(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie
MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 1
MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 2MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 2
MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 3MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 3
MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 4MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 4
MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 5MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 5
MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 1MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 1
MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 2MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 2
MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 3MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 3
MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 4MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 4
MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 5MSI MPG 491CQP QD-OLED - 1225068 - zdjęcie 5
6 599,00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6 999,00 zł

1

Promocja

Kup monitor lub desktop MSI

i zgarnij kartę podarunkową do kina

Kup monitor lub desktop MSI
Kup monitor lub desktop MSI
nowosc ikona

Kluczowe cechy

  • Najnowszej generacji ultraszeroki panel QD-OLED
  • Rozdzielczość ekranu: 5120 x 1440 (DUAL-QHD)
  • Czas reakcji 0,03 GtG i częstotliwość odświeżania 144 Hz
  • Technologia QD Premium Color
  • Certyfikat VESA DisplayHDR True Black 400
  • Aplikacja Gaming Intelligence
  • MSI OLED Care 2.0 – Zmniejszone ryzyko utrwalenia się obrazu OLED / wypalania się obrazu
  • Funkcja przełącznika KVM
  • Tryb konsoli – złącze HDMI™ 2.1 z pełną przepustowością 48 Gbit/s.
  • Funkcje dla graczy
MSI MPG 491CQP QD-OLED
monitor ikona

Monitor dla graczy MSI MPG 491CQP QD-OLED

Poznaj wyjątkowe funkcje monitora MSI MPG 491CQP i dołącz do rozgrywki. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o graczach, więc szybko stanie się Twoim oknem na wirtualne światy. Obsługując technologię HDR, monitor oferuje szerszy zakres jasności i kontrastu, czyniąc gry jeszcze bardziej klimatycznymi. MSI MPG 491CQP dostarczy Ci płynnego i szerokiego obrazu w jakości DUAL-QHD. Natomiast technologie ochrony wzroku zmniejszą zmęczenie oczu do minimum.

MSI MPG 491CQP QD-OLED
technologia ikona

Szczegółowa grafika i czytelnie odwzorowany tekst

Nowy gamingowy monitor MSI MPG 491CQP wyposażony jest w najnowszej generacji panel QD-OLED. Układ subpikseli poprawia wrażenia z oglądania. Dzięki czemu zapewnia znacznie ostrzejsze obrazy, lepsze odwzorowanie drobniejszych szczegółów i wyraźniejszy, dużo bardziej czytelny tekst.

MSI rozumie Twoje obawy, dlatego oferuje Ci funkcję MSI OLED Care. Rozwiązanie to zapewnia szereg mechanizmów optymalizacji ochrony ekranu i składa się z trzech elementów – funkcji Pixel Shift, Panel Protect oraz Static Screen Detection. Teraz MSI przedstawia bardziej zaawansowaną wersję tej technologii. Oferuje funkcje ochrony, które w istotnym stopniu zmniejszają ryzyko wypalenia się ekranu OLED.

Firma MSI zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zapewnienie szerokiego wsparcia, dzięki któremu możesz cieszyć się bezproblemową rozgrywką. Dlatego oferuje 3-letnią gwarancję na panele OLED, która obejmuje zabezpieczenia przed wypalaniem się paneli OLED.

MSI MPG 491CQP QD-OLED
aktywnosc ikona

Szybki obraz, który zapewni Ci przewagę

Monitor MPG MPG 491CQP wyposażony jest w panele QD-OLED o częstotliwości odświeżania 144 Hz. Co więcej, technologia ta charakteryzuje się niezwykle krótkim czasem reakcji matrycy – wynosi on zaledwie 0,03 ms. Tak krótki czas reakcji matrycy przynosi wiele korzyści, zwłaszcza w dynamicznych gatunkach gier, takich jak gry FPS, różnego rodzaju „bijatykach”, symulacjach wyścigów, strategiach czasu rzeczywistego czy grach sportowych. Tego typu gry wymagają bardzo szybkich i precyzyjnych ruchów, a monitor z ultra-wysoką częstotliwością odświeżania oraz niesamowicie krótkim czasem reakcji matrycy pozwoli Ci bez problemu zdominować przeciwników.

MSI MPG 491CQP QD-OLED
paletamalarska ikona

Kolory, które Cię zachwycą

W przeciwieństwie do standardowych wyświetlaczy LCD, w panelach QD-OLED możesz precyzyjnie sterować poziomem przyciemnienia pikseli. Sprawia to, że masz do czynienia z czystymi, czarnymi scenami bez efektu tzw. „ świecącej czerni”, który to efekt często występuje w monitorach LCD. MPG 491CQP oferuje niezwykle wysoki kontrast i pochwalić się może certyfikatem VESA Display HDR True Black 400. Dzięki przyciemnianiu obrazu na poziomie pikseli, MPG 491CQP charakteryzuje się również dużo lepszym kontrastem i większą dynamiką kolorów. Ciesz się dokładnym, żywym i realistycznym obrazem.

W porównaniu z typowymi panelami, gamingowy monitor MPG 491CQP odwzorowuje dużo szerszą przestrzeń barw. Dzięki temu podczas gry, kolory i szczegóły sceny są znacznie lepiej odtworzone, przez co generowany na ekranie obraz jest klarowny i wygląda dużo bardziej realistycznie. Przekłada się to na 99-procentowe pokrycie przestrzeni barw DCI-P3, a stało się to możliwe dzięki dynamicznemu wykorzystaniu warstwy kropek kwantowych, Quantum Dot.

Fabrycznie skalibrowany monitor z serii QD Premium gwarantuje niezwykłą wierność odwzorowania barw ze współczynnikiem wartości różnicy koloru delta-E (ΔE) ≤ 2. Wyjątkowa dokładność odwzorowania barw i płynne przejścia między kolorami związane są z wykorzystaniem 10-bitowych paneli RGB, co sprawia, że możesz poczuć się tak, jakbyś był w naprawdę samym środku wirtualnej akcji.

kartagraficzna ikona

Technologia Adaptive Sync

Poznaj działanie adaptacyjnej technologii synchronizacji częstotliwości odświeżania obrazu Adaptive Sync. Technologia ta odpowiada za płynne wyświetlanie obrazu na ekranie, który to obraz generowany jest przez Twoją grę. Działanie technologii Adaptive Sync polega na zsynchronizowaniu częstotliwość odświeżania monitora z liczbą generowanych na sekundę przez procesor graficzny klatek obrazu. Dzięki tej technologii wyeliminować można efekty rozdzierania lub zacinania się ekranu. Niezwykle płynna i pozbawiona opóźnień grafika, którą zapewnia technologia Adaptive Sync, pozwoli Ci cieszyć się grą, która będzie wyglądać zawsze tak, jak powinna.

wydajnosc

Technologie dla Twojej wygody

Sprawdź, jakie technologie ma monitor MPG 491CQP QD-OLED. Dowiedz się więcej, klikając na nazwy poszczególnych funkcji:

Certyfikat VESA ClearMR 8000

VESA ClearMR to nowy standard określający wydajność odwzorowania ruchu na ekranie wyświetlacza. MPG QD-OLED przeszedł rygorystyczne testy i uzyskał certyfikat ClearMR 8000. Wartość CMR reprezentuje procentowy zakres wydajności rozmycia obrazu uzyskany w oparciu o stosunek wyraźnych do rozmytych pikseli.

Przełącznik KVM

Poprzez gamingowy monitor MSI możesz jednocześnie używać kilku urządzeń i kontrolować ich pracę za pomocą jednego zestawu klawiatury, myszy i monitora MSI.

Wykrywanie granic

Po upływie określonej liczby sekund funkcja ochrona granic dostosowuje luminancję granicy pomiędzy dwoma obrazami lub pomiędzy obrazem a tłem.

Wykrywanie paska zadań

Gdy system wykryje pasek zadań wyświetlany na pulpicie, automatycznie skanuje jego kształt, a następnie automatycznie zmniejsza jego luminancję po to, aby zapobiec wypaleniu się ekranu w tym miejscu.

Wykrywanie wielu logotypów

Gdy system wykryje kilka statycznych i wyraźnie kontrastujących logotypów wyświetlanych na ekranie, automatycznie zeskanuje ich kształt i kolor, a następnie automatycznie zmniejszy luminancję, aby zapobiec wypaleniu.

Aplikacja Gaming Intelligence

Dzięki aplikacji Gaming Intelligence można w bardzo prosty sposób skonfigurować gamingowy monitor. Nie musisz używać przycisków na monitorze i przechodzić przez wszystkie menu, po prostu użyj klawiatury i myszy, aby skonfigurować swój monitor. Aplikacja oferuje nawet opcje skrótów klawiszowych, dzięki czemu możesz z łatwością przełączać ustawienia dla różnych gier.

Game Assistance

W Inteligentnym Celowniku, punkt celowniczy automatycznie zmienia kolor, dzięki czemu widoczny jest on w każdej chwili. Eliminuje to sytuacje, w których barwa kropki celowniczej pokrywałaby się z kolorem tła, co stanowiłoby problem przy celowaniu.

Strzelaj z ukrycia i zabijaj przeciwników, zanim zdążą się oni zareagować co się stało. Wbudowana luneta celownicza oferuje wielostopniowy zoom. Aby szybko przełączać się pomiędzy przybliżeniami możesz skorzystać z klawiaturowych skrótów. Ekran potrafi zachować ustawione przybliżenie, dzięki czemu, niezależnie od używanej przez Ciebie broni w grze, broń ta może stać się snajperskim karabinem, którym możesz zakatować wrogów z odległości wielu kilometrów.

Nowa technologia AI Vision może nie tylko ujawniać szczegóły ukrywające się w ciemnych obszarach ekranu, ale także zwiększać ogólną jasność i nasycenie kolorów, dodając blasku Twojej rozgrywce.

Console Mode

Konsolowym graczom monitory z serii MPG QD-OLED oferują złącza HDMI 2.1 dysponujące pełną przepustowością 48 Gbit/s. Porty te zapewniają przeznaczoną specjalnie dla konsol do gier 120-hercową częstotliwość odświeżania i jednoczesną obs��ugują trybu HDR. Dzięki temu konsolowi gracze mogą cieszyć się najlepszymi wrażeniami z gry.

Grafenowa folia

Nowe panele QD-OLED wyposażone są w grafenową folię, znaną z wyjątkowej przewodności cieplnej. Monitory te korzystają również z opracowanej specjalnie dla nich konstrukcji radiatora, a synergia pomiędzy tymi dwoma elementami systemu chłodzenia pozwoliła zrezygnować z wentylatora chłodzącego. Dzięki temu uzyskano wydajne i ciche chłodzenia, a dodatkowo wydłużono żywotność panelu.

Specyfikacja

Przeznaczenie produktu
Dla graczy
Przekątna ekranu
49"
Powłoka matrycy
Matowa
Rodzaj matrycy
QD-OLED
Typ ekranu
Zakrzywiony
Monitor bezramkowy
Tak
Rozdzielczość ekranu
5120 x 1440 (lDUAL-QHD)
Format obrazu
32:9
Częstotliwość odświeżania ekranu
144 Hz
Odwzorowanie przestrzeni barw
Adobe RGB: 98%
DCI-P3: 99%
sRGB: 146%
Liczba wyświetlanych kolorów
1,07 mld
HDR
Certyfikat Display HDR True Black 400
Czas reakcji
0,03 ms (GTG)
Wbudowany kalibrator
Nie
Technologia synchronizacji
Adaptive-Sync
Technologia ochrony oczu
Redukcja migotania (Flicker free)
Filtr światła niebieskiego
Wielkość plamki
0,233 x 0,233 mm
Jasność
250 cd/m²
Kontrast statyczny
1 500 000:1
Kąt widzenia w poziomie
178 stopni
Kąt widzenia w pionie
178 stopni
Złącza
HDMI 2.1 - 2 szt.
DisplayPort 1.4a - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe - 1 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
USB 2.0 Typu-B - 1 szt.
USB Typu-C (z DisplayPort i Power Delivery) - 1 szt.
DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
Tuner TV
Nie
Głośniki
Nie
Moc głośników
Nie dotyczy
Obrotowy ekran (PIVOT)
Nie
Regulacja wysokości (Height)
Tak
Zakres regulacji wysokości (Height)
100 mm
Regulacja kąta pochylenia (Tilt)
Tak
Zakres regulacji pochylenia (Tilt)
~5° (do przodu/w dół)
~20° (do tyłu/w górę)
Regulacja kąta obrotu (Swivel)
Tak
Zakres regulacji obrotu (Swivel)
~30° (w lewo)
~30° (w prawo)
Możliwość montażu na ścianie - VESA
VESA 100 x 100 mm
Klasa energetyczna
F
G [HDR]
Pobór mocy podczas pracy
43 W
Pobór mocy podczas spoczynku
0,5 W
Kolor
Czarny
Dodatkowe informacje
Zakrzywienia ekranu - 1800R
Możliwość zabezpieczenia linką (Kensington Lock)
Funkcja Picture-by-Picture (PBP)
Funkcja Picture-in-Picture (PIP)
Dołączone akcesoria
Skrócona instrukcja obsługi
Instrukcja bezpieczeństwa
Kabel zasilający
Szerokość
1195 mm
Wysokość (z podstawą)
410 mm
Głębokość (z podstawą)
328 mm
Waga
10,3 kg
Gwarancja
36 miesięcy (gwarancja producenta)
Kod x-kom
1225068

Opinie

Od maja 2024 wprowadziliśmy nowy system oceniania. Oceny dla produktu zostały przeliczone z 6-gwiazdkowego systemu na nowy 5-gwiazdkowy system.
4,8/5
(19 opinii)
5
17
4
1
3
1
2
0
1
0

Zdjęcia użytkowników (4)

MSI MPG 271QRX QD-OLED - Michal
MSI MPG 321URX QD-OLED - Kamil
MSI MPG 271QRX QD-OLED - Artem
MSI MPG 321URX QD-OLED - Patryk

Opinie użytkowników (19)

Filtruj:
Wszystkie oceny
Sortowanie:
Od najbardziej pomocnych
Patryk
Patryk
Potwierdzony zakup
3 miesiące temu
Opinia do modelu:Przekątna ekranu: 31,5"

Dobra, ponad 10h na ekranie więc można coś więcej jeszcze napisać. 

Po pierwszych zachwytach czas wrócić do rzeczywistości. 

A rzeczywistość jest taka, że ekran jest GENIALNY.

Ostatni miesiąc grałem na Asus PG27AQDM, a wcześniej 2.5 roku na LG 77C1 który był 2 metry przede mną, ale ten robi dużo większe wrażenie swoim obrazem. 

Wczoraj wpadł kumpel na "testy" i stwierdził "kurczaki, zazdroszczę Ci", mimo iż sam używa też LG OLED B9 65 cali.

Dla wielu istotna jest jasność SDR, mam ustawione na 75/100 i jak ekran jest cały biały to w ciemności aż razi. Asusowi 27 bardzo bardzo daleko do tego efektu :p

Robienie czegokolwiek na tym monitorze to czysta przyjemność. 

Trzeba być też szczerym, tego monitora nie można porównywać z niczym innym oprócz zeszłorocznych oled/qd-oled. Żaden LCD nie jest w stanie się nawet zbliżyć do tego. Przerabiałem wynalazki Samsunga po 7-8k z miniled i to jedna wielka ściema, wystarczy jakiś obiekt na ciemnym tle i już jest efekt dziada (znaczy halo).

32 cale 4K i pół metru głowy od ekranu to dla mnie dzieło ostateczne. 

W kwestii samego ekranu jedyną wadą jest powłoka która szarzeje w świetle.

Pozostałe wady już wynikają z decyzji MSI, jest to słabej jakości podstawka oraz dioda czuwania/włączenia na dole ekranu, która wybija z immersji, a nie da się jej wyłączyć jak w monitorach wszystkich innych firm.

Jeśli ktoś się zastanawia i ma wolne 6k, to totalnie polecam. Przez ostatnie 2 lata przerobiłem ponad 20 różnych monitorów, od TN za 800 zł, przez IPS za 4K po mini led za 7K. Wszystko to powstało chyba tylko po to aby przygotować ludzkość na zmiany które w końcu nadeszły.
... Rozwiń dalej

Test MSI MPG 321URX QD-OLED
Michal
Michal
Miesiąc temu
Opinia do modelu:Przekątna ekranu: 26,5"

W poszukiwaniu monitora idealnego, przyszła pora na desktopowy OLED.
Recenzje tego modelu monitora wypadły całkiem przyzwoicie, nowy układ pikseli/subpikseli faktycznie pozwala na całkiem komfortową pracę na monitorze, w przeciwieństwie do poprzednich generacji oledów (i tych wrgb i tych qd). O ile problem nie był aż tak duży na macosie, tak na windowsie obecny monitor naprawdę zyskuje.

Dla tych którzy nie widzieli oledu na oczy, wyobraźcie sobie kontrast matrycy VA, czerń plazmy i objętość koloru dobrego szerokogamutowego IPSa. W jednej obudowie, do tego wręcz stworzonej do zawieszenia na ramieniu, bo monitor jest całkiem ergonomiczny w obracaniu. No i wielkie plusy za użycie tyłu monitora jako pasywnego radiatora, MSI udało się jako pierwszym nie montować wiatraka. No i HDR. W zasadzie jedyny problem jaki został to obsługa HDR na Windowsie która jest.. eh.

360hz na oledzie to prawdopodobnie endgame w kwestii osiągalnej dla konsumenta/prosumenta ostrości i płynności, gdzie w 1440p jest jeszcze realna szansa na osiągnięcie tych klatek. MSI udało się dołączyć najprzyjemniejsze w dotyku kable zasilające i hdmi. Ten zasilający serio kupiłbym osobno jeszcze raz.

To teraz plusy i minusy
+ genialnie ostry obraz
+ równomierna jasność na całej powierzchni matrycy (rzadkość w oledach)
+ mało inwazyjne opcje 'oled care'
+ GENIALNA kalibracja i sprzętowe profile sRGB/Adobe rgb/DCI-P3. Dziękuję, w zasadzie nadały się od razu do pracy 'prosto z pudła', co się chyba jeszcze nie zdarzyło.
+ działające 90w ładowania i obraz po usb-c, co po dellowej loterii jest miłym uczuciem

Minusy:
- po każdym cyklu dbania o matrycę (po dlugim użyciu) monitor wyłącza się, przez co konieczne jest wciśnięcie przycisku 'power'. Wyłączają się również jego porty usb, przez co nie ma możliwości wybudzenia komputera myszką.
- w zestawie brak kabla innego niż HDMI
- (stan na 17.04.2024) brak możliwości wyłączenia DSC
- hub usb w wersji 2
- reset portów usb w wypadku zmiany trybu hdr (on/off)
... Rozwiń dalej

Opinia o MSI MPG 271QRX QD-OLED
Paweł
Paweł
Potwierdzony zakup
3 miesiące temu
Opinia do modelu:Przekątna ekranu: 31,5"

Obraz jest niesamowity, czerń na kosmicznym poziomie (charakterystyczne dla OLED), podstawka co prawda wygląda mało "gamingowo", ale wydaje się bardziej funkcjonalna od modelów tego samego panelu u konkurencji. Na plus, że każdy monitor przychodzi z folią ochronną, co nie występuje na przykład u Dell-a.

Mój egzemplarz nie miał żadnych martwych pikseli ani zarysowań. Każde pudełko jest zaplombowane przez producenta.

Z minusów: Aktualizacja oprogramowania możliwa jest jedynie przez DisplayPort, którego niestety nie ma w zestawie. Dodatkowo przez aktualizacją przejście w HDR sprawiało, że obraz na monitorze wariował. Z drobnostek monitor nie włącza się tak jak większość przy starcie komputera, ale trzeba go za każdym razem ręcznie włączyć.
... Rozwiń dalej

Tomasz
Tomasz
Miesiąc temu
Opinia do modelu:Przekątna ekranu: 26,5"

Przekozacki monitor a dzia tj. 07.05.2024r. pojawiła sie aktualizacja firmware'u wlasnie do modeli tego 27 cali i wiekszego. Wyeliminowany jest biały pasem, migotanoe przy VRR oraz mozna wylaczyc swiecace logo. No i cos tam jeszcze jakies pomniejsze zmiany. Rewelacja.... Rozwiń dalej

Kamil
Kamil
Potwierdzony zakup
Przedwczoraj
Opinia do modelu:Przekątna ekranu: 26,5"

MSI MPG 271QRX QD-OLED to znakomity monitor gamingowy oferujący imponującą jakość obrazu, błyskawiczną szybkość i szeroką gamę funkcji. Panel QD-OLED zapewnia perfekcyjne odwzorowanie kolorów, HDR i głębokie czernie, a 360-Hz częstotliwość odświeżania i czas reakcji 0,03 ms gwarantują płynny i bezsmugowy obraz. Dodatkowo monitor posiada wiele funkcji przydatnych dla graczy, takich jak NVIDIA G-SYNC Compatible i AMD FreeSync Premium Pro.

Należy jednak liczyć się z wysoką ceną.

Ogólnie rzecz biorąc, MSI MPG 271QRX QD-OLED to jeden z najlepszych monitorów gamingowych dostępnych na rynku, idealny dla wymagających graczy, którzy chcą mieć pewność najlepszych doznań wizualnych. #shoutout
... Rozwiń dalej

Piotr
Piotr
Potwierdzony zakup
Dzisiaj
Opinia do modelu:Przekątna ekranu: 26,5"

Pierwszy dzień użytkowania i ogólnie pierwszy raz testowania OLEDa w wersji QD, Od razu można zobaczyć, że kolory są znacznie żywsze niż na zwykłym OLED jak i również jasność monitora. Szczerze miałem przedtem wersje od LG 27' i ten jest o wiele lepszy - podstawka również zajmuje mniej miejsca na biurku. Dla osób z małą ilością miejsca może być to dość pomocne. Konfiguracja po wyjęciu z pudełka jest niezła, jednak trochę trzeba pobawić się programem, żeby dostosować idealnie ekran pod siebie. QD OLEDy miały problem ze screen flickeringiem przy używaniu VRR ale w tym modelu wyszła łatka która całkowicie ten problem wyeliminowała. Ogólnie 360hz i tak ostry ekran to jest miód dla oczu . Zdecydowanie jeśli ktoś myśli o zakupie matrycy tego typu to bardzo polecam ten egzemplarz.... Rozwiń dalej

Robert
Robert
Potwierdzony zakup
2 miesiące temu
Opinia do modelu:Przekątna ekranu: 26,5"

Obraz taki jak powinien być, ale nie bez problemów. Z pozytywów:
+ Bardzo płynny obraz
+ Świetne kolory
+ Ostry obraz
+ Wszystko dotyczące performance jest tak jak powinno być
ALE:
- Nie ma możliwości wyłączenia natywnych rozdzielczości dla telewizji (4k w 120hz) co jest WYMUSZANE przez niektóre gry (jak np. Valorant). Rozwiązaniem jest użycie DP (wolnieszy skompresowany przesył) lub użycia scalera przez GPU co nie jest idealnym rozwiązaniem jak min-max opóźnienia ile się da.
- Przez pierwsze 2 tygodnie czasem losowo mi gasł ekran na skundę i wracał ponownie. Po wymianie kabla problem się nie powtarzał
- Na 360hz widać jeden pasek pixeli od lewej strony monitora do środka, który tak jakby "dawał glitch" co nie jest wcale widoczne podczas gry, ale podczas przeglądania internetu na jasnym tle albo po prostu na pulpicie jest ciut irytujące za produkt tej ceny.

Ogólna opinia zostawiam 4/6. Jeśli naprawią update firmware w przyszłości naprawi te problemy z przyjemnością zostawiłbym 6/6 za czysty performance bo do tego nie mam zarzutu. Wcześniej korzystałem z LG Oled poprzedniej generacji więc nie odczułem jakiegoś mega skoku z OLED na OLED natomiast płynność obrazu jest zaskakująco lepsza. Jak nawalasz w CS2/Valoranta/R6 to polecam. W innych przypadkach poszukaj coś z mniejszymi HZ bo szkoda pieniędzy na gimmick
... Rozwiń dalej

Patryk
Patryk
Potwierdzony zakup
2 miesiące temu
Opinia do modelu:Przekątna ekranu: 26,5"

Długo wyczekiwałem na premierę tych monitorów i oto są! cena jest wysoka, ale jakość i wrażenia bez porównania, wcześniej używałem matrycy IPS, która cechowała się szybkim odświeżaniem, ładnymi i pełnymi kolorami oraz świetną jasnością. W QD-OLED od MSI dostajemy to samo co u mojego poprzednika, ale na dużo lepszej i nowocześniejszej matrycy, stwarzającej wrażenie, że obraz jest tak żywy i nasycony - jak '' prawdziwy '' w połączeniu z rozdzielczością 2k i wielkością 27" daje nam Endgameowy monitor dla każdego gracza. Używam od kilku dobrych dni po średnio 8-10 godzin dziennie - zero problemów. Bogata baza opcji czyszczenia panelu, barw itd. Jeżeli ktoś może pozwolić sobie na zakup - polecam!... Rozwiń dalej

Kamil
Kamil
Potwierdzony zakup
2 miesiące temu
Opinia do modelu:Przekątna ekranu: 31,5"

Do tej pory używałem monitora Dell G3223Q,
4K IPS 144Hz i byłem względnie zadowolony. Do czasu aż postawiłem oba monitory jeden obok drugiego. Oled jednak robi fenomenalną robotę jeżeli chodzi o czernię i kolory. Powłoka antyrefleksyjna na błyszczącej matrycy sprawuje się świetnie - nawet z oknem za plecami nie ma najmniejszych problemów z graniem w dzień. Litery chociaż nie tak wyraźne jak na klasycznych ledach, to przy rozdzielczości 4k i poprawkach w nowszej generacji QDOled są prawie tak samo czytelne i ostre. Bardzo dobra jakość wykonania samego monitora, sporo portów i metalowa dolna ramka która dodaje do wykonania premium całego produktu. W porównaniu do 144Hz IPS klarowność i przejrzystość obrazu w grach i podczas testów co najmniej o dwa stopnie wyższa. Krótko mówiąc - polecam
... Rozwiń dalej

MSI MPG 321URX QD-OLED - Kamil