Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
18 lat na rynku
15 dni na zwrot towaru
odbiór osobisty za 0 zł
Drukuj
Porównaj
MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4) - 265665 - zdjęcie
MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4) - 265665 - zdjęcie 1
MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4) - 265665 - zdjęcie 2
MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4) - 265665 - zdjęcie 3
MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4) - 265665 - zdjęcie 4
MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4) - 265665 - zdjęcie 5
MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4) - 265665 - zdjęcie 1
MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4) - 265665 - zdjęcie 2
MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4) - 265665 - zdjęcie 3
MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4) - 265665 - zdjęcie 4
MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4) - 265665 - zdjęcie 5
Drukuj
Porównaj

MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4)

od: MSI|kod x-kom: 265665
 • Obsługiwane procesory:Intel Core i7, Intel Core i5, Intel Core i3, Intel Celeron, Intel Pentium
 • Format:ATX
 • Gniazdo procesora:Socket 1151
 • Chipset:Intel Z170
specyfikacja MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4)
Przewiń do pełnej specyfikacji
445,00 zł
Drukuj
DDR4

DDR4 Boost
Nieporównywalna wydajność i stabilność pamięci RAM

W tradycyjnych systemach pamięci sygnały są często zniekształcane przez zakłócenia elektromagnetyczne generowane przez inne podzespoły komputera lub płyty głównej. Z tego powodu odczyt danych z pamięci może odbywać wolniej lub może być niestabilny. Firma MSI wprowadziła technologię DDR4 Boost, w której zoptymalizowano przebieg sygnałów pamięci i całkowicie odizolowano obwody pamięci od reszty podzespołów. Taka konstrukcja płyty głównej sprawia, że sygnały pamięci nie będą zakłócane, dzięki czemu uzyskać można optymalną wydajność oraz wysoką stabilność systemu.

MSI Z170-A PRO DDR4 Boost
technologia

Technologia OC GENIE 4
Technologia podkręcania płyt głównych

OC Genie to opracowana przez MSI, wbudowana w oprogramowanie, technologia podkręcania płyt głównych. Z tą opcją, pozwalającą w jednej sekundzie podkręcić komputer, w jeszcze większym stopniu zwiększysz wydajność swojej maszyny. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a komputer dostanie „kolejny zastrzyk adrenaliny”. Dzięki tej funkcji uzyskasz dodatkowo za darmo do 20% wydajności dla procesora, pamięci i zintegrowanej karty graficznej.

MSI Z170-A PRO OC GENIE 4
złącze M.2

Interfejs Turbo M.2 oraz SATA Express
Wyciśnij” więcej ze swojego dysku

Dzięki interfejsowi M.2 PCI Express Gen3 x4 mogącemu przesyłać dane z szybkością do 32 GB/s, system Turbo M.2, jest ponad 5 razy szyby od typowego połączenia realizowanego za pośrednictwem magistrali SATA III! Ciesz się możliwością błyskawicznego uruchamiania systemu i szalenie szybkim ładowaniem aplikacji i gier, dzięki płytom głównym MSI.

SATA Express oferuje możliwość zapisu i odczytu danych z dużymi prędkościami poprzez magistralę PCI-Express, zapewniając tym samym, dla najnowszych generacji dysków SSD, większą przepustowość dochodzącą do 16 GB/s.

MSI Z170-A PRO turbo M.2 oraz SATA Express
ustawienia

Bezpieczny i niezawodny Click BIOS 5
Nowa generacja BIOSu UEFI

Zapoznaj się ze znacznie udoskonalonym, wielokrotnie nagradzanym systemem CLICK BIOS 5 i użyj go do dostrojenia komputera tak, aby uzyskać maksymalną wydajność w grach. MSI CLICK BIOS 5 to kolejna generacja UEFI BIOS z optymalizacjami dla Windows 10.

Kontroluj swój system w dwóch trybach: trybie EZ, stosowanym do zmiany najczęściej używanych ustawień i funkcji oraz w trybie zaawansowanym, pozwalającym uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych ustawień i opcji dostrajających w celu zwiększenia wydajności systemu.

 • Łatwy w użyciu Zaawansowany overclocking
 • Różnorodność opcji do zwiększenia wydajność w grach
 • Wysoka rozdzielczość skalowalnych, wielojęzycznych czcionek
 • Nowej generacji UEFI BIOS z wielokrotnie nagradzanym designem
MSI Z170-A PRO Click BIOS 5
internet

Stabilna i bezpieczna praca w sieci
Oprogramowanie Network Genie

Gigabitowe karty sieciowe, w które wyposażone są profesjonalne płyty główne firmy MSI oferują szybką, niezawodną i bezpieczną pracę w sieci.

Dołączone, łatwe w użyciu oprogramowanie Network Genie pozwala na szybką optymalizację przepustowości

 • Możliwość zmiany priorytetu ruchu sieciowego dla poszczególnych aplikacji
 • Oprogramowanie idealnie wspomaga synchronizację danych i pracę w systemach chmurowych
MSI Z170-A PRO Stabilna i bezpieczna praca w sieci
wytrzymałość

Komponenty Military Class 4
Najwyższa jakość i niezawodność

Dławiki DARK CHOKE
W dławikach Dark Choke specjalna konstrukcja rdzenia pozwala obniżyć temperaturę pracy przy zachowaniu wysokiej wydajności prądowej, lepszej efektywności energetycznej i stabilności.

Kondensatory SOLID CAP
W konstrukcji kondensatorów Solid CAP zastosowano aluminiowy rdzeń. Dzięki temu oraz dzięki swojej japońskiej solidności wykonania doskonale nadają się one do produkcji high-endowych płyt głównych. Kondensatory Solid CAP charakteryzują nie tylko niską zastępczą rezystancją szeregową (ang. Equivalent Series Resistance – ESR), ale również mogą one bezproblemowo pracować ponad 10 lat.

MSI Z170-A PRO Military Class 4
bezpieczeństwo ochrona

Guard-Pro
Bezpieczeństwo całego systemu

 • Ochrona ESD
  Wszystkie porty We/Wy (ang. I/O) są chronione przed zagrożeniem związanym z wyładowaniami elektrostatycznymi (ang. ElectroStatic Discharge – ESD).
 • Ochrona przed wilgocią
  Zmniejszenie absorpcji wilgoci zapobiega powstawaniu efektu „przewodzącego anodowego włókna”. Płytka drukowana pozbawiona tego zabezpieczenia może mieć 10-krotnie wyższy współczynnik awaryjności.
 • Ochrona przed wysoką temperaturą
  Wszystkie kluczowe komponenty stosowane na płytach głównych MSI przeszły testy zgodne z wojskowymi normami, dzięki czemu uzyskano pewność, że będą one stabilnie pracować nawet w najtrudniejszych warunkach.
 • Zabezpieczenie obwodów elektrycznych
  Starannie dobrane materiały, wielowarstwowa konstrukcja płytki drukowanej oraz ekranowanie komponentów sprawiają, że na gamingowych płytach głównych wszystkie obwody elektryczne są bardzo dobrze zabezpieczone.
 • Ochrona EMI
  We wszystkich płytach głównych MSI, zgodnie z amerykańskimi restrykcyjnymi przepisami FCC (Federal Communications Commission) zmniejszono emisję generowanych przez urządzenie zakłóceń elektromagnetycznych (ang. ElectroMagnetic Interference – EMI) oraz zredukowano wpływ tych zakłóceń na pracę urządzenia.
MSI Z170-A PRO Guard-Pro
podświetlenie

MSI EZ DEBUG LED
Wzmocnione zabezpieczenia procesora przed przepięciem

Dioda LED MSI EZ Debug to proste narzędzie diagnostyczne zbudowane na bazie 3 diod LED, które wskazuje poprawność pracy procesora /pamięci /karty graficznej przy każdym uruchomieniu komputera. Za pomocą diod łatwo zidentyfikować źródło problemu i wrócić szybko do pracy.

Wbudowane w płytę główną zabezpieczenia przeciwprzepięciowe chronią procesor i inne komponenty przed uszkodzeniami związanymi z przepięciem i zwarciem. Czerwona dioda znajdująca się tuż obok 24-pinowego złącza zasilania procesora informuje użytkownika o tym, że zabezpieczenie przeciwprzepięciowe jest aktywowane, dzięki czemu łatwiej można rozwiązać pojawiające się problemy.

MSI Z170-A PRO EZ DEBUG LED
karta graficzna

Wsparcie dla technologii CrossFire
Zoptymalizowany do pracy z wieloma kartami graficznymi

Ta płyta główna obsługuje technologię AMD CrossFire™. Odpowiednie rozmieszczenie złączy PCI-Express pozwala na bardziej optymalny montaż kart graficznych i poprawę przepływu powietrza. W ten sposób można cieszyć się najlepszą grafiką z najwyższą częstotliwością wyświetlania klatek, już od chwili uruchomienia konfiguracji AMD CrossFire™.

System MSI® VGA Armor
Wraz ze wzrostem rozmiarów i masy nowoczesnych, najbardziej zaawansowanych kart graficznych, tradycyjne gniazda PCI-Express często podczas montażu kart wyginają się, a nawet łamią. System MSI VGA Armor, to wzmocniona konstrukcja slotu PCI-Express na płycie głównej, w której większą wytrzymałość mechaniczną uzyskano dzięki zastosowaniu większej liczby punktów lutowniczych. W ten sposób nie musisz się już martwić o to, że ciężka karta graficzna uszkodzi slot.

MSI Z170-A PRO Wsparcie CrossFire
chłodzenie

Globalna kontrola wentylatorów
Rewolucyjny i łatwy w użyciu interfejs

Dzięki rewolucyjnemu i łatwemu w użyciu interfejsowi, system globalnej kontroli wentylatorów pozwala sprawować pełną kontrolę nad wszystkimi wentylatorami podłączonymi do płyty głównej, dzięki rewolucyjnej i łatwego w użyciu interfejsu.

 • Możliwość ustawiania profili
 • Intuicyjny, łatwy w obsłudze interfejs oprogramowania sterującego
 • Monitoring w czasie rzeczywistym temperatury i prędkości obrotowej wentylatorów
 • Pełna kontrola wentylatorów za pośrednictwem 4-pinowych złączy dla wentylatorów
 • Zapis logów dotyczących wartości temperatury, napięcia i prędkości obrotowej wentylatorów
MSI Z170-A PRO Globalna kontrola wentylatorów
głośniki stereo

Studyjna jakość dźwięku
Technologia AUDIO BOOST

Dzięki technologii Audio Boost oraz za sprawą podzespołów audio wysokiej jakości, firma MSI jest w stanie zapewnić najwyższą jakość generowanego dźwięku. Dzięki temu możesz cieszyć się krystalicznie czystym, 6-kanałowym dźwiękiem i muzyką lub dźwiękiem bądź muzyką odtwarzaną ze słuchawek o wysokiej impedancji, który zapewni Ci prawdziwą przewagę w grach.

MSI Z170-A PRO AUDIO BOOST
projektor

Wsteczna obsługa złączy DVI/VGA
Złącze DVI oraz wyjście VGA

Aby zapewnić obsługę profesjonalnych monitorów, telewizorów, projektorów i innych wyświetlaczy, opisywaną płytę główną firmy MSI wyposażono w złącze DVI oraz wyjście VGA. Bez względu na to, jaki typ ekranu chcesz połączyć do komputera za pośrednictwem karty graficznej lub zintegrowanego z płytą główną MSI złącza wideo, dzięki wstecznej kompatybilności będzie to możliwe.

MSI Z170-A PRO Wsteczna obsługa złączy DVI/VGA
rozdzielczość 4K

Rozdzielczość 4K UHD
Złącze HDMI

Rozdzielczość 4K UHD
Ciesz się niesamowitą rozdzielczością 4K UHD 2160p podczas odtwarzania filmów i materiałów wideo na płytach głównych MSI.

Złącze HDMI
Płytę główną wyposażono w port HDMI obsługujący maksymalną rozdzielczość 4K Ultra HD 4096 × 2160 pikseli @ 30 Hz

MSI Z170-A PRO Rozdzielczość 4K UHD

 

Specyfikacja

Obsługiwane rodziny procesorów
Intel Core i7
Intel Core i5
Intel Core i3
Intel Celeron
Intel Pentium
Gniazdo procesora
Socket 1151
Chipset
Intel Z170
Typ obsługiwanej pamięci
DDR4-3200 MHz
DDR4-3000 MHz
DDR4-2800 MHz
DDR4-2666 MHz
DDR4-2400 MHz
DDR4-2133 MHz
Liczba banków pamięci
4 x DIMM
Wewnętrzne złącza
SATA III (6 Gb/s) - 6 szt.
SATA Express - 2 szt.
M.2 - 1 szt.
PCIe 3.0 x16 - 2 szt.
PCIe 2.0 x1 - 4 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 2 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
Zewnętrzne złącza
DVI-D - 1 szt.
VGA (D-Sub) - 1 szt.
DisplayPort - 1 szt.
RJ45 (LAN) - 1 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 4 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
PS/2 klawiatura/mysz - 1 szt.
Audio jack - 6 szt.
Obsługa wielu kart graficznych
AMD CrossFireX
Obsługa układów graficznych w procesorach
Tak
Układ audio
Realtek ALC892
Format
ATX
Szerokość
305 mm
Wysokość
225 mm
Gwarancja
36 miesięcy (gwarancja sprzedawcy)
Kod x-kom
265665

Opinie

5,5/6
★★★★★✭
★★★★★✭
(4 opinie)
6
2
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Otrzymaliśmy Twoją opinięDziękujemy za pomoc innym w wyborze

Opinie użytkowników (4)

o MSI Z170-A PRO (2xPCI-E DDR4)
Filtruj:
Wszystkie oceny
Sortuj od:
Najwyżej ocenione
Wyniki: 4 z 4 opinii
mordsmords
★★★★★★
4 lata temu

Stabilna, wydajna, dobrze wykonana płyta. Bios bardzo przejrzysty, oczywiście szybki i bezpieczny. Wybrałem ten model przy składaniu nowego sprzętu i wybór był trafny, od 3 miesięcy dobrze się sprawuje. ... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?15
Lemur80Lemur80
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
4 lata temu

Z MSI Z170-A PRO korzystam raptem parę dni (zakup nowego komputera w X-Kom), ale wygląda na to, że wszystko jest ok.

To mobo od MSI ma standardowe wyposażenie i jest pozbawione zbędnych (?) bajerów. Płyta działa bez zarzutu, a BIOS/UEFI są bardzo czytelne, zrozumiałe i łatwe w obsłudze (kontrola prędkości wentylatorów. OC itp.).

Mobo bez problemu obsługuje RAM w postaci Corsair 8GB 3000MHz. Nie próbowałem podkręcać ani procesora, ani RAMu, ale wątpię by były z tym jakiekolwiek problemy.
... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?21
Stivi77Stivi77
★★★★★☆
4 lata temu

Plyta bardzo fajna i w dobrej cenie. Minus brak HDMI zamiast tego Dispaly Port.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?04
ZwirosZwiros
★★★★★☆
2 lata temu

Plyta glowna bez zastrzezen, nie liczac karty dzwiekowej. MSI poszlo po taniosci w tej kwestii i nawet calkiem niezłe oprogramowanie niewiele zmienia. Na wielki plus zasluguje za to karta sieciowa i jej oprogramowanie.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?00