Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
18 lat na rynku
Darmowe zwroty do 15 dni
odbiór osobisty za 0 zł

Taśmy do drukarek

(3 wyniki)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Typ nośnika
Wymiary nośnika
Kolor
Kompatybilność
Gwarancja
Popularność
PopularnośćCena: od najtańszychCena: od najdroższychOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
z 1
Popularność
PopularnośćCena: od najtańszychCena: od najdroższychOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
Taśmy do drukarki Brother Taśma do drukarek etykiet (TZE231)Taśmy do drukarki Brother Taśma do drukarek etykiet (TZE231)
 • Typ nośnika: Taśma
 • Wymiary nośnika: 12 mm
 • Kolor: Biały
 • Kompatybilność: Brother PT-E110VP, Brother PT-P300BT, Brother PT-E550WVP
55,00 zł
Taśmy do drukarki Brother Taśma ciągła papierowa żółta 62mm (DK22606)Taśmy do drukarki Brother Taśma ciągła papierowa żółta 62mm (DK22606)
 • Typ nośnika: Taśma samoprzylepna
 • Wymiary nośnika: 62 x 15240 mm
 • Kolor: Żółty
 • Kompatybilność: Brother QL-500A, Brother QL-560, Brother QL-570, Brother QL-580N, Brother QL-700, Brother QL-650TD, Brother QL-1050A, Brother QL-1060N, Brother QL-710W, Brother QL-820NBW, Brother QL-800, Brother QL-810W
239,00 zł
Taśmy do drukarki Brother Taśma ciągła foliowa 62mm (DK22212)Taśmy do drukarki Brother Taśma ciągła foliowa 62mm (DK22212)
 • Typ nośnika: Taśma samoprzylepna
 • Wymiary nośnika: 62 x 15240 mm
 • Kolor: Biały
 • Kompatybilność: Brother QL-500A, Brother QL-560, Brother QL-570, Brother QL-580N, Brother QL-700, Brother QL-650TD, Brother QL-1050A, Brother QL-1060N, Brother QL-710W, Brother QL-820NBW, Brother QL-800, Brother QL-810W
169,00 zł
30
wyników na stronie
1
Następna
z 1

Taśma do drukarki – jak wybierać?

Czym są taśmy do drukarki?

Większość drukarek dostępnych na rynku do swojej pracy wykorzystuje pojemniczki z tuszem lub tonery. Wybór urządzeń drukujących jest jednak tak duży, że oprócz tych wymienionych, w ofercie znajdziesz również sprzęty działające w oparciu o tzw. taśmy drukujące. Taśmy te posiadają specjalnie zaimplementowany barwnik, który pod wpływem ciepła generowanego przez urządzenie roztapia się, błyskawicznie stając się wysokiej jakości nadrukiem.

Taśmy do drukarek – rodzaje

Taśmy są materiałem eksploatacyjnym wykonanym w różny sposób, szczególnie pod kątem ich właściwości. Do produkcji etykiet najlepiej skorzystać ze specjalnie przeznaczonej dla nich taśmy laminowanej. Są również bardziej uniwersalne taśmy, np. papierowe, które wykorzystasz nie tylko w firmie, ale i w domu. Możesz także skorzystać z taśm samoprzylepnych, którymi bez trudu oznaczysz np. kable. Taśmy drukujące różnią się od siebie również oczywiście kolorem.

Długość i szerokość taśmy do drukarki

Taśmy do drukarek różnią się od siebie również długością i szerokością, która powinna być dobrana prawidłowo do sprzętu, w którym będą używane. Kompatybilność z danym sprzętem jest z reguły opisana na opakowaniu. Zapamiętaj jednak najważniejsze w tym względzie kryteria:

 • Długość – z reguły producent drukarki określa długość taśmy, jaką można zaimplementować w jego sprzęcie. Taśmy do sprzętów domowych mogą mieć kilka metrów długości. Z kolei do drukarek przemysłowych, przeznaczonych dla firm, możesz skorzystać z taśm, których długość sięga nawet kilkudziesięciu metrów.
 • Szerokość – tutaj też bywa różnie, ale bardzo analogicznie do długości. Z reguły urządzenia drukujące do firm korzystać będą z szerszych arkuszy, a do użytku domowego arkusze te będą węższe.
 • Oznaczenie znajduje się najpewniej w instrukcji sprzętu lub na etykiecie umieszczonej na obudowie – korzystaj z niego.

Wydajność taśm drukujących Brother, Epson, OKI

O tym, na ile wystarczy Ci dana taśma drukująca, decydują przede wszystkim jej wymiary oraz częstotliwość, z jaką korzystasz ze sprzętu. Wydajność, oprócz wymiarów, możesz oszacować również na podstawie danych przekazanych przez producenta. Określana jest ona zazwyczaj w ilości znaków, jakie przypadają na jedną rolkę taśmy drukującej. Wśród oferty x-kom znajdziesz taśmy kompatybilne z urządzeniami renomowanych producentów, w tym Brother, Epson czy OKI. 

Sprawdź wszystkie taśmy do drukarek w sklepie x-kom.