Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Jak wybrać laptop biznesowy?

·
Zaktualizowano: 8 miesięcy temu

W biznesie nie ma miejsca na sentymenty ani tym bardziej kompromisy – i taki też powinien być laptop biznesowy. W końcu to Twoje narzędzie pracy, które nie tylko pomaga Ci zarządzać firmą, ale może nawet przyczynić się w pewnym stopniu do osiągnięcia sukcesu. Zatem jaki laptop biznesowy wybrać? Wszystkiego dowiesz się w tym poradniku.

Co to jest laptop biznesowy i dla kogo?

Na początek małe wyjaśnienie. Wbrew swojej nazwie laptop biznesowy nie jest narzędziem pracy przeznaczonym wyłącznie dla ludzi biznesu. Korzystać mogą z niego także freelancerzy pracujący z domu czy studenci rozmaitych kierunków. Wspólnym mianownikiem jest tu wysoka wydajność oraz wytrzymałość i klasa sprzętu. Laptopy biznesowe powinny bowiem nie tylko obsługiwać wiele skomplikowanych zadań jednocześnie, ale także znosić transport w rozmaitych warunkach. W grę wchodzą podróże służbowe, szkolenia, badania terenowe czy delegacje.

Mimo wszystko pewien typ laptopów nie bez powodu nazywa się biznesowymi. Najczęściej są to urządzenia z przekątną ekranu poniżej tej standardowej, czyli 15,6 cala. Biznesmeni często pracują w podróży czy przy kawiarnianym stoliku, a w takich sytuacjach mniejszy rozmiar laptopa jest na wagę złota. A skoro już mówimy o drogocennościach, to dla każdego biznesmena ważny jest wygląd i jakość rzeczy, z których korzysta. I często to właśnie laptop jest swego rodzaju wizytówką przedsiębiorcy, dlatego wybierają oni laptopy wykonane z najlepszych materiałów, np. aluminium.


 

Jaki laptop biznesowy wybrać? Podzespoły i konstrukcja

O tym, jaki laptop biznesowy wybrać ostatecznie zdecydujesz Ty i Twoje preferencje. Weź jednak pod uwagę kilka cech wspólnych dla wszystkich laptopów do biznesu.

Wydajne podzespoły

Spokojnie można założyć, że w prowadzonej przez siebie działalności korzystasz najpewniej z dużej liczby programów jednocześnie, ściągasz wiele plików i do tego aktywnie surfujesz po sieci. Stąd konieczny jest sprzęt o odpowiedniej mocy.

Procesor, pamięć RAM i karta graficzna, czyli podstawa wydajności

Procesor powinien mieć co najmniej cztery rdzenie, aby był jak najbardziej wielozadaniowy. Z tego powodu najlepiej wybierz jednostki Intel Core i5 lub Intel Core i7 najnowszej, 11. generacji. Możesz też wybrać laptopy z wydajnymi procesorami AMD Ryzen 5 lub AMD Ryzen 7. Poniżej zobaczysz przydatną planszę, która pomoże Ci odczytywać oznaczenia procesorów:

oznaczenia procesorów

Pamięć RAM umożliwi Ci otworzenie wielu zakładek w przeglądarce i szybkie przełączanie się między aplikacjami. Jeśli ten typ pracy jest Ci dobrze znany, wybierz laptopa z minimum 8 GB pamięci RAM. Optymalna pojemność to 16 GB, ale jeśli nie chcesz inwestować od razu, to dobrym rozwiązaniem jest wybranie pamięci rozszerzalnej, która pozwoli na jej rozbudowanie w przyszłości.

Jeśli Twoja działalność wiąże się z przygotowaniem grafik lub podobnych projektów, wtedy zwróć uwagę, by Twój laptop posiadał dedykowaną kartę graficzną (np. od NVIDIA). W innym wypadku wystarczy Ci urządzenie ze zintegrowanym układem graficznym (np. Intel Iris Xe Graphics).

Dysk twardy i bateria

Wykorzystywane w Twojej działalności dane przechowywane są na dysku. Najszybsze działanie i dostęp do danych zapewni Ci dysk SSD. Cechuje się on większą szybkością odczytu/zapisu, a także cichszą pracą niż w przypadku tradycyjnych dysków HDD. Dyski HDD zaleca się raczej jako uzupełnienie laptopa dla biznesu, by mógł on pomieścić większą ilość danych. Zawsze możesz też skorzystać z zewnętrznych chmur i tam umieszczać dane, a jeśli boisz się o prywatność, to możesz zbudować własną chmurę, w czym pomogą Ci dyski sieciowe NAS.

Dyski SSD mają jeszcze tę zaletę, że w przeciwieństwie do dysków HDD są zbudowane w taki sposób, że nie mają ruchomych części. To sprawia, że są one lżejsze (co przekłada się też na całego laptopa) i bardziej odporne na wstrząsy i uszkodzenia, więc zmagazynowane na dysku SSD dane są bezpieczniejsze.

Komponent, którego wydajność jest szczególnie istotna, to bateria. Pracując w podróży czy terenie, nierzadko trzeba obejść się bez źródła prądu, polegając tylko na zapasach w akumulatorze. Pojemność baterii powinna pozwolić na długą pracę na jednym ładowaniu. Kilka godzin to absolutne minimum. Pojemność baterii to jednak nie wszystko, ponieważ ważna jest też energooszczędność procesora czy wydajność chłodzenia, które również mogą przyczynić się do dłuższego działania laptopa na akumulatorze. Zwróć zatem uwagę, czy producent dostarcza rozwiązania, które wspierają długą pracę laptopa bez podłączenia do gniazdka.

System operacyjny

Najbardziej uniwersalnym wyborem będzie Windows 10 lub 11 w wersji przeznaczonej dla użytku biznesowego. Posiada ona wiele rozwiązań niedostępnych w wariancie domowym, a także lepszy poziom zabezpieczeń. Najczęściej laptopa kupisz z już wgranym system, ale możesz też pozyskać go np. od firmy, która posiada stosowną licencję. W przeciwnym razie musisz poszukać odpowiadającego Ci systemu na własną rękę.

Alternatywą dla komputerów z systemem Microsoftu są MacBooki, które działają na systemie macOS. To także bardzo dobra propozycja dla ludzi biznesu, ponieważ te laptopy odznaczają się świetną wydajnością i wykonaniem. Do tego mają przemyślany ekosystemem, w ramach którego łatwo połączysz komputer służbowy z iPhonem czy iPadem.

Konstrukcja laptopa biznesowego

Powinna być wytrzymała, a poszczególne elementy wykonane najlepiej ze wzmocnionego tworzywa lub metalu. Masz wówczas większą pewność, że podczas transportu znacząco zmniejsza się ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Metalowa obudowa niekoniecznie musi oznaczać duży ciężar w walizce, torbie lub plecaku (o których szerzej piszemy w dalszej części poradnika). Wykorzystywane w laptopach biznesowych stopy metali (np. magnezu) charakteryzują się bowiem lekkością.

Matowa matryca do pracy poza biurem

Wytrzymałość i niewielka waga nie są jedynymi właściwościami laptopa biznesowego, które wpływają na komfort pracy w podróży czy w kawiarni. Ważny jest jeszcze ekran – najlepiej by jego matryca była matowa, ponieważ odbija ona promienie słoneczne czy sztuczne oświetlenie z lamp. Na błyszczącej matrycy co prawda kolory wyglądają lepiej, ponieważ są żywsze, ale mogą wyraźne odblaski otoczenia mogą skutecznie utrudniać pracę.

Jeśli zależy Ci na jak najlepszych kolorach w laptopie, wybierz matową matrycę IPS (lub OLED, choć to rzadkość). Taka matryca zapewni Ci bardzo dobre odwzorowanie kolorów oraz duże kąty widzenia, więc efektami swojej pracy z powodzeniem podzielisz się z siedzącymi obok kontrahentami lub wspólnikami.

laptop do biznesu z matowym ekranem

Klawiatura z numpadem

Zwróć także uwagę na klawiaturę i takie aspekty, jak obecność klawiszy numerycznych. Są one szczególnie istotne, jeśli dużo pracujesz z liczbami – np. w księgowości albo programując. Jeśli chcesz kupić laptopa z klawiszami numerycznymi musisz jednak zgodzić się na pewien kompromis – jego ekran musi mieć rozmiar przynajmniej 15,6 cala. A jeśli wolisz mniejszy rozmiar laptopa, to pozostaje Ci dokupić dedykowaną klawiaturę numeryczną.

Podświetlenie klawiatury sprawdzi się podczas pracy w słabszym oświetleniu, np. późną nocą w pociągu. Do biznesu poleca się także klawiatury wyspowe (chiclet), które charakteryzują się bardziej płynną pracą klawiszy. Umili Ci to czas spędzony na odpisywaniu na maile czy pisaniu biznesplanu.

Możliwe także, że lepiej będzie Ci się pracować przy wykorzystaniu zewnętrznej klawiatury. W tym wypadku polecamy zapoznanie się z naszym poradnikiem: Jaką klawiaturę i mysz wybrać? Rodzaje klawiatur i myszy do laptopów oraz komputerów stacjonarnych

Liczba złączy i portów. Łączność bezprzewodowa

W działaniach biznesowych zapewne często będziesz przenosić dane z pamięci zewnętrznej, podłączać laptop do monitora czy przedstawiać prezentacje. Do tego wszystkiego potrzebne są oczywiście odpowiednie sprzęty i akcesoria, ale też złącza w laptopie. Czasami kilka urządzeń trzeba podłączyć za jednym razem. Dlatego im więcej dostępnych złączy i portów, tym lepiej.

Podstawowymi złączami w laptopie są złącza USB i HDMI. W przypadku złączy USB dobrze by były to 3.1 i 3.0, które są kompatybilne z wcześniejszymi standardami. Złączem, które umożliwia ekspresowy przesył danych, jest Thunderbolt (najwyższy rodzaj: Thunderbolt 4 obsługujący prędkość 40 Gb/s). Połączenie z monitorem, telewizorem lub rzutnikiem umożliwia złącze HDMI. Jeśli zabraknie Ci złączy, zawsze możesz wykorzystać huby USB.

Podstawowym złączem jest także port Ethernet, który umożliwia pracę w sieci „na kablu”. Jednak bardzo ważnym elementem są także opcje połączeń bezprzewodowych. Trudno bez nich wyobrazić sobie np. skorzystanie z hotspotu w trakcie podróży. Dlatego każdy laptop biznesowy powinien mieć moduł Wi-Fi (najlepiej w standardzie 6, co umożliwia najszybsze połączenie) oraz Bluetooth, który ułatwi przesyłanie mniejszych plików czy łączenie bezprzewodowe z urządzeniami zewnętrznymi, np. klawiaturą czy projektorem.

złącza w laptopie

Jednak łączność Wi-Fi i Bluetooth w laptopie to już dzisiaj standard. Zastanów się zatem nad zakupem sprzętu z modułem LTE, który niweluje konieczność ciągłego szukania dostępnej sieci Wi-Fi. Tym bardziej, że publiczne hotspoty nie należą do bezpiecznych rozwiązań. Alternatywą może być również dokupienie do laptopa modemu zewnętrznego lub użycie sieci LTE smartfona i udostępnienie połączenia dla laptopa.

Warto także wspomnieć, że liczbę złączy można zwiększyć za pomocą stacji dokującej lub replikatora portów. Nie jest to jednak akcesorium niezbędne, choćby z uwagi na cenę, ograniczenie lub utrudnienie mobilności czy konieczność zgodności z konkretnymi modelami laptopów (częściej w wypadku stacji niż replikatora). Jeśli jednak pracujesz z wieloma urządzeniami jednocześnie, weź pod uwagę zakup takiego sprzętu.

Zabezpieczenia laptopa i ich rodzaj

Ochrona przed nieupoważnionym dostępem i wyciekiem informacji (który może być brzemienny w skutkach, gdy np. wypłyną listy adresowe albo poufne dane klientów) dotyczy nie tylko systemu operacyjnego. W laptopach dla biznesu znaleźć można kojarzone dziś głównie ze smartfonami czytniki biometryczne. Technologie z nimi związane są wciąż rozwijane i dlatego nasze dane zabezpieczyć można nie tylko za pomocą wzoru linii papilarnych albo twarzy, ale także fragmentu układu żył na nadgarstkach (Palm Secure).

Inna forma zabezpieczeń spotykanych w laptopach biznesowych to czytnik tzw. smart cards, czyli takich, jakie znajdują się np. w karcie debetowej. Po umieszczeniu swojej smart card w odpowiednim slocie lub wejściu (zależnie od laptopa) musimy wprowadzić PIN. Dostęp do danych będzie niemożliwy bez inteligentnej karty (należy jedynie uważać, by jej nie zapomnieć lub – co gorsza – nie zgubić).

Danych strzec może także specjalny układ scalony, tzw. moduł zaufanej platformy - Trusted Platform Module (TPM). Wykorzystywany jest on przy wspomnianych zaawansowanych sposobach szyfrowania, takich jak np. BitLocker. Dzięki niemu część danych klucza niezbędnego do korzystania z danych znajduje się w TPM, część na zewnętrznym nośniku.

Jeszcze innym – mechanicznym - rodzajem zabezpieczenia jest korzystanie z linek zabezpieczających z zamkiem szyfrowym lub na klucz. Dzięki takiej lince można przypiąć laptopa do stanowiska pracy (biurka czy pulpitu) i uniemożliwić jego kradzież. Wystarczy, by wśród dostępnych gniazd było Kensington Lock (znane też jako Kensington Security Slot albo po prostu K-Slot). Takie rozwiązanie docenisz choćby w tak prozaicznych sytuacjach, jak wyjście do toalety w kawiarni, kiedy nie będziesz musiał martwić się o swojego laptopa czy brać go ze sobą.

zabezpieczenie laptopa biznesowego
 

Nie możesz zapomnieć także o aktualnym programie antywirusowym, który uchroni Twoje dane przed wirusami, trojanami czy programami szpiegującymi. Polecamy także lekturę poradników, z których dowiesz się jak zabezpieczyć ważne dane oraz o bezpieczeństwie w kontekście RODO

Każdemu laptopowi oprócz kradzieży czy wycieku danych grozi także zalanie lub zachlapanie, co również może skończyć się utratą danych. Choć zasadniczo powinno się unikać jedzenia i picia podczas korzystania ze sprzętu, rzeczywistość bywa inna. Do tego korzystanie z laptopa w podróży czy w warunkach polowych zwiększa ryzyko przypadkowego zamoczenia sprzętu. Sprawdź zatem, czy wybierany przez Ciebie laptop jest wyposażony w klawiaturę odporną na rozbryzganie wody lub innej cieczy. Niektóre modele posiadają także specjalne kanaliki, które odprowadzą rozlany płyn.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszym innym poradnikiem, w którym doradzamy, jak uratować zalany laptop?

Zasady gwarancji

Laptopy biznesowe często mają dłuższy czas trwania gwarancji oraz większy zakres usług serwisowania niż w przypadku sprzętu przeznaczonego do użytku domowego. Oczywiście warunki gwarancji różnią się zależnie od producenta i modelu. Dlatego uważnie zapoznaj się z nimi podczas dokonywania zakupu.

Jakie są rodzaje laptopów biznesowych?

Wśród dostępnych na rynku rodzajów laptopów dla biznesu można wyróżnić kilka, które charakteryzują się pewnymi specjalnymi cechami konstrukcyjnymi. Te rozwiązania mają ułatwić transport i korzystanie ze sprzętu w warunkach polowych.

Ultrabook

Laptopy biznesowe są kojarzone najczęściej właśnie z ultrabookami. Łączą one w sobie wysoką wydajność podzespołów z niewielkimi rozmiarami (ok. 20 mm grubości przy ekranie o przekątnej 13 cali). Stylowy, minimalistyczny design i tworzywa wysokiej jakości sprawiają, że taki laptop jest bardzo dobrze wykonany, lekki i poręczny. Jest to zatem kolejna propozycja dla podróżujących lub korzystających z laptopa w czytelniach, archiwach czy kawiarniach.

Co ważne, niewielkie rozmiary takiego komputera przenośnego z reguły nie wpływają negatywnie na długość pracy na baterii. Mniejszy ekran to także mniejsze zapotrzebowanie na energię, więc kilkugodzinne działanie ultrabooka na baterii jest zupełnie osiągalne. Wymiary wymuszają niemniej pewne kompromisy w postaci mniejszej liczby złączy i wyjść. Ograniczone są także możliwości rozszerzenia ultrabooka o dodatkowe kości pamięci RAM czy dysk twardy.

Zobacz ultrabooki

Laptopy 2 w 1

Laptopy konwertowalne, czyli z dotykowym ekranem, który można obrócić lub całkowicie odłączyć to idealna propozycja dla osób, które nie mają w swoim miejscu pracy zbyt dużo przestrzeni na klawiaturę i myszkę lub nie mogą z tych akcesoriów korzystać (bo np. podróżują). Taki laptop przydaj się także grafikom czy projektantom. Ekran dotykowy umożliwia pisanie za pomocą samego palca lub piórka (sprzedawanego w zestawie albo osobno). Minusem takiego rozwiązania jest najczęściej to, że wyświetlacz nie jest matowy, co może czasem utrudniać pracę na ostrym słońcu.

Zobacz laptopy 2 w 1

Jak bezpiecznie przenosić laptopa biznesowego?

Do przenoszenia i przechowywania laptopa przyda się odpowiednio dobrane etui, torba albo plecak. Wybierając je, zwróć uwagę na własny komfort i preferencje. W zależności od tego, czy stosujesz w swoich działaniach ustalony dress code, możesz zdecydować się na skórzaną torbę, eleganckie etui czy nawet minimalistyczny plecak.

Ważna jest jakość jakość materiału, który ma chronić Twój sprzęt i zabezpieczenia zastosowane przez producenta. Zwróć uwagę na przegródki czy ilość przestrzeni do przechowywania dodatkowych materiałów, dokumentów czy innych akcesoriów (np. myszki czy dodatkowej klawiatury).

Zobacz torby na laptopy

Zobacz plecaki na laptopy

Zobacz etui na laptopy

Możesz także zainspirować się naszymi poradnikami: Jak przewozić laptopa? Jaką torbę, plecak lub etui wybrać? oraz Podróż służbowa – w co się spakować? Co trzeba zabrać?

etui i torba na laptopa biznesowego
 

Polecane laptopy biznesowe

Poniżej znajdziesz polecane laptopy biznesowe, które kupisz w x-komie:

Lenovo V15 Ryzen 3 5300U/8GB/256/Win11

Lenovo V15 Ryzen 3 5300U/8GB/256/Win11

Lenovo V15 to laptop stworzony do biznesu. Za sprawą swojego niewielkiego ciężaru i smukłej obudowy idealnie nadaje się do podróży biznesowych, wakacji i domowego eksploatowania. Lenovo V15 oferuje wysoką kultirę pracy, długi czas pracy na baterii i niezawodną płynność. Procesor AMD Ryzen 3 sprawdzi się w zarówno jednowątkowych, trudnych sytuacjach, jak i wielowątkowej pracy na kilku programach jednoczesnie.

Dell Vostro 3510 i5-1135G7/16GB/512/Win11P

Dell Vostro 3510 i5-1135G7/16GB/512/Win11P

Ten laptop posiada technologię ograniczania emitowanego światła niebieskiego, dzięki temu użytkownik wolniej się męczy i dłużej może pracować przy komputerze. Ponadto ekran jest matowy, o żywych kolorach. Procesor Intel Core i5 zapewni płynne działanie nawet pod sporym obciążeniem, a przy tym laptop nie będzie przesadnie się nagrzewał. Wbudowane klawisze zostały zaoprojektowane specjalnie do pisania długich treści, ich ergonomiczny układ nie powoduje dyskomfortu i pozwala naprawdę wygodnie pisać.

HP Pavilion 15 i7-1260P/32GB/1TB/Win11Px Silver

HP Pavilion 15 i7-1260P/32GB/1TB/Win11Px Silver

HP Pavilion 15 to multimedialne centrum pracy i zabawy, które doskoanle sprawdzi się w biurowych zadaniach i domowej, okazjonalnej rozrywce. Intel Core i7, 32 GB pamięci podręcznej i matowy ekran o przekątnej 15,6 cala to zespół, który zapewni niezwykłą wydajność wszędzie tam, gdzie sobie tego zażyczysz. Idealnie spasowane podzespoły czynią z tego laptopa bardzo uniwersalny i mocny egzemplarz.

ASUS ExpertBook BR1100CKA N6000/8GB/128/Win10P Edu LTE

ASUS ExpertBook BR1100CKA N6000/8GB/128/Win10P Edu LTE

ExpertBook to minimalistyczny laptop, który kryje w sobie spory potencjał. Jest wysoce odporny na uszkodzenia, spełnia standardy amerykańskiej klasy wojskowej MIL-STD-810H, a wszystkie rogi laptopa chronione są gumowymi elementami. Zamontowany mikrofon jest wyposażony w technologię redukcji szumów, a wbudowana kamera pozwala na komfortowe przeprowadzanie konferencji, prelekcji, luźnych pogawędek i wykładów.

Lenovo ThinkBook 15 i5-1235U/16GB/512/Win11P

Lenovo ThinkBook 15 i5-1235U/16GB/512/Win11P

W tym modelu producent postawił na iście biznesową jakość wykonania, która jest elegancka, schludna ale nie jest nudna. Konstrukcja jest lekka, kształtna i ładnie zarysowana. Zadbano tutaj również o klawisze numeryczne, czuły touchpad i ergonomię wykonania. ThinkBook 15 przeszedł pomyślnie testy militarne i spełnia warunki normy wojskowej MIL-STD-810H, jest więc odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Apple MacBook Pro M2/16GB/256/Mac OS Space Gray

Apple MacBook Pro M2/16GB/256/Mac OS Space Gray

Apple MacBook Pro M2 to bardzo szybka, wydajna jednostka, która bez trudu wywiąże się ze wszystkich zadań. Doskonale działający system chłodzenia utrzymuje optymalną temperaturę układu przez cały dzień pracy. Zastosowano tutaj podświetlenie LED, a ekran ma moc 500 nitów – wszystko to przy żywych, naturalnych kolorach. Apple MacBook Pro M2 stworzony jest do tworzenia długich tekstów i przeprowadzania wideokonferencji. To biznesowy laptop z pazurem – świetnie sprawdzi się jako centrum rozrywki po pracy.

Microsoft Surface Laptop Studio i5/16GB/256GB/iGPU

Microsoft Surface Laptop Studio i5/16GB/256GB/iGPU

Surface Laptop Studio to elastyczny, ergonimiczny laptop, którego możesz używać dokładnie tak, jak chcesz. Konstrukcja jest składana, a ekran dotykowy – to rodzi wiele możliwości korzystania z laptopa. Funkcjonalność tego laptopa nie ogranicza czasu pracy baterii, z Surface Laptop Studio możesz cieszyć się nawet 19 godzinną pracą. To pozycja wprost idealna do pracy zarówno twórczej, jak i analitycznej; a nawet do gamingu na najwyższym poziomie.

MSI Prestige 14 i7-1280P/16GB/1TB/Win11 RTX3050

MSI Prestige 14 i7-1280P/16GB/1TB/Win11 RTX3050

Biznesowy laptop MSI Prestige 14 to propozycja dla osób ceniących sobie jakość wykonania laptopa, jego design, funkcjonalność i płynność działania. Wysoka wydajność tego laptopa idzie w parze z biznesową estetyką. Zamontowany moduł bezprzewodowej sieci Wi-Fi 6E zapewnia doskoanły zasięg nawet zdala od źródła sieci i pozwala na znacznie szybsze przesyłanie danych. Jednostka wyposażone jest również w procesor Intel Core i7, który jest niezawodny w pracy i grach.

Huawei MateBook B3-520 i5-1135G7/8GB/512/Win10P srebrny

Huawei MateBook B3-520 i5-1135G7/8GB/512/Win10P srebrny

Niektóre działania w biznesie wymagają ponadprzeciętnej wydajności komputera, a taką da Ci laptop z Huawei MateBook B3. Taka konfiguracja zapewni Ci bezproblemowe i płynne działanie nawet w tych bardzo wymagających programach. Możesz więc poprawić projekt przed spotkaniem w ostatniej chwili i mieć pewność, że laptop sobie z tym poradzi. A to wszystko zamknięte w smukłej i trwałej obudowie.

LG GRAM 2022 14T90Q i5 12gen/16GB/512/Win11 czarny

LG GRAM 2022 14T90Q i5 12gen/16GB/512/Win11 czarny

Lekki, ładny i wysoce funkcjonalny 14-calowy laptop od LG ma wszystko, czego potrzebujesz do realizowania analitycznych i kreatywnych zadań. Ekran obraca się w 360˚, co daje Ci sporo swobody i możliwości. Oglądaj filmy, graj w gry i pracuj tak, jak Ci wygodnie. Laptop obsługuje również piórko LG Stylus. To urządzenie wykrywa 4096 stopni nachylenia, dzięki czemu umożliwia płynną i wygodną pracę. Twórz, pracuj i baw się z LG GRAM 2022.

HP ProBook 450 G9 i5-1235U/16GB/512/Win10P

HP ProBook 450 G9 i5-1235U/16GB/512/Win10P

Biznes wymaga nietypowych rozwiązań, a takie daje Ci HP ProBook. Pomimo niewielkich rozmiarów urządzenia możesz liczyć na wydajną pracę. Laptop idealnie sprawdzi się także do wideorozmów, ponieważ ma głośniki stereo, wbudowany mikrofon i kamerkę. Jest więc urządzeniem, które idealnie nadaje się do wideokonferencji, webinarów czy wykładów. Będzie Cię dobrze słychać i widać w każdych warunkach.

HP Pavilion Aero Ryzen 5-5600/16GB/512/Win10 Silver

HP Pavilion Aero Ryzen 5-5600/16GB/512/Win10 Silver

Ten ultramobilny laptop zmieścisz w każdej torbie czy neseserze, ponieważ przekątna jego ekranu wynosi zaledwie 13,3 cala. Dzięki temu zawsze znajdziesz na niego miejsce i nigdy nie odczujesz jego wagi, gdyż urządzenie waży niecały kilogram. Niewielki ekran nie jest jednak przeszkodą w działaniu, ponieważ jest on zrobiony w formacie 16:10 i otaczają go mikrokrawędzie, z którymi zobaczysz więcej. We wszystkich działaniach wesprze Cię wysoka wydajność laptopa oparta na procesorze AMR Ryzen 5.

Zobacz wszystkie laptopy i ultrabooki dla biznesu (i nie tylko)

Zachęcamy także do lektury naszych poradników na temat innych laptopów. Przekonasz się, jaki laptop kupić do domu, jaki będzie odpowiedni laptop na studia a jaki dla gracza czy profesjonalisty. Podpowiadamy także, czym musi charakteryzować się laptop do pracy w podróży.

Potrzebujesz porady biznesowej? Skontaktuj się z x-komowym działem B2B