(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Statywy do mikrofonów

(1 wynik)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Dostępność
Rodzaj
Mocowanie do statywu
Maksymalne obciążenie głowicy
kg
-
kg
Maksymalna wysokość
cm
-
cm
Minimalna wysokość
cm
-
cm
Liczba sekcji
Materiał wykonania
Endorfy
Producent:
<svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 15h6V7H5zM13 15h6V7h-6zM21 15h6V7h-6zM5 25h6v-8H5zM13 25h6v-8h-6zM21 25h6v-8h-6z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 11h5V7H5zM5 18h5v-4H5zM5 25h5v-4H5zM12 11h15V7H12zM12 18h15v-4H12zM12 25h15v-4H12z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 10h3V7H5zM5 15h3v-3H5zM5 20h3v-3H5zM5 25h3v-3H5zM10 10h17V7H10zM10 15h17v-3H10zM10 20h17v-3H10zM10 25h17v-3H10z"></path></g></svg>
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
z 1
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
Statyw do mikrofonu Blue Microphones Compass Boom Arm BlackStatyw do mikrofonu Blue Microphones Compass Boom Arm Black
 • Rodzaj: Ramię
 • Maksymalna wysokość: 81 cm
 • Maksymalne obciążenie: 0,68 kg
 • Mocowanie do statywu: Gwint 3/8", Gwint 5/8"
579,00 zł
Czasowo niedostępny
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
1-1 z 1
1
Następna
z 1

Jaki statyw do mikrofonu wybrać?

Do czego potrzebny jest statyw?

Podstawowym zastosowaniem statywu jest trzymanie mikrofonu całkowicie nieruchomo — zero ruchu i wibracji. Z jego pomocą będziesz mógł nagrywać ścieżki do swoich piosenek lub innych produkcji. Bez statywu mikrofon odbierałby i rejestrował wszelkiego rodzaju wibracje i niechciane dźwięki. To natomiast zrujnowałyby nagranie, czyniąc je bezużytecznym. Dowiedz się więcej o statywach do mikrofonu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze statywu do mikrofonu?

Warto zwrócić uwagę na kilka cech, które są istotne, gdy kupujesz statyw do mikrofonu. Przede wszystkim są to:

 • rodzaj
 • mocowanie statywu
 • maksymalne obciążenie głowicy
 • maksymalna i minimalna wysokość
 • materiał wykonania

Jaki rodzaj statywu będzie najlepszy?

 • Statyw stołowy – ten rodzaj statywu w głównej mierze jest przeznaczony do nagrywania podcastów czy audycji tworzonych również w domowym zaciszu. Odpowiednio dopasowany statyw stołowy oszczędzi miejsce wymagane do korzystania z mikrofonu, a także polepszy komfort pracy. Co ciekawe niektóre studia nagraniowe także często z nich korzystają, ponieważ wygodne ustawienie na stole sprzętu do rejestracji dźwięku może czasem okazać się jedynym rozwiązaniem np. w przypadku mniejszych pomieszczeń.
 • TRIPOD – są najbardziej powszechne i przeznaczone do użytku ogólnego. Niektóre dają możliwość obrotu o 360 stopni i szerokiego kąta regulacji w pionie. Dzięki czemu bez problemu będziesz mógł ustawić mikrofon tak, aby, jak najlepiej zbierał dźwięk. Co więcej, bez poruszania statywu będziesz mógł go dostosowywać do swoich potrzeb w czasie nagrania.
 • Ramię – doskonałe rozwiązanie w kierunku profesjonalizacji Twojego domowego studia. Ramię wykorzystywane jest do modyfikacji ustawienia mikrofonu. Niezależnie więc od tego, czy będziesz blisko biurka, czy wygodnie rozparty w fotelu, będziesz mieć mikrofon zawsze w odpowiedniej odległości od swoich ust.

Co warto wiedzieć o mocowaniu statywu do mikrofonu?

Ważną kwestią jest sposób mocowania mikrofonu. Dobrze zamontowany może znacznie podnieść jakość dźwięku – oczywiście w tym celu musi być odpowiednio ustawiony, zwrócony w wymaganym kierunku. W razie potrzeby powinieneś móc zmienić położenie mikrofonu. Mikrofon musi być bezpieczny, tzn. nie może się przewrócić, zostać uderzonym, zamoczyć się. Oprócz tego musi być osłonięty przed niepożądanymi hałasami, takimi jak wibracje czy wiatr. Ważnym aspektem są również kable, które muszą być starannie zabezpieczone, tak aby w szczególności nie można się było o nie potknąć.

Mikrofony zazwyczaj mocuje się do stojaka za pomocą odłączanego uchwytu mikrofonu przykręconego do końca wysięgnika. Niektóre mikrofony przykręca się bezpośrednio do wysięgnika. Powszechnie stosowane gwinty śrubowe (od dużego do małego) to:

 • ⅝ cala 27 wątków na cal (tpi)
 • ½ cala 12 gwintów na cal (tpi)
 • ⅜ cala 16 wątków na cal (tpi)
 • ¼ cala 20 wątków na cal (tpi)

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wysokości i udźwigu statywu?

Pierwszą rzeczą, na którą warto spojrzeć, jest to, ile ciężaru może utrzymać statyw. Wielu dźwiękowców popełnia błąd, kupując statyw, który może utrzymać tylko kilka kilogramów i nie jest przeznaczony do ciężkiego sprzętu. Trzeba jednak pamiętać, że w każdym momencie całość może się zawalić, a w konsekwencji zniszczyć mikrofon. Dlatego do wyboru masz zakresy:

 • do 1,9 kg
 • 2 - 4,9 kg
 • 0,8 kg

Dobrym pomysłem jest zakup statywu, który pasuje do Twojego wzrostu, abyś nie musiał się schylać, aby powiedzieć coś do mikrofonu. Po umieszczeniu urządzenia na statywie mikrofon powinien znajdować się na wysokości ust. Jeśli będzie znajdował się znacznie poniżej tego poziomu, cały czas będziesz musiał się pochylać, co może być męczącym doświadczeniem. Tym bardziej, gdy podczas monologu, gdzie sekwencje wypowiadane są długie, nie możesz na moment zrobić sobie dłuższej przerwy. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wysokość statywu po złożeniu, aby ułatwić podróżowanie. Jest to szczególnie ważne podczas tras koncertowych, w których sprzęt musi zostać schowany w sposób bezpieczny, ale jednocześnie tak, aby nie zajmował zbyt dużo miejsca. Do wyboru wysokości maksymalnej masz, chociażby takie zakresy:

 • do 99 cm
 • od 200 cm

Do wyboru wysokości minimalnej masz takie zakresy:

 • 10 - 39 cm
 • od 70 cm

Z jakiego materiału wykonane są statywy?

Statywy do mikrofonu wykonane są z różnych materiałów: od metalu po tworzywa sztuczne. Oferują przede wszystkim dobre tłumienie drgań, doskonały stosunek wytrzymałości do wagi, dużą tolerancję temperatury i brak korozji. Możesz mieć pewność długoletniej eksploatacji przy prawidłowym użytkowaniu. Najrozsądniejszy stosunek jakości do ceny reprezentują natomiast statywy wykonane z aluminium, które w większości przypadków nie należą do najlżejszych.

W jakie akcesoria do mikrofonu warto zainwestować?

Oprócz statywów możemy także wyróżnić kosze antywibracyjne. Ich konstrukcja zapewni dobrą izolację od wibracji, które mogą przekładać się na szum podczas nagrywania. Sprawdź kosze antywibracyjne i dopełnij swój ekwipunek.

Oprócz tego warto dobrać jak najlepszą osłonę na mikrofon.

Najlepsze statywy do mikrofonów znajdziesz w x-komie