Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
18 lat na rynku
Darmowe zwroty do 15 dni
odbiór osobisty za 0 zł

Sprężone powietrze

(2 wyniki)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Status
Rodzaj
Zastosowanie
Pojemność
Gwarancja
Producent:
Popularność
PopularnośćCena: od najtańszychCena: od najdroższychOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
z 1
Popularność
PopularnośćCena: od najtańszychCena: od najdroższychOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
Promocja
Sprężone powietrze Silver Monkey Sprężone powietrze 400mlSprężone powietrze Silver Monkey Sprężone powietrze 400ml
  • Rodzaj: Sprężone powietrze
  • Zastosowanie: Sprzęt komputerowy i biurowy
  • Pojemność: 400 ml
  • Liczba elementów w zestawie: 1
18,99 zł14,99 zł
Promocja
Sprężone powietrze Silver Monkey Sprężone powietrze 600mlSprężone powietrze Silver Monkey Sprężone powietrze 600ml
  • Rodzaj: Sprężone powietrze
  • Zastosowanie: Sprzęt komputerowy i biurowy
  • Pojemność: 600 ml
  • Liczba elementów w zestawie: 1
24,99 zł19,99 zł
30
wyników na stronie
1
Następna
z 1

Sprężone powietrze – środek czyszczący do elektroniki

Do czego służy sprężone powietrze?

Sprężone powietrze to mieszanka gazów skoncentrowanych w mniejszej objętości, które utrzymywane są pod ciśnieniem wyższym niż ciśnienie atmosferyczne. Znajduje ono bardzo wiele różnorodnych zastosowań, od przemysłu motoryzacyjnego po spożywczy. W tym wypadku mowa jednak o preparacie służącym do czyszczenia i pielęgnacji elektroniki. Takie sprężone powietrze pozwala bezpiecznie usunąć zabrudzenia z elementów sprzętu elektronicznego. Zwłaszcza gdy do ich pielęgnacji nie można stosować płynnych środków czyszczących ani rozpuszczalników. Skoncentrowany nadmuch pomaga też pozbyć się kurzu z trudnodostępnych miejsc, takich jak szczeliny w wentylatorze.

Głównie wykorzystuje się sprężone powietrze do czyszczenia komputera, laptopa i urządzeń peryferyjnych. W prosty i bezpieczny sposób usuniesz zalegający kurz, okruszki i pył z urządzeń RTV, drukarek, konsol, projektorów, układów chłodzenia, klawiatur. Sprężone powietrze będzie również niezwykle przydatne latem, gdy podczas wakacyjnego wypoczynku w szczeliny aparatów, smartfonów czy głośników dostaną się drobinki piasku. Skoncentrowany nadmuch sprawdzi się też przy mechanice precyzyjnej.

Jak używać sprężonego powietrza do czyszczenia elektroniki?

Stosując sprężone powietrze do czyszczenia komputera lub innych sprzętów elektronicznych pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej odległości. Powietrze rozpylaj z około 15–20 cm od czyszczonego elementu, krótkimi seriami. Nadmuch kieruj tak, aby kurz wydobył się na zewnątrz obudowy, a nie przedostał do głębszych zakamarków. Precyzyjne czyszczenie ułatwia pojemnik na sprężone powietrze wyposażony w rurkę, która pomaga dotrzeć do niewielkich szczelin i kierować nadmuch tylko w wybrane miejsce.

Warto regularnie pielęgnować sprzęt domowy i biurowy, wykorzystując między innymi sprężone powietrze, ponieważ cena takich domowych zabiegów będzie zdecydowanie niższa niż naprawa awarii wywołanych otarciami czy przegrzaniem. Najlepsze będą natomiast dedykowane do tego preparaty, gdyż stosowanie specjalnych środków czyszczących, takich jak sprężone powietrze, jest bezpieczne dla elektroniki. Aby prawidłowo zadbać o urządzenia elektroniczne, do czyszczenia ekranów, zewnętrznych elementów szklanych i plastikowych wybierz odpowiednią chemię do elektroniki oraz przeznaczone do tego ściereczki i chusteczki. Regularnej pielęgnacji wymagają też laptopy, które często przegrzewają się z powodu niedrożnych otworów wentylacyjnych. W poradniku: Jak schłodzić laptopa? przeczytasz, o czym pamiętać, by skutecznie dbać o sprzęt i jak wykorzystać sprężone powietrze do laptopa.

Sprawdź sprężone powietrze w sklepie x-kom