface Pro 7

Sprzęt z górnej półki o wyrazisty, eleganckim designie. Może być używany tak, jak tablet, albo jak klasyczny laptop. Pracuje bezgłośnie, działa niezawodnie. Ma przy tym dotykowy ekran PixelSense, na którym możesz pisać i szkicować. Idealny dla tych, co mają w sobie duszę artysty.

Dell Latitude 3301

Dell Latitude 3301

Gustowny design, wysoka wydajność oraz inteligentny system chłodzenia. To wszystko dostarcza Dell Latitude 3301, wyposażony w 13-calowy wyświetlacz Full HD. Waży jedynie 1,2 kg, co czyni go idealnym towarzyszem podróży. Tych krótkich i tych dalekich, tym bardziej że laptop posiada ergonomiczną, podświetlaną klawiaturę.

Apple MacBook Air

Apple MacBook Air

Udoskonalony MacBook Air czeka na Ciebie i na Twoje pomysły. Smukła obudowa z aluminium prezentuje się genialnie i jest ultramobilna. O wydajność nie musisz się martwić, tak samo, jak o jakość obrazu, o którą dba 13-calowy wyświetlacz Retina 2560 x 1600 px. Łatwe logowanie zapewni Ci czytnik Touch ID.

ASUS VivoBook 14 R459UA

ASUS VivoBook 14 R459UA

Wyświetlacz NanoEdge oznacza bardzo wąskie ramki wokół ekranu o przekątnej 14”. A gdy podniesiesz pokrywę, cały notebook podniesie się o kilka milimetrów, co poprawi skuteczność chłodzenia. Oprócz tego sprzęt jest bardzo lekki i kompaktowy. Co ważne, dostępny w atrakcyjnej cenie.

 

Zobacz wszystkie laptopy w x-kom