(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Soundbary

(4 wyniki)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Dostępność
Status
Liczba kanałów
Subwoofer
Moc zestawu
Łączność bezprzewodowa
Zakrzywiona konstrukcja
Systemy dźwięku
Kolor
Sony
Producent:
<svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 15h6V7H5zM13 15h6V7h-6zM21 15h6V7h-6zM5 25h6v-8H5zM13 25h6v-8h-6zM21 25h6v-8h-6z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 11h5V7H5zM5 18h5v-4H5zM5 25h5v-4H5zM12 11h15V7H12zM12 18h15v-4H12zM12 25h15v-4H12z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 10h3V7H5zM5 15h3v-3H5zM5 20h3v-3H5zM5 25h3v-3H5zM10 10h17V7H10zM10 15h17v-3H10zM10 20h17v-3H10zM10 25h17v-3H10z"></path></g></svg>
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
z 1
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
Soundbar Bang & Olufsen Beosound Stage Czarno-srebrnySoundbar Bang & Olufsen Beosound Stage Czarno-srebrny
 • Subwoofer: Zintegrowany
 • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay 2
 • Zakrzywiona konstrukcja: Nie
 • Systemy dźwięku: Dolby True HD, Dolby Atmos
9 299,00 zł- najniższa cena
5 499,00 zł
Darmowa dostawa
Soundbar Bang & Olufsen Beosound Stage CzarnySoundbar Bang & Olufsen Beosound Stage Czarny
 • Subwoofer: Zintegrowany
 • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay 2
 • Zakrzywiona konstrukcja: Nie
 • Systemy dźwięku: Dolby True HD, Dolby Atmos
10 699,00 zł- najniższa cena
6 899,00 zł
Darmowa dostawa
Soundbar Bang & Olufsen Beosound Stage Gold ToneSoundbar Bang & Olufsen Beosound Stage Gold Tone
 • Subwoofer: Zintegrowany
 • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay 2
 • Zakrzywiona konstrukcja: Nie
 • Systemy dźwięku: Dolby True HD, Dolby Atmos
10 699,00 zł- najniższa cena
6 499,00 zł
Darmowa dostawa
Soundbar Bang & Olufsen Beosound Stage Smoked OakSoundbar Bang & Olufsen Beosound Stage Smoked Oak
 • Subwoofer: Zintegrowany
 • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay 2
 • Zakrzywiona konstrukcja: Nie
 • Systemy dźwięku: Dolby True HD, Dolby Atmos
11 599,00 zł- najniższa cena
7 399,00 zł
Darmowa dostawa
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
1-4 z 4
1
Następna
z 1

W małej belce wielkie brzmienie. Jaki soundbar wybrać?

Co to jest soundbar?

Soundbar to głośnik w formie podłużnej belki. Chociaż najpopularniejsze są soundbary do telewizorów, to możesz je wykorzystać na dużo więcej sposobów. Na przykład takie urządzenie zastąpi głośnik Bluetooth, możesz je także podłączyć do laptopa czy komputera stacjonarnego.

W porównaniu ze standardowymi głośnikami bezprzewodowymi czy zwłaszcza głośnikami telewizora oferują dużo wyższej jakości, pełniejszy dźwięk. Dzieje się tak, ponieważ w obudowie znajduje się kilka głośników skierowanych w różną stronę. Dzięki temu duża część soundbarów potrafi także symulować dźwięk przestrzenny.

Najczęściej trafisz na dwa typy soundbarów:

 • Jednoczęściowe, które składają się tylko z soundbaru;
 • Dwuczęściowe, które dodatkowo mają subwoofer, czyli głośnik niskotonowy. Dzięki temu uzyskasz o wiele głębsze brzmienie basów.

Spotkasz się także z zestawami zawierającymi dodatkowe, satelitarne głośniki. W ten sposób uzyskasz efekt podobny do klasycznego kina domowego, ale takie rozwiązanie przeznaczone jest do nieco większych salonów.

Soundbar czy kino domowe?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb i wielkości pokoju, w jakim będziesz korzystać z urządzenia. Soundbar dobrze sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, gdyż jest bardzo kompaktowy, ale wystarczająco donośny, by wypełnić przestrzeń dźwiękiem. Soundbary są także proste w obsłudze i konfiguracji, dzięki czemu możesz być spokojny o jego prawidłowe ustawienie w parę chwil, bez pomocy specjalisty.

Zestaw kina domowego zapewni Ci natomiast prawdziwy dźwięk przestrzenny, który soundbar tylko zasymuluje. Dodatkowo amplituner kina domowego umożliwia zwykle podłączenie bardzo wielu urządzeń jednocześnie i szybkie przełączanie się między nimi. Stanowi więc niejako „centrum dowodzenia” Twoim salonem.

Z drugiej strony głośniki z zestawu kina domowego zazwyczaj łączą się przewodowo z amplitunerem, więc musisz liczyć się z koniecznością uporządkowania wielu kabli. Ponadto pomieszczenie musi być odpowiednio duże, aby taki zestaw dał dobry efekt. Kino domowe kosztuje także zauważalnie więcej w porównaniu z soundbarem.

Parametry i technologie, czyli co wpływa na jakość dźwięku w soundbarze

Podstawowym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest maksymalna moc soundbara. Podawana jest w Watach (W) i określa wartość mocy, przy której urządzenie działa zgodnie z zaleceniami producenta. Zasada jest prosta – im większa przestrzeń, tym większa moc będzie potrzebna, czyli w praktyce głośność soundbara. Zbyt duża może wywołać rezonans lub tłumienie pewnych częstotliwości. Zbyt mała natomiast spowodować, że dźwięk będzie zbyt cichy i niskiej jakości.

Liczne soundbary obsługują również technologie dźwięku przestrzennego, takie jak Dolby Atmos czy DTS:X. Wiele urządzeń posiada również autorskie systemy uprzestrzennienia dźwięku. Najbardziej zaawansowane soundbary oferują ponadto technologie oczyszczania i poprawy jakości dźwięku, bądź potrafią automatycznie dopasować parametry do danej przestrzeni.

Łączenie soundbara z innymi urządzeniami

Soundbary najczęściej połączysz na trzy sposoby: przez Bluetooth, kabel optyczny oraz kabel HDMI. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Dzięki łączności Bluetooth bezprzewodowo połączysz soundbar z urządzeniem, ale dźwięk będzie poddany najsilniejszej kompresji. Ponadto nie prześlesz w ten sposób dźwięku wielokanałowego 5.1.

Złącze optyczne jest najprostszym i zarazem najbardziej stabilnym połączeniem pomiędzy soundbarem a urządzeniem nadawczym, przede wszystkim telewizorem. Jakość przekazywanego dźwięku jest kilkukrotnie wyższa w porównaniu z Bluetooth, a na dodatek kabel optyczny przekazuje dźwięk wielokanałowy. Jest on jednak wrażliwy na mocne zgięcia.

Najbardziej wszechstronne, ale też najbardziej skomplikowane jest połączenie przez kabel HDMI. Umożliwia przesyłanie dźwięku wielokanałowego w zaawansowanych formatach i w najwyższej jakości dźwięku. Umożliwia także regulację głośności soundbara za pomocą pilota telewizora, do którego jest podłączony. Takie połączenie wymaga jednak wyboru odpowiednich ustawień w telewizorze.

Na rynku spotkasz także soundbary z wejściem AUX, dzięki któremu podłączysz przewodowo smartfona, tablet lub odtwarzacz MP3. Ponadto soundbary często obsługują sieci Wi-Fi, co umożliwi nie tylko podłączenie do urządzeń, ale także streamowanie muzyki czy radia bezpośrednio z internetu.

Zobacz poradnik, jak podłączyć soundbar

Jaki soundbar jest najlepszy?

W ofercie znajdziesz soundbary wielu znanych producentów. Do najpopularniejszych należą soundbary Sony, Samsung, Denon, Polk Audio czy JBL. Wybierając urządzenie zwróć uwagę nie tylko na jego parametry i cenę, ale też kompatybilność z innymi urządzeniami tego samego producenta. Przykładowo soundbary Samsung oferują unikatowe funkcje tylko po podłączeniu do kompatybilnego telewizora marki Samsung. To, jaki soundbar jest najlepszy, zależy w dużej mierze od Twoich potrzeb, oczekiwań i budżetu. Wybierz więc urządzenie jak najlepiej dopasowane do Ciebie.

Sprawdź soundbary w x-komie