Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
18 lat na rynku
15 dni na zwrot towaru
odbiór osobisty za 0 zł

Taśmy do drukarek

(1 wynik)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Typ nośnika
Wymiary nośnika
Kolor
Kompatybilność
Gwarancja
Popularność
PopularnośćCena: od najtańszychCena: od najdroższychOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
z 1
Popularność
PopularnośćCena: od najtańszychCena: od najdroższychOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
Taśmy do drukarki Brother Taśma do drukarek etykiet
  • Typ nośnika: Taśma
  • Wymiary nośnika: 12 mm
  • Kolor: Biały
  • Kompatybilność: Brother PT-E110VP, Brother PT-P300BT, Brother PT-E550WVP
55,00 zł
30
wyników na stronie
  • 1
Następna
z 1

Taśma do drukarki – jak wybierać?

Czym są taśmy do drukarki?

Większość drukarek dostępnych na rynku do swojej pracy wykorzystuje pojemniczki z tuszem lub tonery. Wybór urządzeń drukujących jest jednak tak duży, że oprócz tych wymienionych, w ofercie znajdziesz również sprzęty działające w oparciu o tzw. taśmy drukujące. Taśmy te posiadają specjalnie zaimplementowany barwnik, który pod wpływem ciepła generowanego przez urządzenie roztapia się, błyskawicznie stając się wysokiej jakości nadrukiem.

Taśmy do drukarek – rodzaje

Taśmy są materiałem eksploatacyjnym wykonanym w różny sposób, szczególnie pod kątem ich właściwości. Do produkcji etykiet najlepiej skorzystać ze specjalnie przeznaczonej dla nich taśmy laminowanej. Są również bardziej uniwersalne taśmy, np. papierowe, które wykorzystasz nie tylko w firmie, ale i w domu. Możesz także skorzystać z taśm samoprzylepnych, którymi bez trudu oznaczysz np. kable. Taśmy drukujące różnią się od siebie również oczywiście kolorem.

Długość i szerokość taśmy do drukarki

Taśmy do drukarek różnią się od siebie również długością i szerokością, która powinna być dobrana prawidłowo do sprzętu, w którym będą używane. Kompatybilność z danym sprzętem jest z reguły opisana na opakowaniu. Zapamiętaj jednak najważniejsze w tym względzie kryteria:

  • Długość – z reguły producent drukarki określa długość taśmy, jaką można zaimplementować w jego sprzęcie. Taśmy do sprzętów domowych mogą mieć kilka metrów długości. Z kolei do drukarek przemysłowych, przeznaczonych dla firm, możesz skorzystać z taśm, których długość sięga nawet kilkudziesięciu metrów.
  • Szerokość – tutaj też bywa różnie, ale bardzo analogicznie do długości. Z reguły urządzenia drukujące do firm korzystać będą z szerszych arkuszy, a do użytku domowego arkusze te będą węższe.
  • Oznaczenie znajduje się najpewniej w instrukcji sprzętu lub na etykiecie umieszczonej na obudowie – korzystaj z niego.

Wydajność taśm drukujących Brother, Epson, OKI

O tym, na ile wystarczy Ci dana taśma drukująca, decydują przede wszystkim jej wymiary oraz częstotliwość, z jaką korzystasz ze sprzętu. Wydajność, oprócz wymiarów, możesz oszacować również na podstawie danych przekazanych przez producenta. Określana jest ona zazwyczaj w ilości znaków, jakie przypadają na jedną rolkę taśmy drukującej. Wśród oferty x-kom znajdziesz taśmy kompatybilne z urządzeniami renomowanych producentów, w tym Brother, Epson czy OKI. 

Sprawdź wszystkie taśmy do drukarek w sklepie x-kom.