Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
20 lat na rynku
Darmowe zwroty do 15 dni
odbiór osobisty za 0 zł
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 1
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 2SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 2
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 3SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 3
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 4SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 4
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 5SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 5
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 6SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 6
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 7SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 7
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 8SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 8
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 9SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 9
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 1SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 1
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 2SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 2
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 3SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 3
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 4SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 4
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 5SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 5
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 6SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 6
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 7SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 7
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 8SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 8
SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 9SPC Gear VIRO Plus USB - 579921 - zdjęcie 9

SPC Gear VIRO Plus USB

od: SPC Gear|kod producenta: SPG046|kod x-kom: 579921
  • Łączność:Przewodowe
  • Budowa słuchawek:Nauszne, Zamknięte
  • Mikrofon:Posiada, przy słuchawce
  • Redukcja hałasu:Pasywna
229,00 zł
ikona

Poznaj SPC Gear VIRO Plus USB w 60 sekund

Obejrzyj poniższy materiał wideo i dowiedz się, jakie zalety posiadają słuchawki SPC Gear VIRO Plus. W jedyne 60 sekund zapoznaj się z produktem i odkryj jego najważniejsze cechy.

sluchawki

Słuchawki dla graczy SPC Gear VIRO Plus USB 7.1

SPC Gear VIRO Plus USB 7.1 to przeznaczony dla graczy przewodowe i wokółuszne słuchawki dla graczy z dynamicznymi przetwornikami i odpinanym mikrofonem i dołączoną kartą dźwiękową USB. Precyzyjne ujęcie szczegółów i kierunku w grach, skupienie się na detalach takich jak kroki wirtualnego przeciwnika, a także szeroka scena to najważniejsze cechy akustycznego dostrojenia słuchawek VIRO Plus.

Wysokiej jakości odpinany mikrofon to element obowiązkowy z punktu widzenia wymagających graczy i streamerów. Mikrofon koncentruje się na mowie, tłumiąc szumy otoczenia. Pozwala to na czystsze i pozbawione zakłóceń przekazywanie Twoich emocji kompanom z pola walki, a w połączeniu z wyciszającą, zamkniętą konstrukcją VIRO Plus zapewni jeszcze głębsze wspólne doznania z wirtualnej rozgrywki i rywalizacji online.

Słuchawki VIRO Plus posiadają w zestawie kartę dźwiękową USB z audio w systemie 7.1, którą podpina się do gniazda USB komputera.

Słuchawki dla graczy SPC Gear VIRO Plus USB 7.1
subwoofer

Dynamiczne przetworniki o średnicy 53 mm

SPC Gear VIRO Plus to słuchawki o tzw. zamkniętej i wokółusznej konstrukcji, która ogranicza wydostawanie się odtwarzanego dźwięku na zewnątrz, a także eliminuje niepożądane szumy otoczenia. Za wysoką jakość generowanego dźwięku odpowiadają dynamiczne przetworniki o średnicy 53 mm osadzone w głębokich nausznikach wypełnionych pianką dopasowującą się do kształtu głowy i ucha.

Czysty i detaliczny dźwięk, a także szeroka scena to zasługa między innymi odpowiednio dużej przestrzeni, w której poruszają się przetworniki. To dlatego SPC Gear VIRO Plus pozwala usłyszeć: wyraziste kroki przeciwnika w grze, z precyzyjnym określeniem jego pozycji, wyłuszczone detale dźwiękowe w filmach, zachwycające i pasjonujące wokale, ale także uchwycić detaliczność instrumentów muzycznych wraz z ich lokalizacją na scenie. Całościowe brzmienie jest wyważone i precyzyjne, z nieprzesadzonym, ale dobrze wyczuwalnym, punktowym basem oraz obszerną i realistyczną sceną.

Dynamiczne przetworniki o średnicy 53 mm
sterowanie głosem

Odłączany, wysokiej klasy mikrofon

Mikrofon, jako niezbędny element słuchawek dla graczy bazuje na doświadczeniach zdobytych podczas tworzenia i dostrajania SPC Gear SM900 i SM950 – profesjonalnych mikrofonów dla streamerów.

Model VIRO Plus w kwestii nagrywania dźwięku skupia się na wyłapywaniu mowy i maskowaniu zbędnych szumów otoczenia. Jest to szczególnie istotne nie tylko podczas wirtualnych batalii ze znajomymi, ale przede wszystkim w trakcie streamów. Twoi odbiorcy chcą słyszeć Twoje komentarze wyraziście i czysto, z wygłuszeniem niepożądanego tła. Odpowiednio wysokiej jakości mikrofon jest podstawą sukcesu w zespołowych grach. Dobry mikrofon przyda się także przy okazji codziennej komunikacji online, co potwierdza uniwersalny charakter słuchawek SPC Gear VIRO Plus.

Użytkownicy, którzy zechcą wyjść ze świata wirtualnych gier, mogą łatwo odczepić mikrofon i wyjść na zewnątrz ze smartfonem, by w otoczeniu natury posłuchać muzyki czy ulubionego podcastu w trakcie wieczornego spaceru.

Odłączany, wysokiej klasy mikrofon
łatwa obsługa

Wygoda użytkowania

Spójny i minimalistyczny design, zdominowany przez różnicowany tylko strukturami użytych materiałów kolor czarny, to element wyróżniający słuchawki SPC Gear VIRO Plus. Nadaje im to stylowego i uniwersalnego charakteru, z zastosowaniem w gamingu, jak i poza nim.

Aby zapewnić maksymalną wytrzymałość, pałąk od wewnątrz wzmocniony został metalem. Dla pełnej wygody, obłożono go od wewnętrznej strony pianką, a następnie obszyto miękką i bardzo przyjemną w dotyku skórą. To samo obicie zastosowano do obszycia wykonanych z pianki zapamiętującej kształt nausznic, z zewnątrz aluminiowych. Ich kształt i wielkość pozwala na schowanie całego ucha w ich wnętrzu, co znacząco poprawia komfort codziennego użytkowania. Nausznice wraz z regulowanym pałąkiem układają się tak, by zapewnić optymalny poziom docisku słuchawek do głowy i uszu.

Wygoda użytkowania
pendrive

Karta dźwiękowa USB 7.1 w zestawie

Słuchawki VIRO Plus posiadają w zestawie kartę dźwiękową USB z audio w systemie 7.1, którą podpina się do gniazda USB komputera. Słuchawki łączą się z nią za pomocą jednego z dwóch przewodów: 120- lub 270-centymetrowego, obydwa z pilotem do regulacji głośności i ewentualnego wyciszenia mikrofonu.

Dodatkowo w zestawie znajduje się adapter umożliwiający podłączenie słuchawek VIRO Plus bezpośrednio do wyjść audio w komputerze: osobno wejście i wyjście. Oprogramowanie do karty dźwiękowej USB 7.1 pozwala w jeszcze bardziej precyzyjny sposób skonfigurować dźwięk w poszczególnych zakresach częstotliwości oraz zapisać jego ustawienia, w zależności od indywidualnych preferencji oraz sytuacji – inny do grania, inny do słuchania muzyki, a nawet dopasowany do różnych jej gatunków.

Dostępne są cztery profile do dowolnej konfiguracji według uznania użytkownika, z czego dwa pierwsze są wstępnie predefiniowane (do gier FPS oraz do muzyki), a dwa kolejne są całkowicie neutralne.

Karta dźwiękowa USB 7.1 w zestawie
ikona

Nauszniki materiałowe w zestawie

W zestawie, oprócz samego zestawu słuchawkowego SPC Gear VIRO Plus USB znajdziesz nauszniki materiałowe SPC Gear Memory Foam Earpads Breathable Fabric. Zostały one wypełnione pianką z pamięcią kształtu (tzw. memory foam), dzięki czemu dostosowują się do kształtu głowy i uszu, zapewniając wygodę oraz komfort użytkowania nawet przy wielogodzinnym korzystaniu ze słuchawek. Wymiana „earpadów” w słuchawkach jest wyjątkowo prosta i zajmuje tylko krótką chwilę.

SPC Gear Memory Foam Earpads Breathable Fabric zostały wykonane z wytrzymałego i przede wszystkim przepuszczającego powietrze materiału. Ta cecha podnosi komfort użytkowania, szczególnie w gorące, letnie dni. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że podczas emocjonujących starć w ulubionej grze uszy pozostaną przyjemnie chłodne. Słuchawki z takimi właśnie padami wyglądają schludnie, elegancko i estetycznie. Wykonane z materiału gąbki SPC Gear Memory Foam Earpads Breathable Fabric mają znikomy wpływ na dźwięk względem „earpadów” wykonanych ze skóry ekologicznej i zapewniają podobny poziom pasywnego wygłuszenia dźwięków otoczenia.

Nauszniki materiałowe w zestawie

Dokonaj najlepszego wyboru

Zobacz film przedstawiający recenzję słuchawek SPC Gear VIRO Plus. Dowiedz się więcej i poznaj najważniejsze cechy, oglądając poniższy materiał wideo.

Specyfikacja

Łączność
Przewodowe
Budowa słuchawek
Nauszne
Zamknięte
Składana konstrukcja
Tak
System audio
Stereo 2.0
Wielokanałowy 7.1 - wirtualne
Redukcja hałasu
Pasywna
Średnica membrany
53 mm
Pasmo przenoszenia słuchawek
20 ~ 20000 Hz
Impedancja słuchawek
32 Ω
Czułość słuchawek
98 dB
Regulacja głośności
Tak
Wbudowany mikrofon
Posiada, przy słuchawce
Odłączany mikrofon
Tak
Charakterystyka mikrofonu
Wielokierunkowy
Pasmo przenoszenia mikrofonu
100 ~ 10000 Hz
Czułość mikrofonu
-55 dB
Złącze
Minijack 3,5 mm - 1 szt.
Długość kabla
1,2 m
Odłączany kabel
Tak
Kompatybilność
Android
Windows
Mac OS
iOS
PlayStation
Xbox One
Materiał nauszników
Skóra ekologiczna
Dodatkowe informacje
Regulowany pałąk
Regulacja głośności
Ruchomy mikrofon
Redukcja szumów otoczenia w mikrofonie
Kolor
Czarny
Dołączone akcesoria
Przewód przedłużający
Kabel rozdzielający 3,5 mm Jack
Kabel Jack 3,5 mm
Dopinany mikrofon
Zamienne materiałowe nausznice
Waga
307 g
Gwarancja
24 miesiące (gwarancja producenta)
Kod producenta
SPG046
Kod x-kom
579921

Opinie

5,3/6
★★★★★✭
★★★★★✭
(1052 opinie)
6
716
5
166
4
57
3
48
2
31
1
34

Zdjęcia użytkowników (17)

SPC Gear VIRO Plus USB - Mateusz
SPC Gear VIRO Plus USB - Justyna
SPC Gear VIRO Plus USB - Łukasz
SPC Gear VIRO Plus USB - Kamil
SPC Gear VIRO Plus USB - Filip
SPC Gear VIRO Plus USB Onyx White - Szymon
SPC Gear VIRO Plus USB - Mateusz
SPC Gear VIRO Plus USB Onyx White - Mateusz
SPC Gear VIRO Plus USB - Dorota
SPC Gear VIRO Plus USB - Sebastian
SPC Gear VIRO Plus USB - Paweł
SPC Gear VIRO Plus USB Onyx White - Oskar
SPC Gear VIRO Plus USB - Piotr
SPC Gear VIRO Plus USB - użytkownik 1635274527352
SPC Gear VIRO Plus USB - BuzerMuzzer
SPC Gear VIRO Plus USB - Krzysztof
SPC Gear VIRO Plus USB - Oliwer

Opinie użytkowników (1052)

Filtruj:
Wszystkie oceny
Sortowanie:
Od najbardziej pomocnych
DamianDamian
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
3 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Czarny

Po raz kolejny SPC nie zawodzi. Za niewielkie pieniądze dostajemy naprawdę sporo. Słuchawki bardzo dobrze wykonane, metal, brak jakichkolwiek niedoróbek, nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi. Regulacja pałąka działa sztywno, ale to plus bo nie zmieniają ustawienia podczas użytkowania. Przewody w zestawie w oplocie, karta i przydatna przejściówka z combo jack. Po wyjęciu z pudełka i podłączeniu oraz instalacji softu dźwięk domyślny przechylony w górę. Korekcja i 7.1 działa bardzo dobrze. Polecam.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?1658
BuzerMuzzerBuzerMuzzer
★★★★★★
2 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Czarny

Jedyne co mi się nie podoba to kabel ponieważ lubi się zginąć ale wykonanie słuchawek pierwsza klasa. (jestem fanboyem tej firmy zresztą tak jak mój kot)... Rozwiń dalej

Test SPC Gear VIRO Plus USB
Czy ta opinia była pomocna?2085
użytkownik 1635274527352użytkownik 1635274527352
★★★★★★
2 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Czarny

słuchawki są świetne jak za swoją cenę najlepsze. jedyną wadą jaką zauważyłem to jest to że się strasznie rysują np. ja już je zarysowałem.
a z plusów jest to że kabel i mikrofon jest odczepiany a o dziwo nie robią tego wszyscy producęci wiec nie pójdą na śmieci kiedy kabel się zepsuje.

ps. ja mam wersje z dodatkowymi nausznikami zamiast woreczka bo kupowałem w innym sklepie
... Rozwiń dalej

Opinia o SPC Gear VIRO Plus USB
Czy ta opinia była pomocna?925
RadosławRadosław
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
2 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Biały

Słuchawki wyglądają bardzo estetycznie a wykonanie jest naprawdę dobrym poziomie. Słuchawki przychodzą z zamienna parą nauszników które nie wpływają na jakoś dźwięku i wygłuszenie. Oprogramowanie do nich mogłoby wyglądać lepiej i mogłoby być bardziej czytelne. Mikrofon jest bardzo dobry do rozmowy na discordzie, ts. Nie zapominając, że są to słuchawki przeznaczone do grania i w takich grach jak: CS:GO, Valorant spisują się bardzo dobrze. W tej cenie są to jedne z lepszych słuchawek z tak bogatym wyposażeniem.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?671
KUBAKUBA
★★★★★★
3 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Czarny

Bardzo dobry produkt. Wysoka jakość jeżeli chodzi o ten dział cenowy.
Jeżeli ktoś potrzebuje konkretnych informacji to polecam ten film:
Ziemniak- tanie słuchawki gamingowe i tam są dobre informacje o produkcie
... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?16059
MiłoszMiłosz
★★★★★★
2 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Biały

Dużo ładniejsze niż czarny odpowiednik.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?10110
PiotrPiotr
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
3 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Czarny

Słuchawki dobrze wykonane wraz z kartą dźwiękową i dedykowanym oprogramowaniem do niej dają ogromne doznania z słuchania muzyki mięsisty bas i czyste brzmienie.
Gdyby nie dodatkowa karta dźwiękowa na USB mikrofon był by bardzo cicho praktycznie nie słyszalny.
Ustawiając potencjometr na maksymalną wartość słychać szumy nie wiem czy to tylko w moim egzemplarzu czy już tak jest.
Ale ogólnie bardzo jestem zadowolonych z zakupu
... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?423
x-kom
x-komOdpowiedź do Piotr

Piotr, dziękujemy za opinię. W zależności od samych ustawień wzmocnienia sygnału szumy będą bardziej, czy mniej słyszalne — jest to naturalna indywidualna cecha zestawu mikrofon-karta dźwiękowa. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji pod numerem: 34 377 00 30 lub adresem: serwis@x-kom.pl. Chętnie pomożemy.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?162
SłuchaczSłuchacz
★★★★☆☆
2 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Czarny

TL;DR
Słuchawki są fantastyczne, ale omijajcie wersję Plus z dołączoną kartą USB.
Dostaniecie świetnie brzmiące słuchawki i zaoszczędzicie ceny na kiepskim źródle dodawanym do Viro Plus, a na którym producent przyoszczędził.

Wersja długa:

Przetestowałem Viro Plus najpierw bez żadnych "dodatków" software'owych w trybie direct/kernel streaming najpierw z dołączoną kartą USB, a później po jacku 3.5 (czyli jak Viro bez plusa) najpierw z integrą laptopa, a następnie z zewnętrznym DAC'iem Audiotrak. Dołączona do wersji Plus karta USB wypadła zdecydowanie najgorzej.

Druga rzecz to jej sterownik, jeśli używasz innego trybu niż direct/kernel streaming, czyli np. w grach czy przeglądaniu internetu.
Combo dołączonej karty USB + dedykowany sterownik SPC brzmiał domyślnie jeszcze gorzej. Chcąc dopasować brzmienie w aplikacji SPC, mamy do wyboru tylko 5 suwaków equalizera, a więc bardzo ograniczony zakres regulacji (dla porównania sterowniki Dolby czy Realteka mają po 10 suwaków - czyli możliwość regulacji dwa razy większej ilości zakresów częstotliwości). Dodatkowo po włączeniu opcji Virtual 7.1 w aplikacji SPC, dźwięk stał się nieco bliższy, jednak kosztem clippingu (zniekształceń) w muzyce nawet na mniejszych głośnościach.

Wszystkie opisane bolączki minęły po odpięciu słuchawek od dołączonej karty USB i wpięciu jej w inne przyzwoite źródło, jak zintegrowana karta wspierana przez Dolby DTS, czy tym bardziej zewnętrzny DAC.

Słuchawki same w sobie przy odsłuchu po Jacku 3.5 mm dają pełny, bogaty dźwięk, scena jest zaskakująco szeroka na ich półkę cenową, brzmią bardzo muzykalnie i dość ciepło.
Byłem już zdecydowany zwrócić swoją wersję Plus, ale ostatni test bez dołączonego USB wyrwał mnie z niewiedzy, jak dobrze brzmią - 53 milimetrowe przetworniki robią robotę i zaskakują rozdzielczością, ale dopiero po pozbyciu się taniej karty USB dołączonej do Plus.

Brać zwykłą wersję (Viro) i się nie zastanawiać.
... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?6614
IgorIgor
★★★★★★
3 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Czarny

Naprawdę fajnie się na nich gra polecam... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?818
MaximilianMaximilian
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
3 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Czarny

Za te pieniądze to bardzo rozsądny, a wręcz śmię twierdzić że właściwy wybór 😉.
Nie były jeszcze używane do grania ale świetnie się nadają do pracy zdalnej gdzie trzeba je mieć założone przez 7-9 h. Są bardzo miękkie i niemęczące. Słuchanie muzyki oceniam na mocne 7/10 z serduszkiem (główny problem to półka cenowa bo wiadomo że słuchawki za 250 zł nie będą grać tak dobrze jak słuchawki za 1500 zł i nie mówię o premium) po części w tej ocenie jest moja wina ponieważ po części jestem audiofilem.
... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?9876
AdamAdam
★★★★★★
3 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Czarny

Świetne jak na ten przedział cenowy i bardzo dobry mikrofon. Serdecznie polecem!... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?485
KR-LIVEKR-LIVE
★★★★★★
3 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Czarny

Super są... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?8947
AsK_MarceleQAsK_MarceleQ
★★★★★★
3 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Czarny

Bardzo wygodne słuchawki... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?5122
MateuszMateusz
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
3 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Czarny

Słuchawki są solidne, wygodne, nie uwierają po dłuższym czasie użytkowania. W zestawie dostajemy masę przydatnych gadżetów - chyba najważniejszym z nich jest karta dźwiękowa na USB.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?191
x-kom
x-komOdpowiedź do Mateusz

Mateusz, cieszymy się, że zakup spełnił Twoje oczekiwania. Zachęcamy do ponownych zakupów w naszym sklepie.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?144
AdamAdam
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★☆
3 lata temu
Opinia dotyczy wycofanego modelu:Kolor: Czarny

Słuchawki świetnie grają (mają bardzo miły bas), świetnie tłumią otoczenie, świetnie leżą na głowie. Było by pełne 6 gwiazdek gdyby nie to że słuchawki podłączone do dodanej karty dźwiękowej lekko szumią same z siebie kiedy na pilociku się ustawi najwyższą głośność, ale wystarczy bardzo lekko obniżyć głośność i szumy ustają. Poza tym to są praktycznie idealne w tej cenie, i na pewno są dobrą alternatywą dla HyperX cloudów... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?101