Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
18 lat na rynku
Darmowe zwroty do 15 dni
odbiór osobisty za 0 zł

Kamery do wideokonferencji

(4 wyniki)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Rozdzielczość połączeń wideo
Rozdzielczość nagrań wideo
Łączność
Dodatkowe informacje
Gwarancja
Popularność
PopularnośćCena: od najtańszychCena: od najdroższychOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
z 1
Popularność
PopularnośćCena: od najtańszychCena: od najdroższychOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
Kamera do wideokonferencji Kandao Meeting ProKamera do wideokonferencji Kandao Meeting Pro
 • Rozdzielczość połączeń: FullHD, HD
 • Rozdzielczość nagrań: FullHD, HD
 • Mikrofon: Wbudowane - 8 szt.
 • Łączność: USB 2.0, HDMI, USB-C, RJ-45, Wi-Fi 5, Bluetooth 4.1
Darmowa dostawa
3 999,00 zł
Kamera do wideokonferencji Jabra PanaCast MS 4K/180Kamera do wideokonferencji Jabra PanaCast MS 4K/180
 • Rozdzielczość połączeń: 4K, FullHD, HD
 • Mikrofon: Wbudowane - 2 szt.
 • Łączność: USB-C
 • Dodatkowe informacje: Pole widzenia poziomo: 180°, Pole widzenia pionowo: 54°, Liczba kamer: 3, Dynamiczna technologia łączenia obrazu w czasie rzeczywistym, Kontrola oświetlenia, Elektroniczny zoom z obrotem i pochyleniem
Darmowa dostawa
3 499,00 zł
Kamera do wideokonferencji Logitech Cam Conference BCC950Kamera do wideokonferencji Logitech Cam Conference BCC950
 • Rozdzielczość połączeń: FullHD
 • Rozdzielczość nagrań: FullHD
 • Mikrofon: Wbudowany, stereo
 • Łączność: USB 2.0
Darmowa dostawa
949,00 zł
Kamera do wideokonferencji Kandao Meeting SKamera do wideokonferencji Kandao Meeting S
 • Rozdzielczość połączeń: FullHD, HD
 • Mikrofon: Wbudowane - 8 szt.
 • Łączność: USB 2.0, HDMI, USB-C, RJ-45, Wi-Fi 5, Bluetooth 4.1
 • Dodatkowe informacje: Wbudowany głośnik, Czytnik kart microSD, Pole widzenia 195º
3 999,00 zł
30
wyników na stronie
1
Następna
z 1

Kamery konferencyjne – niezbędne urządzenie do wideokonferencji

Kamery konferencyjne to inwestycja w firmę

Szkolenia, wideokonferencje i prezentacje w formie online to codzienność w wielu firmach. Kamera wbudowana w laptopa czy nawet dodatkowa kamera internetowa mogą nie wystarczyć, by większa grupa osób mogła komfortowo uczestniczyć w spotkaniu zdalnym. Ten problem rozwiązują kamery konferencyjne, dzięki którym każdy uczestnik spotkania poczuje się zauważony i ważny, co może pozytywnie wpłynąć na jego aktywność.

Te profesjonalne urządzenia są w stanie sprawić, że połączenie wideo nie tylko zyskuje dużo lepszą jakość, ale też naturalną perspektywę, która daje wrażenie spotkania w rzeczywistości. To zaś może przełożyć się na większą produktywność i lepszą komunikację między uczestnikami spotkania, którzy widzą i słyszą się bez najmniejszych przeszkód.

Czym wyróżnia się kamera konferencyjna?

Głównymi zaletami kamer konferencyjnych jest to, że są w stanie objąć swoim obiektywem (lub kilkoma) od ok. 90° do nawet 360° widoku pomieszczenia. Dzięki temu rozmówca po drugiej stronie połączenia jest w stanie zobaczyć wszystkich uczestników rozmowy – nawet jeśli są rozsadzeni wokół stołu konferencyjnego. Wybór odpowiednio szerokiego kąta kamery konferencyjnej w dużym stopniu zależy od rozmiaru pomieszczenia, w którym będzie się ona znajdować i ilu ludzi zazwyczaj będzie musiała objąć.

Czy nas widać, czy nas słychać? Czyli obraz i dźwięk

Najlepsze kamery konferencyjne oferują rozdzielczość połączeń wideo na poziomie 4K lub Full HD. Jest to jakość, dzięki której przedstawisz rozmówcy wykres na tablicy lub pokażesz mu interesujące go dokumenty bez obawy, że coś będzie nieczytelne. Pamiętaj jednak, że dużo zależy także od połączenia internetowego, które może wpłynąć na obraz, jaki widzi rozmówca.

Drugim ważnym aspektem kamer konferencyjnych, które poprawiają jakość połączenia, są wbudowane mikrofony. Zbierają one głos zdecydowanie lepiej niż te znajdujące się w przeciętnym laptopie. W tego typu urządzeniu może znajdować się nawet kilka mikrofonów dookólnych, które będą zbierać głos wszystkich uczestników spotkania bez konieczności nachylania się do dodatkowego mikrofonu czy laptopa. Poza tym część kamer konferencyjnych ma wbudowane głośniki, by każdy mógł wyraźnie wszystko usłyszeć.

Śledź rozmówcę i zapisz spotkanie

Dzięki inteligentnemu oprogramowaniu kamery konferencyjne mogą sprawić, że spotkanie online przebiegnie jeszcze sprawniej niż w rzeczywistości. Chodzi tu m.in. o możliwość zapisywania spotkania na karcie pamięci, by później je dokładnie prześledzić czy wybór jednego z trybów działania. Jednym z najpopularniejszych jest ten, który pozwala na wykrycie i wyróżnienie rozmówcy, ułatwiając tym samym skupienie uwagi na osobie, która np. prowadzi prezentację.

Łączność, czyli jak działają kamery konferencyjne?

Kamery konferencyjne są samowystarczalnymi urządzeniami o niewielkich rozmiarach, które dzięki wbudowanemu systemowi nie potrzebują do działania dodatkowej konfiguracji na urządzeniu zewnętrznym. Wystarczy że podepniesz taką kamerę do złącza USB lub HDMI telewizora, laptopa lub innego sprzętu z ekranem i rozpoczniesz nadawanie. W zależności od budowy urządzenia można je podpiąć pod ekran telewizora (z klipsem) lub nawet postawić na środku biurka (z podstawą), by rozmówca zyskał 360-stopniowy widok. Z niektórymi kamerami można też połączyć się bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth.

Zobacz kamery konferencyjne w sklepie x-kom