Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Jaki komputer i akcesoria dla ucznia? Wybieramy technologiczne pomoce naukowe

Jaki komputer i akcesoria dla ucznia? Wybieramy technologiczne pomoce naukowe

Pierwsze miesiące roku szkolnego już za nami. W uczniowskich kalendarzach testy, sprawdziany, referaty i wypracowania. Jak skutecznie się do nich przygotować? Za pomocą technologii. Wtedy na pewno nie zabraknie czasu. Także na rozrywkę.

W poradniku:

  1. Jaki komputer lub laptop wybrać dla ucznia?
  2. Jaki router zapewni stabilne i bezpieczne połączenie z internetem?
  3. Drukarki, skanery, urządzenia wielofunkcyjne — co przyda się uczniowi?
  4. Jaki dysk zewnętrzny umożliwi bezpieczne przechowywanie danych?
  5. Jakie dodatkowe akcesoria komputerowe wybrać dla ucznia?
  6. Jak uczyć się skutecznie? Porady i wskazówki od prymusów z x-kom
  7. Polecane produkty
 

Jaki komputer lub laptop wybrać dla ucznia?

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie naukę bez komputera. Dostęp do tysięcy informacji i opracowań to bezcenne udogodnienie. Dzięki niemu praca nad referatami i wypracowaniami idzie jak z płatka, a przygotowywanie się do sprawdzianów i testów staje się łatwiejsze. Nie ulega więc wątpliwości, że jest to niezbędny element uczniowskiego wyposażenia. Tylko jaki model wybrać? Lepszy będzie komputer stacjonarny czy laptop? Jaką konfiguracją powinien cechować się komputer dla ucznia?

 

Komputer stacjonarny dla ucznia

Doskonała propozycja dla młodszych dzieci. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na możliwość rozbudowywania oraz łatwiejszą kontrolę nad poczynaniami użytkownika. Wystarczy przecież, że komputer znajdzie się w miejscu, do którego dostęp mają wszyscy domownicy. To pomoże Ci na bieżąco sprawdzać, czy pociecha odpowiednio wykorzystuje czas. Pamiętaj jednak, żeby nie postępować zbyt surowo. Odrobina rozrywki także pomaga w nauce. Ale o tym za moment.

Teraz czas na konfigurację komputera dla ucznia. Wybierając ją, weź pod uwagę dwie możliwości. Pierwsza to zakup topowego urządzenia, którego specyfikacja będzie wystarczająca przez długi czas i sprawdzi się zarówno w nauce, jak i w rozrywce. Wiąże się to oczywiście z większym wydatkiem. Niemniej taki PC posłuży wszystkim domownikom, także w pracach z wymagającymi programami. Drugą jest wybór tańszego urządzenia, które będzie „rosnąć” wraz z Twoim dzieckiem i jego potrzebami.

Komputer z wyższej półki powinien być wyposażony w procesor Intel i7 lub AMD Ryzen 7, od 8 do 16 GB pamięci RAM, wydajną kartę graficzną, np. GeForce GTX 1050 (i wyższe) albo Radeon RX 480 (i lepsze), oraz dysk SSD. Jeśli zdecydujesz się na komputer do rozbudowy, koniecznie upewnij się, że obudowa oraz płyta główna stwarzają możliwości dodania bardziej wydajnych komponentów. Zwróć uwagę na dostępną w obudowie przestrzeń oraz, w przypadku płyty głównej, liczbę złącz i gniazd na moduły RAM. Dzięki temu łatwiej będzie Ci nadążyć za zmieniającymi się zainteresowaniami Twojego dziecka.

Więcej na temat rozbudowy zestawów komputerowych dowiesz się z naszego poradnika Jaki RAM do laptopa, a jaki do desktopa? Doradzamy wybór pamięci operacyjnej.

Zobacz komputery stacjonarne w x-kom

 

Jaki monitor dla ucznia?

Niezbędnym dodatkiem do każdego komputera stacjonarnego jest monitor. Jaki model wybrać dla ucznia? Kieruj się przede wszystkim ergonomią. Zasady efektywnego uczenia się, które poznasz na końcu poradnika, mówią bowiem, że miejsce przeznaczone do nauki powinno być utrzymywane w porządku. Rozmiar monitora dopasuj więc do wielkości posiadanego biurka. Ekran o przekątnej 22 lub 24” będzie zupełnie wystarczający. Niemniej możesz również pokusić się o większy. Wszystko zależy od dostępnej przestrzeni.

Jaki powinien być monitor dla ucznia? Dobrym wyborem będzie matowa matryca, która pozwoli wygodnie przeglądać treści nawet w intensywnych promieniach słonecznych. Dodatkowo zadbaj o technologie chroniące wzrok i zapobiegające męczeniu się oczu. Flicker Free, czyli technologia minimalizująca migotanie obrazu, oraz filtr światła niebieskiego okażą się tu nieocenionym wsparciem. Dzięki nim nawet długotrwałe przeglądanie dokumentów, pisanie tekstów lub tworzenie prezentacji nie będzie już nadmiernie obciążało wzroku.

Sprawdź monitory w x-kom

 

Laptop dla ucznia

Głównym atutem laptopów jest mobilność. Właśnie ona czyni je świetną propozycją dla starszych, samodzielnych uczniów. W razie potrzeby taki komputer można zabrać nie tylko do szkoły, ale i do swojego pokoju, by w ciszy przygotować się do sprawdzianu lub obejrzeć kilka odcinków ulubionego serialu.

W przypadku laptopów rozbudowa konfiguracji jest trudniejsza. Można np. uzupełnić ją o dodatkowe moduły pamięci RAM lub wymienić dysk wewnętrzny. Trzeba jednak dobrać odpowiedni model, a czynność wykonać w sposób bardzo ostrożny. Łatwiej jest z akcesoriami zewnętrznymi. Dyski twarde i karty dźwiękowe są ogólnodostępne i uniwersalne. Zewnętrzną kartę graficzną możesz podłączyć do laptopa dzięki specjalnej stacji graficznej, jak np. ASUS eGPU ROG XG STATION 2. Producenci wciąż rozwijają tę technologię, jednak już teraz zewnętrzne karty graficzne działają bardzo dobrze. Pamiętaj tylko, aby upewnić się, że Twój laptop jest kompatybilny z wybranym przez Ciebie modelem stacji.

Kupując laptop dla ucznia, warto więc szukać konfiguracji, która wystarczy na kilka lat, a i po tym okresie pozwoli używać go do podstawowych czynności. Uniwersalne rozwiązanie to procesor Intel i5 lub i7 szóstej lub wyższej generacji, 8 lub 16 GB pamięci RAM, dysk SSD oraz wydajna karta graficzna, np. GeForce GTX 1050 Mobile (i wyższe) lub AMD Radeon R7 M445 (oraz lepsze). O wiele łatwiej będzie Ci zdecydować się na konkretny model, jeśli uwzględnisz zainteresowania i plany na przyszłość Twojego dziecka. Tutaj pomoże Ci przygotowany właśnie pod tym kątem poradnik Jaki laptop na studia? Wybieramy notebook na studia.

Zobacz laptopy w x-kom

 

Oprogramowanie

Do sprawnego wywiązywania się ze szkolnych zadań i obowiązków niezbędne będzie odpowiednie oprogramowanie. Dzisiaj standardem jest pakiet MS Office. Dostępne w nim programy pozwolą napisać referat oraz przygotować prezentację. Sprawdzą się również w projektach matematycznych, w których wykresy i tabelki okażą się cennymi dodatkami. Podobne funkcjonalności oferują też darmowe pakiety Open Office.

Nie zapomnij także o oprogramowaniu antywirusowym. Pomoże ono zabezpieczyć dane oraz uchroni Was przed cyberprzestępczością. To szczególnie ważne w przypadku młodszych dzieci, które mogą mieć trudności z odróżnieniem stron przechwytujących informacje od tych bezpiecznych.

Sprawdź oprogramowanie w x-kom

 

 

Jaki router zapewni stabilne i bezpieczne połączenie z internetem?

Skoro mamy już komputer i oprogramowanie, zadbajmy o połączenie z internetem, a zwłaszcza o stabilny dostęp do wi-fi. Jeśli myślisz, że routery różnią się tylko pod względem szybkości transferu, nasze propozycje mile Cię zaskoczą. Na początek jednak kilka podstawowych informacji.

Kluczowe znaczenie dla szybkości Internetu ma oczywiście szybkość dostarczanego łącza. By w pełni je wykorzystać, potrzebujesz odpowiedniego modemu, najlepiej obsługującego dwa najpopularniejsze obecnie standardy transmisji danych, czyli 802.11.n oraz 802.11.ac. Pierwszy z nich zapewnia prędkość transferu do 600 Mb/s, drugi aż do 2,6 Gb/s.

Co jeszcze mogą zaoferować nowoczesne modemy? Ochronę antywirusową, szyfrowanie danych, usługę dysku internetowego oraz zaawansowane systemy kontroli rodzicielskiej. Twoje dziecko na pewno doceni możliwość dostępu z poziomu aplikacji do przechowywanych w prywatnej chmurze danych. Zwłaszcza jeśli zapomni wziąć do szkoły referatu. Ty na pewno znajdziesz sposób, by wykorzystać zaawansowane opcje kontroli rodzicielskiej. Dzięki nim zablokujesz niestosowne strony oraz ustanowisz limity czasu spędzanego przez Twoją pociechę w sieci.

Zobacz routery w x-kom

router z funkcją ograniczania czasu spędzanego w sieci
 

Drukarki, skanery i urządzenia wielofunkcyjne — co przyda się uczniowi?

Drukowanie referatów i skanowanie ćwiczeń to nieodłączne elementy uczniowskiego życia. Coraz więcej szkół udostępnia nawet specjalne pracownie. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne. Kolejki, limity czasowe, braki wyposażenia lub jego awarie — wszystko to może sprawić, że Twoje dziecko zasiądzie w ławce nieprzygotowane do lekcji. No chyba że w Waszym domu znajdą się odpowiednie urządzenia.

Podstawą jest oczywiście drukarka. Wystarczy chwila i referat może znaleźć się w plecaku. Niskie koszty eksploatacji nowoczesnych drukarek pozwalają na znacznie więcej. Praktycznym rozwiązaniem, które ułatwia naukę, jest drukowanie ćwiczeń i tekstów. Na takich arkuszach można bez obaw wprowadzać własne notatki, wyszczególniając kolorami najważniejsze treści. Świetnym dodatkiem okaże się więc skaner. Możliwość nadawania różnym wydrukom cyfrowej postaci ułatwi ich przechowywanie i wykorzystywanie. Z tej opcji skorzystasz również Ty, przygotowując katalog prac, wypracowań i sprawdzianów. To ułatwi wspólną naukę.

Dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli przygotowujesz w domu wiele dokumentów, będzie urządzenie wielofunkcyjne. Model łączący funkcjonalności drukarki, skanera oraz kserokopiarki doskonale sprawdzi się w domowych zastosowaniach, pozwalając tworzyć własne ćwiczenia i zadania oraz usprawniając przechowywanie dokumentów.

Więcej informacji, które ułatwią Ci wybór drukarki, znajdziesz w naszym poradniku Jaką drukarkę wybrać do domu, a jaką do firmy?.

Sprawdź drukarki, skanery i urządzenia wielofunkcyjne w x-kom

 

 

Jaki dysk zewnętrzny umożliwi bezpieczne przechowywanie danych?

Szkolne i zawodowe dokumenty dobrze jest przechowywać w bezpiecznym miejscu. Owszem, chroniony przez program antywirusowy oraz podłączony do sieci za pośrednictwem odpowiedniego routera komputer można za taki uznać. Jednak ostrożności nigdy nie za wiele. Inteligentnym wyborem będzie dysk zewnętrzny. Dzięki niemu dodatkowo zyskasz więcej przestrzeni na pliki oraz zadbasz o porządek w folderach.

Jaki dysk zewnętrzny wybrać do takich zastosowań? Najważniejsze parametry to pojemność, szybkość transferu danych oraz wytrzymałość. Pierwszą dopasuj do własnych oczekiwań. Jeśli zamierzasz przechowywać na dysku dokumenty i kopie zapasowe, 500 GB okaże się wystarczające. Wysoką prędkość transferu danych zapewni obsługa standardu USB 3.0. Gdy jednak zależy Ci na przenoszeniu dużych plików, zdecyduj się na dysk zewnętrzny z USB typu C. O wytrzymałość zadba z kolei wzmocniona obudowa, najlepiej z czujnikiem drgań.

dysk zewnętrzny
 

Chociaż dysk zewnętrzny ma być przeznaczony głównie do zastosowań domowych, zwróć uwagę także na rozmiar. Kompaktowe urządzenie z łatwością zmieścisz w szufladzie. A przecież mogą zdarzyć się również sytuacje, w których Ty lub Twoje dziecko będziecie chcieli zabrać dysk ze sobą.

Zobacz dyski zewnętrzne i przenośne w x-kom

 

 

Jakie dodatkowe akcesoria komputerowe wybrać dla ucznia?

Czas zadbać o wygodę codziennego korzystania z komputera. Pomogą w tym odpowiednie akcesoria. Na początek mysz i klawiatura. Najwygodniejszym wyborem będą modele bezprzewodowe. Dzięki nim unikniecie plątaniny kabli. Co jeszcze ma znaczenie? Na pewno ergonomia. Dopasowana do kształtu dłoni mysz oraz klawiatura z wyprofilowanymi klawiszami wyspowymi świetnie sprawdzą się w trakcie prac nad dokumentami.

Więcej o myszach i klawiaturach dowiesz się z naszego poradnika Jaką klawiaturę i mysz wybrać? Rodzaje klawiatur i myszy do laptopów oraz komputerów stacjonarnych.

Kolejnymi akcesoriami, które znajdą zastosowanie w nauce, są słuchawki i mikrofony. Będą one pomocne przede wszystkim w czasie ćwiczeń językowych. Regularne nagrywanie i odsłuchiwanie wypowiedzi sprawi, że fonetyka stanie się łatwiejsza. Co więcej, Twoje dziecko użyje ich również podczas grupowej pracy nad projektami. Wystarczy komunikator internetowy, by rozpocząć konferencję i sprawnie omówić zagadnienia, jednocześnie dokonując podziału obowiązków.

Szczegółowe informacje na temat słuchawek oraz mikrofonów znajdziesz w naszych poradnikach Jakie słuchawki wybrać? Słuchawki przewodowe i bezprzewodowe do telefonu, komputera i telewizora oraz Próba mikrofonu. Doradzamy, jaki mikrofon do komputera wybrać.

Nawet jeśli Twoje dziecko posiada dobre słuchawki, nie zapomnij o głośnikach. Dlaczego? Ich używanie w nauce języków obcych podnosi nieco poziom trudności. Korzystając ze słuchawek, uczeń nie będzie miał problemów z rozpoznawaniem słów. Głośniki tworzą natomiast warunki bardziej zbliżone do naturalnych. No i świetnie sprawdzą się w zastosowaniach rozrywkowych, np. podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i grania w gry. To też ważny element nauki.

Sprawdź myszy, klawiatury, słuchawki i mikrofony oraz głośniki w x-kom

 

 

Jak uczyć się skutecznie? Porady i wskazówki od prymusów z x-kom

Dzięki pomocy technologii osiąganie bardzo dobrych wyników w nauce na pewno będzie łatwiejsze. Zawsze warto jednak znać sprawdzone sposoby, które podniosą efektywność uczniowskich wysiłków. Chętnie się nimi z Tobą podzielimy. Najpierw sprawdź nasze poradniki Radzimy, jak zwiększyć produktywność przy komputerze oraz Produktywność - jak ją zwiększyć? Przydatne aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Opisane w nich aplikacje i programy usprawnią planowanie pracy, pomogą w wyrabianiu korzystnych nawyków i wzmocnią koncentrację. Część z nich Ty i Twoje dziecko na pewno wykorzystacie na co dzień.

Teraz zobacz 5 porad od x-komowych prymusów.

Skrupulatnie przygotowany plan to podstawa

W piątek Twoje dziecko czeka sprawdzian semestralny z matematyki. Nie zdziw się więc, jeśli w środę zupełnie dobrowolnie pociecha zadeklaruje chęć wyniesienia śmieci, a w czwartek dokładnie wysprząta pokój. Bez starannie wykonanego planu, w którym zostaną uwzględnione poszczególne partie materiału, w razie potrzeby rozbite na mniejsze części, trudno zmobilizować się do pracy. Kluczem do sukcesu jest uświadomienie sobie, jak wiele zagadnień należy opracować, i podzielenie materiału na łatwe do przyswojenia, spójne tematycznie części. Udane opanowywanie mniejszych części zachęci Twoje dziecko do dalszej nauki. Przygotowania do sprawdzianu zacznijcie więc od sporządzenia planu.

jak uczyć się skutecznie?
 

Pamiętajcie, by uwzględnić w nim częste przerwy. W ich trakcje dobrze jest posłuchać relaksującej muzyki, obejrzeć coś rozluźniającego lub zjeść coś smacznego.

Porządek w miejscu nauki ułatwi skoncentrowanie się na zagadnieniach

Zanim Twoje dziecko zasiądzie do notatek, pomóż mu zadbać o porządek na biurku. Najrozsądniej będzie przenieść wszystkie przedmioty, który mogą rozpraszać uwagę, w inne miejsce. W zamian na biurku mogą znaleźć się smakowite przekąski oraz coś do picia. Brak konieczności wychodzenia do innego pomieszczenia, żeby coś zjeść lub wypić, pozwoli utrzymać koncentrację na wysokim poziomie.

Dobór metody uczenia się ma znaczenie

Nie istnieje uniwersalna metoda uczenia się. Niektóre osoby lepiej zapamiętują, pisząc. Dla innych skutecznym sposobem będzie słuchanie lub samodzielne wykonywanie zadań. W jaki sposób możesz stwierdzić, która metoda będzie najlepsza dla Twojego dziecka? Zapytaj je, co najlepiej zapamiętało z lekcji. Jeśli odpowie, że były to wiadomości przekazywane przez nauczyciela ustnie, już wiesz, że najwłaściwsze będą metody wykorzystujące pamięć słuchową. Jeśli Twoje dziecko z łatwością opanowuje treści czytane, bazujcie na technikach aktywujących pamięć wzrokową. Trzecią możliwością jest nauka przez wykonywanie ćwiczeń. Tutaj sprawdzi się proste przepisywanie, a także robienie prostych zadań, jak np. teksty z lukami, drzewka problemowe, które z łatwością przygotujesz dla swojego dziecka samodzielnie.

Odpowiednia muzyka wzmacnia koncentrację

Muzyka korzystnie wpływa na koncentrację. Wiąże się to z faktem, że ludzki mózg działa na dwóch poziomach uwagi — świadomej i bardziej intuicyjnej. Pierwsza jest racjonalna: analizuje, dokładnie bada problemy, poszukuje rozwiązań opartych na sprawdzonych danych. Drugą cechuje intuicyjność i emocjonalność. Badania dowodzą, że trudności w skoncentrowaniu się na konkretnym zadaniu mogą wynikać z nadmiernej aktywności drugiego rodzaju uwagi. Każdy głośny, zaskakujący odgłos jest dla niej bodźcem. Dlatego dobrze jest ją wyciszyć. Czy może być na to milszy sposób niż słuchanie muzyki?

Pamiętaj tylko, że do określonych czynności warto dopasować określone rodzaje muzyki. Zadania wymagające logicznego myślenia i analizy danych pójdą sprawniej, jeśli akompaniować będzie im muzyka odprężająca, relaksująca. Do zadań kreatywnych lepiej sprawdzi się muzyka dynamiczna, utrzymana w pasującej do charakteru projektu tonacji emocjonalnej.

Gry komputerowe rozwijają mózg

Ta informacja może być zaskakująca. Okazuje się, że gry komputerowe wzmacniają koncentrację, rozwijają spostrzegawczość, uczą strategicznego myślenia, ćwiczą szybkie wyciąganie trafnych wniosków.

W ciągu ostatnich lat potwierdziły to badania przeprowadzone m. in. przez badaczy z University of Rochester oraz Max Planck Institute for Human Development. Pozwól więc dziecku na chwilę relaksu z ulubionymi grami. Pamiętaj tylko, aby dobierać tytuły dopasowane do  wieku. Pomogą Ci w tym oznaczenia, które producenci umieszczają na opakowaniach.

 

 
polecane komputery stacjonarne

ASUS K20CE-PL010T

Idealna propozycja na pierwszy komputer dla ucznia. Dwurdzeniowy procesor Intel Celeron J3060, karta graficzna NVIDIA GeForce GT 720 oraz 4 GB pamięci RAM świetnie sprawdzą się podczas korzystania z pakietu MS Office oraz aplikacji edukacyjnych. W wolnych chwilach pozwolą też zrelaksować się przy niewymagających grach. Niewątpliwym atutem komputera jest również cicha praca.

ASUS A20CD-PL009T

Alternatywa dla opisanego wcześniej komputera, jednak z wydajniejszym procesorem. Pozwoli wygodnie korzystać z najważniejszych programów edukacyjnych, umożliwi granie w mniej wymagające tytuły, a także oglądanie filmów w jakości Full HD. Inteligentnie zaprojektowana obudowa zapewni z kolei łatwy dostęp do portów USB i czytnika kart pamięci. W razie potrzeby rozbudujesz konfigurację dodatkową szyną pamięci RAM.

x-kom Tesla GS-300

Wydajny desktop, który rozbudujesz, dodając kości pamięci RAM oraz dysk SSD lub HDD 3,5". Szybki procesor Intel Core i5-7400, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 oraz 8 GB pamięci RAM DDR4 zapewniają sprawne działanie zarówno w czasie pracy z wymagającymi programami, jak i wirtualnych starć. Sprawdź też pozostałe komputery stacjonarne z serii Tesla GS-300 i5-7400.

x-kom Tesla GS-500

Czterordzeniowy procesor Intel Core i5-7500, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060 z 6 GB DDR5 pamięci własnej oraz 8 GB RAM DDR4. Taka konfiguracja oznacza płynne działanie wymagających programów, aplikacji i najnowszych gier. Co więcej, zestaw zaprojektowano w taki sposób, aby dołożenie dysku SSD lub kolejnej szyny pamięci RAM zajęło zaledwie kilka minut. Zobacz także pozostałe komputery stacjonarne z serii Tesla GS-500 i5-7500.

x-kom Tesla GR-500

Oto desktop stworzony z myślą o zadaniach specjalnych. Superszybki procesor Intel Core i7-7700, ultrawydajna karta NVIDIA GeForce GTX 1080 oraz aż 16 GB pamięci RAM doskonale poradzą sobie z najnowszymi grami i obciążającymi zasoby programami. To usprawni pracę i pozwoli znaleźć więcej czasu na relaks. Przygotowane dokumenty zapiszesz na jednym z dwóch dysków. Sprawdź też pozostałe komputery stacjonarne z serii Tesla GR-500 i7-7700.

polecane monitory

iiyama X2483HSU

Świetny wybór, jeśli komputer ma służyć przede wszystkim do celów edukacyjnych. Przekątna ekranu 24”, filtr niebieskiego światła oraz redukująca migotanie ekranu technologia Flicker Free pozwolą komfortowo czytać artykuły i opracowania na ekranie. Kompaktowa obudowa nie zajmie zbyt wiele miejsca, co ułatwi utrzymywanie porządku na biurku.

Samsung C24F390FHUX Curved

Zakrzywiony monitor, który doskonale sprawdzi się zarówno w nauce, jak i podczas oglądania filmów i grania w efektownie wyglądające gry. Kształt ekranu został dopasowany do naturalnego pola widzenia ludzkich oczu. W połączeniu z filtrem niebieskiego światła i technologią redukującą migotanie zapewnia to wygodę codziennego korzystania.

LG 29UM58-P

Ekran o przekątnej 29” oraz proporcjach 21:9 zapewnia doskonałe wrażenia. Dedykowane tryby gamingowe poprawiają dynamikę i ostrość obrazu w czasie rozgrywki. Prawdziwą rewelacją jest tryb podzielonego ekranu, czyli Screen Split 2.0. Dzięki niemu korzystanie z programów, robienie notatek i prezentacji będzie znacznie łatwiejsze.
polecane laptopy

ASUS R541NA-GQ150T

Świetne połączenie mobilności i wydajności. Bardzo dobry wybór na pierwszy laptop dla ucznia. Wewnątrz eleganckiej i wytrzymałej obudowy umieszczono dwurdzeniowy procesor Intel Celeron N3350, układ graficzny Intel HD Graphics 500 oraz 4 GB pamięci RAM. Taka konfiguracja poradzi sobie z programami edukacyjnymi i aplikacjami oraz pozwoli zrelaksować się przy ulubionym serialu.

ASUS R541NA-GQ151T

Produktywna praca i rozrywka. Tak w skrócie można opisać tę propozycję. Wydajny czterordzeniowy procesor Intel Pentium N4200, karta graficzna Intel HD Graphics 505, 4 GB pamięci RAM oraz dysk SSD zapewniają szybkie działanie programów i aplikacji. Dzięki matowej matrycy wyświetlany obraz jest czytelny także w promieniach słonecznych. Świetny wybór dla mobilnych i aktywnych uczniów.

MSI PL62 i7-7700HQ

Superwydajny laptop, który sprosta oczekiwaniom wymagających użytkowników. Szybki procesor i 8 GB pamięci RAM pozwolą pracować nad kilkoma zadaniami jednocześnie. Zaawansowana karta graficzna świetnie sprawdzi się podczas gry w najnowsze tytuły. Matowy ekran usprawni korzystanie z laptopa w podróży, a wytrzymała obudowa zagwarantuje jego bezpieczeństwo.

polecane oprogramowanie

Microsoft Office 365 Personal

Doskonale znane programy i zupełnie nowe funkcje. Odręczna edycja na ekranach dotykowych, inteligentne wyszukiwanie, płynne wprowadzanie zmian w prezentacjach. Dzięki temu efekty będą zachwycające. Co więcej, Ty i Twoje dziecko zyskacie do nich dostęp z dowolnego urządzenia. Takie możliwości stwarza dodatkowa funkcja One Drive. Pamiętaj, że kupując laptop lub komputer stacjonarny w x-kom, Microsoft Office 365 Personal otrzymasz za jedyne 199 zł.

Symantec Norton Security Deluxe 3.0

Kompatybilny z następującymi platformami: Windows, macOS, Android, iOS. Dzięki regularnym aktualizacjom zapewnia skuteczną ochronę przed wciąż udoskonalanymi szkodliwymi programami. Licencja jest ważna na 5 stanowisk. Oznacza to, że oprócz komputera możesz chronić także swoje urządzenia mobilne. To świetne rozwiązanie, jeśli korzystasz z nich do płacenia rachunków lub w celach służbowych.

Kaspersky Internet Security Multi-Device PL

Na uwagę zasługuje szeroki zakres działania programu, który m.in. zapewnia ochronę płatności i blokuje strony phishingowe. Jego świetnym dopełnieniem są zaawansowane funkcje kontroli rodzicielskiej. Ustawienia wybierasz z poziomu intuicyjnej konsoli. Dzięki temu masz pewność, że Twoje dziecko nie jest narażone na oddziaływanie niewłaściwych treści.

Bitdefender Antivirus Plus 2018

Kompatybilne z systemem Windows oprogramowanie antywirusowe, które zapewnia wielowarstwową ochronę komputera. Z punktu widzenia rodziców bardzo przydatną funkcją jest pełna ochrona w czasie korzystania z portali społecznościowych. Jej uruchomienie skutecznie zminimalizuje ryzyko kradzieży danych osobowych użytkownika.

 

polecane routery

ASUS RT-AC1200G+

Router bezprzewodowy obsługujący standard 802.11a/b/g/n/ac oraz pracujący na częstotliwościach 2.4/5 GHz. Cztery anteny zapewniają bardzo dobre pokrycie przestrzeni sygnałem sieci bezprzewodowej. Zaawansowane ustawienia kontroli rodzicielskiej pozwalają ograniczać czas spędzany przez dzieci w internecie, a także ułatwiają blokowanie nieodpowiednich stron.

ASUS RT-AC68U

Superszybki i bezpieczny router. Wyposażony w funkcję kontroli rodzicielskiej ASUSWRT, która pozwala na bieżąco nadzorować treści przeglądane na podłączonych do niego urządzeniach. Co więcej, stwarza ona możliwość samodzielnego ustalania przepustowości dla poszczególnych zadań. Korzystając ze streamingu, możesz zwiększyć prędkość i cieszyć się lepszą jakością. O bezpieczeństwo i prywatność użytkowników sieci zadba antywirus AiProtection z Trend Micro™.

ASUS USB-AC53 Nano

Niewielka karta sieciowa, która pozwoli Ci wykorzystać wszystkie możliwości oferowane przez zaawansowane routery. Wystarczy, że wepniesz ją do portu USB. Jest w pełni kompatybilna z wymienionymi wyżej modelami routerów.

HP DeskJet Ink Advantage 1115

Kompaktowa drukarka atramentowa, która łączy łatwą obsługę z wysoką wydajnością. Umożliwia drukowanie dokumentów oraz zdjęć. Dostępne w niskich cenach wkłady atramentowe HP gwarantują niskie koszty eksploatacji. Te zużyte poddasz recyklingowi dzięki programowi HP Planet Partners.

Brother HL-1210WE (WIFI)

Imponująca wydajność oraz intuicyjna obsługa — oto główne zalety tej monochromatycznej drukarki laserowej. W podajniku zmieścisz aż 150 arkuszy. W ciągu zaledwie minuty urządzenie wydrukuje aż 20 stron. O estetyczny wygląd dokumentów, referatów i wypracowań zadbają specjalnie rozmieszczone wałki.

polecane skanery

Epson Perfection V19

Kompaktowy, zasilany kablem USB skaner, który doskonale sprawdzi się w domowych zastosowaniach. Prędkość skanowania w kolorze to 2 strony na minutę, w czerni — 12 stron. Dołączony stojak pozwala umieścić go w taki sposób, aby zajmował jak najmniej przestrzeni.

Canon LiDE 220

Rozdzielczość 4800 × 4800 dpi oraz 48-bitowa wewnętrzna głębia kolorów gwarantują doskonałą jakość skanowanych zdjęć i dokumentów. Wysoka prędkość — 6 kolorowych stron na minutę — usprawnia pracę. Udogodnieniem jest również łączność bezprzewodowa.

polecane urządzenia wielofunkcyjne

HP DeskJet Ink Advantage 3775

Doskonała propozycja, jeśli zależy Ci na wielozadaniowości. To atramentowe urządzenie wielofunkcyjne zapewnia wysoką jakość wydruków oraz sprawne tworzenie skanów i kopii dokumentów. Obsługuje łączność bezprzewodową, dzięki czemu wydruki wykonasz z poziomu telefonu.

Canon Pixma MG5750

Praktyczne urządzenie wielofunkcyjne z ułatwiającym obsługę wyświetlaczem. Łączność bezprzewodowa umożliwi szybkie wykonywanie wydruków, kopii oraz skanów, które uzupełnią referaty. Oddzielne zbiorniki na atrament umożliwią wymianę tylko tych wyczerpanych.

HP LaserJet Pro M26a

Zaawansowane urządzenie wielofunkcyjne, które pozwoli Ci cieszyć się profesjonalną jakością wydruków, kopii oraz skanów. Ważnymi atutami są również wysoka wydajność oraz niskie koszty eksploatacji. Dzięki temu drukowanie ćwiczeń, referatów i zadań nie obciąży nadmiernie domowego budżetu.

polecane dyski zewnętrzne

WD My Passport 1TB

Kompaktowy dysk zewnętrzny z wbudowanym 256-bitowym szyfrowaniem sprzętowym AES. Standard USB 3.0 przyśpiesza transfer plików do aż 5 GB/s. Terabajt pojemności umożliwi przechowywanie wielu materiałów. Co więcej, na dysku zainstalowano oprogramowanie WD Backup, które, jeśli tylko zaznaczysz taką opcję, będzie automatycznie tworzyć kopie zapasowe plików zapisanych w systemie.

LaCie Porsche Design 1TB

Solidna, wykonana z aluminium i precyzyjnie wykończona obudowa zapewnia ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami i przykuwa wzrok. Standard USB 3.1 pozwala z kolei nie tylko na ekspresowe przesyłanie plików, ale także umożliwia zasilanie urządzeń mobilnych. Rewelacyjny wybór, jeśli oczekujesz od dysku zewnętrznego wydajności, mobilności i wysokiej wytrzymałości.

polecane myszy i klawiatury

Microsoft Wireless Desktop 900

Zestaw akcesoriów, które znacznie ułatwią codzienne korzystanie z komputera. Korzystając z łączności bezprzewodowej, unikniesz plątaniny kabli, dzięki czemu utrzymanie miejsca nauki/pracy w porządku będzie o wiele prostsze. Co więcej, pełnowymiarowa myszka i klawiatura z wyspowym układem przycisków usprawnią wykonywanie obowiązków. 

Dell KM717 Premier Wireless Desktop

Ergonomiczna klawiatura i myszka, które staną się niezastąpionymi pomocnikami w czasie wykonywania obowiązków. Podzielony na trzy sekcje układ klawiszy znacznie ułatwi pisanie wypracowań lub wprowadzanie danych do arkuszy i wykresów. Technologie łączności bezprzewodowej Dell Universal Pairing i Bluetooth LE pozwolą każdemu pracować w jego ulubiony sposób.

polecane słuchawki

Creative JAM Bluetooth

Wygodne i lekkie słuchawki nauszne z ukrytym mikrofonem. Dzięki zastosowaniu łączności bezprzewodowej nie ograniczają swobody ruchów, pozwalając ćwiczyć w różnych pozycjach. Będą doskonałym wyborem także podczas rozmów z wykorzystaniem komunikatorów internetowych.

Creative Aurvana Live!

Wygodne, eleganckie i wytrzymałe. Rewelacyjne do ćwiczeń językowych. Wysoka jakość odtwarzanego dźwięku znacznie ułatwi rozumienie słów i zwrotów. A gdy przyjdzie czas na relaks, doskonałe brzmienie pozwoli dobrze odpocząć i zregenerować siły. 

polecane mikrofony

Trust Starzz All-round

Wytrzymały mikrofon pojemnościowy z praktycznym stojakiem i przewodem o długości 2,5 m. Z łatwością znajdziesz dla niego miejsce na biurku. Dzięki dobrym parametrom może on być wykorzystywany zarówno w celach edukacyjnych (prowadzenie rozmów, nagrywanie), jak i rozrywkowych.  

Trust Madell

Solidny mikrofon pojemnościowy ze stabilnym stojakiem i zdejmowanym pop filtrem. Doskonała propozycja dla osób uczących się języków obcych. Rejestrowane dźwięki są wierne i wyraźne, co znacznie ułatwi ćwiczenie prawidłowej wymowy. Akcesorium sprawdzi się również podczas nagrywania vlogów.

polecane głośniki

Creative 5.1 Inspire T6300

Zestaw głośników 5.1, który pozwoli się cieszyć dźwiękiem przestrzennym w grach i filmach. Słuchanie muzyki także stanie się przyjemnością. Oprócz zastosowań rozrywkowych system znacznie usprawni naukę języków obcych. Odpowiednio rozmieszczone w pomieszczeniu głośniki satelitarne doskonale oddadzą charakter sytuacji komunikacyjnych przedstawianych w nagraniach.

Edifier 2.0 R1850DB

Świetnie prezentujące się bezprzewodowe głośniki 2.0, które spełnią oczekiwania miłośników muzyki. Niewątpliwym atutem jest możliwość sparowania ich z dowolnym urządzeniem dzięki łączności Bluetooth. Wysokiej jakości dźwięk pomoże również w nauce języków obcych. Odsłuchiwanie podcastów i audycji radiowych będzie łatwiejsze, zwłaszcza w przypadku języków o trudnej fonetyce.

 

Technologia i wiedza idą w parze. Też tak uważasz? Podziel się z nami swoimi sposobami na skuteczne uczenie się oraz napisz, w jaki sposób można wykorzystać w nich nowoczesny sprzęt komputerowy oraz różne akcesoria.

Poznaj komputery stacjonarnelaptopy, oprogramowanie, urządzenia peryferyjne i akcesoria w x-kom