(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie
Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Podzespoły komputerowe
Gaming i streaming
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Komputery stacjonarne

(84 wyniki)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Dostępność
Status
Przeznaczenie produktu
Procesor
Pamięć RAM
Karta graficzna
Dysk
System operacyjny
Seria
Acer
Acer
G4M3R x Keychron
G4M3R Hero Plus
G4M3R Hero
G4M3R Elite
Producent:
<svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 15h6V7H5zM13 15h6V7h-6zM21 15h6V7h-6zM5 25h6v-8H5zM13 25h6v-8h-6zM21 25h6v-8h-6z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 11h5V7H5zM5 18h5v-4H5zM5 25h5v-4H5zM12 11h15V7H12zM12 18h15v-4H12zM12 25h15v-4H12z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 10h3V7H5zM5 15h3v-3H5zM5 20h3v-3H5zM5 25h3v-3H5zM10 10h17V7H10zM10 15h17v-3H10zM10 20h17v-3H10zM10 25h17v-3H10z"></path></g></svg>
Sortowanie
Od najtrafniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
z 3
Od najtrafniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
Sortowanie
Od najtrafniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
1-30 z 84
z 3

Komputery stacjonarne – potężna moc z opcją rozbudowy

Jakie komputery stacjonarne rozróżniamy?

Komputery stacjonarne w dużej obudowie wymagają podpięcia pod peryferia i nazywa się je desktopami. Natomiast komputery All-in-One są zamknięte w obudowie wraz z monitorem, często mają w zestawie klawiaturę i myszkę. Rozróżniamy jeszcze nettopy/mini-PC oraz serwery. Nettopy to nic innego jak właśnie mini komputery stacjonarne do przeglądania Internetu albo pracy z dokumentami. Z kolei serwery to mocne komputery kierowane do infrastruktury sieciowej firm.

Sprawdź nasze: Ranking polecanych zestawów komputerowych

Komputery stacjonarne x-kom G4M3R oraz H&O

W x-komie mamy własne komputery G4M3R dla graczy oraz desktopy H&O dla domu i biura.

  • Komputery x-kom G4M3R – dostępne w trzech seriach. Komputery G4M3R 500 osiągają maksimum fps-ów w popularnych grach AAA na najwyższych ustawieniach w rozdzielczości Full HD. Komputery z serii G4M3R 600 mają podkręcone CPU i chłodzenie wodne procesora. G4M3R 700 to bestie o nieograniczonej mocy z customowym, ręcznie budowanym chłodzeniem wodnym.
  • Komputery x-kom H&O – też występują w w trzech seriach dla domu i biura. Serie 100 i 200 są wszechstronnymi komputerami do biur i do domów, z przeznaczeniem multimedialnym. Sprawnie radzą sobie z programami biurowymi, ale tak samo obejrzysz na nich film czy bez zacięcia przejrzysz Internet. Komputery z serii H&O 300 idą o krok dalej, pozwalając jeszcze na granie w popularne gry wideo.

Najlepsi producenci komputerów stacjonarnych

Wśród marek komputerów stacjonarnych wymienia się komputery firmy Apple, Dell czy HP. Nie brakuje również gamingowych gotowców od Acera, ASUSa i MSI, albo mini-PC od Zotaca. Jeśli nie znasz się na składaniu komputera stacjonarnego, a zależy Ci na sprawnym i wydajnym urządzeniu, to zainteresuj się gotowcem. Złożonym z optymalnie dobranych podzespołów.

Komputer dla gracza, grafika, montażysty oraz projektanta

Komputer stacjonarny to maszyna, która sprawdzi się w każdym środowisku. Kluczowy jest dobór komponentów, przede wszystkim karty graficznej i procesora, jeśli myślisz o pracy z grafiką albo montażu.Szczegółowe informacje na temat składania komputera stacjonarnego znajdziesz w poradniku: Samodzielne składanie komputera krok po kroku. Jak wybierać komponenty? O czym pamiętać?

Jaka karta graficzna do komputera stacjonarnego?

Wybór właściwej karty graficznej dla komputera stacjonarnego jest niezwykle istotny. Na rynku działa dwóch topowych producentów – NVIDIA oraz AMD. W sprzedaży występują jeszcze dedykowane karty Matrox czy zintegrowane układy graficzne Intela i Apple. Którą z kart graficznych do gier wybrać? Czym różnią się poszczególne układy?

  • Dedykowana karta graficzna NVIDIA GeForce – najpopularniejsze karty graficzne podzielone na serie GT, GTX, RTX. Największą wydajność zapewniają te ostatnie. Udostępniają też technologie gamingowe, w tym: DLSS oraz ray tracing.
  • Dedykowana karta graficzna NVIDIA Quadro – najpopularniejsze karty graficzne podzielone na serie GT, GTX, RTX. Największą wydajność zapewniają te ostatnie. Udostępniają też technologie gamingowe, w tym: DLSS oraz ray tracing.
  • Dedykowana karta graficzna AMD Radeon – karty z serii Pro, jak nazwa wskazuje, są kierowane do profesjonalistów, a te z serii RX do graczy. Podobnie solidna propozycja, przy której nie brakuje konkurencyjnej dla DLSS technologii – AMD FidelityFX Super Resolution. Ta zadziała nawet na starszych kartach AMD Radeon oraz tych zintegrowanych AMD RDNA.
  • Dedykowana karta graficzna Matrox – układy Matrox są stosowane wszechstronnie, bo stoją chociażby za tak zwanymi ścianami wideo. Ale oprócz tego trafiają do komputerów stacjonarnych infrastruktury sieciowej firm i służą w serwerach.
  • Zintegrowane układy graficzne Intel / AMD / Apple – zintegrowane z procesorem lądują w komputerach wszelkiej maści do pracy lub użytku codziennego. To właśnie tam sprawdzają się najlepiej, aczkolwiek nie wykluczają w całości popularnych i mniej wymagających gier wideo. Zintegrowane układy to między innymi Intel HD, UHD czy Iris, czy Vega od AMD i oczywiście Apple M1.

Szczegółowe informacje na temat wyboru karty graficznej znajdziesz w poradniku: Jaką kartę graficzną wybrać? Która jest najlepsza?

Komputer stacjonarny z procesorem Intel, AMD czy Apple?

Procesory do desktopów z Windowsem dostarczają firmy Intel oraz AMD. Procesory Apple natomiast napędzają komputery wyłącznie z systemem MacOS – o którym przeczytasz poniżej. Wcześniej jednak zerknij na to, jakie procesory do gier i nie tylko znajdziesz w ofercie.

  • Intel Core – procesory tej klasy posiadają kilka wariantów. Mowa tutaj o Intel Core i3, Core i5, Core i7 oraz Core i9. Niższe i przystępniejsze cenowo warianty zadbają w szczególności o Twój komfort w przypadku pracy biurowej lub przy korzystaniu z multimediów i przeglądaniu Internetu. Wyższe doskonale sprawdzą się w przypadku nowych gier wideo czy bardziej wymagających projektów, tych związanych z montażem bądź graficznych.
  • Intel Pentium – procesory Pentium chociaż ustępują tym z ww. serii, to są znacznie bardziej przystępne cenowo i pozwalają na płynną pracę z programami biurowymi czy obsługę multimediów.
  • Intel Celeron – procesory tego typu są podobnie w niskiej cenie, co procesory Intel Pentium. Umieszczane w komputerach i stacjonarnych, i przenośnych pozwolą na niczym niezakłóconą naukę czy wideokonferencję w pracy. I tak samo spełnią się w obowiązku przy programach biurowych i multimediach.
  • Intel Xeon – procesory Xeon w przeciwieństwie do pozostałych procesorów Intela lądują przede wszystkim w serwerach. Są w stanie pracować pod dużym obciążeniem i potrafią sprawnie obsługiwać chmurę i generalnie całą infrastrukturę sieciową firmy.
  • AMD Ryzen – procesory z serii Ryzen (3, 5, 7 oraz 9) od AMD trafiają zarówno do jednostek biurowych, jak i tych, które muszą poradzić sobie z najbardziej wymagającymi grami. Znajdziesz je nie tylko w desktopach, ale i komputerach All-in-One. I bez względu na wybrane przez Ciebie medium zapewnią Ci ich płynną obsługę.
  • AMD Athlon – procesory przygotowywane z przeznaczeniem do komputerów stacjonarnych All-in-One, czasem wykorzystywane też w serwerach infrastruktury sieciowej firm. Cechujące się stabilnością i niczym nieskalaną pracą przy programach multimedialnych i biurowych.
  • Apple – procesory M1 od Apple odnajdziesz jedynie w komputerach stacjonarnych Apple, tych All-in-One oraz mini-PC. We współpracy z dedykowanym systemem macOS zapewniają niesamowitą płynność nie tylko przy codziennym użytku, ale i podczas pracy z użyciem nawet zanadto wymagającego oprogramowania.

Szczegółowe informacje na temat wyboru procesora znajdziesz w poradniku: Jak wybrać procesor? Co trzeba wiedzieć o CPU?

Ile pamięci RAM potrzebuje mój komputer?

Pamięć RAM w komputerach stacjonarnych potrafi sięgać nawet 128 GB. Pytaniem staje się, ile tak naprawdę pamięci RAM do gier potrzebuje Twój przyszły komputer? Obecnie warto zainwestować przynajmniej w 16 GB pamięci RAM. Podwojona, bo 32 GB nie jest oczywiście złym wyborem, ale ta zdecydowanie najlepiej sprawdzi się u grafików, projektantów czy montażystów. Szczegółowe informacje na temat wyboru pamięci RAM znajdziesz w poradniku: Jaki RAM do laptopa, a jaki do desktopa? Doradzamy wybór pamięci operacyjnej

Czy warto pozostać przy HDD czy myśleć tylko o SSD?

Dyski HDD prędko nie odejdą w cień, bo są idealne do przechowywania niezliczonych ilości plików, których akurat na dany moment nie potrzebujesz. Kiedy na dysku SSD najlepiej zainstalować system operacyjny i bardziej wymagające gry, to na HDD możesz spokojnie trzymać dokumenty czy klasyczne gry wideo. Do takiego chomikowania danych nadzwyczajnie przydają się dyski zewnętrzne HDD, które możesz w dowolnej chwili podpiąć i odpiąć od komputera.

Szczegółowe informacje na temat wyboru dysku znajdziesz w poradniku: Dysk SSD i dysk HDD. Od czego zależy prędkość zapisu i odczytu?

System operacyjny macOS lub Windows – co będzie lepsze?

System macOS docenią przede wszystkim te osoby, które przy zamkniętej architekturze liczą na przyjazny i czytelny system działający wedle określonych zasad. System Windows natomiast pokochają ci, którzy nie chcą natrafić na żadne ograniczenia i mogą dowolnie zmodyfikować swój komputer wedle potrzeby. Sprawdź, jakie systemy operacyjne oferuje x-kom.

Jakie peryferia do komputera stacjonarnego?

W przypadku wyboru desktopa niezbędnym okaże się zakup monitora. Z przeznaczeniem do domu i biura wystarczy, aby był on rozdzielczości Full HD. Poza monitorem trzeba pomyśleć o zestawie klawiatury i myszy. Zestaw może być przewodowy, chyba że chce się uniknąć plączących kabli, wówczas równie dobrym wyborem będzie zestaw bezprzewodowy.

Szczegółowe informacje na temat monitora do biura i do biura znajdziesz w poradniku: Jaki monitor do biura, a jaki do domu? Pomagamy wybrać najlepszy

Gracze natomiast powinni zainteresować się monitorami dla graczy. Tutaj podobnie standardem jest rozdzielczość Full HD, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainteresować rozdzielczościami WQHD czy UHD 4K. Niezwykle ważnymi przy nich wartościami jest częstotliwość odświeżania, najlepiej od 60 Hz wzwyż, oraz czas reakcji – dla gier rywalizacyjnych 1 ms, dla gier dla pojedynczego gracza do 4 ms. Na biurku nie może zabraknąć zestawu myszki i klawiatury dla graczy. Te od zwyczajnych peryferii tego typu mają mniejsze opóźnienie (istotne dla gier wideo polegających na rywalizacji), wytrzymalsze i lepsze przełączniki, kompaktowe rozmiary lub więcej przycisków, no i fantazyjne podświetlenie RGB.

Szczegółowe informacje na temat monitora do biura i do biura znajdziesz w poradniku: Jaki monitor dla gracza? Wybieramy monitor gamingowy

Złącza i porty w komputerze stacjonarnym

Nie można zapomnieć o złączach i portach dostępnych w komputerze stacjonarnym. Dobrze byłoby, gdyby taki komputer posiadał kilka złącz USB nie tylko na tylnym panelu, ale i przednim. Najlepiej, aby były to też nowe złącza USB 3.1 – 1. lub 2. generacji. Od poprzednich wersji tych złączy różnią się przede wszystkim tym, że są wyraźnie szybsze. Dla przykładu plik ważący 25 GB przy najnowszym złączu USB może przesłać się w kilkadziesiąt sekund – USB 2.0 będzie potrzebować na to samo aż kilkanaście minut.

Pomijając same złącza audio, tak samo niezwykle istotnym okaże się wejście HDMI. Być może nawet więcej niż jedno. HDMI pozwala na przesyłanie zarówno cyfrowego sygnału audio, jak i wideo. Przydaje się oczywiście w sytuacji, kiedy podpinamy desktop do monitora. Ale posiadając kilka wejść jesteśmy w stanie przerzucić obraz na więcej niż jeden monitor. A komputer do Internetu podepniesz z użyciem kabla i złącza RJ-45 zapewniającego stabilne połączenie, ważne zwłaszcza przy grach wideo z trybem online.

Po co nagrywarka w komputerze?

Komputer z wbudowanym napędem optycznym odczyta nagrane dane na płycie CD lub DVD. Niestety nie wszystkie komputery będą w stanie jakieś dane nagrać. Temu służą nagrywarki DVD pozwalające na zapis 4,7 GB danych na takiej płycie. Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer nagrywa dane dwustronnie, zapisując niemal dwa razy więcej danych, bo o rozmiarze 8,5 GB. Takie nagrywarki najczęściej napotkasz w desktopach biurowych i komputerach stacjonarnych All-in-One.

Chłodzenia komputerowe czy możliwości montażu na ścianie

Desktopy gamingowe są wystawiane na próbę codziennie i przy najbardziej wymagających grach wideo. Dodać do tego jeszcze taką porę roku jak upalne lato i wydawałoby się, że komputer stacjonarny już tego nie zniesie. Nic bardziej mylnego, po to są chłodzenia komputerowe. Obecnie komputery tworzone z myślą o jak najlepszej wydajności w grach odchodzą od chłodzenia powietrznego, oferując chłodzenie wodne. Chociaż to pierwsze jest oczywiście przystępniejsze cenowo, to drugie jest wydajniejsze i bez porównania cichsze.

Komputery stacjonarne wcale nie muszą znajdować się na biurku lub pod nim, bo niektóre z komputerów All-in-One lub nettopów/mini-PC można zamontować na ścianie. Jest to w zupełności opcjonalne, ale warto o tym wspomnieć, gdyż można znacząco zaoszczędzić na miejscu na biurku.

Najlepsze komputery stacjonarne znajdziesz w sklepie x-kom

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje komputer?

Cena komputera (PC) jest zależna od specyfikacji, wydajności, jakości czy marki podzespołów. Najtańsze zestawy – do podstawowych zastosowań biurowych, przeglądania internetu czy odtwarzania filmów i muzyki – kosztują ok. 1000-2000 zł (np. x-kom H&O). Cena za dobry zestaw komputerowy do nowych i wymagających sprzętowo gier wynosi ok. 4500-5500 zł (np. komputery Acer, komputery HP, komputery Dell). Komputer oferujący bezkompromisową wydajność lub przeznaczony dla profesjonalistów kosztuje nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych (np. komputery G4M3R Elite).

Laptop czy komputer – co wybrać?

Laptop jest znacznie bardziej mobilny niż komputer stacjonarny i zajmuje mniej miejsca. Nie musisz korzystać z niego przy biurku. Jeśli często podróżujesz, laptop jest lepszym wyborem niż PC. Komputer stacjonarny zwykle oferuje za to lepsze parametry i wyższą wydajność w tej samej cenie. Wybór pomiędzy laptopem a komputerem powinien być przede wszystkim podyktowany indywidualnymi potrzebami.

Jaki komputer do 4000 zł?

Komputer do 4000 zł może zawierać nawet procesor z serii AMD Ryzen 5 lub Intel Core i5, kartę graficzną ze średniej półki, optymalną ilość pamięci RAM i szybki dysk SSD. Jest to zestaw PC, który oferuje wystarczającą wydajność do wielu różnych zastosowań, w tym do montażu wideo, streamowania czy grania. Pozwala na uzyskanie odpowiedniej płynności w grach w rozdzielczości Full HD (1080p).

Ile prądu zużywa komputer stacjonarny?

Zużycie prądu rośnie wraz z wydajnością i stopniem obciążenia podzespołów. Najmniejsze i energooszczędne komputery pobierają podczas użytkowania maksymalnie tylko kilkadziesiąt watów. Komputery stacjonarne o mocniejszych komponentach, co szczególnie dotyczy procesorów i układów graficznych, pobierają podczas obciążenia kilkaset watów. Różnice mogą wahać się między 100 a 250 W. W przypadku komputerów dla wymagających graczy pobór energii często przekracza 500 W, na co największy wpływ ma karta graficzna (GPU).