Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
18 lat na rynku
15 dni na zwrot towaru
odbiór osobisty za 0 zł

Wieże stereo

(2 wyniki)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Liczba kanałów
Moc maksymalna
W
-
W
Odtwarzane nośniki
Radio
Łączność bezprzewodowa
Gwarancja
Equalizer
Popularność
PopularnośćCena: od najtańszychCena: od najdroższychOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
z 1
Popularność
PopularnośćCena: od najtańszychCena: od najdroższychOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
Wieża stereo Denon D-T1 Czarny
  • Moc maksymalna: 30 W
  • Odtwarzane formaty plików: MP3, WMA
  • Łącznośc bezprzewodowa: Bluetooth
  • Odtwarzane nośniki: CD, CD-R/RW, MP3-CD
Darmowa dostawa
1 199,00 zł
Wieża stereo Denon D-T1 Srebrny
  • Moc maksymalna: 30 W
  • Odtwarzane formaty plików: MP3, WMA
  • Łącznośc bezprzewodowa: Bluetooth
  • Odtwarzane nośniki: CD, CD-R/RW, MP3-CD
Darmowa dostawa
1 199,00 zł
30
wyników na stronie
  • 1
Następna
z 1

Wieże stereo – uwierz w lepszą jakość dźwięku

Dlaczego wieża?

Jest to idealny sprzęt zarówno na imprezę, jak i do słuchania muzyki w mniejszym gronie. Od razu otrzymujesz dwie kolumny głośnikowe, które solidnie wzmacniają emitowane dźwięki. Zależnie od modelu, odtwarzasz rozmaite formaty i nośniki. Do tego, nawet jeśli nie dysponujesz sporą ilością przestrzeni, możesz znaleźć odpowiadający Tobie i Twoim warunkom mieszkaniowym zestaw. Dowiedz się więcej i odkryj wieże stereo z oferty x-kom.

Moc wieży – pamiętaj, by sprawdzić

Od tego, z jaką mocą będzie działała Twoja wieża stereo, zależy czystość odtwarzanego dźwięku. Dokonując wyboru sprzętu, zwróć więc uwagę na podawaną wysokość RMS (mocy znamionowej) głośników. Dzięki tej informacji dowiesz się, z jaką mocą kolumny mogą pracować przez dłuższy czas z niewielkimi zniekształceniami i bez uszkodzeń. Pamiętaj, że RMS nie jest tym samym, co moc muzyczna (dotyczy ona pracy kolumn w bardzo krótkim czasie) lub moc szczytowa (ta odnosi się do pracy głośników w praktycznie niespotykanych sytuacjach idealnych).

CD i nie tylko, czyli jakie nośniki odtworzy Twoja wieża?

W minionych czasach wieże stereo odczytywały głównie kasety magnetofonowe i płyty winylowe, a niektóre umożliwiały także odtwarzanie płyt kompaktowych. Obecnie podstawowym nośnikiem obsługiwanym przez wieże są właśnie płyty CD oraz CD-R/RW (czyli jednokrotnego i wielokrotnego zapisu) . Oprócz nich można korzystać z płyt MP3-CD, jak również DVD. Na rynku znajdziesz także warianty umożliwiające odczyt plików zapisanych w postaci cyfrowej i przechowywanych na nośnikach USB, a nawet nawiązujące do samych początków wieże stereo z magnetofonem i gramofonem.

Jeden drugiemu nierówny – formaty plików audio

Wybierając wieżę stereo, sprawdź nie tylko jakie nośniki, ale również jakie formaty plików dźwiękowych dany model odczytuje. Jeden z najpopularniejszych to MP3. Obok WMA jest przykładem formatu kompresji stratnej. Zapisane w nim pliki zajmują niewiele miejsca, gdyż algorytmy usuwają zbędne, najmniej słyszalne tony. Popularnym formatem, uzyskanym w kompresji bezstratnej, jest z kolei wysokojakościowy FLAC. Inne obsługiwane przez wieże formaty to nieskompresowany WAV, a także, w niektórych modelach, JPEG i DivX, czyli umożliwiające oglądanie obrazów i filmów po podłączeniu urządzenia do telewizora.

Przesyłaj muzykę bezprzewodowo (i nie tylko)

„Brak obsługiwanych nośników” – co tu jest grane? Na rynku spotkasz wieże stereo, które muzykę odtwarzają za pośrednictwem streamingu. Źródłem nagrań są tu zarówno serwisy internetowe (np. Deezer, Spotify), jak i urządzenia mobilne. Połączenie z nimi zyskujesz dzięki wi-fi lub parowaniu za pomocą technologii Bluetooth, NFC czy DLNA. Istnieją jednak także wieże, które pozwalają zarówno na odczyt płyt czy nośników USB, jak również streamowanie muzyki. Jeszcze inne oferują także dodatkowo korzystanie z radia (w tym także radia cyfrowego DAB). Poznaj wszystkie wieże stereo w x-kom.