(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
 • Jak schłodzić laptopa? Doradzamy, co zrobić, gdy laptop się przegrzewa

Jak schłodzić laptopa? Doradzamy, co zrobić, gdy laptop się przegrzewa

·
Zaktualizowano: Ponad rok temu

Zastanawiasz się, czy są jakieś sposoby na chłodzenie laptopa? Obudowa rozgrzewa się niemal do czerwoności, a komputer znacznie spowolnił? Jeśli zaobserwowałeś takie objawy, masz jeszcze możliwość uratowania swojego sprzętu. Zobacz, jak schłodzić laptopa i co zrobić, gdy się przegrzewa. Sprawdź też, jak dbać o laptopa, żeby uniknąć awarii wynikających z oddziaływania zbyt wysokiej temperatury na podzespoły.

Dlaczego laptop się grzeje?

Laptopy i komputery składają się z podzespołów, którym do działania niezbędna jest energia elektryczna. Podczas pracy część tej energii zmienia się w cieplną. Dlatego odczuwalna w niektórych obrębach obudowy lekko podwyższona temperatura jest naturalnym zjawiskiem. Gdy komponenty laptopa poddawane są bardziej wymagającej pracy – zużywają więcej energii, emitując automatycznie więcej ciepła. To tłumaczy, czemu laptop się grzeje podczas grania i obsługi zaawansowanych programów. Wówczas wzmożone działanie rozpoczynają elementy, których zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury i zapobieganie przegrzaniu.

Za obniżenie temperatury podzespołów w laptopie odpowiada system chłodzenia. Składa się on z radiatora i wspomagającego go wentylatora. Włącza się on, gdy radiator nie jest w stanie odebrać więcej ciepła. Właśnie dlatego laptop momentami zaczyna głośniej pracować. Ważnym elementem jest też pasta termoprzewodząca, którą aplikuje się między procesorem, kartą graficzną a radiatorem. Jej zadaniem jest odprowadzanie ciepła z podzespołów do układu chłodzenia. Bardzo wiele sposobów na to, jak schłodzić laptopa, dotyczyć będzie właśnie tych elementów.

Jakie są objawy przegrzania laptopa?

Problem zaczyna się, gdy temperatura przekracza bezpieczną dla sprzętu granicę. Możesz wtedy zauważyć typowe dla przegrzewającego się laptopa objawy, takie jak:

 • spowolnione działanie i obniżona wydajność,
 • bardzo ciepła obudowa,
 • głośne działanie laptopa, spowodowane ciągłą, intensywną pracą wentylatora,
 • zawieszanie się systemu,
 • samoczynne wyłączanie się komputera,
 • nieprawidłowe wyświetlanie obrazu lub spowolnienie animacji,
 • blue screen – czyli nagłe wyświetlanie się informacji o problemie na niebieskim tle.

Jakie są powody przegrzewania się laptopa?

Powody przegrzewania się laptopa są różne. Może to być wynikiem naturalnego eksploatowania sprzętu, a często nieprawidłowego korzystania z laptopa. W przypadku starszych modeli problem może tkwić również w mniej efektywnym systemie chłodzenia. Skuteczny sposób na chłodzenie laptopa zależeć będzie właśnie od źródła problemu.

Najczęstsze przyczyny przegrzewania się laptopa to:

 • zaschnięta pasta termoprzewodząca, która straciła swoje właściwości,
 • niedrożne otwory wentylacyjne – mocno zakurzone lub zasłonięte, oblepione kurzem łopatki wentylatora,
 • duże obciążenie podzespołów,
 • złośliwe oprogramowanie,
 • narażenie na wysoką temperaturę otoczenia i promienie słoneczne.
jak schłodzić laptopa

Jak schłodzić laptopa? Co zrobić, by poprawić chłodzenie?

Zbyt wysoka temperatura negatywnie wpływa na podzespoły, obniżając ich wydajność. A po pewnym czasie może doprowadzić do kompletnego zniszczeniu sprzętu. Dlatego od razu, gdy zauważysz, że Twój laptop się grzeje, skorzystaj z poniższych metody. Zobacz, jak schłodzić laptopa i poprawić chłodzenie:

Wyczyść wentylator

Jedną z najczęstszych przyczyn nagrzewania się laptopa jest niedrożny wentylatory. Podstawa to zadbanie o stały dostęp powietrza do otworów, przez które jest ono zasysane. Trzymanie laptopa bezpośrednio na kolanach, pościeli czy tapicerce powoduje zasłonięcie szczelin. To blokuje dostęp powietrza i uniemożliwia prawidłową pracę wiatraków. Sprawdź zatem, czy korzystając z laptopa, nie zatykasz otworów wentylacyjnych u dołu lub na krawędziach obudowy.

W zasysanym przez wentylatory powietrzu znajdują się kurz i zanieczyszczenia. Z biegiem czasu osadzają się one na łopatkach czy też wspomnianych otworach. Często zapominamy o regularnej pielęgnacji sprzętu elektronicznego. Zwłaszcza gdy zabrudzeń nie widać gołym okiem i skrywa je obudowa. Dlatego rozwiązaniem problemu przegrzewającego się laptopa może okazać się wyczyszczenie wentylatorów.

Aby bezpiecznie pozbyć się nadmiaru kurzu i zalegającego brudu należy rozkręcić obudowę i użyć sprężonego powietrza. Pamiętaj, by nadmuch kierować tak, żeby zanieczyszczenia nie przedostały się do głębszych zakamarków. Do usunięcia uporczywych osadów można użyć miękkiego pędzelka. A dopiero później wykorzystać skoncentrowany nadmuch do precyzyjnego wyczyszczenia wszystkich elementów.

Wymień pastę termoprzewodzącą

Między układem chłodzenia a procesorem i kartą graficzną znajduje się pasta termoprzewodząca. Jest to plastyczna substancja, nakładana na komponenty mocno nagrzewające się w czasie pracy. Pomaga ona w skutecznym przekazywaniu nadmiaru ciepła do radiatora i utrzymaniu komponentów w dobrej kondycji.

Jednak pasta termoprzewodząca po pewnym czasie wysycha i traci swoje właściwości. Na szczęście bez problemu można ją wymienić. Potrzebne będą do tego: środek izopropylowy oraz oczywiście nowa pasta termoprzewodząca.

Jak wymienić pastę termoprzewodzącą w laptopie?

Pierwszym etapem jest rozkręcenie obudowy laptopa oraz demontaż układu chłodzenia. To pod nim znajdują się podzespoły pokryte pastą termiczną. Następnie za pomocą środka czyszczącego IPA i ściereczki lub patyczka do uszu należy bardzo dokładnie usunąć starą pastę z procesora, karty graficznej i zdemontowanych elementów układu chłodzenia. Ten etap to też dobry moment, by wyczyścić wentylator i radiator z zalegającego kurzu.

Po dokładnym wyczyszczeniu wskazanych miejsc można nanieść nową pastę termoprzewodzącą. Substancja ta sprzedawana jest w opakowaniu przypominającym strzykawkę, co znacząco ułatwia jej precyzyjne aplikowanie. Pasta termiczna powinna równomiernie pokrywać wyczyszczoną płytkę CPU i GPU. Należy zatem nanieść odpowiednią ilość tak, aby po dociśnięciu ponownie montowanym układem chłodzenia pasta rozprowadziła się po całej powierzchni, ale nie wylała poza krawędzie.

Sposobów aplikowania pasty jest kilka. Poprzez umieszczenie odpowiedniej ilości substancji w formie ziarnka grochu, równoległych linii lub X. Można też skorzystać z dołączanych często do zestawu szpatułek. Ostatni etap to montaż układu chłodzenia i założenie obudowy. W Internecie znajdziesz wiele tutoriali, które pomogą Ci poprawnie przejść przez cały proces. Jak wygląda wymiana pasty termoprzewodzącej w laptopie, zobaczysz w poniższym filmie:

Pozbądź się złośliwego oprogramowania

Być może Twój laptop potrzebuje przeczyszczenia nie tylko układu chłodzenia, ale także systemu. Powodem przegrzewania się komputera mogą być bowiem zalegające bez Twojej wiedzy wirusy. Warto zatem przeskanować dyski antywirusem i pozbyć się złośliwego oprogramowania.

Zobacz programy antywirusowe

Wyłącz obciążające procesor programy

Doraźnym sposobem poradzenia sobie z mocno rozgrzanym laptopem jest wyłączenie programów, które nadwyrężają i obciążają podzespoły. Gdy w tle pracuje jednocześnie kilka wymagających aplikacji, dochodzi do przeciążenia procesora. To zaś, naturalną koleją rzeczy, skutkuje wzrostem temperatury. Pamiętaj zatem, żeby zawsze wyłączać programy, których nie używasz. Być może dla wielu wydaje się to oczywiste. Czasem jednak osoby mniej obyte z nowymi technologiami jedynie minimalizują okna, nie zamykając programów. Warto zatem mieć i ten problem na uwadze.

Użyj podstawki chłodzącej pod laptopa

Jak schłodzić laptopa i wesprzeć go, gdy pracuje pod dużym obciążeniem albo panuje wysoka temperatura otoczenia? Sposobem na utrzymanie prawidłowej temperatury sprzętu jest użycie specjalnej podstawki pod laptopa – czy warto? Zdecydowanie tak. Te klasyczne pomogą bezpiecznie korzystać z przenośnego komputera bez obawy o zablokowanie przepływu powietrza. A do tego umożliwią stworzenie ergonomicznego stanowiska pracy. Natomiast wyposażone w wentylatory podkładki chłodzące do laptopa zapewnią dodatkowe chłodzenie sprzętu i wspomogą proces termoregulacji podczas pracy pod dużym obciążeniem. Będą również świetnym rozwiązaniem wiosną i latem, gdy na laptop oddziałuje także wysoka temperatura otoczenia.

Zastanawiasz się, jaka podstawka chłodząca pod laptopa będzie dla Ciebie odpowiednia? Weź pod uwagę jej kompatybilność z laptopem oraz zastosowanie i sposób użytkowania. Takie informacje pomogą Ci dobrać odpowiednie parametry, cechy i funkcje.

jaka podstawka chłodząca pod laptopa

Jaką podstawkę pod laptopa wybrać? Na co zwrócić uwagę?

 • Kompatybilność z laptopami

Podstawka musi być dobrana pod względem rozmiarów Twojego przenośnego komputera. W specyfikacji znajdziesz informację dotyczącą kompatybilności podstawki z laptopami o podanej liczbie cali ekranu.

 • Liczba wentylatorów

Podstawki bez wentylatorów, czyli po prostu stoliki pod laptopa, będą dobrym rozwiązaniem, jeśli nie nadwyrężasz komputera, ale często korzystasz z niego, kładąc go na kolanach, łóżku czy kanapie. Dzięki temu w prosty sposób wyeliminujesz problem blokowania przepływu powietrza. Nie musisz wtedy rezygnować z przyzwyczajeń czy ulubionej formy rozrywki. Na przykład seansu filmu w wygodnej pozycji leżącej, z laptopem postawionym na łóżku.

Innym typem akcesorium jest już podstawka chłodząca do laptopa, gamingowego czy też uniwersalnego, multimedialnego, biznesowego bądź przeznaczonego do zaawansowanych zadań, np. projektowania graficznego. Chłodziarka pod notebooka wyposażona jest w wentylator – jeden lub dwa, trzy, a nawet cztery wentylatory. Jej główne zadanie to dodatkowe chłodzenie laptopa podczas intensywnego grania albo długiej pracy. Zasilanie odbywa się przez przewód USB podłączony do portu w laptopie.

Atutem podstawek chłodzących z kilkoma wentylatorami jest możliwość regulacji ich położenia. Równie dobrym wyborem są podstawki z jednym, osadzonym na środku wentylatorem, który ma większą powierzchnię i zasysa dużo powietrza.

 • Prędkość obrotowa

Wentylatory w podstawkach chłodzących mogą pracować ze stałą prędkością, określaną liczbą obrotów na minutę, lub oferować kilkustopniową regulację. To przydatna funkcja, dzięki której dostosujesz chłodzenie do aktualnych potrzeb. Możesz wtedy minimalnie wesprzeć chłodzenie laptopa, zachowując przy tym niższy poziom głośności, a w razie potrzeby zwiększyć chłodzenie.

 • Poziom hałasu

W specyfikacji podstawek chłodzących pod laptopy znajdziesz także podaną w decybelach głośność pracy wentylatorów. Nie są to wysokie wartości. Jednak jeśli zależy Ci na jak najcichszej pracy, warto zwrócić na nie uwagę.

 • Regulacja nachylenia i wysokości

Wszystkie podstawki wyróżniają się specjalną konstrukcją, dzięki której laptop jest lekko uniesiony i nachylony. Takie ustawienie zwiększa komfort pracy. Niektóre modele oferują ponadto możliwość regulacji kąta nachylenia oraz wysokości. Ułatwia to dostosowanie pozycji komputera pod kątem ergonomii stanowiska, ale także wygody i czytelności ekranu podczas multimedialnej rozrywki.

Często podróżujesz lub wyjeżdżasz służbowo i chcesz dbać o laptopa w każdym miejscu, w którym z niego korzystasz? Wybierz podstawkę pod laptopa o cienkiej bądź składanej konstrukcji, którą można łatwo transportować w torbie czy walizce.

 • Podświetlenie

Dostępne są również podstawki chłodzące, zwłaszcza te z gamingową duszą, które dodatkowo wyposażono w podświetlenie LED. Dzięki takiej funkcji nadasz stanowisku gry wyjątkowej atmosfery, ale także rozjaśnisz miejsce pracy.

Zatem odpowiedź na pytanie – czy podstawka chłodząca pod laptopa pomaga – może być tylko jedna. W zależności od potrzeb każdy stolik pod laptopa, z chłodzeniem czy bez, będzie skuteczny. Pomoże w obniżeniu temperatury lub utrzymaniu prawidłowej cyrkulacji powietrza, a dodatkowo pozwoli zadbać o ergonomię stanowiska.

Zastosuj undervolting

Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z rosnącą temperaturą laptopa jest undervolting, czyli obniżenie napięcia. Jak schłodzić laptopa przeprowadzając taki proces, dowiesz się z poniższego filmu:

Oddaj do serwisu lub... wymień na nowy model

Laptop wciąż odmawia posłuszeństwa lub wcale nie chce się włączyć? Jeśli wszystkie powyższe metody zawiodły, pozostaje oddanie sprzętu do serwisu. A w najgorszej sytuacji – kupno nowego modelu. Żeby naprawiony lub nowo nabyty komputer przenośny działał sprawnie przez lata i w każdej sytuacji, należy stosować się do kilku prostych zasad. Są one związane z użytkowaniem i konserwacją laptopa. Zobacz zatem, jak dbać o komputer i prawidłowo go użytkować.

Jak dbać o laptopa i poprawnie go użytkować? Domowe sposoby konserwacji laptopa

Aby w przyszłości uniknąć awarii związanych z przegrzewaniem się komputera, bardzo ważne jest prawidłowe użytkowanie i konserwacja laptopa, cena takich domowych zabiegów jest niewielka. Ponadto sporo zależy od sposobu korzystania z komputera, który można poprawić za darmo. Znacznie wyższy będzie bowiem koszt naprawy laptopa zbyt długo poddawanego działaniu wysokiej temperatury. Nie mówiąc już o sytuacji, gdy pozostaje jedynie zakup nowego sprzętu. Dlatego zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

jak dbać o laptopa

Jak dbać o laptopa?

 1. Pamiętaj o stałym dopływie powietrza do wnętrza komputera. Nie zatykaj otworów wentylacyjnych w obudowie laptopa. Nie kładź go na kolanach, pościeli, tapicerowanych meblach. Nie musisz jednak rezygnować z przyzwyczajeń. Wystarczy, że wykorzystasz stolik pod laptopa lub podkładkę chłodzącą. Możesz na nich bezpiecznie i stabilnie postawić sprzęt, nawet oglądając film w łóżku.
 2. Regularnie czyść układ chłodzenia, w tym otwory wentylacyjne i łopatki wentylatora. Do bezpiecznego pozbycia się nadmiaru kurzu stosuj sprężone powietrze. Taki zabieg przeprowadzaj co pół roku, a w razie potrzeby powtarzaj nawet co kilka tygodni. Wiele zależy od warunków, w jakich użytkujesz laptopa. Szybsze zbieranie się zabrudzeń może występować zimą, gdy rzadziej wietrzy się mieszkanie oraz wiosną i latem, jeśli lubisz uczyć się, pracować lub relaksować z laptopem w ogrodzie.
 3. Gdy korzystasz z laptopa na zewnątrz albo siedzisz w pobliżu okna, chroń laptopa przed promieniowaniem słonecznym, które dodatkowo nagrzewa obudowę. Jeśli panuje wysoka temperatura otoczenia, proces chłodzenia wspomoże podstawka chłodząca.
 4. Zadbaj o porządek stanowiska pracy czy gry, aby do zasysającego powietrze wentylatora nie dostał się zalegający na biurku kurz, ani okruszki.
 5. Regularnie wymieniaj pastę termoprzewodzącą. W zależności od intensywności użytkowania laptopa oraz jakości pasty należy wymieniać ją co roku lub co kilka lat.
 6. Zamykaj programy, z których nie korzystasz. Pracujące w tle aplikacje obciążają procesor, zmuszają go do wytężonej pracy i w efekcie prowadzą do wzrostu temperatury laptopa.

Sposobów na to, jak schłodzić laptopa jest wiele – tyle, ile przyczyn przegrzewania się sprzętu. Czasem wzrosty temperatury wywołane są złośliwym oprogramowaniem lub mniej efektywnym układem chłodzenia. Innym razem przyczyną może być zanieczyszczony wentylator albo zaschnięta pasta termoprzewodząca. Bez względu na powód, zbyt wysoka temperatura negatywnie wpływa na podzespoły komputera.

Jeśli zauważysz, że Twój laptop przejawia objawy przegrzania, nie zwlekaj. Wypróbuj przedstawione w poradniku sposoby na to, jak schłodzić laptopa i przywrócić poprawne działanie podzespołów. Natomiast stosując się do powyższych rad, dotyczących konserwacji laptopa oraz jego prawidłowego użytkowania, unikniesz w przyszłości awarii wywołanych przegrzewaniem się komputera.

Zobacz też inne poradniki:

Na Geex przeczytasz również porady dotyczące chłodzenia komputera stacjonarnego. Sprawdź: 

Polecane produkty, które pomogą schłodzić laptopa

Już wiesz, co zrobić, gdy laptop się przegrzewa i jak poprawić chłodzenie. Zobacz więc, jakie produkty i akcesoria wykorzystać podczas ratowania przegrzewającego się notebooka oraz do jego konserwacji. Poznaj też polecane podkładki chłodzące, które pomogą zadbać o sprzęt na co dzień.

polecane środki czyszczące

Sprężone powietrze Silver Monkey 400 ml

Sprężone powietrze Silver Monkey 400 ml

Za sprężonym powietrzem od Silver Monkey dokładnie wyczyścisz otwory wentylacyjne i wentylator w laptopie. Dołączona do zestawu rurka pomoże bezpiecznie i precyzyjnie wyczyścić wnętrze przenośnego komputera i usunąć zabrudzenia z trudnodostępnych miejsc.

Sprężone powietrze Silver Monkey 600 ml

Sprężone powietrze Silver Monkey 600 ml

Wydajne opakowanie o pojemności 600 ml pozwoli dokładnie wyczyścić układ chłodzenia, a nawet klawiaturę, która również skrywa sporo zanieczyszczeń. Wystarczy też do pielęgnacji innych urządzeń peryferyjnych i sprzętu elektronicznego, z którego korzystasz na co dzień.

Środek czyszczący IPA Silver Moneky

Środek czyszczący IPA Silver Moneky

Preparat na bazie alkoholu izopropylowego świetnie radzi sobie z usunięciem starej pasty termicznej i jest bezpieczny dla delikatnych elementów urządzeń elektronicznych. Wygodna butelka z dozownikiem ułatwia odmierzenie odpowiedniej ilości preparatu.

Zobacz wszystkie środki czyszczące dostępne w x-komie

polecane taśmy termoprzewodzące

Thermal Grizzly Kryonaut 1g

Thermal Grizzly Kryonaut 1g

Pasta termoprzewodząca Kryonaut od Thermal Grizzly, dzięki przewodnictwu na poziomie 12,5 W/mk, doskonale radzi sobie z odprowadzaniem ciepła z podzespołów pracujących pod dużym obciążeniem. Ma szeroki zakres temperatur roboczych od -200 °C do +350 °C.

be quiet! Thermal Grease DC1 3g

be quiet! Thermal Grease DC1 3g

 Do najważniejszych cech pasty termoprzewodzącej be quiet! Thermal Grease DC1 3g należy zakres temperatur roboczych -50°C do +150°C, świetny skład i przewodność ciepła 7,5 W/mK. Pastę od be quiet! łatwo zaaplikujesz i równomiernie rozprowadzisz dzięki dołączonej do zestawu szpatułce.

SilentiumPC Pactum PT-1 4g

SilentiumPC Pactum PT-1 4g

Ze skutecznym odprowadzaniem ciepła z podzespołów laptopa świetnie radzi sobie także pasta termoprzewodząca SilentiumPC Pactum PT-1. Dobrze się rozprowadza, a aplikację ułatwia strzykawka i wygodny aplikator. Po wymianie pasty na Pactum PT-1 z pewnością odnotujesz spadek temperatury.

Zobacz wszystkie pasty termoprzewodzące w sklepie x-kom

Polecane podstawki chłodzące pod laptopa

polecane podstawki chłodzące pod laptopa

Targus Single Fan Chill Mat

Targus Single Fan Chill Mat

Podstawka chłodząca Targus Chill Mat to bardzo wygodny sposób na schłodzenie laptopa, którego trzymasz na kolanach, kocu czy poduszce. Grubość podstawki wynosi zaledwie 2 cm, a cicha praca wiatraka nie zakłóci pracy ani rozrywki.

KRUX Laptop Stand

KRUX Laptop Stand

Perforowana metalowa podstawka pod laptopa KRUX Laptop Stand zadba o odpowiedni przepływ powietrza podczas pracy. Ma aż 7 kątów nachylenia, co pozwoli na ustawienie sprzętu w najwygodniejszej pozycji. A o stabilność zadbają elementy antypoślizgowe na nóżkach.

Cooler Master NotePal U2 Plus

Cooler Master NotePal U2 Plus

NotePal U2 Plus to wykonana z lekkiego aluminium, cienka, ale jednocześnie wytrzymała podstawka, która wspomoże proces chłodzenia laptopa. Ma dwa wentylatory o średnicy 80 mm i pokryty gumowym materiałem spód, który zapobiega przesuwaniu się. 

Cooler Master NotePal Ergostand III

Cooler Master NotePal Ergostand III

Ta konstrukcja to idealny sposób na chłodzenie laptopa, połączony z ergonomią i uniwersalnością. Podstawka Cooler Master NotePal Ergostand III jest kompatybilna z laptopami do 17,3”, a dzięki regulowanym uchwytom utrzyma też mniejsze urządzenia, np. tablety.

Trust GXT 278 Yozu

Trust GXT 278 Yozu

Trust GXT 278 Yozu to podstawka chłodząca pod laptopa gamingowego, której charakteru dodaje czerwone podświetlenie LED. W utrzymaniu optymalnej temperatury podczas grania pomagają cztery wentylatory z regulowaną prędkością obrotów.

 SilentiumPC Chłodząca Glacier NC400

SilentiumPC Chłodząca Glacier NC400

SilentiumPC Glacier NC400 to podstawka, która idealnie wkomponuje się zarówno w domowe, jak i biurowe stanowisko. Dodatkowe chłodzenie laptopa podczas wymagającej pracy zapewni duży wentylator. A dzięki regulacji obrotów dopasujesz wydajność do aktualnych potrzeb.

SilentiumPC Stolik Atlas NT-L10

SilentiumPC Stolik Atlas NT-L10

Bardzo wygodnym rozwiązanie, które pomoże Ci prawidłowo użytkować laptopa, jest stolik Atlas NT-L10 od SilentiumPC. Oferuje wiele możliwości regulacji wysokości oraz nachylenia. Dzięki temu sprawdzi się świetnie zawsze, gdy korzystasz z laptopa. Nie tylko podczas pracy przy biurku, ale także, kiedy siedzisz na kanapie czy leżysz w łóżku.

Cooler Master Chłodząca NotePal U3 Plus

Cooler Master Chłodząca NotePal U3 Plus

Kolejna propozycja od Cooler Master to podstawka chłodząca z trzema regulowanymi wentylatorami. Możesz zmienić ich pozycję w zależności od rozmiarów użytkowanego laptopa, aby zapewnić jeszcze lepsze chłodzenie nagrzewających się obszarów.

Cooler Master NOTEPAL U150R

Cooler Master NOTEPAL U150R

Elegancka, lekka podstawka Cooler Master NOTEPAL U150R z regulacją nachylenia pozwoli Ci zadbać o laptopa podczas spotkań i wyjazdów służbowych. Zwiększy Twój komfort pracy i pomoże skutecznie obniżyć temperaturę laptopa dzięki dwóm wentylatorom.

Zobacz wszystkie podstawki chłodzące dostępne w x-komie

Polecane laptopy

Zobacz również polecane laptopy, które doskonale radzą sobie z wymagającą pracą.

polecane laptopy

MSI Summit E13 Flip Evo i5-1135G7/16GB/512/Win10P

MSI Summit E13 Flip Evo i5-1135G7/16GB/512/Win10P

Laptop biznesowy MSI Summit E13 Flip Evo łączy elegancki design z najnowocześniejszymi technologiami i doskonałą wydajnością. O jego przystosowaniu do wymagających zastosowań świadczy zgodność ze standardem Intel® Evo™. MSI Summit E13 Flip Evo wyposażono w najnowszy procesor Intel® Core™ 11. generacji i grafikę Intel® Iris® Xe oraz system operacyjny Microsoft Windows 10 Pro.

Dell Inspiron 7306 2in1 i7-1165G7/16GB/512/Win10P UHD

Dell Inspiron 7306 2in1 i7-1165G7/16GB/512/Win10P UHD

Ten ultramobilny laptop zaprojektowano z myślą o jak największej wygodzie użytkowania. Niesamowitą szybkość pracy zapewnia procesor Intel Core i7 11. generacji, który świetnie radzi sobie z najbardziej wymagającymi zadania. Laptop Dell Inspiron 7306 2in1 spełnia wszystkie założenia Intel® Evo™, w tym długą pracę baterii oraz niezawodną łączność z Thundebolt 4 i Intel Wi-Fi 6.

ASUS ZenBook 13 UX363EA i7-1165G7/16GB/1TB/W10P

ASUS ZenBook 13 UX363EA i7-1165G7/16GB/1TB/W10P

Twórz niesamowite projekty i obsługuj laptopa z niebywałą swobodą dzięki dotykowej matrycy. Zamontowany w ASUS ZenBook 13 zawias ErgoLift 360° pozwoli Ci korzystać z laptopa w najwygodniejszym ustawieniu, nawet w trybie tabletu. Ekran OLED NanoEdge zapewnia świetne wrażenia wizualne, a o świetnej wydajności najlepiej świadczy zgodność z założeniami nowatorskiej platformy Intel® Evo™.

Lenovo ThinkPad X1 Nano i7-1160G7/16GB/512/Win10P

Lenovo ThinkPad X1 Nano i7-1160G7/16GB/512/Win10P

Przed laptopem Lenovo ThinkPad X1 Nano możesz postawić najbardziej wymagające zadania. Jednostka Intel Core i7 11. generacji sprosta realizacji wszystkich zaawansowanych procesów. Matowa matryca pozostaje czytelna nawet w bardzo słoneczne popołudnie, co potęguje komfort pracy z Lenovo. Wideokonferencje będą brzmiały doskonale dzięki systemowi głośników Dolby Atmos®. Ponadto ThinkPad X1 Nano pracuje na bazie systemu Microsoft Windows 10 Pro.

Zobacz wszystkie laptopy w sklepie x-kom